Vynadali mi cudzí ľudia. Ja sa ale o deti starám!

kili
23. jún 2008

Stalo sa vám to už? či len ja také niečo priťahujem. Dosť na to potom myslím.
Pred pár dňami sa mi stalo, že som išla s malími do parku, Adamka som dala na chrbát do manduci a myslela som, že bude spať, tak som mu nedala čiapku a len cez hlavu mal kapucňu. Ale napokon spať nechcel, tak som mu ju dala dole. Ale keďže slnko bolo za mrakom, tak som ho nedávala dole a nechala ho bez čiapky, lebo sme aj tak išli len asi 10 min. kým ho zložím na deku v parku. No a takto nás zbadala jedna pani (či skôr "striga stará" 😀 ), a z úžasom zastala, že Ježiš, on nemá čapičku, som len zahundrala, že nemá a šla ďalej. Ľudia si často myslia, že je novorodenec a tak sa na mňa aj divne pozerajú, keď s ním robím niečo, čo by sa z novorodencom nemalo (teraz ma už nenapadá čo). Keby tá pani videla ročné dieťa behať bez čiapky, tak by ani necekla.
A nedávno mi tu na MK vynadala jedna, že mám zanedbané deti, lebo na fotkách majú špinavé body a ono to pritom sú škvrny od liekov, čo nejdú vyprať 😀
Stáva sa aj vám niečo také?

lucenek
23. jún 2008

nat tak důchodci v baráku to je kapitola sama pro sebe taky jsem absolvovala pár výstupů.....

natalien
23. jún 2008

No tady bych mohla sepsat román, no pro pobavení ještě to, že u nás v baráku nemáme dole u dveří kliku a otevírání funguje na bzučák asi půl metru ode dveří (pakárna). No a už asi 3x mě viděl domovník, že si pomáhám nohou, že do toho "kopu" a nelenil a už dole sepsal, že viníka udá, pokud se to bude opakovat. Mám chuť se tam podepsat, že jsem to já 😀 😀 😀

Jo a taky mi vynadal, že jsem si z krabice, kam se odhazují letáky vytáhla jeden leták, u kterýho jsem se na něco potřebovala podívat, tak mi řekl, že to mám pak vrátit zpátky, že to není naše 😅

kili
autor
23. jún 2008

také dvere so bzičákom úplne mimo som už videla a fakt nechápala 🙄

kili
autor
23. jún 2008

keď sa to tu tak obrátilo, tak ja som vynadala jednej susede, že nevydrží tých pár sekúnd a nezapáli si až vonku ale už vo výťahu a ja tam potom musím ísť do zasmradnutého výťahu s deťmi 😠

sisulik
23. jún 2008

verulka..tak tvoje rady-reakcie by sa tu urcite zisli..no len nieco spomen...;)

bolulka
23. jún 2008

jezis kulli, toto je aj moj pripad.. moja mi potom vo vytahu chrci.. najhorsie je ze neviem komu vynadat.. 😠

bolulka
23. jún 2008

prepac killi, za skomolenie mena... 😉

leva
23. jún 2008

No ja som raz sedela u lekara,Simonka mala asi 2 roky sedela v kocariku,no zacalo jej byt dlho a zacala sa jedovat,kusok dalej sedela starsia pani s cca 6 rocnou malou,videla som ako nas sleduje a zrazu som zacula ako malej sepka ze ty si nebola taka zla ked si bola mala,ty si posluchala,trosku som sa spametala a povedala som tej 6 rocnej,boze ale ta tvoja babka je ale sprosta ani nemukla,tak ma to nahnevalo,ze ani neviem ako to zo mna vyslo,vobec ma nezaujmalo ci to je jej mama alebo babka.

kili
autor
23. jún 2008

bolulka, furt je skomolené 😀 (prečo si každý myslí, že som nejaký vrah 😕 😀 )

kili
autor
23. jún 2008

leva, keby jej mama, tak ešte lepšie, že si povedala babka. Mňa napadlo povedať tej starej strige, že nech sa radšej stará do pravnúčat

leva
23. jún 2008

ved prave,niekedy viac urazi cloveka toto ako sa hadat.A tiez mam nocnik vzdy v izbe v ktorej sme momentalne,nech ho ma maly na ociach,sa mi uz ozaj zda chore komu moze toto vadit,taktiez mam niektore veci flakate a co,na doma,co koho vobec do toho je,to su take zenske co si potrebuju odburat komplex.

skrecok
23. jún 2008

Ja som uz zazila vela pripadov od starsich ludi, kedze sice mam 28 rokov, ale vyzeram velmi mlado skor na 16-17. Raz som kamsi ponahlala a sla som skratkou cez travnik (posliapany chodnik) a stary dedko s babkou mi tak vynadali a kazali mi aby som pekne sla po chodniku. Zostala som ako obarena...

andira001
23. jún 2008

Vynadala mi nepříjemná, cca 70 ti letá babizna, že vozím dítě v kočárku, kterej má jen 3 kolečka, že se zabije 🙄 😠 Vyignorovala jsem jí, ale naštvalo mne to a bylo mi to i líto ☹ 😖

liana
24. jún 2008

pridávam sa do klubu. mne vynadá každí a za všetko 😀 normálne niekedy až nechápem. ale asi som taký typ že sa každí na mne vyventiluje. ale ja sa nad tým normal začnem trápiť a mám pokašlaný celý deň. a sranda je že taká protiodpoveď ma napadne až keď je ten dotyčný aspoň hodinu odo mňa. 😠

lefika
24. jún 2008

no tak mne sa to tiez stalo nejedenkrat: minule som sama s malou cestovala, 2x vlakom a potom este prestup na bus, tak som brala len lahke golfky. mala si v nich na chvilu zdiemla a zrovna vtedy mi zacal jeden pan okolo 40 nadavat, ze co tam to dieta necham spat, ze jej pada hlavocka dopredu, ze by mi ju mala zobrat socialka, ked nemam prachy na normalny masivny kocik...mi tak zdvihol adrenalin, ze som mu odvrkla, nech sa strci do pi... a rychlo nastupila do busu 😔

liviky
24. jún 2008

jo,stalo a stává a to dost často kvůli psa!přitom já mám andílka 😀
a sem tam s e to stává i kvůli dětem,ale to mě klidnou nenechá a hned vyrážím do boje!! 😀

titkovamiriam
24. jún 2008

jasne ze stalo,hlavne ked som cestovavala s kocikom 😀 .Akokeby sme museli trcat len doma a pritom som vzdy isla na poloprazdny spoj,no a jeden dedko ze nac to decko trapim cestovanim a zaberam miesto v autobuse,autobus bol poloprazdny zeby sa tam zmestili aj tri kociky ☹
No obcas aj ja mam nutkanie vynadat cudzim,hlavne tym parkovym mamickam co oblecu deti do neviem akych drahych veci a deti sa nesmu hrat aby sa nezaspinili a maminy vyfajcuju a seru nato ze je decko skoro na ceste-no hlavne ze je ciste ☹

liviky
24. jún 2008

miriam - taky to nutkání mám,ale radši se kousnu do jazyka a jdu dál!! 🙂

titkovamiriam
24. jún 2008

ved aj ja,mna az ide porazit 😝 .Minule sa Marek hral pri fontane,ved v tomto teple idealne a chcelo sa aj take dievcatko,ako z katalogu,sami volanik,maslicka-bola krasna,len v tych satkach sa varila a nesmela ist k vode aby sa nenamocila,lebo by sa na nu nalepil potom piesok ☹ .

nasticka
24. jún 2008

caute baby, po tahle diskuze je super...ja jsem si taky kolikrát vyslechla, jak je dite chudak, kdyz ho mam v ergu, ze se mu kazi zada a blablabla..jak muzete mit dva psy u maleho decka...a proc nema chudak cepicku... co mne teda ale opravdu dost nas.. bylo asi pred3/4 rokem, nase mala byla jeste minimimi, byla jsem si na pracaku vyrizovat rodicak a kocarek jsem nechala stat pred vchodem, hned u vratnice, vratna tam sedela a cumela na kocar, tak jsem si (blahove) myslela, ze na tech 5 minut, co budu pryc, dohlidne, aby se nic nestalo.... no vracim se a kocar venku nestal! krve by se ve mne nedorezal, malem to se mnou seklo...obratila jsem se k te vratnici, abych se zeptala, jestli neco nevidela a ztuhla jsem podruhe... muj kocar i s malou ve vratnici, baba rvala decko ven, decko vriskalo..a nez jsem stacila hubu otevrit, tak baba po mne vyjela, ze chudak mala, jak jsem ji mohla nechat bez cepice venku... (podotykam, ze nemrzlo, byla zababusena v kocare a i tak spocena jak mys a na hlave měla kapucku od mikiny) a ze ji chudaka videla a ze ji vzala dovnitr..to uz jsem se trochu vzpamatovala, tak jsem ji malou vzala a pustila se do ni, co si vubec dovoluje sahat na ten kocar, ze mi decko vzbudila a vydesila k tomu, ze bych ji nejradsi jednu vlepila..no baba zacala vyhrozovat socialkou, tak jsem popadla kocar s miminem, poslala babu do prdele a sla domu..od te doby uz tam chodim jedine s ergem a babu zasadne ani nepozdravim..co si ty lidi sakra dovolujou?! no nenechala jsem od te doby kocar o samote nikde ani 10 vterin

kili
autor
24. jún 2008

ja som nedávno musela ísť do poisťovne a tam sa kočík nezmestil cez dvere a vrátnik mi hovoril, že mi ich postráži, ale to by som mu nedala. Našťastie sa nám ho tam podarilo dostať bokom.

kili
autor
24. jún 2008

a stalo sa mi, že ma okomentovala nejaka tetka na ulici, lebo som mala len tričko (bolo možno 10st.) a dve deti. MM mi furt nadával, že sa málo obliekam, matka dvoch deti..., tak mu to prišlo vhod. Ale išli sme len z auta do domu, ja som cez zimu strašne pribrala a tak mi furt bolo teplo 😀

binki
24. jún 2008

zatím jen jednou, paní se zdálo, že malému svítí moc sluníčka do obličeje
zato si mne podal jeden řidič v autobubusu, nastoupila jsem na druhou plošinu místo na první a řekl, že prý mne nepoveze, dokud si nevystoupím a nenastoupím znovu, kočár jsem přenesla přes sedačky, cestující se mne tehdy kupodivu zastávali a tak několika starým paním ještě řekl, že jak jsou starý, tak jsou blbý a jel jako když to ukradl, lidi s berlema se sypali ze strany na stranu

nasticka
24. jún 2008

ted jsem si jeste vzpomnela....nesouvisi to tedy uplne primo s detmi..kdyz jsem byla na gynekologii pred 2 lety, mela jsem nejaky problem a zrovna jsem se registrovala u nove doktorky, ptala se mne, jakou beru antikoncepci a kdyz jsem ji rekla, ze jsem neco brala, ale uz nechci, tak mne sjezdila na 3 doby a kdyz jsem si vyslechla jeji kazani a dostala se konecne ke slovu s tim, ze nechci prasky, protoze se snazime otehotnet, tak uplne ztratila rec 😀 😀 😀 😀 jsem taky jedna z tech, co budou asi jeste ve 40 vypadat na 15 😉

titkovamiriam
24. jún 2008

je to fakt o hubu ist si niekam vyrazit s detmi v kociku,ved nie vzdy sa chce ist autom a niekedy sa to do Blavy neoplati-parkovanie a pod.
Ja kam sa nevmestil kocik alebo nemohol ist som ani nesla,nastastie dnes tie obchody robia aj pre kociky,no a kojenie vonku je tiez rozpravanie samo o sebe aj ked najhorsie kojenie som zazila v na Kramaroch,miestnost preto urcena zamknuta,kazda sestricka sa vyhovarala na druhu tak som kojila v cakarni v kute ako niaka chudera. ☹ a potom aby ma uplne neporazilo na objednane vysetrenie nebola ani lekarka,lebo mala nieco ine,tak so 4t.mimi sme sa hnali uplne zbytocne a odvtedy ma tam nik nevidel.
Milujem ludi ktory sa tvaria akoby zjedli mudrost sveta a ked sa vam to stane kde to necakate tak je to o to horsie-mne vynadala aj sestricka na patologickych novorodencoch ako sa mam postavit k dietatu a az ked som jej povedala ze dve velke mam uz doma tak sa zmenila o 180st. a ked v nemocnici clovek nieco chcel alebo potreboval tak to je na vypipanie. ☹ ☹

lefika
24. jún 2008

no porodnica.... 😖 ja som dostala vynadane, ked som sa rozplakala, lebo boli vianoce, mali sme ist domov, a dcerke zistili hypoglykemiu a zltacku a zobrali miju...ostala som na stedry den sama na 4ke izbe bez dietata 😢 a sestricka ma zdrbala, ze co revem, mam sa vyspat, kym mam decko na infuzkach

liviky
24. jún 2008

tak mě teď nedávno seřvala jedna ženská,že mám psa bez náhubku a to šel pěkně vedle kočáru a hned vedle něj i malá 🙂 ..ta ženská měla psa taky bez náhubku a ten na nás ječel a rval se za náma až ho ta ženskánemohla udržet,tak jsem jí řekla,že její pes taky nemá a ona na to on nemusí on nemá 30cm v kohoutku,tak jsem jí řekla,že ten náhubek by měla mít ona...no velké hallo a lidi co byli kolem se moc bavili 🙂

alcatko.j
24. jún 2008

Tak ja bych mohla psatr romany, manzel rika, ze jsem strasne konfliktni typ 😅 Ja totiz co mam decko, tak me nejak vsichni serou a bojuju za sva a Nelincina prava 😅
Par pripadu za vsechny 😀
Mame tu pul obchodu a v tom jedine pulobchodu se nesmi s kocerkem dovnitr, na dverich maji ceduli jak kravu, jakoze zakaz 😅 ja jsem zapremyslela a usoudila jsem ze tento zakaz nema opodstatneni a vjela jsem s kocarkem dovnitr 😅 Hneed ke mne priletela prodavacka, skareda jak noc a zacala me hubovat 😅 ze jestli jsem slepa, ze maji zakaz, ze jim vsechno zborim a odru 😅 Tak jsem delala ze jsem hlucha a cekala jsem na ochranku nebo tak neco 😀 priritily se ostatni osklive prodavacky a to jsem myslela, ze je moje smrt, hubovaly jedna pres druhoua jedna mi zastoupila cestu 😀 tak jsem se na pate otocila a se slovy, ze v tom pripade dekuji, jsem obchod opustila a uz tam ani nepachnu 😝 Jako asi jim je to fuk, ale v tu chvili staly pekne zarazene vsechny 4 co tam me hubovaly 😀 😀
Jednou a to je opravdu delikatesa 😅 me huboval majitel pejska, kdyz jsme byla s Nelinkou v parku a ona mela syrovy keksik a drzela ho v ruce a pribehl odnekud nenavoditkovany pejsek a nelince mily keksik uzmul z rukou 😅 A pan pejskar mne prisel vyhubovat, jestli nevim, ze cizim pejskum se nema nic davat 😅 😅 😅 jako ze mily pejsek mohl nelusce sezrat ruku, to pan neresil 😀 😀
V nasem panelaki me jedna mila pani sousedka zjebala jak malyho jardu, ze prilis zdrzuji vytah a ze mi prilis dlouze trva, nez se s kocarkem vyhrabu ven a tim ona ztraci cas, jak na vytah ceka 😀 😀
Tady na konikovi me nejedna maminka pres ip napomenula, ze jsem nezodpovedna maminka, kdyz dovolim v 5 mesicih a 2 tydnech moji holcice, aby si stoupla 😅 Mile maminky nebraly v potaz, ze nase malinka holcicka toto zvladla sama, bez me jakekoliv pomoci, o postylku 😅
Dale samozrejme je krajne nevhodne, abych kojila na verejnosti a kór, kdyz mam uz tak velike(stare) dite 😅 Atakdale atakdale 😀

liviky
24. jún 2008

teda.........máš na kojení starý dítě jo,tak to je prdeel 😀
mě dokonce zdrbla i sousedka v domě,že jsem si rožla na chodbě světlo,že to prý platí všichni,tak jsem milé paní sousedce musela říct,že patřím taky mezi ty kteří to platí takže kvůli ní nebudu chodit po tmě a jestli chce tak at šetří tak že si to světlo nerožne ona a když si rozbije držku tak to bude jen a jen její věc 😀

kili
autor
24. jún 2008

tak s tým psom som bola zas na opačnej strane, moja zežrala rožok nejakému chlapcovi pred obchodom kam som išla (len taká večiera) a tá pani na mňa vybafla, že mám kúpiť nový, tak som kúpila a ona, že nie ten, oni mali ten druhý (mali dva druhy, jeden taký mäkký, tie neznášam 😝 , tak predsta ho nebudem detsku kupovať), ale už som povedala, že už som ho osahala, tak si ho zobrala 😀