Výuka detí doma. Čo si o tom myslíte?

mracik
28. jan 2007

Téma skôr pre maminky z Česka a v zahraničí, keďže u nás ešte takáto forma vzdelávania nie je legálna.
V poslednej dobe začínam nad touto alternatívou vážne rozmýšľať, keďže v našom meste som nenašla školu, ktorá by vyhovovala potrebám môjho dieťaťa.

Uvažovali ste niekedy nad výukou svojich detí doma? Poznáte rodičov, ktorí ju praktikujú? Čo si o tom myslíte. Díky za každý názor

sedmoskaredka
20. jan 2015

Ďakujem za odpoveď, spôsob výuky tvojho syna v Čechách je veľmi inšpirujúci, je super, že taká škola existuje a otvára svoje brány aj pre záujemcov zo zahraničia.
Práve rozhadzujem siete po známych a priateľoch, či niekoho s požadovanou kvalifikáciou poznajú. Môj manžel mal nápad, ktorý keď všetko ostatné zlyhá asi využijem, aj keď sa mi zdá v tejto chvíli dosť kacírsky, a síce spýtať sa priamo na našej kmeňovej škole v BA, či niektorá z ich učiteliek by sa na to dala. V princípe by to bolo najideálnejšie riešenie.

sokolik1
24. jan 2015

@mracik prosim vas kde vase dieta navstevovalo nulty rocnik?

zabka4
11. sep 2015

@mracik ahoj, na Slovensku to je legálne. Bud máš ty vysokoškolské pedag. vzdelanie,alebo si najdeš učitelku, ktora sem tam pride a dohliadne ci všetko pri vyucbe prebieha tak ako ma. na Slovensku su skoly ktore to umoznuju. my chceme dcerku prihlasit do školy . tam pride len na preskusanie a aj to je formou hry,kedy deti ani nepostrehnu zeich skusaju, je to vesele a bez nervov. poslem ti link v ip ak budes mat zaujem. my sme od tej skoly dost vzdialení ale na tých par krat nam to vadit nebude ked tam docestujeme. je to sukromna skola a nic sa jej neplati. na sr je system, ze vsetky skoly ci sukromne alebo statne dostavaju rovnake peniaze. akurat ak nemas vzdelanie tak budes platit ucitelku ktora vam vypracuje skolsky plan a raz za cas k vam pride. ako sa dohodnete. inak ucebnice a pod. dostanes normalne v skole. na sr je to dovolene do konca 4. rocnika. od 5. teho uz musi navstevovat normalne skolu. ale snazia sa to pretlacit az do 9. rocnika.

gretocka
11. sep 2015

no pre mna je hlavne otazka, ze ak domace ucenie tak dokedy? raz to dieta predsa musi nastupit do kolektivu, lebo az k maturite ho doma nedovedies, vysoku skolu tiez musi absolvovat v danych pravidlach a koniec koncov v praci bude tiez v kolektive a so sefom, ktory mu nemusi pasovat. Ak absolvuje ZS doma a potom nastupi na strednu, podla mna by z toho malo solidny sok.
Ak by som dieta mala doma na prvom stupni a potom by malo nastupit do skoly, povazujem to osobne za horsie riesenie ako ked do skoly chodi od zaciatku.
Mozno v zahranici ak funguje system skolstva uplne inak a su tam na to zvyknuti sa to da predstavit, ale v systeme podobnom nasej krajine je to pre mna nepredstavitelne - ale mozno sa mylim.

zabka4
12. sep 2015

@gretocka tu je to dovolene len do konca 4. rocnika na zakladnej skole.

melani888
21. sep 2016

@slady ahoj neviem,či si ešte tu na forum ,ale chcela by som sa ta spýtat,či si aj začala praktizovat domacu výuku? mám teraz dceru 4 tačku a dala som ju na domace vyučovanie a chcela by som sa podelit o info 🙂 dakujem

melani888
21. sep 2016

Kočky ktoré mate dieta doma na domacej výučbe? ako vam to ide? aké mate skusenosti? dakujem

zabka4
21. sep 2016

@melani888 ja ucim doma a ide nam to super. mozete sa ozvat cez ip 🙂

slady
4. mar 2017

@melani888 ahoj, prepac, dlho som tu nebola veru 😀 hej, ucime sa doma, maly ma 7 rokov a sme teraz v GB 🙂

milan2007
24. dec 2017

Rád by som sa porozprával so žiakom, alebo rodičmi ktorých detí majú už skúsenosť s individuálnym vzdelávaním školy Březová.
Môžete sa mi prosím ozvať ? Prípadne niekto na pokec z Košíc, alebo okolia.
Ďakujem.