Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

wanda007
16. feb 2009

booze, erique, kazdy si myslime, mne sa to nemoze stat... a je to tak blizko

eriqe
16. feb 2009

ale vraj dieta musi mat nejaku predispoziciu k sids, aspon co som sa s bratrancom z BE o tom bavila. U nich sa sleduje ta predispozicia a pre tie deti sa pouzivaju monitory dychu, inak nie.

eriqe
16. feb 2009

tak ja by som ti o strachu vedela rozpravat, lebo Rut kvoli refluxu zopar krat prestala dychat, ale vzdy som jej dychla do nosa a hned znova zacala. Som ju mala na sebe vkuse a sledovala ci dycha

wanda007
16. feb 2009

nejaku, aku? to sa da zistit?

wanda007
16. feb 2009

takze aj Ruty ma predispoziciu? aj ked len kvoli refluxu... myslis, ze to ma suvis?

eriqe
16. feb 2009

nama, tam islo o nejake dychacie problemy. Ona nemala dychacie problemy, len jej zabiehalo mlieko. Nastastie. Neviem, nechcem klamat, ale suvisi to aj s rodicmi. Musela by som sa ho na to zase pytat 😅 Automaticky tam zaraduju dvojcata a predcasne narodene deti o ostatnych si ozaj nie som ista

wanda007
16. feb 2009

ten strach je hrozny, ked tomu nevie clovek zabranit. Myslela som si ake to je drahe, ta podlozka, ale ked sa daco take stane, dali by sme za nu aj 10krat tolko...

ditko sa mi pokandilo, idem ho prebalit.
preco sa mi nevykandi do serbla? sedi tam polhodinu a nic. A ked ju zabalim, viem, ze sa posere do 10min. 😠

kkaattkkaa
27. feb 2009

neviete o stranke, kde je popisane co-to o vztahovej vychove (tak aby to pochopil aj "laik")? diky moc

kili
27. feb 2009

katka, no chvíľku počkaj, valka sa chystá takú spraviť. bude to www.altermater.eu 🙂

katka.carska
28. feb 2009

maminy z BA - pozicali by ste niektora Koncept kontinua na precitanie ? Bolo by to tak na tyzden. Dakujem vam vopred.

valka
autor
28. feb 2009

kkaattkkaa,ak audreyd doda clanky, tak hadam coskoro...

bambusko
15. mar 2009

normalne mi zdvihla adrenalin tema v babetkach o tom, kde ma spat "tatinek" po narodeni baba. co na to hovorite vy, co ste mudrejsie v ap? 😕

bambusko
15. mar 2009

a najviac ma dostalo, ze dolezitejsiu pracu ma muz, ktory zaraba peniaze ako zena, ktora vychovava dieta 😨 🙄

valka
autor
15. mar 2009

bambu, neviem, ci som mudrejsia, ale mne by bolo divne, keby isiel manzel inam (hoci dnes a zajtra som chcela, aby spal v druhej izbe, lebo chcem malu odnaucat od spania s prsnikov v ustach a chcem, aby sa aj vyspal), ale mirko to hned zavrhol, ze to vydrzi 😉

miracle
11. apr 2009

Ad bambusko...a kde ho mam chudaka vyhodit v dvojizbovom byte?? A ten, kto plesol hlupost o najdolezitosti zarabania penazi si zasluzi metal...a prispendlit naholo.

bambusko
15. apr 2009

wanda, chcela som dat 😀 ale neda sa mi... zeby uz koniec nasej temy? 😢

wanda007
15. apr 2009

hybaj este naspat, este je ziva

bambusko
15. apr 2009

mne to nejde 🙄 uz som skusala asi 20x 😒

wanda007
15. apr 2009

😀 ta zablokovali, mas zcestne nazory, nie ako alternativka

wanda007
15. apr 2009

teraz tam mozem pisat a nik mi nebude protirecit, dobreeee 😀

aktak
3. júl 2009

prosim o radu alebo vas nazor:
ako postupovat ked sa lisia nazory na vychovu? ide o krsnych rodicov, nemaju este deti takze sa na to inak pozeraju, chceme aby aj oni vychovavali ale maju ine nazory, co s tym? mne dosla fantazia 😕

priklad:
maly ma obdobie vysokej telesnej aktivity, stale beha, kruzi okolo nas (obieha okolo nas a malej v kociku), skusa rozne druhy chodze (akoze je traktor a tak 😀 ), smeje sa, proste pre mna stastne dieta, ale jeho krsnym to pride skor ako vymyslanie, ze sa nevie zmestit do koze a hovoria mu ze sa ma ukludnit a pripadne dat ruku (na prechadzke) a ist pomaly, co si o tom myslite? uplne chapem ze ludom ktori nemaju deti moze ich spravanie liest na nervy lebo su zvyknuti na pohodu a klud a nechcu stale striehnut aby si dieta neublizilo ale su to deti nie dospeli.......a ja neviem co s tym, nepaci sa mi ze maleho napominaju ked okolo nas pobehuje, oni su pobureni ze sa nevie spravat a on je z toho zmeteni ze co zle robi 😔

dakujem 😔

aktak
3. júl 2009

teraz som si uvedomila ze to mozno neni k teme 😅 napisem aj do vychovy a snad sa mi nektora z vas ozve, dakujem vopred 😉

grettka
3. júl 2009

niekde som citala nazor, ze pokial sa starsie dieta nesnazi mladsie napchat do nejakej nebezpecnej diery, tak ho treba nechat a stale nenapominat, treba dat pozor iba na to, aby si maly neublizil, ale nech sa kludne vybeha ... 🙂 aktak, rob ako citis ty, krstni to pochopia asi az ked budu mat vlastne a bude robit to iste 🙂

hexi
21. jún 2010

hallo hallo chcela by som ozivit AP prida sa niekto??? 🙂

hexi
22. jún 2010

hallo niekto sa este nepridal? no som rada ze som nasla tuto temu lebo mi dost pomohla, o AP som sa dozvedela z netu a po precitani som vela veci pochopila a naucila sa, kedze som prve dieta mala dost neskoro v 28 a tahala som na 29 nevedela som si predstavit co dieta obnasa. Po zisteni ze som po niekolkych rokoch ostala tehotna som vískala od radosti ze cakame prirastok, tehotenstvo bolo trochu komplikovane ale vsetko sme super zvladli a na zaciatku jula 2009 sa mi narodila vytuzena dcerka Eliška, tak pomaly som nadobudala kontakt s malinkou a myslela som si ze to dobre zvladam , ale nebolo to tak, vytacal ma jej plac ked som nevedela preco place, co s nou mam robit bola som na nu sama , muz v praci babky nemali kedy , tak to vsetko som musela zvladnut sama a to bola teda skola zivotom, zvyknut si na noveho cloviecika, ona na mna, bolo to dost tazke , kedze rokmi som bola zvyknuta na svoj standart, ticho, upratane vsetko ako ma byt a zrazzu nebolo na nic cas, ani na seba, ani na upratovanie ani na varenie ale muz to chapal. Ked som byvala vytocena s malej kricala som na nu co som i hned olutovala, ked nieco urobila zle tak som jej supla na plien ku co som takisto hned olutovala , ale v tom momente my to prislo aka spravna vec , a nevedela som ako mam tomu predist tak som hladala na nete nejake riesenie a nasla som na Mk temu AP a tam mi otvorila oci a nastartovala na spravny smer, malu osm zacala viacej nosit, tulit si ku , rozpravat sa nou,, viacej sa s nou hrat, venovat sa jej , pri zaspavani byt s nou. A ako vidim tak to pomaha, malinka je pokojnejsia, viacej sa usmieva, hrame sa a ona mi podava hracky aby som sa nou pohrala je to take krasne a mile a ked mi po prebudeni zoberie moju tvar do ruciciek a povie mama, to je asi to najkrajsie.

hexi
25. jún 2010

hallo nikto sa neprida???? ☹

kaktusik007
28. jún 2010

@hexi a mozno sa aj niekto prida 😀 som sem zatial hodila iba kuk, ale co sa tyka vztahovej vychovy tak je vyborna knizka od hastu - vztahova vazba.... aj tam je kopec vysvetleneho.... no a ked budem mat cas tak snad precitam si aj tuto temu 🙂

hexi
28. jún 2010

jej som happy 😀 ze sa niekto ozval ja osm ju citala len tak zbezne a pacila sa mi, a preto by som rada dalej s niekykm pokecala o tom a o vychove deticiek

johanka.
10. aug 2010

ahoj @hexi, ja by som sa pridala. Ja som sa k AP dostala tak, ze moja mala si to proste vyrevala 😀 Nebola ochotna spat inak ako cez den na mne a v noci pri mne v posteli. Najprv som sa akoze trochu snazila "prilis si ju nenaucit na ruky", ale nemalo to cenu, a akonahle som zacala viac pocuvat, co chce ona a nie co mi hovoria vsetci naokolo (zaujimave, kolko odbornikov na vychovu babatiek sa vzdy pohybuje okolo mladej mamicky, vsak), stalo sa z nej vesele a spokojne dietatko.

hexi
11. aug 2010

johanka ahojky, mi mame teraz akurat trucovacie obdobie, place za vsetko, ked nedovolim, potom automaticky mamina a na ruky a uz je dobre 🙂