Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vytvorenie zábavnej trate

jadr
27. sep 2019

Ahojte priatelia a priatelia ..Nenájde sa medzi vami kreatívna osôbka ktorá by ma nakopla k milej veci . Priblížim vám moju situáciu . Bývame v dedine a po narodení nášho synčeka sme veľmi radi chodili na bicykle po dedine ale samozrejme sa nám tato trasa časom zdala veľmi nudná a opozeraná. Nakoľko v okolí obce nevedie žiadny cyklochodník rozhodli sme sa ho s manželkou vytvoriť.

Okolo obce máme lesík... trať ide okolo oviec ,okolo jazier a takmer cela je v lese tak je ideálna na leto lebo tam nepáli slnko . Trať je rovinatá a ma dĺžku 17km a aby som nezabudol je to okruh.. Miestni ale aj cezpoľní si trať obľúbili.

A teraz prichádza otázka: radi by sme pritiahli viac mamičiek s deťmi na tuto trať a preto by sme radi vytvorili príbeh ako hľadania , aby nebolo z toho len sport, relax ale aj zábava pre deti či malé ale aj väčšie. ..

čo by vás pobavilo, zaujalo?

Ďakujeme všetkým čo sa zapoja

pribinak
27. sep 2019

Však dajte par lavičiek, urob hojdacku na strome, dajte podpisovou knihu, urobte vtáčie búdky, spravte pocitoch chodník, urobte jednoduche preliezky z paliet, urobte na strome provizórne basketbalové koše, ....

zuzkamp
27. sep 2019

@jadr veľmi populárny je tzv. "geocaching" v poslednej dobe - na rôznych miestach ľudia ukrývajú rôzne drobné predmety, alebo indície, alebo odkazy - tzv. "kešky", väčšinou k tomu funguje buď online appka, alebo internetové stránky, kde kto niečo ukryl... dozvedela som sa o tom na výške ale nikdy sme nič neboli hľadať...

možno keby ste okolo trasy na rôzne miesta poskrývali buď hračky z kinderiek, alebo staré knihy, alebo kresby, alebo vlastné drobné výrobky (napr. tipu handrová bábiky, možno niečo z dreva, ak sú medzi vami šikovní oteckovia), alebo proste čokoľvek a dávali si k tomu medzi sebou (v komunite rodičov napr. cez otvorenú fb skupinu) nejaké indície alebo súradnice, tak by to snáď mohlo fungovať... deti by podľa súradníc mohli hľadať a bavilo by to asi aj dospelých 🙂 veľké plus - určite by sa zlepšila orientácia v teréne (geocasheri väčšinou využívajú rôzne prírodné štrbiny, jaskyne, alebo bútľavé stromy alebo strčia zabalené veci kde kade pod kamene alebo skaly) a aj povedzme práca s mapou napríklad 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli