Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

smary
26. nov 2008

audreyd fuuu to muselo boliet ☹ ...a co si mu na to davala? repik? uz sa pytam teraz pre istotu,lebo to fakt vidim tak,ze to aj nas caka 😖
momentalne mame zarasteny necht na palci na nohe 😖 ale uz to pomaly vyhnisava von,tak sa to snad rychlo zahoji 😒

audreyd
26. nov 2008

smary, repík alebo kamilky (už neviem) a framykoinovú masť... ale pomohlo hneď 🙂 dokonca mu to pekne zmäklo a išlo v poho pretiahnuť 🙂 odvtedy si umýva svoju pýchu sám 😀

valka
autor
26. nov 2008

saudi, dik 😉

weroni
26. nov 2008

baby tak dakujem za ukludnenie 🙂 ja som strasna streswomenka v niektorych veciach a to som si povedala ze to nebudem prehanat (napr. s cistotou, sice vysavam kazdy druhy den a prebehnem dlazku s mopom ale to len kvoli prachu a ona sa dost casto hrava na zemi na tom puzzle koberceku tak aby sa to nevirilo) ale inac uz ani nezehlim kopec veci ako napr. plienky a tak, tiez hracky jej neumyvam nejak moc casto, dudlik ked aj padne na zem ale nie cumlikom na zem tak ho nebezim hned umyvat ale raz za den ho prelejem vriacou vodou, takisto tu kefku na masirovanie dasien a tak, ja si fakt myslim ze to neprehanam, sak musi mat aj nejaku odolnost voci spine, ale co sa tyka jej samotnej - ako napr. ked vtedy spustila z nicoho nic ten plac co sa teraz dozvedam ze kamoskina mala mava od narodenia skoro kazdy vecer 😒 a vyse polhodiny, tak som hned letela na pohotovost, proste ma to vyplasilo kedze to nikdy nespravila. Ja sa riadim totiz heslom ze radsej nech ma tam vysmeju ako keby som mala nieco prehliadnut 😔 a niekedy fakt vyjdem na smiech. No zase na druhej strane, ja sa v tej danej situacii trocha vystresujem vyplasim ale potom sa ukludnim lebo viem ze je vsetko ok a uz je dobre 🙂
Aj teraz s tym kakanim - uz to fakt neriesim. Dnes som jej zacala davat tu biogaiu a uvidime co to povie 🙂

Myslite ze to moze byt z mlieka? Ja pijem mlieko takmer denne a casto si varievam krupicovu kasu 😕

venonna
26. nov 2008

kocky, idem na radu - neviete mi poradit nieco ohladom spanku, teda kvality a hlbky, lebo nasa mala uz asi 3. noc aj cez den spi nekludne a casto sa budi 😒 jedava to, co normalne a teraz dokonca jej chuti akosi pomenej, takze zaludok asi zatazeny nebude... sople i kasel ustupili, takze tym to tiez nie je... hm, neviem tomu prist na koren... ☹

bambusko
26. nov 2008

ven, tipovala by som uska ☹

venonna
26. nov 2008

bambu, sakra a ake su dalsie sprevodne znaky? Mam ist k Mudrovi pre istotu?

indy
26. nov 2008

Weroni o mlieku sa teraz dost diskutuje ako o alergene (laktozovej intolerancii), takze myslim ze by to stalo za pokus obmedzit ho a zistit ci tie hnacky nemaju s tym spojitost.

venona rada by som poradila, ale zatial nemam skusenosti s detickami vo veku Helenky

bambusko
26. nov 2008

moze to byt z tych soplov, asi by som zasla pre istotu.

http://www.zdravie.sk/sz/content/154-281/Zapal-...

bambusko
26. nov 2008

este aj tu au priznaky zapalu stredneho ucha

http://www.starostlivostodieta.sk/clanok-zapaly...

venonna
26. nov 2008

uf... bambu, si ma zavzdusnila, zajtra teda zbehnem... 😒 dik za linky, dufam, ze to bude plany poplach 😒

bambusko
26. nov 2008

ven, ak mas burrow usne kvapky, skus jej dat a uvidis do rana 😉

venonna
26. nov 2008

bambu nemam ☹ zeby som skusila namiesto toho svoje mlieko? 😕

weroni
26. nov 2008

indy ja viem ze kravske mlieko je alergen ale ja ho pijem od malej narodenia, aj pocas tehu proste normalne, ja bez mlieka neviem zit 😀 ale zeby len tak z nicoho nic z toho mlieka zacali hnacky? ked ich doteraz nemala? Myslim - keby som teraz zacala pit mlieko a malej by zaroven zacali hnacky, pochopim to ale kedze ho pijem dlho a az teraz su tie stolice take caste tak mi to nejde do hlavy no ale vyskusam teda.

venon klido neboj inac mlieko by si mohla skusit to je vsestranne vyuzitelna tekutina 😉 ja aj na kozu davam, do nosteka aj do ocka ak treba ale to bolo len raz a este sem-tam aj do vanicky s vodou kde s akupka.

indy
26. nov 2008

weroni tie alergie su zahadou aj pre lekarov a kedykolvek v ktorom kolvek veku mozu na cloveka vyskocit a tazko je posudit preco pred tym to organizmus zvladal a teraz ma na to reakciu. Mozno to suvisi aj s imunitou, ze ta moze byt trosku oslabena a uz nam uskodi aj to co nam pred tym, ked bola imunita fit nevadilo. Tazko povedat... Na priklad aj moja rocna neter doteraz bola v jednorazovych plienkach a zrazu zacala mat vyrazky na ritke a tiez vsetci hovoria, ze sak mala tie plienky doteraz ze z toho to byt nemoze. Ale mozno to je tak, ze doteraz sa organizmus dokazal branit proti alergenom, ktore nie su pre telo prirodzene a uz pre nieco to zrazu nezvlada a prejavi to vyrazkou. Samozrejme to tak byt nemusi...

weroni
26. nov 2008

indy na tom nieco moze byt.... no v kazdom pripade ja skusim to mlieko vynechat aspon tyzden a uvidime

wanda007
27. nov 2008

weroni, kym som kojila tak som mala tiez velku chut na mlieko, teraz rozmyslam, ze ho vobec nebudem pit, aj bihan tu nieco take spominala. Som alergicka na vsetko mozne, tak skusim byt aj bez tavenych syrov. Jogurty a tvrde syry - tie budem jest dalej. Kym ale kojis, tak by si mala mat urcity prijem vapnika, ono sa ti mliecko netvori z vody, ja by som teraz, na tvojom mieste, mlieko neprestala pit. Zachvilu zacnes prikrmovat a stolica bude zas ina. Skor by som sa priklonila k tym probiotikam - kvapkam typu biogaya.

ven, s tym spanim, sa aj zobudi uplne, ci zo sna place? Ak sa budi uplne, tak ju isto nieco boli. Ale moze to byt fakt cokolvek, bolest, nekomfort, strach. Mozno ste zacali kurit a zle sa jej dycha, alebo jej je teplo. Mozno sa jej snivaju hluposti. Ja takto tápam u dcery od momentu, ako sa narodila. Niekedy, ked si vecer lahneme, tma je vsade navokol, a ona, aj ked ticho lezi, este aj polhodinu oci dokoran, akoby o comsi rozmyslala... Tak ju hladkam a kyvem sa s nou. Ak zaspi v klude, aj v noci je cosi kludnejsia. U krcneho sme pravidelne, pre istotu, aby vylucil, resp. potvrdil uska. Chodte aj vy, budes spokojnejsia. A nech ti predpise borovu vodu, tu co sa dava na knoty, budes mat doma pre istotu, mozes jej dat na knotik kedykolvek, to zaberie do hodiny, dvoch, ak ju skotocne bolia.

certica
27. nov 2008

weroni, martin tiez prakticky tych 6 mesiacov mal stolicu skor tekutu, taka tuhsia konzistencia prisla az neskor a kakaval vzdy viac krat denne.
inac nemozu sa esterke tlacit zubky? (aj ked 2 tyzdne je asi dlha doba)

wanda007
27. nov 2008

spominalo sa tu uz, ze mak je tiez zasobarna vapniku, tak ak predsa vylucis mlieko, daj sa na mak 🙂 , mozno potom vsetko budes vidiet veselsie 😀

certica
27. nov 2008

hej, o maku sme sa bavili. ja som spominala, ze ma z neho prave prehana 😀 . inac mlieko ja tiez nepijem, ale bez jogurtov byt nemozem, hlavne teraz.
predvcerom som si robila jahod. gule a ze s makom by som si dala, ale bola som leniva ho pomliet, chapete? 😀 tak som si hodila granko 😅

wanda007
27. nov 2008

chapeme

wanda007
27. nov 2008

inac, ja mam problem s tou alergiou na pele, prach, roztoce, proste cely rok mam otrasny nos, chronicky zapal dutin striedajuci sa s akutnym... A ked som citala tie prispevky o Eterickych olejoch, tak som len slepo zavidela, ja uz totizto asi 3 mesiace nemam ziadny cuch. Kde-tu sa mi nieco zazda, ze vonia, vcera som sa po dlllhom case kupala a sibla som si tam 3 kv. levanduloveho a dufala som... ale prd som citila, a to si pamatam, ze to bola drasticky silna vona. Myslite, ze sa mi to obnovi? Uz par dni nepijem mlieko (vdaka nasej-vasej diskusii tu na vztahovke), aj predtym som o tom pocula, ze mlieko zahlienuje a je to neprirodzene pit mlieko ineho zivocisneho druhu, tak uvidim, ci sa mi to zlepsi.
Lenki ten olej je od fy. Just, uz je dost stary, mozno aj takych 5 rokov, ale este kym som mala cuch, tak riadne vonal a hlavne dlho. http://www.just.sk Poznas? Moze byt?

lenki33
27. nov 2008

weroni, presne daj si mak 🙂
nam sa zuby tlacili 3 mesiace 😲 tiez som tomu stale neverila ze su to zuby ale ked to zrazu preslo, ked prerazili tak mi to bolo jasne, inak teraz nam podla mna idu tiez, dnes som od 4tej hore, lebo moje dieta sa proste zobudilo asi o 3tej a ani za nic zaspat, tak som to o 4tej vzdala a teraz samozrejme spinka 🙄 no ja uz nie

wanda, just poznam , EO maju podla mna dobre ale je to MLM takze su predrazene, no 5 rokov je dost, ja mam na EO pisanu respiracku 1 rok, 2 roky su podla mna este ok , ale 5 uz je vela, aj ked teoreticky by sa s tym nic nemalo stat,ale ja by som to uz vyhodila
Inak ten tymian by ti mohol pomahat aj na tie dutiny, aj ked, ked si alergicka na pele, tak by ti bola lepsia borovica, ale nie je tak silna. Aspon pri tych akutnych stavoch sa naparuj nad borovicou (nie je ani moc draha), nielen do aromalampy ale naparovat.
A mozno skus toto, ale nemam to otestovane, aj ked aj ja som alergicka, na trh to prislo az po mojej sezone, ale buduci rok alebo ked budem v zime chora to asi vyskusam
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=880

bihan
27. nov 2008

Tak aj ja sa pridám, keď už ste rozoberali "praženicu" 😅 Ja som si vždy myslela, že ten výraz vystihuje len farbu a fakt, že sú tam tukové hrudky, lebo konzistencia praženice (tej ozajskej 😀) môže fakt byť veeeľmi rôznorodá.
Weroni, že je to tekuté, je normálne - kým nezačnete prikrmovať, bobky nebudú. (teda u nás práve teraz nie sú a tiež riešim, kvôli čomu 😲). Sári napr. kakala raz týždenne, vždy v sobotu, tak to som vedela, že bude nálož až na bodino 😝 ale čo sa týka farby, tak skôr by som to prirovnala k dijonskej (francúzskej) horčici.

To mlieko som práve rozoberala ja 😀 Podľa mňa by si mohla na skúšku vylúčiť aspoň čisté mlieko (ak je to tým, výsledok sa dostaví o pár dní). Ja som tu práve objavila mierne osladený sójový nápoj a oproti čistému sójovému mlieku je to fakt dobré, ale zase sója je ďalší silný alergén 😒

Čerti, neprovokuj, ja som si minule robila slivkové knedle, ale bez maku to nie je ono.

venonna
27. nov 2008

kocky tak ja si nasu domacnost bez mleika neviem predstavit, hlavne kvlo MM 😅 A podla toho jedneho linku, co dala lenki, mi prave nepripada take neprirodzene pit KM, skor mi je stale akosi proti srsti to UM, tak radsej stale kojim, ked sa da... Ale je asi pravda, ze KM uz nema tu kvalitu, lebo kravy sa uz malokde pasu na zdravej trave s mnozstvom byliniek...
wandi, ved aj ja tapem, idem dnes okolo obeda do mesta, tak sa pojdeme ukazat aj Mudrovi, ale skor sa mi to zda na tie bujne sny... 😒 No uvidime...

smary
27. nov 2008

nooo zase sa rozobera KM 😀
vapnik je z KM pre cloveka zle vstrebatelny,je to fakt klamlive...jednoducho mna nic nepresvedci,ze KM je cloveku na nieco prospesne,zatial co ja mam x argumentov,preco ho nepit 😎

a porovnanie soja vs KM,tak oba su sice alergeny,ale soja je aspon stravitelna,nezatazuje pecen a pod...
pri KM nemusi isteste priamo o alergiu,ale napr. aj o precitlivelost na laktozu,vtedy sa kyslomliecne vyrobky jest mozu,ak ide o alergiu na bielkovinu KM,tak sa nesmu ziadne mliecne vyrobky...

este mi napadlo,ze dost casto sa pri alergii na KM objavuju u deti aj krv v stolici,neviem sice naco je pre vas dobra tato informacia,ale napadlo mi to,tak to pisem 😅

bihan ja ked vidim tie foto z Reunionu...nadhera 😵 vy tam mate teplo 😵 ...zavidim 😔

venonna
27. nov 2008

smary ja viem, to sa s tym len neviem stotoznit 😅 pila som KM odmala a neviem si to predstavit bez...

indy
27. nov 2008

vyborny zdroj rastlinneho vapnika je aj v sezamovom semiacku. Pouzivam bud tahini-sezamova pasta, alebo si robievam sezamove "mlieko"Namocene szam semienko v troche vody rozmixujem ponornym mixerom spolu s bananom, alebo dochutim len medom. Rovnako sa da robit mliecko z mandli, lieskovcov, vlasskych orechov...
A este aj tofu ma vela vapnika

olinka6226
27. nov 2008

jooj baby same chute robite slivkove gule, tie ja najradsej so struhankou, hoci ani makom nepohrdnem 😉

wanda007
27. nov 2008

idem vyskusat to vlasske mlieko s bananom. dcerke robim mlieko s bananom rano, myslite, ze jej tam mozem rozmixovat vlasske orechy? asi blbost, co? nie kvoli alergii, ale kvoli malym kuskom, to asi neprejde cez cumel... no idem to skusit.