Výpoveď počas rodičovskej dovolenky - rady a informácie

lolinko
6. máj 2018

Ahojte, zas si idem pre radu alebo info 😉
Mam kolegynu, ktora nastupila do zamestnania v januári 2017. Pracovnu zmluvu ma na dobu urcitu zatial.
Ale moja otazka znie.
Chce dať výpoveď a teraz nevieme ci musi dat vypoved bud dohodou, alebo s mesacnou alebo dvojmesacnou vypovednou dobou, alebo moze odist zo dna na den, ked je este na rodicovskom prispevku?
Niekde som pocula, ze ak je na rodicovskom prispevku a pracuje, je zakonom chranena a moze zo zamestnania odist zo dna na den, ale bohuzial nikde som to na webe nenasla a nevieme ako postupovat...
Dakujem za rady a info...
Prosim , nechajte si pre seba komenty, naco pracuje ked je na rodicaku!!!!

katka_br
6. máj 2018

Rodičovský príspevok nema s výpoveďou nič spoločné, ak chce dať výpoveď, bude jej plynúť mesačná výpovedná doba, ale môže sa dohodnúť s odchodom k určitému dňu

evittam
6. máj 2018

@lolinko Moze sa vrátiť spat na RD. Oznámenie sa podáva pisomne zamestnavatelovi aspon mesiac vopred.

sonda1
6. máj 2018

Podať vopred oznámenie o skončení dohodou,a potom môže odísť ku dňu ,na ktorom sa dohodnú.

evittam
6. máj 2018

@lolinko Pri výpovedi zo strany zamestnanca je vypovedna doba 2mesiace, pokial nie je v PZ uvedene inak. Ak nechce nastúpiť tak este môže spraviť to,ze teda oznami,ze sa vracia na RD a da sa PN. Co ale zase nie je moc loajalne voci zamestnávateľovi ale ak jej na tom nezalezi tak je to jedno.

evittam
6. máj 2018

@sonda1 Ak sa dohodnú.