Vypadávanie vlasov po pôrode. Ako tomu zabrániť?

adka12
16. sep 2009

Baby máte nejaké recepty alebo odskúšané prípravky proti vypadávaniu vlasov?
SOm si myslela, že sa tomu vyhnem, ale som skoro 3 mesiace po pôrode a vlasy začali padať až teraz. Možno je to aj tým, že ide jeseň. V piatok sa idem dať ostrihať, aby som ich odlahčila, ale chcela by som aj niečo užívať.
VIete poradiť?
Ďakujem 😉

blahovka.cz
17. sep 2009

julie tak to opravdu nevim,sama jsem si to jeste nekoupila,ale myslim,ze neco najdes na pribalovem letaku o kojeni a davce urcite

rubista
17. sep 2009

mne začali padať presne po troch mesiacoch. nezabralo mi nič. 8 mesiacov po pôrode, ale vlasy začnú spontánne rásť samé- môžem potvrdiť, už mám po celej hlave 3 cm vlásky!!! Takže, žiadne stresy, samé sa to upraví🙂

meri
17. sep 2009

Já jsem slyšela, že jsou supr ampulky od Vichy. Jinak jsem zkoušela už před otěhotněním rúzné přípravky, no nic moc nepomohlo. Ted se mi zdá, že mi padají méně, když používam od Schwarzkopf šampon Activ F 😒

pajinka23
17. sep 2009

baby a neexistuje nato nejaky sanpon mne tiez nedavno zacali strasne padat vlasy najhorsie natom je ze sa bojim aby sa malemu nahodou nedostali do ust ☹ ☹

andykov
17. sep 2009

Mně dr. doporučila těhu vitamíny, brala jsem teda mamavit, ale víc mi to přešlo až když jsem si je nechala razantně zkrátit ☹

janelillith
17. sep 2009

aj ja sa pridavam...mam 3mesacne dvojicky a vlasy mi padajuuuu....proste hruza ☹ kupila som si panthenol kapsule....a po mesiaci je to o trosicku lepsie...dala som sa preto aj ostrihat,skratila som vlasy o dobrych 15 centimetrov a je to zase o trosku lepsie...ja odporucam panthenol - kadernicka mi ho doporucila a vlasy preriedit aby neboli take tazke...a vraj sa to pekne samo upravi...a kojila som iba mesiac...

iinuska
17. sep 2009

aj mne uz asi mesiac vypadavaju vlasy, ale je to normalne, mala som to aj pri prvom dietati, po case sa to vratilo do normalu

misicka85
17. sep 2009

Moc bych na zázračné přípravky nevěřila, vypadávání vlasů je způsobené hormony. Mi začly vlasy padat po 3 měsících po porodu, a trvalo to asi necelý půlrok, teď už je to ok 😉

janulla84
17. sep 2009

Ty jo koukam,ze v tom plesateni nejsem sama 😀 ,chomace padaji a padaji ale vesmes po umyti to je jich plna vana 😠 ,tak budu doufat,ze se to zlepsi 😉

jankapiknova
17. sep 2009

Ja dufam ze sa to zlepsi uz dost dlho,maly bude mat rok a vlasy padaju a padaju ☹

berus222
17. sep 2009

polrok? to si robite srandu!? ved uz zacinam mat plesinku. ☹

mishusha
17. sep 2009

mne tiez zacali padat asi 4 mesiace po porode... a ustaluje sa to az teraz.... konecne nevidim vo vani po umyti vlasov celu parochnu 😀
a mne dr. na to padanie poradila brat zinok+selen... ale ci zabralo??? pffff netusim.... 😒

aponchie
18. sep 2009

pantenol tabletky a pockat

jasminet
18. sep 2009

fuj, u nas su moje vlasy vsade... od prirody mam riedke vlasy, v tehu sa mi nezmenili, a teraz padaju a padaju a padaju... na vianoce si asi od jeziska vypytam slusivu parochnu 😀

janka_pn
18. sep 2009

ja som po 11tich mesiacoch prestala kojit a zda sa mi, ze sa to konecne zmiernilo 🙂 , predtym som aj zinok brala, aj rozne vodicky.... a nepomahalo. som si uz myslela, ze budem plesata, kuty sa mi zacali robit ☹ 😝

tutulicek
18. sep 2009

Ahojte kočky som tu 1krát mám 2 detičky Anetka 6, Lucka 3 1/2mes. a tiež my začali 3mes.po pôrode hrozne padať vlasy!Mám strach že mi na tej hlave nič neostane!Po 1 pôrode som takéto niečo nezažila.Tiež užívam tie panthenolové tabletky a šampón revalid,ale zatiaľ sa nič nedeje.Teraz mi kamoška ponúkla nejaky vit.doplnok na prírodnej báze od Nutrilite na vlasy,pokožku a nechty.Nemáte niektorá skúsenosť s týmito vitamínmii? 😢

vlada84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ferinka
18. sep 2009

No tak mě vypadaly tak 2/3 vlasů 😖 Teď 6 měsíců po porodě padají stále,ale trochu míň a hlevně sem jak pankáč,protože mi to vše už tak 2 cm roste znovu,tak to snad bude ok 😉
Ale dost dní jsem pobrečela,když sem se ráno vzbudila a tam chomáče vlasů ☹

evinkaa
18. sep 2009

No u mě je to nejhorší vždycky druhý den po umytí vlasů, to fakt tahám chomáče... ☹ Je to hrůza. V lékárně mi poradili brát BIOSIL, ale žádnou změnu ani skoro po měsíci užívání nevidím... Přesně, jak píše jasminet. Pořídím si brzy paruku. 😉

nikollette
18. sep 2009

Mne vlasy padali aj pred pôrodom..
a padajú aj teraz 😖
po česaní mam celý chumáč vlasov...
ja sa akože ešte divím, že mi vôbec ešte nejaké vlasy na hlave zostali 😔 😢

skúšala som už všeličo, drahé vitamíny aj šampóny, nič nepomáhalo...

Jedine ked som si na rok prestala farbit vlasy, musím povedať, že mi fakt prestali padať.. ani vlások nebol..

jaroe
18. sep 2009

mne tiez zacali padat 3 mesiace po porode a trvalo to cca dva a pol mesiaca. Umyvala som si vlasy zihlavou, ale podla mna nepomoze nic, treba len cakat, kym sa hormony "unormalnia". Teraz mam cca 8 mesiacov po porode a vlasy paradne huste, vyrastaju nove chumace...Na rozne pripravky by som prasule nevyhadzovala.

nikollette
18. sep 2009

Jaroe tak je...
niekomu padajú vlasy stále...
ak je to padanie vlasov, kvôli tomu že je žena po pôrode, treba vyčkať, kým s to samé upraví...
vyhadzovať peniaze na všelijaké možné prípravky, je podľa mňa zbytočnosť...
sama som sa o tom presvedčila..

tutulicek
18. sep 2009

Tak mi nezostáva nič iné len dúfať,že to raz prestane!Nádej umiera posledná... 😀 🙂

pilotka2
18. sep 2009

Ahoj nečetla jsem to , ale zaujal mě nadpis, protože mám stejný problém. Moje vlasy padají jak po chemoterapii, ale potkala jsem kamošku a ty mi doporučila jeden přípravek a fykt to asi zabíra. Skusila jsem toho víc ale nic nepomohlo až toto. Je to francouzká firma DUCRAY, šampon je ANAPHASE a ampule ANASTIM. Prodává se to v lékarně a stojí to 1300kč. Držím palce ať to zabere.

veronikap
18. sep 2009

z vlastnej skúsenosti môžem tiež povedať, že kupovať si všelijaké vitamíny a prípravky je zbytočné.. celé tehotenstvo vlasy skoro nepadajú (teda aspoň mne nie, keď som našla niekde jeden vlas, tak som bolo normálne zaskočená 😀 ).. po prvom pôrode mi začali tiež tak po 3 mesiacoch padať.. ono sa to zdá, že aké množstvo, ale netreba sa ľakať.. treba byť len trpezlivý.. ja som mala normálne "kúty" a po cca pol roku sa vrátilo všetko do starých koľají..
ono to tak platí vo všetkom... 9 mesiacov, rastieme, meníme sa.. pre telo je to obrovská záťaž, tak nemôžeme čakať, že sa všetko upraví behom pár dní, resp. týždňov 😉

nada.hope
18. sep 2009

MOja mam tvri, ze telo po porode sa musi 9-mesiacov rekonvalescentovat a tym padom musime vyckat aj to vypadavanie vlasov........... Ja som po dvoch mesiacov po porode myslela, ze budem za mesiac plesata a trochu sa to ustaluje 😎

zedra1
18. sep 2009

nada.hope snad má tvoje mami pravdu jinak budu za chvilku plešatá 😀

pajinka23
19. sep 2009

baby anemate niektora skusenost so samponom SUBRINA RECEPT???nasla som ho na nete a predava sa len v lekarni no u nas ho neviem nikde zohnat ☹ ☹

aponchie
19. sep 2009

myslite ,ze henna by vlasky trosku vyzivila?

kalo
19. sep 2009

aponchie: určitě ano. Henna ja na vlasy skvělá výživa. Jediný problém je v tom,že se nesmí dát na vlasy barvené chemickou barvou nebo se pak nabarvit. Ale jestli máš vlasy svoje, je to ta nejlepší věc. Buď jako bezbarvý zábal nebo henu s barevným odstínem..