Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mici11
9. sep 2009

od Ba som 125 km,tade chodime do Rakuska,inak sa nam neda.No ja prave dnes chcem skusit kupit drobceka

pointka
9. sep 2009

ja ze akeho drobceka 🙂 aha vodu 🙂
skus tu tomu fakt.

mici11
9. sep 2009

oki necham si poradit 🙂 😉 kupim tomu

pointka
9. sep 2009

Aj moja kamoska, co uz ma druhe babo (o mesiac starsie ako Sofinka) pouziva Tomu. Ona pri prvom (2,5 roka) pouzivala Lucku, ale sam maly jej ju zacal odmietat, tak si kupila filtrovaciu konvicu a filtrovala vodu, ale teraz ako je tato Toma, tak pouiva tiez len ju. Inak ona tiez koji a dokrmuje malu, tiez rakuskou Bebou 🙂

janula13
9. sep 2009

no ahojte, som spat z poradne, sama som bola zase, som strasne sikovna 😉 ale vazne, krpci narastli za mesiac, jakubko pribral 1,2kg a matusko 1kg, tak super, maju teraz 5,7 a 5,3kg...a vraj su ok aj po motorickej stranke..ale cakalo nas prekvapko, zaockovali ich do oboch noziciek, chudatka tak plakali...a o mesiac preockovanie uz sa tesim ☹ prave som im dala nurofen od bolesti a mam dat aj studene obklady, len rozmyslam ako to na tie stehienka dat..poradte..dala som do chladnicky chladit take male plienocky ako kapesnicky, len rozmyslam ako to tam dat...

inak pekna debata o vareni, ako za starych cias... 😉

mici11
9. sep 2009

Jani no my sme to absolvovali vcera ☹ Samko ma dnes horucku, ale len 37,5. No ja som mu to len prikladala, aj mu to opuchlo ☹ tiez o mesiac preockovanie

tvojka
9. sep 2009

Jani,ja som dala takú elastickú pančuchu-obväz,pod to gázový štvorec.Predávajú to v lekárni.Ak máš nejaké staré silonky,alebo ponožky,skús postrihať...možno to bude držať.

janula13
9. sep 2009

tvojka super, to mi nenapadlo, ved mam doma elastic obvaz, co som mu chcela dat na pupok, ale nedrzalo to, idem im to tam dat, a na tu gazu si dala priamo octanku?

tvojka
9. sep 2009

ano Jani

petkaerdal
9. sep 2009

mici 37,5 je ok ,inak vecer ma kazdy zvysenu teplotu,to mam aj na babach odsledovane,vzdy maju na vecer vyssiu.
no Jani,ty si teda sikula,sama k lekarovi,to ja nechodim,kym povyzliekam,poobliekam,spotena som dost 😀
to ste mali ake ockovanie Janka?

mauzos
9. sep 2009

ahojte 🙂

Poi je aj Lucka uplne neperliva 😉
Ja uz asi mesiac davam vodu z vodovodu, vybodla som sa na vlacenie kartonov vod, podla mna to je len reklamny tah ... Mali ani nezbadali, ze by mali mliecko z inej vody, je to blbost ze by bol rozdiel v chuti 😀

Jani ja tiez obcas chodim sama na poradnu, ale ockovanie ... to teda klobuk dolu pred tebou. Mali sme dvaja co s nimi robit.

pridala som nove fotky 😉

petkaerdal
9. sep 2009

mau,moja rec s tou vodou,je to len kseft,moj dr. si potukal na hlavu,ked som sa na to pytala 🙂

mauzos
9. sep 2009

v tej knizke co som ti spominala o vareni detskej stravy pisu, ze sa ma varit s vodou z vodovodu a v ziadnom pripade nie s vodou z flase, ze nie vhodna na detsku stravu. Nedavno som dokonca citala zaujimavy clanok o tom, ako sa mnozia bakterie vo flaskovych vodach, ak nie su skladovane v chlade, ale napriklad na slnku. Ze sa v ziadnom pripade nemaju kupovat flase na ktore svieti slnko ... no a ja viem ako ich skladuju vo velkoskladoch? Takze ta Lucka moze byt este horsia ako voda z vodovodu, ktoru stale kontroluju.
No 4 mesiace sme kupovali a potom sme s tym sekli 😝

janula13
9. sep 2009

my ficime na drobcekovi a tiez nezbadali zmenu a dnes som sa dr zabudla v tom chaose spytat ci mozeme z vodovodu alebo jednoducho prevarim a bude...

nasi spia, potvorky, poobede nespali, len pokl hodku a teraz po 2 hodinach uz nevydrzali, tak ich budem musiet zobudit, dufam ze po kupani a papani zaspia zase, este im mrsknem nurofen na noc, zmeriam teplotku, natriem nozky...

petka nejaku hexa vakcinu a asi pneumokoky v tom ich reve som to ani nerozumela, ale kamoska mi prave vravela, ze toto sa dava naraz, teda ako ktory dr...ale nezda sa zeby bolo horsie, akurat pred papanim som mala taky randaaaal, ale nemala som pocit ze kvoli nozkam, ale hladu a mlieko nebolo namiesane, mm sa zdrzal, ja som nevedela ktoreho skor tisit, no veselo, ktovie co si mysleli susedia, ale co uz, aspon som si to pripomenula...a zarobila a nakrmila, co uz, ..

tvojka vies co, dr mi povedala ze nam sa ten pupcok zhorsil, aj ja si to myslim, tak lepim dalej, aj ked nevidim efekt, to z toho jeho placu, aj ked sa polepsuje pomaly, hadam aj pupik sa spravi, aj ked na chirurgii mi dr povedala ze v ziadnom pripade netreba prelepovat ak je to do velkosti ceresne, co teda mame uz aj my, ale az ked je to ako orech, no dakujem pekne...vam sa to zlepsilo?ja dufam ze sa to zlepsi, mm akurat vymysla co mu tam vlozime aby mu to drzalo vovnutri 😝

janula13
9. sep 2009

mau tak babylove plienky sa ti pacia?tak musim skusit...ozaj, tak som zvedava co nasi budu hovorit ci sa skor tvarit na prikrnmy, ved sa to blizi 😀

tvojka
9. sep 2009

Jani,čítala som,že ako sa posilnujú svaly brucha,tak sa to vstrebáva.A nám sa to teda tuším zmenšilo...

Mau ,krásni sú chalani.Kde ste kúpili tie sedátka?To sú také do vane,že?čo to stojí?tiež také plánujem kúpiť,ale najskôr musia vedieť sedieť 😝

petkaerdal
9. sep 2009

Janka,nam sa ten pupok uz uplne stiahol,ale Aylin ho nemala moc velky,ale bol vytrceny,tiez dr. povedal,ze netreba nic s tym robit a samo sa to spravilo.
Jani,kedy planujes zacat prikrmovat? ja na ukonceny 4 mesiac skusim mrkvicku 😀 ,uz sa na to tesim

mau,ja viem,vravela si mi,ja nevidim ziaden vyznam v nejakych pravarenych detskych vodach,ved prevarenim ostane podla mna taka ista destilovana voda,ako aj z vodovodu,ale neprevarenu by som z vodovodu nedavala.

mici11
9. sep 2009

Poi aj ja mam uplne neperlivu lucku, teraz som kupila tu tomu, tk uvidim.
Mau, Peti inak s tou vodou mate pravdu 😉 , este budem davat kojenecku a potom asi tiez len z vodovodu prevarim....
Inak Mau tie babylove su dobre ozaj,ja ich sice trochu citim, ale ja som asi ina. Aj svagrina ich chvali 😉 Inak ani raz neprecikal ani neprekakal. Takze uz mam troje oblubene pampers baby activ,tesco zelene a babylove - podla akcii 😉 😀
Jani ano hexa a pneumokok 😉 aj nas Samko reval, este som ho tak nepocula 😅 ☹
Dnes bol taky kludnucky, umraukany lekvarik ☹ aj teraz ma 37,5, ale nie je to take hrozne.

petkaerdal
9. sep 2009

mici,ta teplota je ok,normalna
a ako citis tie plienky? myslis taky pach mocu,ci ako?

u nas sa uz spinka,ale este pojdem krmit

mici11
9. sep 2009

Peti ano pach mocu....inak su fajn, aj dobre drzia aj su makke ani nepretekaju.....No samko zaspal o 18-tej a nejak sa mu nechce vstavat, ale nie je ani okupkany ani navecerany.....a vyzera ze sa mu vstat nechce....

janula13
9. sep 2009

no u nas sa tiez uz spi, matusko este mrnkal, ci si vzdychal, ale uz hajaju, okupkany, napapany..ale teda bol dalsi randal pri kupanie, nie vo vode ale potom, teda kubko aj pred, lebo som ho zobudila, boze, moje nervy, penke ma dnesok rozhodil a aj ich.. dufam ze zajtra nebude taky den, ale teplotku nemaju, na nozky som im dala octanku, pre istotu, aj ked nevyzeraju opuchnute, zaskodit predsa nemoze...

Tvojka hej, aj ja som to citala, tak dufam ze sa mu to same spravi, tusim sa caka asi do roka, rezat ho nenecham, radsej budem prelepovat ako drak..

peti aj ja sa tesim na prikrmy, aj ked asi sranda to nebude ked to do nich nebodaj nebudem moct dostat...

no idem spat, mam uz hotovo, aj seba som ogabala, navarene mam, tak uz len cakat kedy sa kto zobudi prvy 😝

tak kupim tie babylove, uz sa nam minaju zasoby..alebo co bude v akcii 😀

dobru babulky 😀

mauzos
9. sep 2009

no Jani uvidis ako ti budu vyhovovat Babylove. Mne nastastie nesmrdia a ako pisala Mici ani mne este ani raz nepretiekli a to do nich Luki uz nalozil aj trojdnovu kaku 😀 😀 😀

Ano Tvojka, su to sedaky do vane a kupila som ich tu od Nany. Nasi tiez este nesedia uplne, ale vsak sa nepokazia, uzetrila som. Maju ich napr. aj tu http://www.malvik.sk/Vsetko-ku-kupaniu/sedadla-...

Neviem baby ci sa az tak mate tesit na tie prikrmy, u nas to teda nie je ziadna sranda 😠 Teda akoze sranda to je, ako to vypluvaju a hnusne sa tvaria ... ale ako ich to naucim papat, to teda neviem. Ovocie by podla mna zjedli, ale bojim sa, ze uz potom by vobec nechceli zeleninu. Na vecer sme im zacali davat kasu a ta im chuti.

U nas sa uz spinka davno, mali maju sopliky, tak su nejaki zaspinkani.

mauzos
10. sep 2009

dobre rano 🙂
no co je dnes s vami, kde ste vsetky?

vierka
10. sep 2009

dobre ranko babulky 😀

ale ste toho zapisali za vcera, ja vas ani teraz moc nestiham ked zaucam 😔 😅 tak aspon vzdy takto rano napisem aby ste o mne vedeli ze zijem 😀

veam a pegy - drzim vam palceky na dnesnu a zajtrajsiu poradnu, potom urcite napiste ako ste dopadli, ale ja verim, ze je vsetko v najlepsom poriadku 😉

pegy - a ty uz 34 tt waaaau - to uz by si sa mohla vazne do tej porodnice pobalit - ale samozrejme ze len pre istotu, lebo ja verim, ze tu porodnicu nebudes este tak skoro potrebovat a ze to vydrzite este co najdlhsie 😉

janulka - tak to uz mas riadnych valibukov doma, za chvilu budu musiet oni maminku na rukach nosit a nie ty ich 🙂

no a co sa tyka toho kolotocu, tak ta pani sa mi vcera ozvala na mobil, tak som rada... tak sme sa predbezne dohodli na zajtra - ja budem mat v praci dovolenku, tak by som tam chcela doobeda vybehnut a pozriet si ten kolotoc a ked tak ho hned kupim, lebo cena 33 eury mi nepride tak vela... tak sa jej mam dneska este ohlasit a dohodnut sa na presnom case a mieste, tak dufam, ze mi to vide... lebo asi na dobierku by som z bazarov nic nekupovala... nove veci hej s tym nemam problem objednat cez net, ale taketo pouzivane uz asi ano, lebo clovek nikdy nevie kto to posiela a ako sa ten clovek moze zachovat 🙂

no a vcera som bola zase na tom predporodnom kurze a sme aj cvicili, tak sa mi tam velmi pacilo... pozerali sme aj jedno video z porodu, sme sa o tom trochu bavili a nabuduce budeme pozerat viacej videi a potom ta dalsia hodina bude aj s partnermi, ze keby isli ku porodu, tak ako sa maju chovat, co by mali vediet a ako sa da takej rodiacej zenskej pomoct 😅 😵

mauzos
10. sep 2009

Vierka ja som vela veci objednavala z bazaru a nastastie som nikdy nemala problem. Samozrejme je to o ludoch na koho natrafis. Ja ale hlavne nakupujem z MMB a tam ludia pisu hodnotenia, cize si vies pozriet, ci je predavajuci spolahlivy 😉 Zaujimave veci sa daju nakupit aj na MMA, to ma bavi, kedze je to aukcia, ale teraz uz nie je na to tolko casu. Pocas tehu som tam bola denno denne 😝
Ta priprava musi byt super, ja som nic take neabsolvovala, kedze som v podstate od zaciatku vedela, ze to bude sekcia. Aj ked tie videa porodov by som asi nemusela 😀 😀 😀

Jani zabudla som ti pogratulovat, ako pekne rastiete, uz by si tiez mohla pridat nejake aktualne fotky tvojich cvalikov 😉

mici11
10. sep 2009

Ahojte,

Vierka ja som tiez chodila na tu predpripravu, tiez to bolo take nieco ako opisujes a boli sme aj na porodnej sale pozriet 😉 Cvicenie sa aj mne pacilo 🙂 Ja som uz tiez nakupovala z MMB, ale iba nove veci zatial.
Co porabate? Ja som upratala a pojdeme asi von a do mesta púre ten telefon, kedze vcera sme nikde cely den neboli.

Inak akpo som pisala vcera Samko zaspal o tej 18-tej a vstal o 2:00 hladny ako vlk, tak sa napapal, prebalila som ho on sa chcel rozpravat,hrat a v kuse sa smial. Ale okolo 3:00 som ho uspala 😉 Potom vstal o 5:30 zase papal a pospal si hodinku a uz bol hore az do teraz. Teraz zaspinkal. Horucku uz nastastie nema, dufam, ze uz mu nevystupi ako vcera okolo obeda, zato som radsej nesla ani von.

mici11
10. sep 2009

o tie moje preklepy...... 😀 😀 😀

petkaerdal
10. sep 2009

ahojte,mici som rada,ze je vsetko ok,zvladli ste to super 😉
tak to si moc nepospala teda,ked ti takto zaspi skor,ty ho nezobudis na papanie? ja baby trosku preberiem a aj v takom polospanku sa napapaju,aspon sa mi potom nezobudia tak skoro v noci,ale az o 4.

inak aj tie moje plienky su trosku citit,teda boli,podla mna to bolo tym teplom,teraz ich uz ani mocom necitim

janula13
10. sep 2009

dobre ranko,
tak my teplotkujeme, obaja 38,ale v ritke,takze 37,5...teraz spinkaju, ale teda noc nic moc..peti ja mam dojem ze mi spavaju cim dalej tymnhorsie, no uvidime v noci som im dala uz len 120, ani nezbadali a spali dalej...

janula13
10. sep 2009

mici super ze uz mate po telotke, hadam aj nam klesne..
mau dakujeme za gratulaciu, zase ma vyprovokujes a pridam foto 😀 vies ako dlho uz nahanam mm nech mi ich tam hodi?ale aj on ma toho dost...hadam sa o rok dockas 😀 😀 😀 a dufam ze sa rychlo odsoplikujete, aj odsavas?ozaj super sedatka a o obsahu ani nehovorim, to uz tak pekne sedia?ja som akurat kupila zimne bundicky od Lumah 😀