Vypadávanie vlasov po pôrode. Ako tomu zabrániť?

adka12
16. sep 2009

Baby máte nejaké recepty alebo odskúšané prípravky proti vypadávaniu vlasov?
SOm si myslela, že sa tomu vyhnem, ale som skoro 3 mesiace po pôrode a vlasy začali padať až teraz. Možno je to aj tým, že ide jeseň. V piatok sa idem dať ostrihať, aby som ich odlahčila, ale chcela by som aj niečo užívať.
VIete poradiť?
Ďakujem 😉

pajinka23
19. sep 2009

ja si asi vyskusam davat harmancekovy sampon pre deti od jonsons baby,malemu nerobi dobre,a niekde som citala ze harmancek sa pouziva aj pri vypadavani vlasou 😕 😕 😕 Pekne vonia a aspon ho nezahodim do kosa 😀 😀 a kedze je ten samponik pre babetka tak by mi uskodit nemal 😝 😝

aponchie
19. sep 2009

ja nikdy nepouzila barvu na vlasy 😎 ale mela jsem poprve v zivote preliv loni a asi si ho necham dat znova abych ozivila svoji barvu jinak jsem spokojena ..jeste nakoupim nejake luxusni produkty na dlouhou hrivu abych jim doprala servis po porodu a to by v tom byl cert kdyby nic 😀

pajinka23
20. sep 2009

baby ja si asi pomali zacnem odkladat peniazky na parochnu 😀 😀 😀

mona1111
20. sep 2009

ahojte 😎

tak ja sa k vam pridavam, lebo strasne mi vypadavaju vlasy, stale este kojim.... Dala som sa ostrihat ale velmi to nepomohlo.... teraz si umyvam vlasy s lopuchovym samponom je aj taka vodicka lopuchova ktora sa vmasiruje do pokozky hlavy... Musim povedat ze vlasy mi este vypadavaju ale nie v takom mnozstve ako mi vypadavali. Takze lopuchovy sampon mi pomohol, ale uzivam ho este len take 2 tyzdne. Uvidm ked ho budem uzivat mesiac, dva ake budu vysledky....

pajinka23
20. sep 2009

mona1111tak mne uz asi pomoze len nejaka sexi ciapka alebo satka...hi hi hi 😀 😀 nooo si robim srandu no aby som nakoniec aj neplakala ked ostanem plesata ☹

aponchie
20. sep 2009

sem si je vcera myla ve vane velmi setrne zadne cuchani rucnicek ,ja nepouzivam ani fen uschly mi po 5hodinach az ..kdo je vidi rika ty mas dlouhe vlasy a mas jich moc ,ale nikdo nevidi ,ze jich mam polovinu nez driv 😅 takze to je taky padani ..akorat jak uschly sem je jemne cesala a takove kvanta v umyvadle a navic ja je promnu v ruce zatahnu lekce a mam jich naraz treba 20v ruce uz to aj pocitam 😀

pajinka23
20. sep 2009

boooze baby tak si zalozime spolok po pordne plesatych..pchi 😀 😀 😀

aponchie
20. sep 2009

anebo to vypadane skovavat a pak nalepit pac ja uz fakt nevim a mozna kdybych ty vlasy ostrihala trochu nevypadalo by to tak drasticky,ale ja mam ten vlas megadlouhej a pak kdyz jeden vypadne vypada jak tri

megi93
20. sep 2009

Ahojte, ja som mala ten istý problém, vypadávali mi celé chumáče, aj som sa dala ostrihať aj som zmenila šampón ale teta v lekárni mi povedala, že je to bežné a trvá do cca pol roka dieťaťa a poradila mi vitamín B. Nakoniec som si kúpila normálne tie vitamíny pre tehotné a dojčiace matky a prešlo mi to v priebehu dvoch týždňov.
Neviem či tu už niekto písal niečo podobné, tak ja len tak 😉

nikollette
21. sep 2009

Ja sa niekedy fakt čudujem že mám ešte vlasy 😖

dupinka
21. sep 2009

megi: ako sa volaju tie vitaminy a kolko cca stoja?
Ja som mala huste vlasy, az mi ich kadernicka preriedovala, a teraz mi denne vypadaju cele chumace. Do Vianoc budem snad plesata 😖

pajinka23
21. sep 2009

aponchie 😀 😀 😀 to vobec nieje zly napad schovat a prilepit 🙂 🙂 len si neviem predstavit ako by to vypadalo na hlave..HI HI HI 😀 😀 Vzdy som si myslela ze nespravedlivo plesaty su len chlapy ale asi nie aj zeny maju taky problem 😕 😨Zienky ale nebojte sa ved uz ide byt zima a vtedy budeme nosit ciapocky aniktonezbada ze nam chybaju vlasy na hlave 😀 😀 😀 hi hi

pajinka23
21. sep 2009

jaaj a na vianoce budem moct robit detom santa klausa,lebo pri tom obleceni byva vetsinou aj parochna taka kraaasne bielunka 😀 😀 😀

janula2008
21. sep 2009

Holky, nebojte ono to přejde, já jsem z toho byla asi půl roku minimálně taky na mrtvici, všude dlouhé vlasy, ucpané odpady při mytí hlavy, chomáče v hřebenu,myslela jsem si, že budu dočista plešatá...brala jsem tobolky revalid, i šampon jsem měla a prostě nic nepomáhalo...holt hormony jsou sviňa, i kadeřnie mi řekla, že to chce jen čas, že se to upraví samo. A teď to roste jak zblázněný, v životě jsem takovou délku a hustotu neměla 😀

dandulina
21. sep 2009

presne ako pise janula2OO8..tiez mi vypadavali total chumace vlasov..to bola hruza cca..pol roka a potom sa to same upravilo a nasledne mi zacali rast nove krasne vlasy 😉

pajinka23
21. sep 2009

juujbaby dufam ze mate pravdu 🙂

jennyska
25. okt 2013

@kalo
@aponchie
@zedra1
@pilotka2
@evinkaa
@ferinka

Ahoj Maminky 🙂

Myslíte, že byste mohly své zkušenosti s Vypadáváním vlasů a hlavně léčbou, radou, tipem obohatit naši společnou maminkovskou Wiki Knihovničku Modrého koníka? 🙂

Stačí svou zkušenost, radu, tip napsat zde: https://www.modrykonik.cz/vypadavani-vlasu/ a pomůžete tak každé ženě, která se s tímto trápením právě potýká a hledá pomoc... Díky Vám jich může najít několik na jednom přehledném místě.

Děkuji Vám za to, že pomáháte a přeji krásný den 🙂
Janča

poias
8. okt 2014

@cikyta

skusali ste nanogen tablety pre mamicky pocas dojcenia?
http://www.nanogen.sk/produkty/vitaminy-pre-zeny

cikyta
9. okt 2014

@poias neskušali.

poias
27. okt 2014