Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

weroni
12. nov 2008

kili jasne 🙂 Inac Alzbetin Dvor je cast Miloslavova nie? Tam je taky krasny majer a uuuuuuzasna strkovka tam vedla ale vraj to nejaky sukromnik kupil a ohradil, my sme sa tam zvykli chodievat kupat...

kili
12. nov 2008

weroni, myslíš to za Miloslavovom? je to také nové vykopané, úplne čisté jazero, len štrk, ani ryby ešte nie? tam pri križovatke? raz sme sa tam boli kúpať. už to niekto aj ohradil? som sa tešila.

weroni
12. nov 2008

kili no neviem sa teraz zorientovat ci je to pred, za alebo vedla Miloslavova 😀 ale proste je tam taky majer, koniky a spol. a to bolo hned vedla toho, okolo len polia 🙂 cesta viedla iba tam a naspät, krizovatka bola dalej 😕 ale ja som tam bola naposledy asi pred 4 rokmi takze uz mohli vykopat aj nove 😨

kili
12. nov 2008

weroni, tak to bude niečo iné, toto je úplne nové. v tej oblasti je veľa štrkovísk.

weroni
12. nov 2008

kili to hej, aj na rovinku sme chodili 🙂

kili
13. nov 2008

k tým ovesným vločkám, som to teda predvčerom skúsila, ale nedalo sa to rozmixovať tak, aby tam neboli kúsky, a ani sa z toho moc kaša nespravila, takže som začala dávať normálnu inst. kašu, možno ešte skúsim rozmixovať vianočku, už som mu to niekedy dávala, ale trochu z toho zvracal, no od vtedy už nie je tak citlivý, tak skúsim zas.

valka
autor
13. nov 2008

kili, ako si robila ovsene vlocky?mne neostavaju ziadne kusky... 😨 ja zalejem vriacou vodou a necham stat niekolko hodin...alebo varim...ale nalejem tam riadne vody a rozmixijem aj s nou...a je to pekne hladke...

venonna
13. nov 2008

mozno zalezi aj od druhu vlociek, niektore su take tvrde a niektore sa krasne rozvaria, ja mam dobre skusenosti s Lidlovskymi, tie su jemne...

kili
13. nov 2008

valka, ja som večer zaliala vriacou vodou a ráno rozmixovala. vody tam bolo fááááákt dosť, že to bolo totál riedke a aj tak sa to moc nerozmixovalo, myslím tým nie na kašu. kúsky tam proste boli.

valka
autor
13. nov 2008

my mame "dobry zivot"...take oranzove...a rozvaraju sa uplne, lebo mala by ani ine nezjedla 😀

venonna
13. nov 2008

no u nas sa kupuju dvojake vlocky, lebo MM zas nema rad tie lahko rozvaratelne

kili
13. nov 2008

aha, tak skúsim iné. valka a kde sa dajú kúpiť?

netušila som, že sa robia kožuchy zo psov 😨 https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

olinka6226
13. nov 2008

a kedy davate taketo kase? na olovrant? alebo veceru?

blau
13. nov 2008

kili, tak to je teda pruser.... fuha chudacik havko ☹

valka
autor
13. nov 2008

kili, ja som kupovala v auparku v terne...a v kazdej jednote ich myslim maju...kupila som aj jacmenne, ale tie sa nedali tak lahko rozvarit...
este je dobra aj pohanka..tu ale treba varit tak ako ryzu...
my davame vlocky alebo nejake kasicky na vecer...

kili
13. nov 2008

oli, kaše dávam na večeru a A. som začala dávať aj na raňajky, lebo mlieko piť moc nechce, sa pri tom nudí a začne mi zvracať.

olinka6226
13. nov 2008

no lebo ja davam malemu na veceru len mlieko a zda sa mi to malo... tak skusim ovsenu kasu, alebo nieco take.

venonna
13. nov 2008

valka, ja som skusala zaliat pohanku vrelou vodou a nechat zopar hodin postat - krasne nabobtna a zmakne a potom ju uz len prehrejem s tym ostatnym, co podla receptu pridavam...

valka
autor
13. nov 2008

aha, tak to skusim tak...a bude to bez robotky 🙂
ale momentalne mala bojkotuje prikrmy, tak asi az o par dni...

wanda007
14. nov 2008

kamosky ja inac nechapem jednu vec. neviem ci sa to hodi do temy, ale k tej postelnej teme 🙂 by sa to mozno aj hodilo: ja meriam 176 cm a standardna velkost paplona aj postele su mi male. Napriek tomu, ze minimalne 50% chlapov a velky pocet zien je este vyssich ako ja, tak ja som este nevidela v obchode postel dlhsiu ako 200 cm. Iba na zakazku ti vyrobia. Este ze nie sme uplni bachrosi, na sirku je to u nas ok (ale len s balkonom). Je to normalne? Komu je este teraz dobra 2m postel? Ved sme taky narasteny vsetci v poslednej dobe, decka pravidelne prerastaju rodicov... Fakt tomu nerozumiem, ale som vedla?

A dnes vecer skusame ovsene vlocky, idem ich namocit. Do vody, ci do mozem aj do mlieka? Idem do vody najprv vyskusat. a s cim to mam podavat? len take same?

olinka6226
14. nov 2008

wandi co sa tyka postele mne moja staci, ale ja spim odjakziva v klbku. ale ako nebranim sa ani tomu ked spim sama v manzelskej posteli, to som potom roztiahnuta ako zaba 😀 vacsia postel by sa mi pacila, avsak asi by sa moc nezmestila do nasej spalne... mozno keby o 10cm na kazdej strane, to by sa vsak uz nezmestila postielka... kvoli nocnym stolikom...

wanda007
14. nov 2008

vsetci sme narastenY... - iq, akurat som prispela do gramatickej temy, to mam za to.

oli, tak to mas vyhodu, ze sa ti paci v klbku. ja sa zase musim natiahnut, dokonca aj slapy a nedbala by som aj ruky nad hlavu.

lenki33
14. nov 2008

no ale wanda, to mas vsetko z toho volejbalu, keby si aj v noci nesmecovala ponad siet, tak sa nemusis tolko natahovat 😕 😀

venonna
14. nov 2008

leni 😀 😀 😀

kili
14. nov 2008

baby, založila som tému na domáce kaše, mohli by ste tam prosím prispieť s nejakými receptami?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bubaaca
14. nov 2008

my sme robili len instantnú pšenovú kašu, alebo z kukuričnej krupice, mixovala som aj varenú ryžu paraboiled s kalerábom alebo mrkvou. Dnes mal brokolicu s mrkvou a trochou pšenovej kaše na zahustenie+kvapky oliv. oleja.
Inak k tomu režimu, gregor sa normálne teší, keď vie, čo bude nasledovať - aj teraz usadenie, podbradník, obedík, presun do spálne, kojo, spánok...ono ten režim asi má niečo do seba. Ja som vždy tvrdila, že dieťa si ho urobí samo - a ono aj hej, ale treba ho v tom utvrdzovať a robiť isté veci s jedlom a spánkom rovnako. Neverila som, ale zistila som sama na vlastnej koži. 😉 😎

kili
14. nov 2008

bubaa, paraboiled? mne všetci, že sa má dávať ryža guľatá, že tá sa lepšie rozvarí. Paraboiled jeme my s MM.

audreyd
14. nov 2008

wanda, my máme 2x2m a stačí mám 🙂 ale vyrábajú aj francúzsku, tá je 2,2x2m možno by ste na nej mohli spávať na šírku 😉

olinka6226
14. nov 2008

franczska nie je nahodou okruhla?

audreyd
14. nov 2008

olinka, nie je 🙂