Výročia svadby. Ako ich oslavujete?

anuska
19. sep 2006

Chcela som sa opýtať, ako ste oslavovali alebo plánujete osláviť či už prvé alebo niekoľkonásobné výročie vašej svadby. Máte nejaké super nápady a tipy? 😉

ajuskamimi
19. sep 2006

my sme mali vyrocie akurat tuto nedelu, najprv sme planovali spolocnu romanticku veceru 🙂 ale kedze sme boli nakoniec odcestovani, tak sme sa v nedelu rano vzajomne obdarovali darcekami a dopriali si trosku nehy 😀 a tak, takze asi takto sme my oslavili nase vyrocie 😀

katrin
19. sep 2006
anuska
autor
19. sep 2006

Katrin, ďakujem, ale už som si čítala a nič som zaujímavé nenašla.
Inak ako keby tu na tejto stránke nikto neslávil výročie či už s potomkom alebo ešte bez. 😒
ajuskamimi akými darčekmi ste sa obdarovali?
Prvé výročie je vraj bavlnené. Tak rozmýšľam nad ponožkami...
😀

expertka8
19. sep 2006

..výročia svadby: 😉

1. výročie bavlnené
2. výročie papierové
3. výročie kožené
4. výročie kvetinové alebo ovocné
5. výročie drevené
6. výročie železné
7. výročie vlnené
8. výročie bronzové
9. výročie medené alebo hlinené
10. výročie cínové
11. výročie oceľové
12. výročie hodvábne a batistové
13. výročie krajkové
14. výročie slonovinové
15. výročie krištáľové
20. výročie porcelánové
25. výročie strieborná svadba
30. výročie perlové
35. výročie korálové
40. výročie rubínové
45. výročie zafírové
50. výročie zlatá svadba
55. výročie smaragdové
60. výročie diamantové
70. výročie platinové

Svadba drevená
Päť rokov rodinného života. V tento deň si manželia podarúvajú rozličné veci z dreva.

Svadba zinková
Slávi sa po šesť a pol roku manželstva. Upozorňuje sa tým na to, že manželstvo, podobne ako pozinkovaný riad, treba z času na čas vyleštiť.

Svadba medená
Predstavuje sedemročné výročie „manželského áno". Manželia si vymieňajú medené mince ako záruky budúceho šťastia.

Svadba plechová
Oslavuje sa po ôsmich rokoch. V tento deň si muž a žena darúvajú lesklé domáce predmety, najlepšie kuchynský riad.

Svadba „Deň ruží."
Takéto pomenovanie má 10-ročné jubileum manželského života. V tento deň sa na návštevu
pozývajú osoby, ktoré boli na svadbe ako družbovia a družičky. Tancuje sa s červenými ružami.

Svadba sklenená
Ubehlo pätnásť spoločne prežitých rokov. Podarúnky majú byť zo skla na znak toho, že manželské vzťahy majú byť čisté ako sklo.

Svadba porcelánová
Oslavuje sa po 20 rokoch. Slávnostný obed sa podáva v novom servise na znak toho, že po starom už nezostalo ani stopy.

Svadba strieborná
Predstavuje 25-ročné jubileum. Na ňom sa zíde celé príbuzenstvo. V tento deň sa k zlatým obrúčkam nastoknú strieborné.

Svadba perlová
Oslavuje sa po 30 rokoch. Pripomína, že 30 rokov prežitých spolu sa navliekalo ako perly do náhrdelníka.

Svadba ľanová
Oslavuje sa po 35 rokoch spoločného života. V tento deň sa darúvajú ľanové obrusy a prikrývky.

Svadba rubínová
Oslavuje sa po 40 rokoch. Do zlatých obrúčok sa vsadzuje rubín - drahokam lásky a ohňa.

Svadba zlatá
Manželia oslavujú polstoročie spoločného života. Veľmi často sa v tento deň staré obrúčky nahrádzajú novými.

Svadba briliantová
Symbolizuje, že po 60 rokoch už nič nemôže roztrhnúť spoločné puto.

Svadba železná
65 rokov manželského života. Už žiadne dary.

Svadba kamenná.
67,5 roka.

Svadba požehnaná
Oslavuje sa 70-ročné jubileum. Tu dostupné rebríčky osláv manželstva končia. Pravdepodobne sa na svete nenašiel muž, ktorý by to s jednou ženou vydržal dlhšie... 🙂

..."zabite ma"...musela som 😅

anuska
autor
19. sep 2006

pri prvom bavlnenom výročí by sa "mladomanželia" mali cítiť ešte stále ako v bavlnke.

Aký darček navrhujete? 😉

ena
19. sep 2006

my sme presne na prve vyrocie krstili 🙂

anuska
autor
19. sep 2006

jéj, krásny darček

ena
19. sep 2006

ze? 🙂) Lepsie ako ponozky 🙂)

ena
19. sep 2006

ale to uz nestihas, ale zas teraz by mohli byt tie ponozky a tie krstiny na 2he vyrocie ;)

anuska
autor
19. sep 2006

dobrý nápad, hmmmmm, porozmýšľam ako to tak presne vypočítať. 😉

verulka
19. sep 2006

No my sme sa brali, ked mala dcerka rok, takze na kazde vyrodcie svadby ma aj ona sviatok. a teraz uz aj Radko (ten sa narodil 10dni pred nasim datumom svadby) My si darceky nedavame. Staci mi ranna kava s laskou robena a samozrejme stravene chvilky spolu. To som asi moc neporadila 😝

anuska
autor
19. sep 2006

ja si tiež nepotrpím na darčeky a viac ma vedia potešiť napr. objatia.....,
ale aj tak by som rada môjmu manželovi darovala nejakú hlúposť alebo urobila niečo pekné.
Nič lepšie ako ponožky na bavlnenú svadbu ma nenapadá

liska
19. sep 2006

my sme si v den svadby povedali,ze na kazde vyrocie si "darujeme" dobru veceru v restike,kde sme sa svadbili 🙂 hned to prve nam ale nevyslo, pretoze sme do roka stihli drobca a to by ta vecera musela prebehnut rychlo medzi dvoma kojeniami 😀 tak sme sa aspon presli po miestach,kde sme sa brali a fotili a vecer si zjedli odlozeny kusok zo svadobnej torty,napokon-nic krajsie ako dietatko sme si na 1.vyrocie zelat nemohli 😵

ninocka
19. sep 2006

najdolezitejsie je laska a porozumenie medzi manzelmi

anuska
autor
19. sep 2006

liska s tou tortou to bol skvelý nápad

anielik
19. sep 2006

ahoj

my sme boli na prve vyrocie v prahe na 4 dni, lebo sme sa tam dlho chystali a stale nam to nevychadzalo.
Na druhe sme si dali darceky a moj milacik mi do druhej rana robil ranajky, lebo nikdy nestane predomnou, tak ma chcel takto predbehnut 🙂.
No a na tretie som si naplanovala, ze ho pozvem tiez na vikend do pariza, rima,... alebo este neviem kde., no to asi nebude realne, lebo dufam ze to uz budeme traja 🙂

K.

vedvies
19. sep 2006

ahojte, my budeme mat 1.vyrocie 8.10. kupila som listky do divadla na Neberte nam princeznu a chceme ist na predlzeny vikend niekde relaxovat 😀

miriam
19. sep 2006

Co tak bavlnene spodne pradlo? 😉

zuzula
19. sep 2006

Ja mam na prve vyrocie termin, takze mozno budeme uz 3 😵

zuzu80
19. sep 2006

jej zuzula, super aj ja som mala na prve vyrocie termin - teraz v nedelu, ale malickej sa akosi nechcelo ist na svet. A tak som uvarila obed, vyznali sme si lasku a prehovarali malicku, ze do polnoci to v pohode stiha 😀

zuzula
19. sep 2006

Zuzu, a uz sa mala narodila ci este stale vyckava?? 🙂

zuzu80
19. sep 2006

v nedelu sa mala narodit, ale este stale si vegeti v brusku a vyzera to, ze este nema ani na rozume ist okukat svojich rodicov 😀
Uz som dost nervozna, lebo kazdy den musim absolvovat xy telefonatov a esemesiek, preco som nedala vediet, preco som este neporodila, kedy porodim a ze uz by som mala a tak... 😀

ewschen
24. sep 2006

baby,nás čaká zajtra prvé výročie...-ale nie svadby.. 😝 ...a čakáme bábo...
mala som v pláne, že to oslávime len tak my dvaja spolu, nejaká večera-darčeky pri takejto príležitosti neuznávam-proste, stačilo by len keby sme boli spolu...ale môj drahý mi chce asi niečo kúpiť..-no a ja by som sa cítila asi blbo keby som pre neho nemala nič-asoň nejakú drobnosť..poradte...je to ťažké s tými chlapmi... 😖

cukrikk
24. sep 2006

no my sme spolu na moje narodeniny este ani raz neboli a o vyroci svadby ani nehovorim 😀

ewschen
24. sep 2006

no výborne...asi budem ticho.. 😖

ramzesa
24. sep 2006

My sme si s nasim manzelikom na nase druhe vyrocie objednali pizzu hore do izby (kedze v tom case sme sa este len pomalicky stahovali a byvali sme este u jeho rodicov). Myslim,ze aj na nejakom tom vinku sme si pochutili. Tvarili sme sa, ze o nicom nevieme,lebo prve vyrocie nam oslavila manzelova rodina 😀 . Pripravili pohostenie akoby sa oslavovali nejake narodeniny a neviem, ci neboli aj nejake kvietky. Manzel bol z toho mimo,ze co ich do toho. 😀 . A teraz neviem, mozno si pozrieme nejaky filmik. Vyrocie mame 15.10.

ramzesa
24. sep 2006

ufff...november je 11.mesiac, akosi som zabudla matiku 😲

ramzesa
24. sep 2006

zuzu80 no nasa malinka sa mala narodit 27. a narodila sa 29. na meniny manzelove aj prvorodeneho. Ale to mi Dr. hovorila uz dva tyzdne pred terminom, ze bude skor. A ona nic. A vsetky USG ukazovali cca o dva tyzdne mensie babo. Prenasala som dva dni a nakoniec podla pediatrov sa narodila v 39.tt. Cize zle vyratany termin.A tie dva tyzdne co uz mala sa tlacila dole a tyzden co som bola na 1cm som bola neskutocne nervozna. Ziadne vylety, lebo som sa bala,ze ma v lese nenajde sanitka 😀 .

ewschen
24. sep 2006

ramzesa-vďaka..aj tak si myslím, že to dopadne tak, že skončíme na nejakej tej večeri-a asi si v rýchlosti kúpim na seba niečo sexi-aj keď neviem ako to bude vyzerať s mojim vytrčajúcim bruškom..xi..a možno zájdem do nejakého ...shopu-možno nejakú pomôcku..?! uvidím..ak budem moc zúfalá, možno to vyriešim aj takto

nevesta
24. sep 2006

Ewschen, manzela tvoj napad urcite potesi 😉 😀