Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

lucinka1104
20. nov 2008

smary väčšinou si všímam že to riešias takto ako píšeš môjmalý škrekún tak škrieka , že to musia počuť aj susedia 😝

olinka6226
20. nov 2008

smary podobne ako ty, pokial sa da nereagujem a ked pride objimem ho, pofukame bobo a je dobre. Ale iba take ked si strasne udrie hlavicku napr o stol a tak... ale ked bezne spadne tak mu len poviem oddychujes?? sup sup vstavat 😀

co sa tyka psa a macky u nas (u nasich doma) to funguje super. mame tam 2 havinov (13 rocneho bastika, 4 mesacnu retrieverku - dcerku nasej nellinky) a kocurika. no a obcas sa tam vyskytuje aj ta nasa koza nella 😀

smary
20. nov 2008

valka okrem sedaveho sposobu zivota,ja tvrdim,ze skor prenasaju zeny,co sa cele tehu vozia v aute,ja som sa od zaciatku trmacala MHD-ckou (auto sme nemali) a islo to pekne pozvolna,postupne a porodila som 1 den pred terminom a tak rychlo,ze sa nestihli v nemocke ani spamatat,takze ja vsetkym co prenasaju radim,len caste cestovanie autobusmi,pokial mozno co najstarsimi a sadnut si do zadu na motor 😀 😀

audreyd
20. nov 2008

u nás zaberá leukoplast!!! všeliek na všetko 🙂 sa mu páči a obdivuje si ho 😅 máme také s obrázkami, ale taký obyč flajster vyzerá vážnejšie 😀

valka
autor
20. nov 2008

smary, no ja autom nechodim...mam strach sama v meste soferovat... 😔 a tak bud pesi alebo mhd - byvame v centre mesta, tak vsade idu dobre spoje...lepsie niekedy ako tym autom...a nepomohlo 🙄 teda na druhej strane sa nestazujem...doktorovi som povedala,ze rodim v noci z nedele na pondelok...no a ked lucka nestihla termin, tak si pockala do druheho tyzdna.... 😀 😀 😀

zuzana.k
20. nov 2008

S tym prenasanim, je to zaujimave. Vlastne ked teraz rozmyslam tak vsetky zname co teraz rodili tak prenasali. Ja som to neprikladala k tomu, ze by som nemala pohyb. Prave naopak, dokoncovali sme dom a ja som posledne tyzdne makala. Chcela som sa co najskor zbavit brucha, cakala som skor ze budem rodit predcasne.
No a co hovorite na to ze sa rodi tolko dvojcat? Pamatam si ked som bola mala tak dvojicky boli rarita. Teraz stratavam same tandem kocare...

kili
20. nov 2008

baby, som písala do témy stretko bkm ale tam sa asi nepozriete. takže pošlite mi prosím niekto na seba číslo, keby som sa náhodou stratila 😀

audreyd
20. nov 2008

zuzana, tie dvojky by som pripísala zvýšenej dostupnosti IVF 🙂 ja poznám v mojom okolí minimálne tri kočky po umeloma všetky majú dvojky 😵

kili
20. nov 2008

aj ja mám dvojky po liekoch 😉

olinka6226
20. nov 2008

valka, prislo mi potvrdenie objednavky. snad by ju nemali v obchode bez poznamky ze je vypredana... a ani ma nekontaktovali ze nie je a to uz preslo 24hodin tak snad pride coskoro.

smary
20. nov 2008

kili a preco sa chystas stratit sa? ci kvoli stahovaniu? 😕

olinka6226
20. nov 2008

no ja mam tiez samka po liekoch... vysadila som atk, prva mrcha prisla, druha uz nie 😀 😀 😀 teraz idem skusat ten eva test,kedze po porode neznasam atk je mi zle akoby som bola tehu, tak mi drzte palce nech otehotniem az na prelome jula/augusta buduceho roka.

kili
20. nov 2008

smary 😀 , zajtra je v nejakom mat.centre stretko bkm, no a ja presne neviem kde, takže keď tam pôjdem, môžem zablúdiť

kili
20. nov 2008

oli, a čo si brala? ja clostilbegit. tiež som tak, že mrchu som proste nemala, iba keď mi ju vyvolali. Teraz síce mám, ale plodná asi nie som.

olinka6226
20. nov 2008

kili ja len tu antikoncepciu... to bolo zo srandy ze po tabletkach... tabletky ako atk som dobrala a zrazu som ostala tehu 😀

kili
20. nov 2008

jáááj 😀

olinka6226
20. nov 2008

no nic babulky, idem si lahnut spat. rano nas musim pobalit, upratat, poprat, ist na stretko a potom k mame a na letisko. juj perny den nas caka. ale tesim sa. tak papa s niektorymi zajtra a s vami ostatnymi v pondelok.

valka
autor
20. nov 2008

ja som este v termine siala mrkvu a okopavala jahody 😀 som to chcela stihnut a podarilo sa...potom sme uz isli s luckou iba pozbierat urodu....uz sa tesim, ze ked bude mat rok, tak bude behat po zahrade a ja sa budem znova prplat v zemi...
tie dvojicky budu asi fakt o liekoch a atk...niekde som to aj citala, tusim...

lucinka1104
20. nov 2008

oli aj ja som to tak mala ako ty 😉

indy
20. nov 2008

valka ono to prenasanie asi suvisi aj s tym vypoctom datumu porodu, predsa len nemame zaruku ze je to uplne presne a priroda sa riadi podla svojho kalendara 😉 .

My sme mali termin 1 jula, ale kedze bol drobec koncom panvovym tak musel byt cisarsky a ten nam naplanovali na 25.6 Velmi som bola smutna z toho, cele tehu som sa pripravovala na normalny porod a robila vsetko preto, aby sa drobec otocil... A trochu verim aj na to ze ten den kedy sa narodime nie je len taky nahodny tak ma mrzelo, ze ten datum bude taky naprogramovany podla toho ako ma doktor zrovna cas. Nakoniec sme mali hodinu pred nastupom na salu prekvapko, pustila sa plodova voda a nabehli kontrakcie a valili jedna po druhej sialenym tempom. Tak som bola za to stastna, ze aspon trochu som si zazila ake to je mat kontrakcie.A najlepsie bolo to, ze este nez zacali kontrakcie mi zacala pomaly odtekat voda tak mna vobec nenapadlo ze je to plodova, som si myslela ze mi moc samovolne unika 😀 Tak som mala zafixovany ten 1 jul, ze som vobec neratala s tym, ze by to mohlo zacat skor, hlavne ked to bolo naplanovane lekarom. Verim, ze to bolo aj tym ze som maleho na to par dni pred tym pripravovala, ze nech nema strach a ze sa konecne uvidime 🙂 Uf, no veru tazko sa to formuluje do slov tak, aby som vam sprostredkovala tie pocity co som vtedy mala

Ozaj Olinka stastnu cestu zelame, pozdravuj Londyn.

valka
autor
20. nov 2008

indy, to je uzasne...skvele..tak by to malo byt... 😉 proste ta maly pocul a pripravil sa na cestu... 😅

indy
20. nov 2008

no kym som to zosmolila (2x sa maly zobudil a potreboval si cucnut)tak tu uz diskusia pokrocila. Dvojky sa rodia hlavne kvoli velkemu poctu IVF aj pred nami isli cisarskym tiez dvojicky (Dominik a Dominika) po IVF.

indy
20. nov 2008

Valka presne tak to citim 😵
Aj ked ma moja gynekologicka na prehliadke po 6sto nedeli schladila, ze to mohlo byt tymi vysetreniami (ozvy, uzv), ale to je len jej "vedecky" nazor 🙂

venonna
20. nov 2008

no valka, Ty si dracica, baby ja som cele tehu tichucko sedela alebo lezala, bala som sa viac pohnut, aby som o babo neprisla 😔 S Helenkou to totiz bolo moje tretie tehu, mame v nebi dvoch anjelikov (vzala som to tak, ze Boh mal asi deficit personalu... ) Takze aj kondicka sla rapidne dolu, takze zhruba do roka som este slapala, ale teraz mam pocit, ze idem niekedy na dlh.

kili
20. nov 2008

indy, ja som si tiež myslela, že som sa počúrala, ešte som začala cvičiť, ale furt som bola taká nervózna, chodila na WC, čuchala k tomu a napokon sa objavilo rošilililinka krvy, tak som už vedela, ale stále som si nahovárala, že som sa len počúrala, tak som to povedala aj na pohotovosti 😔

valka
autor
20. nov 2008

vennon, myslim, ze to rychlo pri malej dozenies, ked ju zacnes nahanat po ihrisku 🙂
prislo sa na to, v com bol problem? moze sa znova vyskytnut?
ja som si povedala, ze o co som horsia ako moja mama, co pred porodom kopala zemiaky 😀 😀 😀
kili, z teba tam museli byt inak mimo...predpokladam, ze vsetci behali ako namydleny blesk... 😉

kepi
20. nov 2008

ahojte🙂baby..neviem ci ste to tu uz riesili, mam 11mesacnu dcerku, cca 6-7 mesiacov prespala celu noc, ako zacali zubky "rasit" sa v noci budi..ci ej to hladom?budi sa a pyta mliecko, tak si ju davam do postele a dam jej transfuziu zo mna..a tak spime..sem tam sa zobudi, tak si ju prehodim na druhu stranu..a zase spime..a ak sa naahodou preberiem, bud ju prelozim do postielky, alebo sa len nejak pri nej vystriem..achjo..moj chrbat🙂

a teda otazka..aj celkovo vecer, alebo niekedy cez den, zaspava na prsniku..co robit?ked je doma s ockom, zaspi aj bez toho pravdaze, v kociku tiez zaspi vonku..hmm..🙂

diki🙂

kili
20. nov 2008

valka, ja ani neviem, proste ma kukli, dali na izbu, začali pichať kortikoidi na plúca, infúzie, keď zistili, že mám infekciu tak ATB, ináč sa nedialo nič, len som ležala. Odmietala som ísť na veľkú, že nechcem tlačiť, tak som na druhý deň dostala čipok a jedla som kompot, ale aj tak som tlačila, nejak mi to bez toho nešlo a zas mi odtieklo trocha vody. Ale aj tak to bolo na nič, že som ani na WC nechodila ale čúrala do misy, lebo infekcia neustupovala, tak museli ísť von ☹

verulka
20. nov 2008

jaaj baby, tak moje tehotenstva bola jedna velka zabava 😀 fakt, zaidne problmey alebo tak ,len mi rastlo brusko..hlavne na 1. mam uzasne spomienky 😵 napr, ked chceli ist skusat, tak som sa vypytala na WC, ze ma babo tlaci na mechu a potom som sa prechadzala po skole 😀
venon, to ma moc mrzi...
nam sa deti rodia, ked si zmyslia- radko je zabudnuta 1tbl a ronko prisiel ku nam za plneho uzivania HA 😉 sice trochu sok ,ale sme celi happy...
no u nas to s padmi bolo rozne. Malickych si moc uz nepamatam- teraz je to fajn, spytam sa, ci boli a oni pekne povedia..Na Radkove boliestky amm este stale carovny fuc- cize pofukam a neboli..leukoplasty nosim furt, ale to preto, lebo ich fakt casto potrebujeme- rozne pady a pod. no ale kedze su uz velki, tak za ten cas mame vselijake aj navonok nepekne urazy, ale este nemali ani nic zlomene a ani ich nesili...zive deti sa proste ustrazit nedaju, da sa ich len pripravit na nastrahy a potom sa spoliehat nato, ze si vedia poradit 😉
no a ja som rodila 4x prirodzene spontanne- pri ajke 1den po TP, riska 3dni pred, radka tyzden pred a rona 12dni pred TP..ale iba o ronovi som vedela, ze asi rodim..inak mi to vzdy povedla dr na poradni (doaslova: bez hore, vsak rodis 😀 )

eriqe
20. nov 2008

tak ja som chodila cele tehu peso, lebo skolu mam cez kopec a porodila som predcasne. Ale ja som to vedela, ze budem mat babo nejako na vianoce 😵 v sobotu som napiekla a v nedelu som este sila zaclonu, ale uz nedosila 😀 a islo to riadne rychlo