Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

audreyd
5. nov 2008

leni, no vidíš... ja som problém nemala nikdy 🙂 neviem čím to je, možno tým, že sme tam nechodili, keď bol adam úplne malý a adeli nemá žiadne problémy 🙂 ale mňa napr. nasr.... 😠 naša bývala pediatrička, ktorá keď som sa na neho (adama) sťažovala, že vôbec nechce spať a iba driape jak zdivený, že "ťuťu a ty si taký spoločenský?!" 😖 😖 😖 ježibaba jedna 😠 by som ju do členka kopla 😠

certica, teda ty máš pamäť!!! 😀

indy, čo si viac, ryby či baran? 😉

kili
5. nov 2008

certi, to sa pýtaš mňa? lebo nie, 18teho

certica
5. nov 2008

hej kili teba, ale uz si zapamatam 😀

audreyd
5. nov 2008

kili, marca?

ešte minule som sa ho pýtala, že či mu predkožku pozrie... keď sa adamko umýva, nejde mu celkom jedna strana pretiahnuť a povedal, že keď chcem, môže nás odporučiť detskému urológovi, ale že môžeme ešte počkať... samo, že som nechcela! možno je to aj tým, že sa stretáva so strašne širokým spektrom ľudí a každý má iné predstavy o liečení svojho dieťaťa. nechcela by som byť na jeho mieste...

kili
5. nov 2008

certi, tak teda čakám aspoň kyticu 😀

kili
5. nov 2008

audreyd, áno 18.3., rok už pomlčím, už mám na to vek

certica
5. nov 2008

ok kili, ale ja som pred tebou 😀 mne mozes radsej bombosu

kili
5. nov 2008

naši majú zvlečené predkošky ešte s inkubátora, chválila im ich aj sestrička, že jej syn s tým má problémy /5r/, tak som drgla do A., a potešila ho, že mu sestrička pochválila pindíka 😀 ono im vlastne furt tak trochu stojí, je mi to dosť trápne, teda nie trápne ale také nepríjemné, keď ich vonku prebalujem alebo dávam čúrať 😅

bubaaca
5. nov 2008

ja som zarobila pšenovú kašu z DM z alnatury a dala som tam rozmágané upečené jablko (piekla som v rúre) Mal už aj varené v Lucke, ale najlepšie je surové celé jabko z kt. mu odkusnem šupu a on ho cmúľa. 🙂 Dávala som aj strúhané, ale to mu až tak nešlo... Ale my tiež zjeme tak - že jedna mrkva na dvakrát. VArená hruška mu veľmi chutí a ešte aj náš domáci jablkový mušt. Ešte som dávala mrkvu s bio ryžou paraboiled - mixované do hladka. zemiak s mrkvou, ani samotný mu nechutil (ani s mojím mliekom) Ale dnes mu tá kaša veľmi chutila. Sme mali prvý raz takto navečer, tak uvidíme.
verulka - tak sme tam asi boli spolu - aj tvoja tvár mi je povedomá. 🙂
ja som zatiaľ malému nič nemrazila, varím čerstvé, alebo dám polovicu do chladničky a druhý deň ohrejem vo vodnom kúpeli, ani hotovú výživku ešte nemal. Máme kopec domácich jabĺk, hrušky, bio mrkvu z Rakúska...

audreyd
5. nov 2008

no tak, starenky 🙂 koľký rok? 😉 myslím, že nezaostávam (79) 😅

certica
5. nov 2008

bubaaca, pecene? 😕 to by ma nenapadlo

aj tak som tu najstarsia, mozete mi kludne vykat 😀 (76)

bubaaca
5. nov 2008

ja som 79 😉

kili
5. nov 2008

ja som 82 😅
ale to, že som stará vzniklo tak, že keď so mnou začal MM chodiť som mala 15r a vtedy sa tešil, že za 10r a furt budem mladá, no už mám teda 26, už som stará 🙄

bubaaca, ako sa robí ten mušt? moc mi to chutilo

bubaaca
5. nov 2008

mušt sa robí vo veľkom, že pomeleš celé jabká (2,5 bedne) a vylisuješ 20l v lise na hrozno. No doma asi v odšťavovači... ale asi to nebude také. 😉

lenki33
5. nov 2008

audrey to je jasne ze nevyhovies kazdemu, ale ja som celkom rada ked mi odbornik povie svoj nazor, ja nie som odbornik, ale chcem si vypocut nazor odbornika a potom sa rozhodnut ako matka. Ale ja od neho pocujem len skusime (neviem preco prave tieto kvapky, ako to bude ucinkovat atd) musite (zase neviem preco) a nemysli si ze som sa nesnazila debatu vyvolat. ALe uz na to kaslem 😒
Len nechapem, coho sa tak boji, ze strati pacientov?? 😲
napr moja gynekologicka (kotlebova) sa vzdy so mnou bavila na rovinu, povedala mi co si mysli, ale rozhodnutie nechala na mna a na nedostatok pacientov sa teda fakt nemoze stazovat

audreyd
5. nov 2008

no v byte asi nezrealizovateľné 😝

kili, no teda máš vek 🙂

kili
5. nov 2008

bubaa, presne, odšťavovač máme, ale nie je to také, síce mi to chutilo, ale bolo z toho toľko bordelu, že ma na ďalšie chuť prešla. sme ten odšťavovač zbalili a už nepoužili 😀

lenki33
5. nov 2008

bubbaa nechcem ta strasit ale aj u nas pseno najviac chutilo, ale tak strasne ho po tom naduvalo ze uz som sa mu to odvtedy neodvazila dat 😅
inak od pondelka zase prikrmujeme a zatial je to dobre a vcera dokonca spal v kuse od 8mej do druhej 😲 ked ma zobudil som myslela ze mi prsia rozstreli, to sa mu este nepodarilo

indy
5. nov 2008

audreyd v spolocnosti skor ryby a doma obcas poriadny baran 😀 ale zalezi vzdy od situacie

indy
5. nov 2008

tak vidim ze sa tu rocniky pohybuju + - okolo 80 Ja som 80

lucinka1104
5. nov 2008

ja 84 🙂
certi ako si želáte milá pani 😀
ja som baran, muž škorpion a bábo byk to sme sa teda zišli tvrdohlavci 😀

kili
5. nov 2008

lucinka, jeeej, že som ťa tu našla, som si v tvojom albume všimla to chodítko, aj my ho máme, a že sa chcem majitela fotiek, kde ho zohnal, ale zabudla som kto to je. takže od kiaľ ho máte? lebo veľa ľudom sa páčilo, ale ja ho mám cez bazár.

fibi
5. nov 2008

a panna som tu len ja? 😅 😕

lucinka1104
5. nov 2008

kili aj ja ho mam cez bazár, ale originál je cez quelle.sk 😉
fibi , a Lujzička je potom z čoho, keď si ešťe stále panna 😀 😀 😀 , ale jasné chápeme ťa 😉

kili
5. nov 2008

luci, aj viem že s quelle, len už ho tam nemajú.
a čo ťa stál? mňa 300,-

weroni
6. nov 2008

hehe baby vy rozoberate vek? no tak ja som tu asi najmladsia aspon myslim lebo skoro vsade som najmladsia 😀 86-tka 🙂

wanda007
6. nov 2008

weroni a ja zase najstarsia. inac ja ta obdivujem, weroni, ja v tvojom veku som bola este straaasneee ale strasne besna, ja by som vychovu dietatka vtedy urcite nezvladla. Aj teraz mi to nejde tak, ako by som si predstavovala, ale aj vdaka vam, tu vsetkym, mi to ide lepsie.

verulka
6. nov 2008

baby, ja so tiez ryba, ale len podla datumu narodenia, ja to znamenie fakt neznasam 😅 esteze tomu neverim 😀 a som ako kili , len rocnik 81 😀 dlhodobo som bola vtom ze som mlada maminka, ale ked tu hodi werni svoj rocnik, pripadam si akosi staro 😀 resp, konecne som v "spravnom" veku na dieta- ale zvacsa prve 😀

venonna
6. nov 2008

no neviem, ci tromfnem wandu so svojou 75 😉
fibi, neposkvrnene znamenie som aj ja 😀 si septembrova?
no a o gavendovi - je fakt presne taky, ako pise lenka, ale ja mu nevesiam na nos vsetko, ohladne kolik som si pomohla starou babskou radou - kedysi sa na brusko prikladala tepla prezehlena plienka, tak som si kupila termofor a zaberalo to...

venonna
6. nov 2008

verul, ja Ta radim este medzi mladice, ja uz si na prve babo pripadam trochu "prezreta" 😖