Vynadali mi cudzí ľudia. Ja sa ale o deti starám!

kili
23. jún 2008

Stalo sa vám to už? či len ja také niečo priťahujem. Dosť na to potom myslím.
Pred pár dňami sa mi stalo, že som išla s malími do parku, Adamka som dala na chrbát do manduci a myslela som, že bude spať, tak som mu nedala čiapku a len cez hlavu mal kapucňu. Ale napokon spať nechcel, tak som mu ju dala dole. Ale keďže slnko bolo za mrakom, tak som ho nedávala dole a nechala ho bez čiapky, lebo sme aj tak išli len asi 10 min. kým ho zložím na deku v parku. No a takto nás zbadala jedna pani (či skôr "striga stará" 😀 ), a z úžasom zastala, že Ježiš, on nemá čapičku, som len zahundrala, že nemá a šla ďalej. Ľudia si často myslia, že je novorodenec a tak sa na mňa aj divne pozerajú, keď s ním robím niečo, čo by sa z novorodencom nemalo (teraz ma už nenapadá čo). Keby tá pani videla ročné dieťa behať bez čiapky, tak by ani necekla.
A nedávno mi tu na MK vynadala jedna, že mám zanedbané deti, lebo na fotkách majú špinavé body a ono to pritom sú škvrny od liekov, čo nejdú vyprať 😀
Stáva sa aj vám niečo také?

zuzkafuny
24. jún 2008

fíííha 😉 no vy ste teda papule 😀 😀 😀 Ja som ešte nikomu nevypičovala 😅
Ale mne raz jeden pán skoro struhol na ulici...
Ja neviem prečo, ale keď sa mi niekto neodzdraví, poviem si sama pre seba búúú a urobím ksicht za chrbtom dotyčného... A raz som si tiež tak sama pre seba búúúkla a vyškerila sa na chlapíka, ktorý sa v tej chvíli otočil za mnou (asi že kto sa mu to zdraví a potom búúúka) a vtedy mi uletela grimasa... jáááj!!! On pribehol ku mne a ja som sa skoro posr...!!! Povedal svoj názor o nevychovanosti mladých mamičiek a išiel... no... nebolo mi včetko jedno 😀 😀 😀
Ale nejako neviem svojmu ksichtu rozkázať, aby sa neksichtil keď sa mi niekto neodzdraví 😅
Zostala som nepoučená 😀 😀 😀
Milá téma inak... pekný deň

kili
autor
24. jún 2008

ja som teda s tých, čo nezdravia, keď ma teda niekto pozddraví, tak odzdravím, ale keď prídem medzi tlupu ľudí, tak nepozdravím. Príde mi to také upozorňovanie na seba a nerobím to rada, akože, haló, tu som 🙄 . No a už ma takto 2x zdrbali pred celým kolektívom, raz keď som chodila na cvičák a 2x čo som chodila na jeden kurz. Ako fakt nechápem, čo to tí ľudia to zdravenie tak riešia 🙄

kili
autor
24. jún 2008

jo, a raz zma zdrbala jedna pani a teda pridali sa aj ostatní, razom bol okolo mňa hlúčik babiek 😀 , keď som ešte úplne maličkého Adamka (mal možno 2kg) dávala čúrať vonku, že prechladne... ako fakt nechápem, či dieťa môže prechladnúť, keď na necelú minútu vystrčí zadok von a to bolo asi 20st, hlavná vec, že tá pani mala oblečeného ratlíka 😀
a tiež sa mi stalo, že som v nemocnici prebalovala, len fakt hop-šup, lebo tam bola zima a prebalovák pri otvorenom okne a tiež mi nejaký doktor, že však prechladnú 🙄 . Ja fakt nechápem, však na to, aby mohol človek prechladnúť, musí mať zníženú imunitu a na to aby ju mal zníženú, musí vychladnúť a to nejakú dobu trvá. A tiež mu hádam nemôže ofúknuť prdel, to by potom kýchali prdelou? 😀

briluxina
24. jún 2008

no zienky ja sa nestacim divit, to ja by som sa nad nieci takym vobec nepozastavila, ze pozdrav? Ved kazdy sme nejaky, ale teraz ked som si precitala vase pribehy tak sa bojim vystrcit nos z domu , lebo keby mne niekto vynadal tak ja by som ho poslala rovno do prdele a to by ma urcite mrzelo lebo ja som typ ktory nechce nejak ublizovat.
Inak raz sa jedna pani opytala mojho syna ze kde ma rukavice,ona sa sice milo usmievala ale napadlo ma ze preco to riesi, bolo to sice v zime ale prechadzala som par metrov k rodicom a moj maly aj tak rukavice nema rad....

pietra
24. jún 2008

ja tiez pritahujem nadavaniachtivych ludi 🙄
minuly rok nadavala jedna stara zenska, kiku som mala v nosici a zenska jacala, ze sa zadusi 😀
ale strasne smiesne mi prislo, ked sme sa stretli s kamoskami, ostali stat na chodniku a zakecali sa. Stali sme tak asi tri metre od telefonnej budky, odrazu z nej vyletala taka stara striga a zacala na nas hukat, nech okamzite zmizneme prec, ze sme tam schvalne a odpocuvame jej telefon, aby sme ju mohli ohovarat 😀 tu zensku ziadna z nas nepoznala. My sme si ani tej budky nevsimli, vsak kto uz dnes vola z budky? 😕

sstefi
24. jún 2008

tak aj mne sa stalo, že sme vychadzali z obchodu a Ivku(mala cca 4mes) sme mali v klokanke otočenú smerom von a ona zaspala. ako bola na boku opretá o tú klokanku, tak mala stlačené líčko a jedna babka začala jačať: "jááááááj šak dzecko zadušiceee" 😕 😲
ja som išla v predu a manžel zamnou aj s malou v klokanke, som myslela že v tom momente urmiem od strachu, že asi je už modrá či čo. pozriem na nu a ona si spokojne spí. 😵

tak som hodila jeden z mojich "pekných" pohľadov na babku a som na nu pin.ala, že nech nabuduce nestraší a nech sa každý stará o svoje.

zuzanocka
24. jún 2008

stalo sa mi, ze som isla jednosmerkou a vyrutila sa mi baba na bicykli, rovno do zakazu, pod kolesa mojho auta a este mi vynadala, ze kam sa trepem....tak som jej neostala nic dlzna 😀
a raz mi zbehla mimo prechodu jedna na cestu, tiez rovno pred auto, isla som do billy nakupovat... ona si ma pockala pri dverach a zacala mi nadavat do blondin - ona sama bola pritom blondinka!!! 😀 😀

a k tomu cikaniu - raz som ja spucovala panicku, co chodila davat vycikat svojho syna rovno pred dvere bocneho vychodu, skadial sme vychadzali na terasu - bolo to v jednej kaviarni - ja ako casnicka som vychadzala s dvoma platami von a ona ttam s tym malym - raz, druhy raz, na treti raz som jej uz povedala, ze nech chodi inam, lebo sa onho potknem a este ho horucou kavou oblejem... zacala skriekat na celu terasu.. koza 😠

pelmisek
24. jún 2008

aponchie ještě se chci zeptat jestli tvoje blbá švagrová má nějaké svoje dítě? Protože si nedovedu vysvětlit její reakce kvůli čůrání v obýváku a popř. na koupáku. Každá máma přece ví , že to v podstatě jinak nejde než reagovat okamžitě a dát dítě čůrat v podstatě kdekoli. Když nestihneš hned zareagovat tak je hned pohroma (co si budeme povídat) 😉

bolulka
24. jún 2008

vcera som vosla do obchodu s kocikom - golfacom - polovica z ich nakupneho kosika, ktory taha do vsetkych inych stran ako do tej, ktorej chcem ja ist...

predavacka sa na mna vyrutila, ze tu sa s kocikom nechodi, ze maju na to male priestory.. ja jej na to, ze ale s nakupnym vozikom sa tu promenadovat mozem, hej? a sla som si dalej.

ked som chodila este s klasickym sportovym kocikom, tak na mna vyrukovali, ze im vsetko pozhadzujem.. no tak uznajte, kocikom s ktorym viem manipulovat jednou rukou, im vsetko pozhadzujem a tymi ich nemotornymi vozikmi nie? 😠 to som si vtedy este nechala skakat po hlave a nechala som malu pri dverach aj ked som vedela ze sa zobudi, no teraz ich mam u prdele...

rosinka
24. jún 2008

no ja som si akurát spomenula, raz som sa prechádzala s kočiarom normálne po pravej strane chodníka, a predo mnou stáli tri ženské a dvomi bicyklami. najskôr som si myslela, že ich to ťukne a trochu sa uhnú, ale keď len tak stáli a očividne sa nechceli uhnúť, tak som sa slušne opýtala, aj keď to už vo mne vrelo, či by som mohla prejsť. no a jedna z nich sa do mňa pustila, že čo si to dovolujem keď sa oni rozprávajú, že mám ísť po ceste, keď na chodníku nie je miesto 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . tak som sa jej opýtala, či by ona pustila svoje deti na cestu, a ona na to, že aká som fajnová, že ona vychovala tri deti a je tu 😠 😠 😠 😠 😠 .
no keď sú také sprosté ako ona, tak potom ten svet speje do veľkých srač...

bibinka
24. jún 2008

mne ešte nevynadali, ale mužovi áno. bol s o starším synom pred vchodom a malý je strašne hlučný- rozpráva a rozpráva, má proste zvučný hlas. A muž stál pár metrov od neho a šiel sused (taký tĺk ) okolo, mal v ruke nejakú trávu pre korytnačku či čo, A že, prečo tak to decko kričí, že si máme zavolať pestúnku v akcii aby ho prevychovala. A muž sa najprv zarazil a potom mu vraví, že nebude nikoho volať. A že či si nesie domov večeru, že to si mohol aj viacej nazbierať!!! 😅
Ja som bola vtedy na balkóne a počula som.Zabila somho.pohľadom. A odvtedy ma zdraví vari z 10metrov!

danka0905
24. jún 2008

Ahojte baby.
No ja mam taky zazitok ....Raz sme sedeli s kamoskami a s detmi pri dome na schodoch,deti sa pekne hrali a z nicoho nic sa vyrutila stara pani,ktora isla z kostola a zastala rovno pri nas a pustila sa do nas,ze preco tam sedime,zacala nam nadavat ze sme stare hace...a tak dalej...no mala som dost...

elitera
27. jún 2008

No, holky, a stydíte se aspoň za takový prohřešky? 😀
Já teda celkem nic, nebo si nic nevybavuju. Ale kamarádce (22 let, vypadá fakt na 13, hrozně drobounká, v té době těsně po mononukleóze) vynadal v knihovně ve výtahu nějakej dědek, proč je tak anorektická. Chudák to tenkrát obrečela. Potkala ho tam pak prej ještě jednou, znova prej měl kecy, tak mu velice slušně vysvětlila, že je zrovna po velice vážné nemoci, a jestli si uvědomuje, že ty jeho kecy někomu taky můžou ublížit.

danielala
28. jún 2008

Odkedy nie som Blaváčka, ale Záhoráčka, tak nikto. Tu sú ľudia takí pohodoví a vtipní.

Kili, možno je to aj v tom, že tak mladúčko vyzeráš (alebo aj si?) a to si každý hneď dovolí.

leva
28. jún 2008

bibinka,tak to mu dobre povedal 😀 😀 😀

bambusko
28. jún 2008

mojej mierumilovnej svagrinej vynadali postarsi manzelia, ze nekupila 2-rocnemu synovi zmrzlinu a sebe ano. jemu dala len oblatku a trosku mu tam frcla zo svojej, on bol spokojny, ale ti dvaja nie 🙄 ona chudatko bola z toho uplne mimo ☹

maca793
28. jún 2008

mne najnovšie vynadajú za to, že si robím svoju robotu. ja si snažím privyrábať rozhadzovaním letákov a veľa ľudí to štve vynadajú mi do mikrofónu ale stalo sa aj to, že jedna žena prišla dole a začala na hrubo urážať a dokonca ma chcela aj zbiť.

maca793
28. jún 2008

a to bola so mňou aj Simonka a tá je dosť citovo labilná chudinka tá sa aj pocikala od strachu, musela som ju domov niesť na rukách čo nebola schopná ísť sama. 2 dni sa dávala dokopy a od tej doby so mňou nejde rozhadzovať letáky.

pietra
28. jún 2008

maca, to ti musela teda riadne vynadat, ked sa tvoja mala tak zlakla ☹

mne zas pred nejakym casom vynadala roznasacka letakov po tom, co som ju slusne upozornila, nech nam nehadze letaky priamo do schranok, ze na to mame zvlast urcenu krabicu

maca793
28. jún 2008

tak to je sila
ja sa snažím ľuďom vysvetliť, že je to moja robota, za čo mi platia a vlastne som ako poštárka ibaže s tým rozdielom, že rozhadzujem reklamy a nie poštu.

maca793
28. jún 2008

ja keď vidím spoločné schránky alebo krabice na letáky, tak to tam dám, je to menej roboty a ušetrí to aj čas. 😉

cecil
29. jún 2008

Lucenek... 😕 , to byla nějaká odvážná matka a sprdla bych ji taky. Za dětma nelítám, ale přece jen z povzdálí sleduji.

Kili...jo asi na to má někdo víc štěstí, nebo smůlu. Mně ještě nevynadal nikdo. Jen můj otec má pořád: ušpiní se, spadne....atd. A já na to : no a co? ...to si pokecáme, co??? 😀

lucenek
29. jún 2008

cecil..no hrza..já měla nervy v kýblu..nechtěla jsem se dívat ale nešlo to ☹

miluska.woolley
29. jún 2008

Mymu manzelovi jednou rikala na zahradce pred kavarnou zenska, ze mame malou malo oblecenou, ze ji musi byt zima. Mne by to do oci nerekla. Ja si byla zrovna vevnitr vybrat zakusek.
Pak jsem se na ni divala, cca 2lety dite ji sedelo v kocarku, ona mu hulila do obliceje a dite se snazilo mluvit pres dudlik v puse. No comment.

nina3008
29. jún 2008

DUfam, ze pani, o ktorej chcem napisat nebude vadit, ze rozavadzam jej sukromie, dokonca ju nepoznam ani osobne, ale...no proste bolo to takto 🙂
Navstevujem onkologiu kde su male deticky a hrame sa spolu, citame...ale to nie je podstatne....śu tam maminy, s ktorymi sme sa skamaratili a pomahame si navzajom. (mne to dava silu bojovat s mojimi "velkymi" problemami a im dufam apson trosku pokoja na dusi a odreagovanie)
no a zase som sa rozpisala od temy....k veci: jedna z mamiciek mi hovorila, ze ina mamicka s dcerkou (tiez bola mala chora) boli v autobuse a dievcatko malo po krku cierne flaky a jedna "mila" pani ju upozornila ze ked ide medzi ludi mhla by si dieta aspon umyt. POENTA: dievcatko chodilo na ozarovanie a potom zostavaju cierne flaky po tele, nieco ako spaleniny.....UZNAJTE AKA KRAVAA!!!!!!

schwarzovka
30. jún 2008

nina3008: no to snad není ani možný 😠 😠

aknela75
30. jún 2008

Tak já se taky připojím. Byla jsem s dětma ve vedlejším městečku koupit boty a potom jsem jim ještě chtěla koupit dětské tetování. A moje dcera se zasekla, sedla si na zem a začala se vztekat, jak to ona umí. Nějaký pán začal - "je horko, nechce se jí chodit" a já "ona se jen vzteká". Měla na sobě můj batůžek, proto jí byl velilký. Jenže ho chtěla nést, ale jen pár minut, proto jsem neupravovala kšandy. Ten samý pán - "je jí to velíký, ten batůžek" a já na to "ano, její to veliký" a šla jsem si po svých. A když jsme šly s dětma ze školky, tak se ten starší vezl na golfkach. Já ho nechám, protože toho má po školce dost a domů máme 1 km a malá chtěla chodit. A jedna paní koukala jak blázen, koho že to vezu. 😀 😀 😀

filipa
1. júl 2008

stalo sa mi to den pred porodom (to som este nevedela, ze na druhy den porodim, lebo termin som mala az o 5 dni), vynadal mi policajt - "strazca zakona a ludskych prav"... situacia bola taka, ze ma manzel vysadil na zaciatku ulice, kde bola znacka zakaz zastavenia, kedze sme cestovali asi 1 hod v aute a dost mi opuchali nohy. chcela som teda do ciela (cca 100 m) dojst po svojich, prekrvit si tie nohy... ale v tom sa tam zjavil ako duch "prislusnik" a snazil sa nam naparit pokutu za to zastavenie, nuz som sa zapojila do debaty, kedze islo v podstate o mna, ja som predsa vystupila z auta... vobec nebral ohlad na 9.mesiac mojho tehotenstva ( dnes uz pochybujem, ci si to vobec vsimol 😠 ) a nahulakal na mna ako na posledneho somraka... dost ma to vtedy vzalo, bola to prilis silna emocia vtedy....nuz a z tohto zazitku som na druhy den porodila....

anielik
1. júl 2008

kili to s tou satkou poznam, aj na mna tak pozerali a zastavovali ma, ale ked videli ze dycha...tak len pokrutili hlavou a sli dalej.... proste kasli na nich...ty sa staras najlepsie akovies 😉

meleri
1. júl 2008

no tak teda ja ziju ve Francii, a tady je vsem vsechno uplne jedno..jednou jsem videla matku ktera polozila malinke dite na zem na chodnik kdyz byly asi 2 stupne, bez cepicky nic, a cekala az otevrou v bance..to jsem jenom otevrela papulu a zirala..jinak tady jim to je fakt vsechno jedno 😅