Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

valka
autor
2. dec 2008

ven, tam, ako pisem ja, je aj clanok jednej maminy, ze dieta jej nechce zaspat samo, iba v satke...a to ma 15 mesiacov...no a maliarikova pise, ze ho maju nosit,...a budi sa aj 10 krat...proste toto mi pride ako zabijak AP, pretoze realne sa to neda takto tahat dlhsie ako par tyzdnov- potom budu vsetci uplne grogy...taketo dieta sa uz podla mna musi naucit zaspavat aj samo - teda v pritomnosti rodica, ale nemusi byt v satke alebo nosici...

baby, tolko ma namotavate na to sezamove, mlieko, ze zajtra idem do obchodu kupit sezam a urobim...
lenki, ked sa mi minu zasoby drozdia (mam taku obrovsku pekarensku kocku rozdelenu a zamrazenu),. tak urcite urobim kvasok...uz sa tesim...

indy
2. dec 2008

ja tiez mam uz davno recept na zitny kvasod od pani co ma u nas v meste bioobchod , ale akosi som sa este neodhodlala ho urobit. Ale tie stranky co dala lenki ma navnadili, tak skusim. Prave sa mi v pekarni pecie celozrnny chlieb zo spaldovej, zitnej a psenicnej celozrnnej som zvedava ako sa vydari. Davam vzdy to iste, ale nie vzdy rovnaky vysledok.
Valka veru daj sa nahovorit na sezam mlieko je to vitaminova bomba 🙂 ale radsej si ho oslad, alebo zmixuj s bananom lebo samotne sezam mlieko ma taku nahorklu chut a to by ta mohlo odradit na 1x 😉
Ozaj a ak budes kupovat sezam tak ak budu mat, lepsi je nelupany. Je tam omnoho viac vapnika a po namoceni sa da v pohode rozmixovat aj so supkou.

kili
2. dec 2008

a ako sa robí to mlieko? v čom to mixujete?

valka
autor
2. dec 2008

indy, dik za tip 😉
ja som tiez dnes robila taky isty chlieb...a tiez je to zakazdym ine...ale zatial si muzik nestazuje 😀
som uplne namotana na tento obchod s hrackami http://www.malysvet.cz dokelu, preco nebyvam v cechach? ale urcite to nejak vymyslim a kupime nieco... 😅

indy
2. dec 2008

kili je to jednoduche. Staci mat ponorny mixer alebo aj tycovy sa mu hovori. Zalejem asi 2 lyzice sezam semienka trochou vody a necham namocene cez noc, staci mu aj 2 hodiny a potom uz len zmixujem v tej istej vode, alebo ak je namocene dlho tak vodu vymenim. K tomu primixujem este banan, alebo primiesas ine chutne ingrediencie 😉

indy
2. dec 2008

valka tak som to to trochu omrkla tu stranku a je tam vela hraciek, ktore sadaju objednat aj na tejto slovenskej stranke www.tidohracky.sk
Ja uz som niake objednala som si nevedela vybrat, taky dobry vyber maju

kepi
2. dec 2008

🙂kili.. eventualne stoptussin kvapky ci sirup, bo ten ma dvojaky ucinok🙂

lenki33
2. dec 2008

ja som zase vcera objavila www.kotevbote.cz 😅 mne sa hlavne paci ze u nich tie hracky nie su drahe
ked som kedysi objednavala drevene hracky zo sapita, tak stal jeden kus cca 75 CZK, nie ako u nas a tie hracky su premakane 🙂

fibi
2. dec 2008

tak lujza mi nad sezamovým mliekom ohrnula nos, ale mne chutilo mixnuté s banánom a jablkom.. Ale dnes vypila mandľové mlieko s medom a jablkom a už jej máčam aj ovsené vločky na ráno, tak som zvedavá čo povie...

kepi
2. dec 2008

🙂 verulka..len ja nemam to kde vyskusat..tie nosice🙂hmm..

lenki33
2. dec 2008

inak co sa tyka nosicov tak mne zas najviac sadol patapum 😅
odkial si kepi??

venonna
2. dec 2008

valka, ved preto som prestala kupovat casaky o vychove deti. Na zaciatku som to hltala a bolo to nanic, lebo som bola v strese, co vsetko este neviem a ci to, co uz viem, robim dobre... 😝 Tak som s tym sekla a hladala info na nete (teda, ked nam net zapojili 😀 )
ked hovorite o tom mixovani, ja milujem namocne vlocky s jablkom a mrkvou, prip. bananom alebo inym ovocim 😵

wanda007
2. dec 2008

bihan, aj som mala za uchom asi 10 rokov exem, supala sa mi koza, oskrabovala osm si to casto az do krvi. Dietatko sa mi narodilo s takym istym exemom ako som ja mala, za oboma uskami. Za tych 10 rokov som skusala vsetku moznu alternativnu medecinu (olivovy, konopny olej, vazelinu, indulonu, ...) V septembri som prestala kojit, tak som sla na kozne, tretia mast mi zabrala: FLUCINAR dermalna mast 0,025% s ucinnou latkou: Fluocinoloni acetonidum. Potrela som zo dva razy, uz zo dva mesiace to nemam!!! Chapes, po 10 rokoch mi to zmizlo! Nema sa to pouzivat pre malicke deti, ale dcerke som to predsa len minuly tyzden raz potrela, zatial jej to nevyschlo.

kili
2. dec 2008

kepi, stoptusin ani nespomýnaj, z toho sa tuším pozvracal aj S. nie to ešte A.
A. stále plače, tak sme mu dali ten prášok (už neviem názov) vo vode, ale to asi neukludní hrdlo hneď, čo? Dali sme mu celý sáček, a až potom si prečítali návod, že má ísť polka 😅 , no nič, hádam ho to nezabije 😀
to mi pripomenulo, ako sme S. nakvapkali (tuším Ambrobene) do nosa, lebo si to MM poplietol, čo mu lekárnička hovorila. Tak chudák, že už ani nesoplil, ako sme mu vypálili dierky 😅

wanda007
2. dec 2008

a este nieco na vztahovu temu: minule som bola v Bille s dcerkou na nakupe a zastavilo sa pri mne mlade dievca, ze ake stare mam dietatko. Vravim rok, a ona, ze ma tiez dietatko, co ma rok aj 4 mesiace a ze vzdy, ked vidi take nejake jemu podobne, tak si spomenie na to svoje, ktore kym je ona v praci, ostava s jej maminou... Nemoze si dovolit ostat s nim doma ona, pretoze musi zarabat, chceli by si kupit s manzelom byt... Boze, mne jej prislo tak luto, aj jej dietatka, aj vsetkych tych malickych detureniec a matiek, ktore nemozu byt spolu... a znovu som si pripomenula, ake mam ja stastie, a dakovala som, ze nie som nutena ist do prace. Zatial...

wanda007
2. dec 2008

kili, to vyzera na antibiotika, rano chod k doktorke, daj si predpisat dake v sirupe. Neplacu, pretoze nevladzu. Maju horucku?

kili
2. dec 2008

wanda, ale oni sú živí ako inokedy, takže to že neplačú nie je tým, oni sú proste takí. Ale na ATB to nie je, lebo sme boli na CRP. horúčku nemajú.

verulka
3. dec 2008

kepi, ono sas daju nosice aj pozicat..preto som to pisala, na roznych strankach a vyslovene za par korun 😉
no ja idem tiez skusit ten sezam kvoli tomu mojmu otrasnemu vapniku 😉

bihan
3. dec 2008

Čafte babule.. dík za tip na to bambucké maslo a konope.. som o začiatku nevedela, o čom je reč, lebo tu tomu hovoria len Karité 😀 Ešte skúsim pokukať, či ho nemajú v nejaký bio obchodoch v okolí, lebo na nete je za nehorázne prachy. Zatiaľ nechcem skúšať žiadne derma lieky, kým som nevyskúšala všetko prírodné...

Inak ja javorový sirup neznášam 😝

indy
3. dec 2008

verulka veru aj ja ho pijem kvoli vapniku a este brokolica ma vela vapnika. My ju s manzelom mame velmi radi len tak par minut na pare, ako priloha k hocicomu

weroni
3. dec 2008

kiil my uzivame stoptusin teraz a Ester sa mi z neho tiez uz dvakrat pogrcala 😠 ja som jej ho ani nechcela davat ked som si na navode precitala ze 96% etanolu tam je 😒 lenze moja draha polovicka na mna nahucal ze som nezodpovedna matka ze malej lekarka predpisala kvalpy na kasel a ja jej to nedavam a ze ako jej to ma ustupit ked jej nedavam to co potrebuje a bla bla blaaaaaaaa 🙄 tak jedine kvoli tomu som jej zacala davat ale som mu povedala ze este raz mi z toho hodi tycku mala tak cely stoptusin hodim do kontisa 😠
Inac baby ja neviem, som trocha zufala z toho ze dojcim malu a ona ma uz druhykrat sople. Ake s tym mate skusenosti? Keby bola zdrava, mala by som super argument ze mam jasny dokaz ake je dojcenie super, no takto ☹
Myslite ze to moze byt tym ze byvame v jednej domacnosti so synovcom ktory chodi do skolky? On je tiez soplavy dokonca uzivaju rovnake kvakpy Pamycon ale prvykrat ked mala sople mala tak on bol zdravy. Som trocha z toho smutna 😒

audreyd
3. dec 2008

weroni, keby si ju nedojčila, tak by ste možno skončili s väčšou "nádielkou" ako so soplami 😖 a zo škôlky to môže byť, stavím sa, že aj my máme doma nejakú škôlkársku korelu ☹

kili
3. dec 2008

weroni, tak to jak keby MM hovoril. V noci ma vyhnal k doktorke, teda že mám ísť dnes, lebo on nemôže spať. Teda je to aj kôli deťom, ale viem, že ho štve najviac ten spánok. Ale mne je to tak zbytočné, sa mi tam vôbec nechce trepať 🙄 . Zas tam vystojíme hodinu, ja jej poviem, že skúšam tera dávať solucol (či ako sa to volá), ona povie, že OK a ideme domov. Alebo dá iné lieky, z čoho ja teda nadšená nebudem, že sa do nich toľko všetkého trepe, nemám v ňu vôbec dôveru. Ale jediné prečo tam teda pôjdem je, že nech ich popočúva, či im to nesadlo na plúca.
Ale ja si myslím, že nie. Presne viem, prečo A. začne kašlať až večer. Pretože mu vtedy nič neodvádza pozornosť a sústredí sa, ako ho šteglí v krku. Mám to isté večer. A aj cez deň kašle vždy v tedy, kedy kašle niekdo iný, mu to tak nejak dojde, že ho šteklí v krku.
No nič, už by som sa mala chystať, ale sa mi akosi nechce, som nevyspatá 😝

valka
autor
3. dec 2008

weroni, to je normalne...aj nasa tak bola aj kamoskina...je proste take obdobie...keby dojcenie zabranilo 100% chorobam, tak by sme sa vsetci dojcili do smrti 😀

kili
3. dec 2008

weroni, on môže doniesť zo škôlky niečo, na čo on už je imúnny ale tvoja malá nie. Nemôže to byť tak? 😕

smary
3. dec 2008

weroni sople nie su ziadna strasna choroba,mozno keby si nedojcila,Esterka by nemala "len" sople,ale nieco vaznejsie....

baby ja sa uz na sezamove,alebo orechove mlieko chystam pekne dlho (sezam kupeny,lieskovce kupene a uz skoro aj zjedene) a stale som sa k tomu nedostala 😅

audreyd
3. dec 2008

a sople nie sú choroba, ale normálny prejav zdravého imunitného systému 🙂 je to obranný mechanizmus organizmu 😉 keby neboli sople, tak by pliaga sadla hneď na priedušky alebo na pľúca 🙂 toť môj názor 🙂

dobromila
3. dec 2008

ahojte,

minule som objavila tuto temu a postupne som si aspon zbezne precitala, co ste tu popisali 😉 Niektore holky "poznam" z fora uz dlhsie a su mi sympaticke a tiez by som sa rada dostala k tym publikaciam, co tu spominate,aby som sa nedopustila vsetkych chyb v starostlivosti o druhorodeneho, tak, ako to bolo a niekedy este je pri tom prvom 😅

weroni - ja som dojcila 14 mesiacov, da sa povedat, ze do nejakych 8 mesiacov plne (syncek prikrmy statocne bojkotoval). No a za ten cas bol asi tri razy soplavy - vzdy par tyzdnov vkuse a raz to mal skombinovane aj s horuckami (asi 6. choroba - v tom case bol u nas na tyzden synovec, ktory byva casto chory a stihol prechladnut hned prvy den). To dlhe nadchovanie bolo vtedy, ked mu islo viac zubkov naraz, vytery nic neukazali, takze sme to ani neliecili liekmi.
Dojcenie nie je vseliek, ale je to urcite dobra prevencia.

dobromila
3. dec 2008

cau smary 😉

weroni
3. dec 2008

baby dakujem ja sem tak rada chodim hned ste mi zdvihli naladu 😀
ja si tiez myslim ze keby som nedojcila tak je dost mozne ze by to fakt neboli len sople, asi ma nastvala svokrina hlaska ze svagrov syn bol od dvoch tyzdnov krmeny sojovym mliekom (mal alergiu na laktozu v materskom mlieku) a kym bol len na tom sojovom mlieku tak nemal vraj vobec sople 🙄
kili a moze to byt aj tak ako vravis - ze on je uz na nieco imunny a mala este nie. No jedna vec je pravda ze ona doteraz nemala este horucku (nastastie) a to ani po ockovani tak snad to tak aj vydrzi 🙂
Inac mi zacala viac spavat cez den - aj teraz hajka uz vyse hodiny 😨