Vynadali mi cudzí ľudia. Ja sa ale o deti starám!

kili
23. jún 2008

Stalo sa vám to už? či len ja také niečo priťahujem. Dosť na to potom myslím.
Pred pár dňami sa mi stalo, že som išla s malími do parku, Adamka som dala na chrbát do manduci a myslela som, že bude spať, tak som mu nedala čiapku a len cez hlavu mal kapucňu. Ale napokon spať nechcel, tak som mu ju dala dole. Ale keďže slnko bolo za mrakom, tak som ho nedávala dole a nechala ho bez čiapky, lebo sme aj tak išli len asi 10 min. kým ho zložím na deku v parku. No a takto nás zbadala jedna pani (či skôr "striga stará" 😀 ), a z úžasom zastala, že Ježiš, on nemá čapičku, som len zahundrala, že nemá a šla ďalej. Ľudia si často myslia, že je novorodenec a tak sa na mňa aj divne pozerajú, keď s ním robím niečo, čo by sa z novorodencom nemalo (teraz ma už nenapadá čo). Keby tá pani videla ročné dieťa behať bez čiapky, tak by ani necekla.
A nedávno mi tu na MK vynadala jedna, že mám zanedbané deti, lebo na fotkách majú špinavé body a ono to pritom sú škvrny od liekov, čo nejdú vyprať 😀
Stáva sa aj vám niečo také?

meleri
1. júl 2008

ale vim ze v cesku uz mi par lidi nadalo a to jsem byla uplne mlada holka ale to jsem jim pekne od plic rekla co si o tom myslim.. a moji mamku jednou pretahl nejaky dedek holi jen tak pro radost! nekdy mam pocit ze jsou u nas lidi pekni hulvati.

lefika
1. júl 2008

meleri, tu to je taky socikovsky prezitok este, do kazdeho kafrat. ja si pamatam z detsva, ako mi kazdy pindal do toho, ako mam tasku na chrbte, preco nie som uz doma, co to mam oblecene...proste uplne cudzi ludia a zastavovali ma pre kazdu chobotinu 😠

bershka
1. júl 2008

ja mám zase nervy keď mi nadávajú kvôli psovi. nič im neurobil, cupká úplne mimo nich a podotýkam niekde na poľnej ceste, kde zákon nestanovuje ho mať na vodítku a pindajú aby som si ho chytila. takých dementov nechápem

malaskoricka
1. júl 2008

bershi a ake mas plemeno?

lefika
1. júl 2008

bershka, niektori ludia maju napr. jednu zlu skusenost so psom a ta im staci na to, aby sa bali vsetkych psov bez vynimky. pravdupovediac, ked vidim navolno nejakeho vacsieho psa, tak aj ja strpnem, najma ak mam so sebou dcerku. ten clovek tvojho psa nepozna a nevie, co od neho moze cakat.

koccicka
1. júl 2008

ahojte.tak sme boli s nasim 5 mesacnym synom na sone mozgu v ostrave vo fakultnej.cakali sme nato mesiac a sestra mi s kludom uz tretikrat oznamila, ze my objednany nejsme.tak to som sa uz nezdrzala a zvysila hlas.kto by sa ale nerozculil?kazdy kto ma strach o svoje dieta.no a tam jeden pan sa zacal do nas starat a pritom nevedel o co sa jedna.povedal nam, ze my slovaci sme horsi nez cigani.a ked som nanho skrikla nech sa do nas nestara a ciganom nech da pokoj, zacal, ze moje chovani svedci o mojej inteligenci.chapete to??mam strach o svoje dieta a ono sa po mne zacne niekto rozkrikovat.

koccicka
1. júl 2008

k tym psikom.milujem zvierata aj napriek tomu, ze ma jeden maly kusol do stehna a kolena ked som mala 11 rokov.uz mi je 24 a aj tak sa ich bojim.hlavne syna chranim a okamzite som v pozore, ked sa nejaky priblizi.stale su pripady pokusane dieta malym psom odlet helikopterou do nemocnice..takze psyckari majte pochopenie..

gangulienka
1. júl 2008

mne raz vinadala jedna babka ze som neschopna matka a ze trapim svoje dieta...mala asi 3 mesiace boli sme vonku a proste revala (napapana, prebalena, vyspata...)....a na to ze nosim dieta v babyvaku som si tiez vypocula svoje....a od svagrinej par krat ze trapim svoje dieta lebo som jej v 5 mesiacoch okrem mojho mliecka nechcela dat nic ine jest...toto mi trieskala o hlavu uz od jej 3 mesiacov a kazdemu to rozpravala ze sa robim strasne mudra ze len kojim a ze chuda dieta ved by si uz dala polievocku ...by som ju najradsej prefackala 😝

bielanevesta
1. júl 2008

No ja som si popočúvala do aleluja prečo nechcem malej dávať dudlíka 🙄

bubba
1. júl 2008

na ulici nie ale na MK uz ano 😀 😀

bubba
1. júl 2008

ale zatial iba trosssska 😀

alcatko.j
1. júl 2008

Bubba, i mne 😀

tini
1. júl 2008

Na mna pravidelne nadava jedna stara jezibaba od vedla, ked chodim vencit psa na ulicu. My sme tu novi susedia a poniektori stari z panelaku nevedeia prekusnut, ze su tu mladi, novi, a maju dokonca domcek 😝 Psov tu maju viaceri a nikto za nimi nezbiera hovienka, co mna osobne dost stve, a ja sama jedina poctivo zbieram nase hovienka. Ta jezibaba ma vzdy vymakne na prechadzke a uz z okna na mna krici, ze ten pes nema pravo curat na ulici a pod 😝 Minule som nasla na ulici steniatko labradora, aj ten moj hafan je labrador, tak sme sa motali po vonku a snazila som sa mu najst panicka, pochopitelne nebol na voditku a pobehoval pri mne, a ta stara striga na mna zacala zase hulakat z okna...

kili
autor
1. júl 2008

ja mám tak dobrácko vyzerajúce plemeno, že mi nikto nenadával (aspoň si teraz nespomýnam), ani keď ich "napádala". Teda nie naozaj, len ju niečím vydesili a tak so štekotom, a to má hlas asi ako vlčiak, bežala naježená k nim, proste odvaha sama 😀 Ale stalo sa to fakt len párkrát. Ale raz sa stalo, že sa začala tešiť jednej pani a tá mala taký panický strach zo psov, že začala jačať asi na kilometer ďaleko, ako myslím fakt výskať 😝
Na vodítku je výnimočne a fakt sa nikto nesťažoval, že by sa bál a ani o deti. A ja sa tiež nebojím psov, hlavne viem odhadnúť povahu psa, obzriem si aj pána a podľa toho sa dá usídiť, či je to človek, ktorý by nechal voľne pobehovať nebezpečného psa.

bubba
2. júl 2008

co?to sa da odhadnut povaha psa??????povedz mi o tom ale radsej ip lebo to bude asi od temy 😀 😀

vladkaz1
2. júl 2008

Ahojte mne vynadala pred tyzdnom na moste jedna stara striga ,nemala som na kocíku parazol len plienku na strieske prehodenu a zaszavila ma ze som nezodpovedna,ze moje dieta dostane upal.
Z nemým užasom v tváre som sa na nu pozrela a isla som dalej.
Maju ludia ale starosti ze?

tinusi
2. júl 2008

No nech by len niekto skusil...
Ja mam vyskusane, najlepsie na takychto blbcov je asertivne spravanie...
ista pani sa raz chcela so mnou pohadat a ked zacala vymyslat, co vsetko sa jej nepaci, tak som jej povedala, ze je ako dedinska babka-demokratka a ze na nu nemam cas... tak mi ironicky povedala, ze som velmi inteligentna... podakovala som sa jej, ze mi tak lichoti a odisla som - skoro vybuchla od zlosti... (toto nebol priklad na asertivitu... len aby bolo jasne)...

zanett
2. júl 2008

presne tak, tinusi 😉 Ja jsem marne premyslela, jak to, ze ja nemam zadnou vyslovene neprijemnou zkusenost - jednak to asi bude tim, ze uz 6 let neziju v CR a za druhe; i kdybych byla v CR, asi by si na me nikdo moc netroufl, protoze pusobim dost odmerene, ale kdyby to prece jenom nekdo zkusil, tak ho sjedu na dve doby, ze by ani nemrkl! 😀 ...tudiz nechapu ty, kteri si podobne chovani nechaji libit nebo je to rozlitostni... 😔

johanda
2. júl 2008

Já jsem jednou jela tramvají v děsném vedru s dcekou - tehdy jí byly tak 3 roky a u Domova důchodců přistoupil nějaký vejlet penzistů v počtu cca 10 ks. Byli to převážně dobře živení až obézní šedesátníci/ice, žádní vetší staříci. Holku jsem si posadila na klín, což se jí nelíbilo, protože na moje místo dost pralo slunko, a tak pobrekávala. Jedna z těch výletnic začala žvástat něco o nevychovaných uřvaných dětech zkažených od podstaty, čemuž přizvukoval dědek, kterého jsem pustila na dcerčino místo 😅 😝 . Nereagovala jsem a dotyčná dáma začala zvyšovat grády, naivně se domnívaje, že mladá matka si netroufne. Tak jsem se dotyčné dámy zeptala, jestli má děti. Prý 2. A já na to : Ty vás asi nebudou dvakrát milovat, když vás vrazily do domova důchodců, že jo? Baba už ani necekla a dědek si odsednul 🙂

zanett
2. júl 2008

Johando 😀 presne tak na ne! 😀

womenne
2. júl 2008

Johando super si jej dala 😀 tak mne sa stalo prvy krat že mi niekto niečo povedal.V nedelu sme boli v kupovat malym bycikle a viezlisme ich z nakupn.centra na parkovisko malym sa to hroznepačilo a ked sme ich dali do auta tak plakali lebo sa chceli vozit.Okolo nas išiel parik tak do 35rokov, a ta pani ved vam vypadne-bol priputany v autosedačke a mal otvorene dvere)jej hovorim že nemože ved je priputany a ona stale svoje ved mu zavrite tie dvere slnko mu svieti ste neschpna-po tomto slove som sa neudržala a vypustila nervy 😀 aj my odlahlo som to potrebovala 😀 na niekom sa vykričat 😀 vždy si to zlizne moj drahy chudačik 😀

zanett
2. júl 2008

womenne, tos mela spis zjebat tu zenskou 😀

johanda
2. júl 2008

Womenne - Zanett má recht 😉
Já s nějakým pruzením od cizích nějak nemám problémy, v té tramvaji je to jediná epizodka, co se mi stala. Musím přiznat, že ne vždy jsem tak duchapřítomná, občas mi něco vpálí matka a to jsem úplně paf a neschopná reakce 😒

womenne
2. júl 2008

ved som jej nadala 😀 ale inokedykednemam na kom tak si to zlizne moj drahy 😀 asi som sa zle vyjadrila

binki
2. júl 2008

zanett: jsem zvědavá, promiň, kde bydlíš?

liviky
4. júl 2008

holky tak já se teď potkala s dvěma hodně ubohýma ženskma!
..byla jsem s dcerou v obchodě a sammozřejmě tak ňák kolem mě pobíhala a mluvila se mnou,já jí měla na očích a věděla jsem přesně co dělá,najednou přiběhla prodavaščka a spustila na mě :vem te si to dítě,něco tu shodí!
...já na to,kdyby něco že to zaplatím a ona hned:no to snad není možný to je výchova!....no tak jsem paní řekla ať se stará o výchovu svých dětí jestli je má a do mé výchovy jí nic není!..představ te si přiběhla drruhá prodavačka a spustila:jedno dítě tu shodilo figurínu za 2tis.,to by se Vám nelíbilo co?.....no tak jsem řekla,ne nelíbilo,ale zaplatila bych to!a vy milé dámy dělejte práci která Vás baví,vaším chováním si zákazníky odradíte,já jsem jeden z nich naschle!!! 😀

trixi
4. júl 2008

mne slovne zatial nevynadali, ale zato v obchode do mojho vozika vrazila stara jezibaba tak, ze malemu privcikla nozky (mala som ho v klokanke) tou ruckou od vozika. Ked som jej povedala, ze ci nevidi, tak odvrkla, ze nech nezavadziam (okolo bolo miesta aj na 3 voziky).
Ja som uz par krat vynadala soferom, ktori moje auto pricviknu tak, ze nemozem ani z jednej strany sa dostat do auta, nie este nalozit dieta do autosedacky. Raz som sa tak vytocila, ze som chcela tomu chlapikovi vypustit pneumatiky 😠 . A to mam na oknach nalepky - Dieta v aute. Nikdy na nepricvikla soferka, ale vzdy sofer-chlap. Uz sa mi to stalo viac krat, teraz parkujem tak aby siroko daleko nikto nestal. Nie vzdy to pomaha.

yasminelle
4. júl 2008

Ja nechapem ludi, ktori sa spravaju bezohladne k mamickam s detmi... Musia byt velmi zatrpknuti a nestastni...

Ale chcela by som reagovat na prispevok od liviky. 2 roky som mala obchod s oblecenim a aj som v nom predavala. Vobec mi nevadilo, ked tam chodili maminy s kocikmi aj ked deti veci chytali a tahali. Vzdy som sa bala hlavne o ich bezpecnost. Najhorsie boli ale deti, ktore uz chodili. Lebo maminy, ked si pozerali veci, tak si tie deti vobec nevsimali a oni tam vyliezali na figuriny, skryvali sa pod oblecenie a ja som len trpla, ci na seba nieco nezhodia. A tak sa stalo, ze miesto toho, aby som sa venovala zakaznikom, som robila detom babysitting a davala pozor, aby sa im nieco nestalo.
A raz sa mi aj stalo, ze jeden extra divoky chlapec, ktory lietal po obchode jak sarkan vbehol pod jeden stojan so satami a cely ho na seba strhol, hrozne som sa zlakla, lebo nanho kompletne vsetko spadlo aj tazky kovovy stojan. Nastastie sa mu nic nestalo. Ale keby hej, este by ma zazalovali a bola by to moja vina...
Takze deti do obchodu rozhodne patria, ale treba ich naucit ako sa tam maju spravat. 😉

fifla
4. júl 2008

nas jakub ma hole nozicky a ked idem po meste sa na mna kukaju jak na tyransku mamcu a jedna tetuska ma normlane zastavila ze preco nema ponozky alebo prinajmenej sandalky...hlavne ze 3/4 holiek maju na nohach zabky alebo ultratenke sandalky.
dalsiu vycitku som schytala od jednej pani ekd som isla po meste s kubenom v babyvaku ( ma uz 10 kil kto by ho vlacil na rukach ked ide len za roh na trznicu), ze ci nemyslim na jeho chrbticu a klby. no brzda

ale ono celkovo odolavam velkemu mnozstvu intevencii aj z vlastnej rodiny pri kupani v kybliku, latkovych plienkach a nocniku od 5,5 mesiaca...co uz, hlavne ze nam doma je dobre a sme spokojni no ni? :o)))

fifla
4. júl 2008

...ale najviac sa ma dotklo, ked ma dost sprosto zvozila sestricka na pohotovosti, ze som mala vydrzat dlhsie s kojenim maleho, potrapit sa, nie leniva a nedat sa odlakat na umele mlieko. az mi slzy do oci vybehli.