Vysokoškolské tituly u nás a vo svete

murcos
8. sep 2009

urcite je vas tu vela,co ste sa trapili s vs na sk a potom ste odisli do zahranicia. myslim, ze clovek sa za svoje vysledky nemusi hanbit, tak preco si nepisat aj titul 😅
len sa zabavam napr.vo vychodnom bloku mame mgr, na zapade je magister mag. to nase mgr. je oznacenie pre cirkevneho hodnostara. no vidite, ako sme prisli dalej. na slovenskom min.skolstva si nahovoraju ze je to najstarsi a najspravnejsi titul....preco to nemoze byt s titulmi v celeu eu rovnake? aj ked teraz sa uz asi viac nabieha na MB

sue
9. sep 2009

...pripadá mi to rovnako zbytočné ako keď si dá niekto titul na svadobné oznámenie alebo náhrobný kameň 🤐 ...o tom čo viem by nemali hovoriť písmenká na dokladoch, ale to ako sa správam a čo robím...

geegee
9. sep 2009

sue, suhlasim. Ja titul nepisem, ak na to vyslovene nie je kolonka 😀 A nahrobne kamene a oznamenia...to je kategoria sama o sebe 😉

Vcera musela riaditelka z MS volat MM, ze aky mam titul, bo ma hned supli do ZRPS a ze aby ma neurazila 😀 😀 😀

bihan
9. sep 2009

Idem si oči vyočiť, ale na OP žiadnu kolónku na titul nevidím (na Slovenskom OP, aby sme sa vyhli nedorozumeniam).
Je tam kolónka na špeciálne záznamy ako bola aj na starých a je to nepovinný údaj, kam si môžem dať zapísať čo len budem chcieť, takže ak budem chcieť, aby v poslednej kolónke na zadnej strate trčal môj diplom, tak si ho tam dám, ale skôr ľutujem, že som si tam nedala napísať krvnú skupinu alebo niečo užitočnejšie 😀

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diddi
9. sep 2009

bihan,ked som si minuly rok vybavovala vsetky doklady naraz,kvoli sobasu,tak mi boli predlozene formulare,kde bola zvlast kolonka na titl.,nebola napisana ako kolonka zvlastne udaje-zaznamy....a ako s tym oni nalozili,to neviem....takze cielene som nepisala moj titul do zvlastnych udajov......nemala si teda nosit diplom na policiu,ked si ho tam nechcela 😉

bihan
9. sep 2009

Didi, aký by bol koník krajší, keby si dostatočne čítala aspoň príspevky,na ktoré reaguješ.. ja ho tam nemám 😉

nanyka
9. sep 2009

táto debata (a mnohé iné na diskusných fórach,ale na koníku špeciálne) len svedčia o tom, že titul ešte neznamená, že je človek inteligentný či múdry 😅

sue
9. sep 2009

Nanyka, tak toto bola trefa 😅

diddi
9. sep 2009

bihan,uz krasnejsi nemoze byt,ked prispievas ty 😉 ....a tema je o niecom inom navyse 😉

inkinka
9. sep 2009

nanyka, ale veď nevieš, ktorý nick je otitulovaný a ktorý nie, takže neviem, čím si podložila svoje tvrdenie

nanyka
9. sep 2009

inkinka,precitaj si celu diskusiu a pochopis

inkinka
9. sep 2009

veď práve že som pochopila, ale bavme sa radšej k téme. V Nemecku si diplomovaný inžinier dáva titul Dipl. Ing., to je " veľký " inžinier a Ing. je " malý " inžinier. Len neviem, aký stupeň má ten nemecký malý inžinier vlastne ukončený.

diddi
9. sep 2009

nanynka....a konkretne podla ktoreho prispevku usudzujes?....

sue
9. sep 2009

...na tých tituloch je asi toľko pravdy, čo na vysvedčení...

To,že má niekto čisté jednotky neznamená že z daného ročníka alebo predmetu je naozaj jednotkár... môže to znamenať že je bifľoš, že je snaživec, že je učiteľ lajdák, prípadne podplatiteľný, že rodič žiaka dáva škole sponzorské, že baba nosí veľké výstrihy...

Každý kto tu máme VŠ vieme, že keď sa chce, tak hocijakú VŠ skončí hocikto... a aj s tým, že v hlave vedomosti ani schopnosti nemá 😔

zuzidr
9. sep 2009

myslím že nanynka vie kto má titul už len asi na základe toho,že ste sa dohadovali a "utekali" pozerať či ten titul máte napísaný v doklade.....ja ešte titul nemám,tak by bolo asi zbytočné sem napísať,že sa idem pozrieť,či ho mám v OP zapísaný.....

inak kamoška skončila nejaké pomaturitné nadstavbové štúdium,kde dostala diplom s titulom DiS a do OP jej ho nechceli zapísaťč,vraj sa to tam nepíše..... 😅

diddi
9. sep 2009

no,nie je to celkom tak sue....ukoncenie mojej skoly nezalezalo na tom ako pises...

inkinka
9. sep 2009

sue, dnes je to bohužiaľ tak, že nastúpili slabé populačné ročníky a nároky sa znižujú. A tento rok dostalo šancu ďalších 5000 študentov, ktorí sa na školy nedostali, tak dodatočne nastúpia.

blovitc120
9. sep 2009

Suhlasim so sue, poznam ludi z extremne tazkych skol, ktori presli na tahakoch, lebo na to mali nervy a na gympli boli najhorsi ziaci z triedy.. Existuju typy ludi, ktori by dokazali skoncit akukolvek skolu bez velkej namahy... A na niektorych skolach naozaj zalezi od vysky sponzorskych darov...

sue
9. sep 2009

Diddi, mám presne tú istú školu čo ty, ten istý titul a poznám rad radom kopec študentov, ktorí majú rovnaký titul ako my a stálo ich to výrazne menej námahy ako napr. mňa - teba nepoznám, takže neviem koľko ťa to stálo námahy, radšej preto píšem len o sebe... a detto to platí o medicíne, práve, pedagogických, prírodovedeckýxh smeroch a podobne... prejsť sa dá všade a podplatiť tiež... a nik sa ťa nepýta, či ti školu zaplatil tatinko alebo si si ju odťahákovala alebo prechádzala na Déčkach 😒 podľa OP a v ňom zapísaného titulu sme si všetci rovni 😉 takže ja osobne radšej titul nemám a ukazujem to čo viem vlastnou prácou 😉

diddi
9. sep 2009

samozrejme,ze aj taketo skoly a studenti su...a to je fakt smutne

diddi
9. sep 2009

sue...aku skolu mas?

yvetta
9. sep 2009

ja som si tiez niekedy davno myslela, ze titul je dolezita vec, lebo na SR sa to podla mna tak prezentuje, ze ked mas titul tak uz si "niekto", ale ked som bola nejaky cas v UK tak som pochopila, ze titul vobec dolezity nie je - tam ho mal skoro kazdy, ale nikto to tak neprezival ako na SR....
teraz svoj titul skoro vobec nepouzivam, ale stale sa najdu ludia, ktori si ten titul musia dat aj na zachodovu misu = ako ja tomu hovorim 😀

diddi
9. sep 2009

ani ja v beznom styku nepouzivam titul, ale pri svojej praci musim...inak by som pracu nedostala 😒

yvetta
9. sep 2009

ja som tiez dolozila na pohovore,ze mam vysku, ale nic viac, pretoze pracujem so zahranicim bolo by to dost trapne pisat im titul v mailoch, kedze oni tituly nepouzivaju, ale chapem ludi, ktori si davaju titul a citia sa lepsie, lebo nieco dokazali ....ich vec 😉

sue
9. sep 2009

Diddi, VŠMU, už sme sa v jednej téme o tom raz bavili 😀
...mňa sa síce v práci pýtali, či a akú mám VŠ, ale je to skôr pikoška ako nejaké veľavýznamné plus

vroni
9. sep 2009

Ja vždy prevraciam očami, keď vidím, akí su miestni nadržaní z titulov (Rakúsko) Tu si tuším píšu aj titul "absolvent osobitnej školy" 😀 😀 😀 No, dobre, preháňam, ale keď vidím titul Dr.MMMag. (náš právnik má taký), tak mi je skôr smiešny (pán tým chce povedať, že je doktor práv, magister všeobecného a ešte nejakého iného práva, čiže vôbec nemá viac vysokých škôl) Tituly sa píšu všade, do občianskeho, na vodičák, do karty poistenca, u lekára ťa volajú zásadne titulom (a to ešte vo verzii "pani magisterka" - ide mi z toho uši odtrhnúť) a keď má niekto v rodine titul, tak je stopro jeho meno na dverách (samozrejme, že aj s titulom) V práci ma považujú za rebela - exota, lebo presne z týchto dôvodov titul nepoužívam (neprosím si byť pani magisterka), vyťahujem ho (vraj ako kolt, poznamenal šéf) len pri špeciálnych zákazníkoch, ktotí potrebujú "spacifikovať" (ja si potom skôr pripadám ako domina než ako pištolník, ale dobre 😝 )

sue
9. sep 2009

Vroni, no ale ak máš Mgr. tak si magisterka... magistra je jedine teta v lekárni 😅

diddi
9. sep 2009

sue,mna sa zatial vzdy....ci mam ten odbor aj vystudovany,lebo v tv chcu studovanych.....ty si z divadelnej?...co ste mali na diplomovku prakticku a teoreticku?

sue
9. sep 2009

Diddi, ja som zatiaľ nemala problém - v divadle nikdy že by sa ma niekto pýtal, šči to mám naozaj skončené, teraz som mimo odbor a tu je to vyslovene len pikoška 🙂 a som z divadelnej a áno, mali sme diplomku teoretickú a praktickú časť.

diddi
9. sep 2009

sue,aky odbor mas?...my sme mali len v prvaku spojene s divadelnikmi...vedu 😝