Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

valka
autor
18. nov 2008

lucka sa tiez hra s riadmi... 🙂
teraz neviem, ci to dobre napisem, ale podla mna deti sa mozu hrat s tym, comu neublizia...teda urcite nenecham lucku hrat sa teraz hrncami - su tazke a mohla by poskodit podlahu (a kedze nie sme vo svojom, nemozem si to dovolit)...a tiez jej nedovolim hrat sa s taniermi, pokial hrozi velka pravdepodobnost, ze ho rozbije...

audreyd
18. nov 2008

valka, keby si vedela, koľko tanierov už u nás pošlo 😀 ak ho nerozbije, ako zistí, že sa dá rozbiť? 😉

smary
18. nov 2008

valka jurko sa bezne hra s keramickym hrncekom a kovovou lyzickou,akoze miesa kavu a potom ju akoze pije (to odsledoval nas) a teda nerozbil nic,podlahu v kuchyni (mame drevenu) sice poskrabanu mame,ale nie je to nic strasne,to sa stane aj mne,ze mi nieco spadne a pod...no ale je pravda,ze on nemal nikdy tendencie hadzat nieco silou o zem,robi to jedine s loptou vsetko ostatne na zem pekne polozi,aj flasu s vodu,ked dopije tak bud mi poda,alebo pomaly polozi,takze mozno ine dietatko,co ma viac temperamentu by narobilo vacsiu katastrofu v kuchyni 😕

valka
autor
18. nov 2008

staci, ze ich rozbijam ja 😀 odkedy som otehotnela s luckou, kazdy mesiac padne nejaky tanier alebo salka za obet... 😀 😀 😀
a to sa uz hra dcerka s taniermi? (adelka?) 😨

audreyd
18. nov 2008

haaaaaaaaa, ja mám aj adama 😀 to je taký môj lakmusový papierik 😉 ten teda už toho porozbíjal ☹ skoro obe krtečkove súpravy ☹ už máme len dva plytké taniere 😒 adeli ocucáva všetko, čo jej príde pod ruku. naposledy som ju načapala s fixkami, predtým s usb kľúčom a už som lovila z nej aj hlavičku nejakého pandrláka z takého pidil ega 😝

valka
autor
18. nov 2008

uz som sa zlakla, ze ja malej davam malo hraciek 😀 fixa -zvyraznovac, taka siroka (ale zatvorena) bola do nedavna najlepsie hryzatko...
teraz boduju na cucanie gastany...take dive...mala si jeden supne do ust a beha po byte...ma to asi miesto cumla...a vobec nevidiet, ze nieco ma v ustach....a potom jeden vypluje...tak mame gastany po celom byte 😀

weroni
19. nov 2008

baby materstvo je tak uuuuuuuuuuzasneeeeeeeeeee vsakze 😵 😵 😵

bihan
19. nov 2008

Jááj, idem sa aj ja zahrať na Weroni 😝 lebo materstvo je fakt úúúúžasné 😵 Niekedy sa len tak zasmejem, keď počujem kamarátky ako majú ešte na deti čas, lebo nemajú toto alebo hento... ony ešte ani netušia, čo to je, byť mamou a nepochopia to, kým toho drobca neucítia prvýkrát kopnúť v brušku 😵
Sára má teraz také úžasné obdobie - začína chodiť už za jednu ruku, tak cupitá "ako veľká", stále sa smeje a je z nej strašná šibalka.. keď robí niečo, čo vie, že má zakázané a nahodí ten svoj úsmev "ja nič, ja muzikant", tak z nej fakt nemôžem. A strašne rada sa reraz rozčapí na zem ako taká žabka pozerá pod gauč, pod posteľ...
S riadmi sa u nás nehrá, ale máme domáci jogurtovač a keď zistila, aké úžasné zvuky to robí, keď búcha lyžička o tie sklené steny pohárika, to ste mali vidieť tú radosť 😀 😀 😀 Tak sme jej dali jeden ten normálny sklenený pohárík od príkrmov, lyžičku a pol hodiny sme o nej nevedeli.

Valka, u vás letia gaštany? U nás také maličké šišky. a je ich tu všade plno, tak ak ideme na prechádzku, tak hneď niečo cucá v ústach a jednu jej vyberiem a druhú má odloženú v druhej ruky a tak dokola :-P
A potom taká klasika - usb kľúče, káble od počítača, minule MM rozhrýzla výsadkársky preukaz 😅 a ešte sa rada prechádza po byte s topánkami na rukách a potom na nich ožužláva podrážky.

bihan
19. nov 2008

A ešte k tomu učeniu sa systémom pokus-omyl.. ja Sáru nechám, nech sa učí aj to, ako si nepricviknúť prsty v šuplíku, ako si nezabiť papulku pri každom kroku, ale MM je v tomto až prílíš úzkostlivý... keď bolo riziko, že by malá padla z postele, tak celú posteľ obložil vankúšmi, aby sa jej niečo nestalo, stále hýka, keď zlieza z gauča a náhodu si to zle vyráta a padne a zadok (na hlavu už nepadá, už sa naučila, ako držať rovnováhu 😀)... tu tomu hovoria "papa poule" niečo ako otec sliepka ale občas ma tým celkom vytáča 😅

valka
autor
19. nov 2008

bihan, ja stale rozmyslam, ci byvas vo francuzsku alebo niekde v afrike...tak kde ?

u nas su taki moji rodicia- staraju sa o lucku ako kvocka .😀

kili
19. nov 2008

naši sa pred chvíľou hrali s košom 🙄 , ale to sa teda snažím zakazovať, ale ako?

kili
19. nov 2008

z riadmi sa hrať môžu, ale teda nie s keramickými al. sklenenými, to už S. pár rozbil, už dočiahne na stôl a my furt niečo zabudneme na kraji. Ale už 2x pekne dal dole pohár a iba vilial vodu a nerozbil, tak sa tým možno aj naučil 😀

kili
19. nov 2008

inač super tému ste nahodili, ešte niečo napíšte, dám prečítať MM, on je tiež taký "papa poule" 😀

kili
19. nov 2008

a dnes ráno som mala malích v posteli bez plienky, vždy ich takto ráno vyvetrám, a myslela som, že S. ešte chcel, lebo ranná plienka nebola durch, a tak som ho dala na číňák ale nič, už zabudli, že na čo je. no a tak sa mojkal v posteli, potom zliezol a vyčúral sa, som to na ňom normálne videla, že sa sústredí. No ale proste vedel, že ide čúrať, tak zliezol z postele, že tam sa to nerobí 😵 . No ale myslíte, že by som mu mohla už povedať, že toto sa nerobí? ale ako? oni mi ešte nerozumejú 😒

venonna
19. nov 2008

kili, skus im povedat, podla mna aspon ciastocne rozumeju 🙂

kili
19. nov 2008

ako NONO rozumie, aj keď teda zvyčajne se.e na mňa 😀 , ale je to také drezúrské

olinka6226
19. nov 2008

kili rozumeju, len sa tvaria ze nie 😀 samko uz vie takmer vsetko ked sa mu chce pocuvat. dones prosim tatinkovi papuce. odnes poharik do kuchyne... zlaticko. ale to je tak raz za cas ze sa mu chce riadit podla toho co mu vravim.

venonna
19. nov 2008

skus chytit za plecia, nech Ta vnima, ze Ti zalezi na tom, co ides povedat, ale hovor kludne, pokrut hlavou... mozno zaberie...

kili
19. nov 2008

oli, no oni fakt ešte nerozumejú takéto veci 😔

lenki33
19. nov 2008

kili podla mna rozumeju,ale nebudu predsa skakat ako im povies 😉 ale ked im to budes stale hovorit tak ich casom ukecas

venonna
19. nov 2008

baby, ako ste tu raz niektora opovrhovali matkami, co nasilu davaju deti spat, tak ja som to prave urobila! 😒 Mala ma sople, tak nevie, co so sebou a aj ked sa uz od unavy podkyna, pretiera si oci, nie a nie sa ulozit. Vydrzala som ju milo a jemne "ukecavat" v posteli asi hodinu, ale mala ma "v pazi" a dalej sa jasila.
Tak som pouzila metodu pevneho objatia... poviem vam, take rycanie u nas uz davno nebolo... 😝 ale za chvilu akoby utal, zalozila cumel a vytuhla 😲 spi jak zarezana...
mozno ma niektora odsudite, ale mam odskusane, ze spanok lieci a tentoraz bol evidentne problem len v tom, ze sa nevedela ulozit a odmietala moju pomoc... tak som jej ju poskytla 😅

audreyd
19. nov 2008

venon, si ju ako pridusila či ako, že tak zaspala? 😕 to by sa mi zišlo pri adamovi 😅

kili, ja si tiež myslím, že rozumejú 🙂

adam mal jedného času mániu chodiť žvachlať hajzolý papier 🙄 lenn bolo chvíľku ticho, hneď mal plné ústa 😝

venonna
19. nov 2008

aud, je to presne, ako Prekopova pise - dieta ked je nervozne, v Tvojom objati vykrici svoju zlost na Teba a potom nastane klud, na oboch stranach... jasne, ze sa to neda robit stale, ale ja som toto vyhodnotila ako hranicnu situaciu, lebo uz nevedela, co so sebou

kili
19. nov 2008

nie, oni fakt nerozumejú, oni sú v tomto dosť pozadu ☹

kili
19. nov 2008

no ja malích dávam spať, keď majú, ale to kedy majú si zvolili sami. S. by síce vydržal dlhšie, ale A. sa vždy ukladá už po desiate, takže idú spať v tedy obaja a zaspí aj S., dokonca skôr ako A. A dávam ich spať tak, že ich dám do postielok a zavrem za nimi dvere 😀 , chvíľku sa od tiaľ ozývajú zvuky, ale do takých 5min. spia obaja 🙂

audreyd, náš A. má tiež rád toaleták, pridám fotky, len teda on ho rád odmotáva a potom ho trhá 😝

fibi
19. nov 2008

no lujza strašne rada chodí v dospeláckych topánkach http://ceknito.sk/video/201637 Tiež nám už zopár pohárov rozbila, ale asi skôr nechtiac, ona ich tak opatrne vždy položí, ale potom ich len tak niekam švacne a je to. A veľmi dobre vie, čo nemôže, napr. dnes popísala perom gauč a prišla zavolať manžela, ukázala mu svoje veľdielo a pohrozila si že "nonono" 🙄

audreyd
19. nov 2008

zrušili mi fotku 😠

kili, my sme mali obrovskú spotrebu aj vyťahovacích vreckoviek 😝 strašná sranda ťahať jednu za druhou a robiť kopy z nich 😖

inakk ešte k tým hračkám... minule si adam vytiahol tĺčik na mäso a začal trieskať po dvd 😲 on vyklepával rezne 😅 (boli to teletubies, ani by som sa moc nenahnevala, keby ich zrušil 😅 ), rozchodilo sa... oni tie decká robia iba to, čo vidia okolo (až na ten wc papier to fakt neviem, odkiaľ má...) a ešte, adam je úúúplne šťastný, keď sa môže babrať so mnou v kuchyni! mieša cesto, cibuľu, z kysnutého cesta si robí buldozér... (inak cesto je dokonalá hračka!!!!), krája zemiaky, prelieva si poháriky, handričkou umýva všetko čo mu príde pod ruky... ja niekedy hovorím, že máme doma súkromnú montesori škôlku 😅

kili
19. nov 2008

audreyd, ja že si ju meníš ty. čo si tam vlastne mala?

smary
19. nov 2008

venona,ja som to raz pisala,ze sa mi to nepaci,ale to,co si urobila ty,bolo predsa o niecom inom 😉 ty si jej chcela pomoct,lebo spat sa jej chcelo,len nedalo,ale su mamicky,ktore daju dieta spat,aj ked sa mu nechce,len pre to,ze je 20.00,chvu mat pokoj a hotovo...podla mna si to vyriesila najlepsie ako sa dalo 🙂

audreyd
19. nov 2008

kili, adelku v manduce, ale bezo mňa 😅

venon, inak musím niejedy vyskúšať 🙂adam večer je už taký unavený, že z toho vyčerpania akoby zapol záložné zdroje a jednoducho šlape ďalej!!! ale nie že by to šlo do únavy až do spánku, ale on ide, ide a ide!!!! hádam by aj do rána!!! skúsim ho takto "ukľudniť" 🙂