Výroba gélových sviečok. Kde zohnať ingrediencie?

elinka27
2. feb 2009

Ahoj,mám rada gélové sviečky, a nedávno som v jednej relácii videla,
že sa dajú ľahko vyrobiť aj doma, tak by som rada vedela,či s tým máte niekto skúsenosť a či mi neviete poradiť kde sa dá zohnať kúpiť tá gelová náplň,žeby v drogérii?

rohacka
2. feb 2009

Elinka - gel na vyrobu sviecok, knoty, aj nejake drobnosti do toho, ak chces, kupis v umeleckych, kreativnych potrebach, aj cez internet sa predavaju, napr. www.raj-umelcov.sk. Bezne v drogerii - nezda sa mi.

roasha
2. feb 2009

ano,aj v drogerii 😉

veronicka
2. feb 2009

Ahojte,
Konecne moja tema 😀 kedze ich spravim kazdy rok viac ako 100. Ja kupujem gel, knoty, farby a taketo veci cez net z svicky.net a tie vecicky co tam ponaram to kupujem vsade kde sa da 🙂 Ale baby bacha je to vyslovene droga, ked zacnete neviete prestat. 🙂

Keby ste mali otazky tak sa kludne pytajte

titkovamiriam
2. feb 2009

aj ja si ich vyrabam a aj s voskovych platov 😀

mimik9911
2. feb 2009

Ahoj Eli, ja som tiez tieto sviecky skusala robit, ale to asi pred 6-7 rokmi 😎
taky gel sa da kupit aj v predajni so svieckami 😉

titkovamiriam
2. feb 2009

v kreativnych obchodoch

elinka27
autor
2. feb 2009

ja si ich kupujem a som na ne maniak,tak som sa rozhodla,že si ich vyrobím podľa vlastných predstáv, tak skúsim cez ten net objednať to je mi pohodlnejšie, a máte nejaké svoje výtvory?že by som sa inšpirovala, ak áno hodťe do albumu.A ozaj ešte tá nádoba to môže byť klasický pohár,alebo hocičo zo skla, to asi nepraskne keď to bude horieť?

mimik9911
3. feb 2009

elinka, tak moje vytvory neboli na inspiraciu 😀 aj by som ti ich ukazala, ale skoncili niekde v kosi 😀
da sa to urobit do hociakeho pohara, nepraskne, ja som to robila do poharov na stopke, take na vino alebo sampanske 😉

maruschka
3. feb 2009

elinka, napríklad v DM drogerii majú rôzne farby tých základných gelov na sviečky..V každej, aj knôty..Takže stačí len ísť,kúpiť, nájsť pár zaujímavých predmetov, kamienkov,,atď a veselo tvoriť 😉

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nellie1
4. feb 2009

Ahojte a byva pri tom aj navaod na pouzitie? Ako sa to vlastne robi? Dakujem 🙂

elinka27
autor
4. feb 2009

ja som si objednala tie gély cez internet, z toho linku čo poslala rohacka, teraz už len čakám kedy to príde aby som mohla začať, čo sa týka toho návodu, tak ten som našla vo viedoarchíve Postav dom zasaď strom čo je taká relácia čo chodí na STV, a našla som to na ich internetovej stránke, je to diel z 31.januára,tak sa tam treba pozrieť.

maruschka
4. feb 2009

dmonikad, teda, veď ja som to videla v 3 DM drogériach..to je čudné..Tak asi ich nemajú vo všetkých..

elinka27
autor
11. feb 2009

ja som ich dnes zacala robit prisli mi tie gekly co som si objednala,ale na niektorich svieckach sa mi urobili bublinky,neviete cim to bude?A ja som dnes volala do par drogerii,ale tie nepredava ani jedna u nas, skusim ist este do DM,tak som zvedava

sviecky
20. júl 2011

@veronicka ahoj 🙂 prosimta ake hrube sklo musi byt na pohari ak chcem do neho naliat gel a urobit sviecky? 🙂)) 🙂

veronicka
20. júl 2011

nalievanie gelu ti vydrzi skoro kazde sklo, problem je, ked sviecku zapalis. Mne sa najviac osvedcili tieto nadobky: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3641... ale co ja viem, no take hrubsie, nie ze tenky pohar. Ale ak chces sviecku len na dekoraciu pouzi cokolvek, ak ju chces zapalit, tak radsej hrubsie. 🙂

sviecky
21. júl 2011

@veronicka jeej dakujem za odkaz 🙂 lebo nikde som nemohla najst nieco taketo na tie sviecky, a prosimta nemas nejaky typ ,nejaku stranku kde by sa dal co najlacnejsie zohnat kupit gel? a kolko gelu asi miniem na taky poharik aky si mi poslala? objednala som si 400g gelu , ze na kolko sviecok by mi to vyslo ale asi na vela nie :D

janah35
18. okt 2019

@veronicka prosím chcem sa spitat mozem dat farbu do gelovych sviecok co davam aj do mydla