Vypadávanie vlasov po pôrode. Ako tomu zabrániť?

adka12
16. sep 2009

Baby máte nejaké recepty alebo odskúšané prípravky proti vypadávaniu vlasov?
SOm si myslela, že sa tomu vyhnem, ale som skoro 3 mesiace po pôrode a vlasy začali padať až teraz. Možno je to aj tým, že ide jeseň. V piatok sa idem dať ostrihať, aby som ich odlahčila, ale chcela by som aj niečo užívať.
VIete poradiť?
Ďakujem 😉

susanh
16. sep 2009

Adka mne zacali padat aj pri prvom aj pri druhom porode po 3 mesiacoch, bude to asi hormonalne. Myslim ze proti tomu moc nezmozeme. ☹

tynushqa
16. sep 2009

Ahoj,
neviem ci ti teraz na to nieco pomoze / hormony /, ja som bola na tom tak isto, este aj teraz mi hrozne padaju, ale uz je to lepsie. Skusala som revalid ampulky na vlasy, aj tabletky a sampon, a podobne vecicky, ale nakoniec teraz pouzivam henu sampon a raz do mesiaca kuru na vlasy a nefarbim si vlasy kym sa mi to neda do poriadku a mozno uz ani potom nebudem

adka12
autor
16. sep 2009

Baby to ani nestrašte 😲
Mne padávali vlasy aj pred tým, takže ich nemám nejak veľa, ale v tehotenstvo to prešlo a mala som super vlasy.
Ale zase sa to vrátilo! Bože, však ja budem zachvilu holohlavá ak nič nepomôže 😢 😢 😢 😢
A ja nekojím, takže môžem brať hocičo, len nech mi to pomôže....

pikusa
16. sep 2009

Tak mě šíleně padají vlasy a mám Biosil Plus.....možná trošinku pomohl,ale stejně padají dál.....
tak snad to přestane brzy

dolda
16. sep 2009

Já po porodě vlasy super, ale tak od Vikinčina třetího měsíce mazec, tak se podívám všude vlasy, prostě hnus ☹

adka12
autor
16. sep 2009

Baby a to fakt nič nepomáha ☹

dolda
16. sep 2009

Jo nastřelit nový 😀

moda08
16. sep 2009

Ahoj, gyndař mi řekl, že vlasy začínají padat opravdu až kolem 3M od porodu a mě to taky tak přesně začlo a přestalo asi dva měsíce zpátky. Koupila jsem si od Londy šampon proti vypadávání vlasů a taky tonikum na vlasy od Schwarzkopf (nevím,jak se to přesně jmenuje, růžová lahvička) a to mi fakt zabralo. Vitamíny mi nezabíraly.

meleri
16. sep 2009

holky a spraví se to pak nebo už má člověk ty vlasy napořád řídké... ☹

susanh
16. sep 2009

Meleri neboj, vlasy zacnu zase vyrastat nove.

lovula
16. sep 2009

maminy, mne pomohlo ostrihanie, ale také riadne - aj pár centimetrov a do dvoch dní som mala pokoj

lamarika
16. sep 2009

tak já používám panthenol kapsle a trochu to pomáhá. Vypadávají teď méně. Moje švagrová má 3-letého chlapečka a když kojila, tak jí docela dost padali vlasy a aji kvalita šla do kšá. Teď má krásný hustý vlasy. Takže holky, hlavu vzhůru, ono se to zas spraví 😉 Jo a ona taky používala tady ty kapsle a tyky říká, že jí pomohly.

cikyta
16. sep 2009

Lamarka a môžu sa tie kapsule,ked kojím?

lamarika
16. sep 2009

právě, že mi je doporučila doktorka, že jsou jedny z mála, který můžu. Panthenol máš obsaženej aji třeba v bepanthenolu, takže dětem neškodí 😉

cikyta
16. sep 2009

Lebo mi padaju tak,že hádam do pol roka budem uplne holohlavá a to bez srandy!
No,skusim tie kapsule.Dík 😉

lamarika
16. sep 2009

Ani mi nemluv cikyta. Padají mi po pramenech, ale od tý doby co používám ty kpsle, tak je to tak o půlku míň.

zukab
16. sep 2009

tak ja sa pridavam k poloplesatym po troch mesiacoch od narodenia dcery. 😀
vlasy mi padali neskutocnym, hroznym sposobom. boli vsade po byte, v chumacoch. padli mi po pramenoch, stacilo, ked som si rukou presla vlasmi a bolo. fakt hruoza.
trvalo to dobre styri, mozno pat mesiacov. zacali vsak postupne dorastat, takze teraz ked si dam vlasy do copu a ofinu hore, vyzeram ako bart simpson 😀 hore nad celom mam asi trojcentimetrove chlpky, ktore si stoja ako chcu, nad usami detto, no nadhera 😀
jaj, a nepomahalo mi nic. ziadne vodicky, vitaminy, sampony, nic. skoda vyhodenych penazi.

matilko
16. sep 2009

ja vás asi trošku ukľudním, začali mi padať po 3 mesiacoch od pôrodu, padali strašne a po pol roku sa to otočilo, padanie sa zmiernilo a rastú mi nové 🙂 a takto mi to potvrdilo hrozne moc holiek

ducky
16. sep 2009

Ahoj,
tak já taky můžu doporučit Panthenol v kapslích. Kojící matky to můžou. Nečekejte, že vám vlasy přestanou padat úplně, ale zmírní se to 😉 Teda aspoň u mě to fungovalo 😎

zuzik24
16. sep 2009

Ahoj holky, mě začaly taky padat vlasy cca po 3 měsících po porodu. A to tak, že jsem fakt chodila a za sebou nechávala cestičku z vlasů... Každej den jsem z hřebenu vybírala neuvěřitelné množství vlasů. Okolo uší mám viditelné lysinky ☹ Ale teď se to trochu spravilo, nic nepoužívám. Už po mně není plné umyvadlo vlasů apod. Naštěstí mám vlasů fakt hafo, takže nehrozí, že oplešatím 🙂 Ale kamarádka měla řídké vlasy a teď (je rok po porodu) jich má hrozně málo, ale začaly jí růst nové. Je to prostě takové období, kterým si projde každá z nás. Teda skoro každá ☹ Ale je to fujtajbl, když vás v nich pohladí přítel, tak má celou hrst plnou vlasů 😝

rimmel
17. sep 2009

prestanu padat ked prestanete kojit..som dakde pocula 😀

aj mne padali hrozne, no uz vidim ze menej...a kojim stale rovnako. alebo mozno som si uz nato zvykla hahaha

vikina74
17. sep 2009

rimmel

S kojenim to nema nic spolocne, v tehotenstve je hormonalne podmienene, ze vlasy zhustnu, lebo sa predlzi ich zivotnost a menej vypadavaju. Vsetky tieto "nadbytocne" vlasy potom ca. 3 mesiace po porode zacnu vypadavat. Trva to par mesiacov, kym sa to zase vrati do normalu.

rimmel
17. sep 2009

hej, viem ze pocas teh.prestanu rast ci padat a potom po porode tie co mali pocas teh.vypadat, zacnu padat...🙂

ingulik
17. sep 2009

ahojky babule...no mne zacali vlasy padat asi mesiac po porode a este neprestali...mala som ich riedke uz predtym, tak si viete predstavit ako vyzeram...bez copu ani nakrok 😒
ale snad sa to zlepsi ako pisete niektore...

tygrous
17. sep 2009

Holky, uplne nejlepsi je methionin - prodaji vam ho v lekarne v kapslich nebo si ho nechte napsat od Dr. Ten opravdu zabira, lip nez panthenol...

marelica
17. sep 2009

Dievčatá, mne pomohlo, keď som si raz do týždňa urobila zábal z Panthenolu - peny na popáleniny 😉 ... už je aj taký šampón a kondicionér, vlasy fakt padajú menej, ale po šampóne sú vlasy za pár hodín strašne mastné ☹

nevestickka
17. sep 2009

baby, ved sa aj hovori ze kazdy stres sa na vlasoch prejavi az o 3 mesiace.. u mna to teda plati na 100%
kam sa pozriem, vsade moje vlasy 😠 kupila som si v DM drogerii kremikove kapsule, snad to aspon trochu pomoze 😒

berus222
17. sep 2009

a kedy prestanu padat? uz plznem asi mesiac. mala som na hlave 3 chlpy a aj z toho mi 2 uz vypadli. ☹ ☹

blahovka.cz
17. sep 2009

ahojky maminka,taky mi po porodu zacali padat vlasy,nastesti jsem od prirody obdarena hopjne,ale nechala jsem se ostrihat,aby si vlasy ulevili a kadernice mi velice doporucovala pantenol,ale priznam se jeste ho nemam vyzkousenej,koupi se v lekarne ve forme tablet

julie123
17. sep 2009

A kolik tablet panthenolu denne berete? Ja jednu, ale kamaradka bere tri denne.. Tak ze bych davku zvysila? Ale zase abych neublizila malemu ... stale plne kojim 😅