Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

wanda007
6. nov 2008

bihan, to vies, mala ide mat zajtra rok, tak tu smirujem, kto tu ma take podobne 🙂 Dodatocne zelam vsetko naj.

fibi
6. nov 2008

venon ak chceš, tak ho štvrtok kukneš a potom by som ti ho kúpila a poslala 😉 Ten materiál je veľmi tenký a dosť pružný, takže na nosenie celkom fajn, ale ako spodné prádlo, alebo pyžamko. Lujze doň dávam čč s VO a neprevlhne jej to ako pri bavlnenom body

weroni
6. nov 2008

no bihan nie si sama co ma takeho "starusika" moj drahy je 72-ka 😉 ale zostarnut teda pri nas dvoch moc nestiha chudak 😀 v niektorych veciach vidim ten rozdiel - hlavne v niektorych nazoroch na vychovu ale vzdy pretlacim svoje takze ma smolu 😝 😀

lenki33
6. nov 2008

tak prave idem z poradne
som presvedcena o tom ze pan Mudr to sem chodi citat 😀 tymto ho pozdravujem, lebo dnes uplne iny pristup. Ziadne stahovanie predkozky sa nekonalo, na otazku ci papa masko som povedala ano 😅 a potom sme len diskutovali o ockovani, aj ked teda mame diametralne odlisne nazory, ale normalne sme diskutovali

kili
6. nov 2008

lenki, nás si tu tiež čítajú hádam všetci doktori, ku ktrým chodíme 😀 , sme asi nepriehliadnuteľní 😀

zrzulka
6. nov 2008

Verul a v ktorej bille. tu u nas v Pk nic take nemaju:((( Kupujem na trhu, sice nie bio ale zda sa mi to lepsie ako z hypacu. AJ ked je to asi to iste.
Verul a nemozes mi do ss poslat cislo na Husenicovu? tiez chceme ist na fotenie s malou ku nej.

zrzulka
6. nov 2008

Lenki a aky mas nazor na ockovanie ak to nie je tajomstvo?
Ako viete ze to lekari chodia citat? myslite ze maju na to cas? My tiez chodime dost po lekaroch tak snad to necitaju. Ale ved nech aj. Aspon sa budu viac snazit odstranit to co sa nam na nich nepaci nie?🙂)))))))

lenki33
6. nov 2008

no zrzul, asi by som neockovala vobec, ale to riesit nechcem, takze povinne ockovania, ok, ale nic viac

lucinka1104
6. nov 2008

lenki , no je to tu verejné tak možno číta 😀 a možno mal dnes len dorbý deň 😵

ja som rozmýšľala ho dať zaočkovať proti rotavírusovým hnačkám uvidím.....

venonna
6. nov 2008

leni, ja mam s nim tiez taku skusenost, ze ma rozne nalady, asi je to od narocnosti jeho ordinacneho dna... 😉

wanda007
6. nov 2008

weroni, tak ten tvoj starusik, musi byt prestastny, ze ma taku krasnu mladu zienku! Vlastne dve!

eriqe
6. nov 2008

cavte babule, tak to body mame aj my, len ja tapa som si dala kupit az 86 podla vzoru engel, lebo tie nezodpovedaju velkostiam a su male, ale nevadi, je super a nie je tenke fibi, tie z engelu su ovela tensie, mozno aj o polovicu 😅 len je to taky matros.
Tak nasa dr. si sem urcite citat nechodi, lebo ona sa s pocitacom nekamarati a aj tie doktorske veci jej chodi do neho nahadzovat dcera 😀

eriqe
6. nov 2008

no a rocnik som 82 a racica 🙂

kili
6. nov 2008

eri, jé, jak ja 🙂 , len ty si o pár mesiacov mladšia

fibi
6. nov 2008

eriqe existujú aj tenšie? No ja som myslela, že keď je z vlny tak bude hrubšie,ale je veľmi príjemné a vôbec nehryzie 🙂

kili
6. nov 2008

luci, a dík za info o chodítku, sa mi ho konečne podarilo náisť 🙂

bubaaca
6. nov 2008

lenki, vy ste tiež bezplienkoví? Lebo my sme koliky nemali a to som jedla fazuľu a šošovicu už prvý mesiac po pôrode aj kapustu a kadečo prdiace. Z homeo sú na dojčenské koliky Magnesia carbonica 9CH a Colocynthis 5 alebo 9 CH, rozpustiť 3 granule v 5 ml striekačke a dať na jeden krát asi 2,5ml, tieto dve homeo odporúčam striedať pri bolesti bruška aj každých 15 min až pol hodku, so zlepšením stavu menej často.

Kto je z ba a blízko - normálne ceny na bio potraviny majú Rakúšania, v Ba robia aj dovoz www.biologika.sk - ale musíte mať nákup nad 800,- Ale inak aj na trhu je zelenina v podstate bio - lebo tí malopoľnohospodári nehnoja umelými hnojivami a väčšinou ani nestriekajú, bo je to drahé. A nemajú vybehaný bio certifikát.
V hypáčoch majú skoro všetko z dovozu, slovenské jablko ani nekúpite... a ešte je to aj škaredé. Ja mám pocit, že u nás sa predáva to, čo Rakušáci, Nemci a iní vyhodili do kompostu...u nás to ľudia kúpia, keď je sympatická žltočervená akcia.

kupoval niekto z tej stránky http://www.welovefrugi.com/ ?
Ako je to s clom a poštovným?

môj MHD je tiež 73

eriqe
6. nov 2008

ano Fibi existuju aj tensie, ono v podstate asi nejde o tu hrubku, ale o material. Teda snad 😀
Buba ja s Bihan sme odtial kupovali oblecka, ale objednavala Bihan, tak ona snad aj poradi 😉

lenki33
6. nov 2008

buba ano bezplienkovi, ale u nas to nic na situacii nemenilo, u nas bol skor problem ze aj ked kakal a prdel, stale ho naduvalo 😒 ale pomohli etericke oleje, odvtedy uz ani nic ine nepouzivam 😎
a este som vam nenapisala tie roky, ja som 8O a MHD 78 takze sme uplni mladasi 😀

bihan
6. nov 2008

Weroni, že starúšika.. haha..si ma pobavila 😀 Tí naši chlapi musia byť zachovalí, keď sme si ich nabalili 😝

Buba, neporadím 😝 😀 akurát som to písala na predchádzajúcej stránke 😀 Frugi je mňamka 😵 ale mimo výpredajov by som u nich asi toho veľa nenakúpila 😅 Clo a DPH neplatíš, lebo je to z eurozóny a na Slovensko je poštovné 4,5 libry. Neplatí sa cez paypal ale pýtajú rovno číslo karty, takže si banka ešte niečo stiahne za prevod...

kili
6. nov 2008

bubaa, myslíš, že keď dám maltodextren do jogurtu, teda keď ho vyrábam tak pri výrobe, tak sa nič nestane? ma napadlo, že by som to tak rovno dala, lebo furt to A. zabúdam dávať, mal by síce aj S., ale nevadí, dr. nám povedala, že môžme skúsiť aj jemu, lebo tiež moc nepriberá.

audreyd
6. nov 2008

lenki, myslíš žeby sem chodil? 😕 no je to možné, sestričky z top. pôrodnice sem chodia 😀 😀 😀 dokonca už aj prispeli 😅

inak, už mám šatku, ale to až vedľa...

my sme ročníky (77 váhy, 79 ryby-baran, 05 blíženci, 08 ryby) vraj zdvojené znamenia si rozumejú 🙂 , no, neviem teda... ako kedy, podľa vetra...

my sme dávali navyše očkovať adama proti pneumokokom a hep. A... kamoškin malý nachytal v škôlke pneumo. a preležal dva týždne na infúzkach s atb v nemocke 😢 😖 ja sa bojím takej pliagy 😔 proti hep. A sme dali, keď začal chodiť do piesku a kade tade a dávať si ruky do úst 😒

bubaaca
6. nov 2008

kili, myslím, že sa nič nestane, veď to je len typ cukru. Kľudne to tam daj, prípadne ho primiešaj, keď sa ti to už zjogurtuje.

bihan, to akože číslo kreditky - asi hej, čo... ja som ešte zo zahraničia (teda okrem ČR) neobjednávala.

venonna
6. nov 2008

weroni, vedieme, moj manzel je tiez 72 😉 rak

certica
6. nov 2008

venona, nevediete 😀 , MM je 71 (ale teda uplny koniec roka)

bihan
6. nov 2008

Bubaa, jasné, platíš dopredu a potrebuješ na to embosovanú platobnú kartu (mastercard alebo visu).

Tak my teda nevedieme v ničom - ani najstarší, ani najmladší 😀

indy
6. nov 2008

my tiez bezplienkujeme skoro od narodenia a brusko ho bolievalo od zaciatku 2 mesiaca do konca 3 mesiaca ☹ . Ten prvy mesiac po porode sme ani nevedeli ako place.
Ja som 80 ako som uz pisala baran a manzel 75 rak a Mojmir je tiez rak. A to som rada, ze je rak aj moja babicka je toto znamenie a ma skvelu povahu a manzel je tiez anjelik tak uvidime ci sa to potvrdi aj do tretice 😉

eriqe
6. nov 2008

jasne my raky sme anjeliky 😀 teda manzel je 80 a tiez rak, my sme narodeni v rovnaky den a Rut je zase narodena v rovnaky den s Petovou sestrou 🙂

zuzana.k
6. nov 2008

tak ste sa odhalili ryby, panny... 😀 ja som rak 😉
Verul, ja som myslela ze si panna, ked si taka sikovna, teda obdivujem..
TV nemame, zatial, neskor by sme asi chceli, aby nase deti na navsteve necumeli. Pocula som o detoch co v skolke nechcu robit nic ine iba pozerat TV, lebo doma nemaju.
Mrcha ani u nas, hoc by som pristala, lebo chcem dalsie babo, ale nocne kojenie asi nepusti. Posledne dve noc je od tretej na prsiach v kuse. Budem musiet tuto noc robit zmeny, lebo nevladzem.
Buba-ja som ten magazin teda stihla, bolo to fajn, ale oni si z toho uribili len uvod k nocnikom. Tak bez poznamok moderatoriek by to bolo isto lepsie.
A k tomu bio-to je nejaka special BILLA, alebo nejaka velka, alebo co, nikdy som si nic bio u nas nevsimla 😕
A malym oslavenkiniam prajem vsetko dobre 🙂

zuzana.k
6. nov 2008

jej mi to az teraz aktualizovalo, tak je tu rakov viac 🙂 a ktory den ste eriq?