Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

lenki33
10. nov 2008

kili tak ich vecer aspon zalej vriacou vodou
ja si robim odjakziva ovsene vlocky len tak ze si ich zalejem vriacou vodou, ale pre A. ich nechaj radsej viac rozmocit, reda do rana

wanda007
10. nov 2008

kili, tak to moze byt z toho maku... 😅

weroni, verulka: meno veronika vymyslel moj muz, ale som spokojna, aj keby vymyslel napr. aj Ester 😀 Nie meno robi cloveka, ale clovek robi meno menu. A ze mi kdekdo hovoril, ze budu ju volat verona, nedavaj take, ale mne sa paci aj verona, vsak nakoniec, vero znamena pravda, a tym viac sa mi paci. A aj stary je viac zainteresovany do vychovy, kedze to bol jeho vymysel. Weroni, a ty si kde vypriadla meno Ester?

kili
10. nov 2008

wanda, čo môže byť z toho maku? 😕

kili
10. nov 2008

lenki, super nápad, zajtra teda vyskúšam. dúfam, že mi to bude jesť 😵

audreyd
10. nov 2008

kili, keď bude mlieko dopredu prevarené, myslím, že nevadí... kedysi sa mlieko varievalo v tých mliekových hrncoch, aby sa pasterizovalo alebo čo, pamätáš? potom stačí iba zohriať 🙂

kili
10. nov 2008

no ja si neviem predstaviť, že robím S. kašu z jogurtu al. smotany 😅 . sojové mlieko, tak to neviem, keď ho mal A. , tak zas azčal zvracať, tak sa mi do neho moc nechce.

smary
10. nov 2008

kili hmmm,ale ty si asi rada,ze aspon nieco zje,ze?

kili
10. nov 2008

samry, Samko je v pohode, teda niekedy vymýšľa, ale väčšinou pekne otvára tlamičku 😵

smary
10. nov 2008

kili aha trosku sa mi pletie A. a S. tak prepac 😉

wanda007
10. nov 2008

kili, ze su take zive! 😀

kili
10. nov 2008

wanda, aha, no nemyslím, že to bolo tým, lebo boli furt rovnaký a ja som zas nejedla mak každý deň 😀

wanda007
10. nov 2008

kili, ake to je, mat dvojicky? ja som vzdy chcela, ale asi to je riadny maraton, co?

kili
10. nov 2008

wanda, aké je to, mať jedno?

wanda007
10. nov 2008

super, takze vravis, ze mat dvojicky, je 2x super? tak som si to vzdy predstavovala...

kili
10. nov 2008

😀
pre mňa to záhul nie je, ale naši sú asi výnimka

wanda007
10. nov 2008

takze je to predsa len pravda.

weroni
10. nov 2008

jeeeeeeeeeee baby tak to sa len tak hocikomu nepodari taky paradny preklep s tym bratovym manzelom 😀 😀 😀 😉

smary ahoj vitam ta 🙂

no viidm ze som tu asi jedina antimakova 😀 ja ho teda fakt nemusim 😅 ale mala by som, viem a veru si aj na veceru spravim "pampusiky" s makom kvoli malej 😉 vdaka za navnadenie 😀

wandi: no k tomu nasmu vyberu Ester asi tolkoto: Ja som mala dllllhe roky vybrate pre svoje buduce dievcatko - dcerku meno Sarah - co znamena "princezna", "knazna" 🙂 no ked sa pred 6-timi rokmi narodila moja druha sestricka tak som sa realizovala a ona je Sarah 🙂 tak som zacala vymyslat alternativu 😀 ja si zase myslim ze meno v urcitom zmysle ovplyvni cloveka 😉 ale to bude tym ze som veriaca a aj v Biblii pan Boh v mnohych pripadoch ukazal ludom ako maju nazvat svoje deti 😉
No a Ester je z perzstiny a znamena "hviezda" 🙂 moja dalsia poziadavka na meno bola, aby som ho nepocula z kazdej strany - proste ja som nikdy nechcela nic tuctove, "otrepane" preto som chcela aby to meno bolo svojim sposobom aj vynimocne 🙂 a kedze som pracovala s malymi detmi, mala som dost prehlad o tom ake mena "ficia" 😀 nastastie Ester medzi nimi nebola 🙂 no ale sranda je, ze od Esterkinho narodenia som uz len tu na koniku spoznala tri baby co maju Ester 😀 a asi 4 kamosky som "namotala" vraj urcite daju svojim dcerkam meno Ester 😀 no a jednej tehulke som predavala tehu saty tak ta povedala ze ak bude mat dievca urcite bude Ester 😅 😀

No a wandi ked sme uz pri tych vyznamoch, Veronika znamena "prinasajuca vitazstvo" 😉 😵 😀 😀 😀

weroni
10. nov 2008

jaj kili este k tej "cudnej rodine" - ona ma 3 surodencov co vychodili osobitnu skolu 😕 tak neviem ci sa urcitym sposobom aj to nepodpisalo na nej 😒

bihan
10. nov 2008

Weroni, ale Sarah fičí celkom dosť 😝 😀 Lucia zase nosí svetlo 😉

kili
10. nov 2008

weroni, to si spravíš pupáky? my ich mávame len na vianoce, ich milujem, hlavne je to také jedlo na ráno po vianociach, to si vždy každý (postupne ako vstávame) zoberie celú misu, na to dá med a tak jeme, kým to nejde až ušami 😀

weroni
10. nov 2008

bihan mas pravdu, musim uznat ze od segrinho narodenia som uz tych Sariniek spoznala straaaaaaaasne vela 🙂 ale kedze som uz to meno nemohla dat uz som to neriesila 😀
inac to o Lucii som nevedela 🙂 mam vacsinou "prestudovane" Biblicke mena 😉

smary
10. nov 2008

no asi som divna,ale ja netusim co znamena Juraj,dali sme to meno,lebo ziadne Jurka v okoli nepozname 😅 a ostatne chlapcenske mena,co sa nam pacili uz pouzite boli 😉 ....no mozno raz bude bohatym brat a chudobnym davat 😀

kili
10. nov 2008

verulka, a ako vlastne ochorel riško?

weroni
10. nov 2008

no baby tu k tym menam: http://www.fodor.sk/Spectrum/mena.htm

kili ano - rozky nakrajane na kolieska a namocene v mlieku a mede s makom 🙂

audreyd
10. nov 2008

weroni, teda ester je podobné ako stela 🙂 hviezda 🙂 mne sa moooc páči, ale nie je na "a", tak asi neprejde 😅

kili
10. nov 2008

weroni, no, to je taká jednoduchšia varianta

wanda007
10. nov 2008

hej, stela viem, ze znamena hviezda - aj ta bola v kurze, ked sme vyberali mena. Isla by jej ku priezvisku. Ale aj Veronika jej pasuje. Vlastne poziadavka moja bola, aby jej meno pasovalo k priezvisku. Ale mne sa pacila aj Petra (skala) alebo aj Katarina alebo Eva.

weroni
10. nov 2008

inac je fakt sranda ze skoro nikto nevedel ze Ester znamena hviezda a mala dostala tooooolko veciciek s hviezdami 😅 bodynko s napisom "for the girl who is a star" 🙂, supravu - gaturky a triko hviezdickove, potom dalsie, to bolo sice uz hviezdica, nie hviezda 😀 a este aj na takych tych kockach od Fisher price ma zrkadielko hviezdickove, no ani to hadam nespocitam 😅 😀

wandi samoska ze sme ratali aj s tym aby to pasovalo k priezvisku 🙂 Stelu ma byvala spoluziacka 🙂

verulka
10. nov 2008

lenki, dakujem...ja robim co sa a...ale je to dost na houby..ako som pisala mlieko nepijem, i ked ho lubim, len acidko a v obmedzenom mnozstve jourty...amk, zelenina, to je u nas bezne...
Ja som zo svojim menom spokojna, normlane sa mi odi k mojmu terajsiemu priezvisku 😉
smary, moj drahy je Juraj a je to uzasne meno..ja vyberam meno iba podla toho ako sa da tvarovat..s vyberom som spokojna, inak Radko aj Ronko by boli Sara ( pi ronovi sme rozmyslali aj nad alicou)

smary
10. nov 2008

keby bol jurko baba,tak by bola Ema,ale strasne sa mi paci aj Helenka....