Vzorky zadarmo, súťaže a iný relax, 2. časť

katka16031
10. sep 2009

zakladám túto tému,lebo v tej minulej sme už mali veľa strán 🙂 🙂 🙂

dalve
9. okt 2009

Termín konání soutěže: soutěž probíhá od 8. 10. 2009, 17:00 hod., do 25. 10. 2009, 23:59 hod
Výhry v soutěži: školní aktovka
celkem 5 ks pro Českou i Slovenskou republiku,
vyhrává 5 nejlepších příběhů Jak jsem prožil prázdniny.
Účastník soutěže vepíše napsaný text na téma JAK JSEM PROŽIL PRÁZDNINY o maximálním počtu 2000 znaků. Text může být založený na skutečných událostech nebo se může jednat o fikci, podmínkou je však autenticita textu. Každý soutěžící může zadat pouze jeden text (příběh Jak jsem prožil prázdniny

dalve
9. okt 2009

nové darčeky na www.tictac.cz , a mne sa tam stratili body, čo som mala ☹

dalve
9. okt 2009
dalve
9. okt 2009

kde ste vsetky, este spíte? fann uz znova nedal novú otazku, určite aj oni spia 😅

mikalove
9. okt 2009

na fann je debilná otázka,čo dáte?

renettka
9. okt 2009

ja som dala na fann c

dalve
9. okt 2009

urcite je to c, lebo som mala listky na zapas svk-slo, ktorý bude zajtra 😀

renettka
9. okt 2009

dalve a už sa manžel teší?

matima100
9. okt 2009

mne dnes katalog Ikea 😅

taella
9. okt 2009

a včera vyhrala na fann asi boldy , však ?

ja som v pondelok vyhrala na pims sadu náhrdelník a náušnice z riečnych perál 🙂

mikalove
9. okt 2009

ja neviem ako sa boldy volá,ale ved nám napíše

tinka5
9. okt 2009

Dobre raanko vsetkym, viem, ze to tu sem nepatri, ale nechce sa mi hladat, neviete mi poradit dobry recept na šišky? Mam susene drozdie, este som s nim nerobila, je to tak ako s klasickym? Prosiiiiiiiiim, ak sa vam chce 😉

dalve
9. okt 2009

renettka - no ja som tie listky predala, lebo manzel dajako nechcel ist, leboze on po sk nevie

renettka
9. okt 2009

dalve..ale tebe to po slovensky ide super 😀 😀

titkovamiriam
9. okt 2009

ahojte!
tinka so susenym aj ja malokedy robievam ale je to tak isto do tepleho mlieka s cukrom 🙂

titkovamiriam
9. okt 2009

30 g masla
3 žĺtky
300 ml mlieka
2 lyžice rumu
30 g droždia
500 g polohrubej múky
1 čajová lyžička citrónovej šťavy
tuk na vyprážanie
ovocný džm
práškový cukor
vanilkový cukor
soľ.

Postup:
Maslo vymiešame s 30 g cukru a so žĺtkami, pridáme vykysnutý kvások, ktorý si pripravíme z trochy mlieka, cukru, múky a droždia, primiešame zvyšok mlieka, múku, soľ, citrónovú šťavu, rum a vypracujeme vláčne cesto, ktoré necháme vykysnúť na teplom mieste. Vykysnuté cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku asi 2 cm, povykrajujeme kolieska a vypražíme v rozpálenom tuku dočervena. Vypražné potrieme ovocným džmom a posypeme práškovým cukrom premiešaným s vanilkovým cukrom

betka14
9. okt 2009

ahoj už som späť, včera mi prišiel palmolive ale gril mi ešte neprišiel, idem vás prečítať či aj vám došlo a kompavu mam na pošte
v tatrách bolo fantastikuš- zdolala som rysy a ešet som sa mrkla na polsku stranu uf, trochu citim nohy, zajtra ideme na svadbu do Žiliny takže idem baliť

titkovamiriam
9. okt 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5130
http://www.dobre-recepty.sk/detail/1459-fasiang...
a toto su moje:500 g polohrubej múky
40 g droždia
1/4 l mlieka
50 g cukru
2 PL oleja
2 žĺtky
1/2 ČL soli
1 kalíšok rumu - 2cl
1 l oleja na vyprážanie

na posypanie - škoricový cukor, nasekané oriešky, čokoládová poleva...
môžeme naplniť marhuľovým lekvárom alebo urobiť šišky s dierou v strede
Do teplého mlieka dáme cukor a droždie. Necháme kysnúť 15minút.
Do kvásku pridáme múku, olej, žĺtky, soľ, rum a vypracujeme cesto.
Cesto necháme aspoň 30 minút kysnúť, potom rozvaľkáme na hrúbku 2cm a vykrajujeme kolieska.
Ak cheme plnené na polovicu šišiek dáme lekvár, a prikryjeme druhou polovicou koliesok. Potom necháme kysnúť ešte 15 minút.
Ak nechceme plnené, jednoducho urobíme 2x hrubšie kolieska bez plnky, môžeme v strede vykrojiť malé kolieska a v strede ostane diera.
Olej zohrejeme a postupne v ňom šišky vyprážame najpr 3 minúty prikryté a potom 3 minúty odokryté.
a ja este robim aj zapletene vrkociky a panacikov s ocami z klincekov

tinka5
9. okt 2009

titkovamiriam-ty si poklad, dakujem velmi pekne, idem nato.............! 🙂

dalve
9. okt 2009

renettka - ja mam narodnost sk, mamina aj ocino vedia aj po sk aj po mad., zato viem aj ja. a môj mm je z mad. 😀
Prave ideme na jarmok do blízkeho mesta, jupí 😅 😅

renettka
9. okt 2009

dalve..tak si to uži 😉

renettka
9. okt 2009

ani ja 😖

tlstik
9. okt 2009

tiež nič...

mitynka
9. okt 2009

Prosím, můžu vás poprosit o hlas pro dceru - http://www.pikovit.cz/skvely-zazitek/detail-fot... děkuji mooooc 🙂

renettka
9. okt 2009

mitynka hotovo 😉