Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

smary
3. dec 2008

nechcem byt skodoradostna,ale raz s takymi ulohami budu za vami chodit vase poklady 😀 ....ale nebojteeee sme tu,budeme robit online doucko 😉 😀

valka
autor
3. dec 2008

smary, ja uz sa na to tesim...aj teraz doucujem, ale to nie je ono...s detmi budeme robit pokusy a vselico vymyslat...uz sa mooooooc tesim ... 😅

olinka6226
3. dec 2008

valka tak potom moje deti budem na matiku posielat k tebe 😀 ty mozes svoje posielat na nemcinu ku mne 😀

certica
3. dec 2008

no tak ja som slovne ulohy vyslovene neznasala, ale inak sa dalo. fyziku som tiez nemala rada, to skor chemiu.
valka, MM ma tiez mat/fyz, pedag. zameranie, tusim ze druhy stupen zakl. + gympel. tak predpokladam, ze sa tiez bude na nasich detoch "odbavovat" 😀 , lebo on teda profesne je uplne inde. ja som zase na jazyky "svina" 😀

smary
3. dec 2008

valka my hovor,co vsetko sa uz teraz snazim jurka naucit 😀 ale z vysoka na mna zatial kasle 😝 😅 ....ja sa uz neviem dockat,ked mu budem vselijake blbosti ukazovat,akoze napriklad ako sa pocita na prstoch v dvojkovej sustave,ked mu budem vysvetlovat,ze medzi 0 a 1 je tolko isto nekonecne vela cisiel ako na celej realnej osi 😀,ze molekuly sa skladaju z atomov a tie maju obal a co su elektrony a schroedingerova rovnica a tak 😵 😅 ....jeejda chuda dieta 😅 😀

olinka6226
3. dec 2008

smary niekde v polovici som sa stratila 😀

valka
autor
3. dec 2008

smary, tak tak...len ani ja neviem ratat na prstoch v dvojkovej sustave...ako sa to rata?

smary
3. dec 2008

valka no to teda neviem predstavit,ako ti to idem takto cez net vysvetlit....zacina to: 1 je iba palec,2 iba ukazovak,3 je palec a ukazovak,4 je iba prostrednik 😅 ....jednotlive prsty su proste mocniny dvojky a k nim sa potom pridavaju postupne ostatne prsty ako zvysky....cize na jednej ruke by sa malo dat napocitat do 32 (ak dobre pocitam) a s pouzitim oboch ruk az do 1024....skusim najst nejaky lepsi postup na nete...lebo z tohto mojho sa z toho ani ja nevysomarim 😀

smary
3. dec 2008

oprava do 1023,nie do 1024

valka
autor
3. dec 2008

smary...uz nemusis hladat....mhd mi to prave vysvetluje...programator......... 😀 😀 😀

fibi
3. dec 2008

jéj koľko je tu matematikov 🙂

smary
3. dec 2008

valka aj moj je programator,ale toto nevedel 😀

eriqe
3. dec 2008

tak tolko matikarov a programatorov 😀 pripajam sa aj s matikou aj s programatorom, aj ked mam len take slabe zaklady matiky, ale na prstoch v dvojkovej pocitat viem, aj v trojkovej. Nas profesor na fakulte to proste miloval 🙂

smary
3. dec 2008

a jeeje,teraz vidim,takze oprava,na jednej ruke do 31 a na dvoch do 1023 😠 ....teraz som tych 31 prepocitala 😀 ...proste blbnem uz no 😠

smary
3. dec 2008

eriqe a kam si chodila na fakultu? tu v BB?

eriqe
3. dec 2008

ano na PF, ale chvilu som robila na FHV ale to uz davno a uplne nieco ine 🙂 bola som na studijnom a ekonomickom

smary
3. dec 2008

eriqe a kto bol ten zanietenec co vas ucil dvojkovu? lebo teraz su vsetci z matiky z pedagogickej u nas na prirodnych,tak ak je z KM,tak ho urcite poznam 😉

venonna
3. dec 2008

he, no tak ja sa pripojim len k tomu, ze som onehda studovala tiez v BB, nie matiku, ale GIS 😉 ale ciastocneho programatora doma tiez mam 😎

eriqe
3. dec 2008

Kovacik 😉 ja som ho mala velmi rada aj ked ma na didaktike trochu poobracal, ale on je taky srandista

kepi
3. dec 2008

🙂 lenki 33 som zo siah..vy ste vsetky z BA, alebo viac na sever..my do BA hmm..asi tento rok nie, i ked velmi bych rada aspon na vianocne trhy trosku mrkla..ale ..😉

kepi
3. dec 2008

🙂 kili..ja chut sirupov a kvapiek nepoznam🙂 len spoznavam, to co davam lare..napr velmi chutne su sab simplex kvapky a maltofer , chutia aj lare🙂
no a chlapi..to je kapitola sama o sebe(vacsinou), ockovia chodia do lekvarne so zoznamom na papieriku, popr.v mobile..aj tak to popletu..ale su zlati (dnesni ockovia) sa snazia🙂

weroni
3. dec 2008

baby to co sme tu za kombinovane manzelske pary? ja teda ucim tiez ale len AJ a muz PC technik (sklada pc, opravuje, hardware, software, siete, internet.. )

🙂

inac valka som ti chcela este napisat k tomu tvojmu clanku v Dietati ze satka naozaj posobi ako brana k ludom, aj ja si to vsimam presne ako ty - ze pri mamicke s kocikom sa skoro nikto nepristavi s usmevom na tvari zeby len tak prehodil zopar slov ale satka je proste v tomto carovna 🙂
Mne sa tu takto vzdy prihovori jeden ujko v dedine 😀

verulka
3. dec 2008

jaaaj, tak ulohy z matiky uz u nas su 😀 kedze mam aj "dorast", ale z matiky budem asi z nasej family najblbsia ja a to s nou nejaky extra problme nemam..Mne ajka riesi pytagoriadu a pod..Toho roku aj rsko bude..no hlavicky v tomto po tatovi 😉 no a ja som relativne cerstvo vystudovany ekonom(marketer) a muzik je geodet 😉

lenki33
3. dec 2008

tak ja nie som ucitelka a moj manzel nie je programator
ale do BB som chodila na strednu 🙂

bihan
4. dec 2008

No.. celkom prdel 😀 aj ja som učiteľka a môj chlap je informatik... a fanatik do fyziky, skoro vyhodil do vzduchu rodičovský dom (keď bol menší), po nejakom pokuse na 2 hodiny ohluchol, za prvé vreckové si kúpil harpúnu... a teraz sa hrajká s montovaním laserov...
Inak ja som matiku mala hrooozne rada tie príklady o aute A a aute B a ich stretnutí som zbožňovala.. a všetky tie slovné úlohy.. to bola malina.

fibi
4. dec 2008

hehe no toto vedieť skôr, tak sa nekašlem s tými príkladmi pre švagra sama, ale pekne by som porozdeľovala 😀

audreyd
4. dec 2008

tak ja som kapitolu "matematika" zavrela maturitou 😀 a vrhla som sa na médiá 🙂 chlapa mám stavbára 🙂 (akože nie toho v montérkach, takého inakšieho 😵 )

valka
autor
4. dec 2008

kocky, len mi potvrdzujete moju teoriu...k ucitelke sa hodi programator...proste to tak je zariadene, aby sa zena-ucitelka s chutou mohla pustit do ucenia a pri tom nemusela mat strach, ze neuzivi rodinu 😀 😀 😀 fakt, ze mam mnoho kamaratok-uciteliek a ich muzikovia su pc-mani...

nasla som tip na darcek pre mrnusov...uz sa tesim, ze malej urobim...
http://reitzina.blogspot.com/2007/07/cloth-acti...
kedy je najlepsi cas na takyto darcek? 1., alebo 2. narodeniny alebo nieco medzi?

weroni
4. dec 2008

bihan super pas 😀

valka kde ty na to chodis, to je jaky squely napad 🙂 paradicka podla mna skor druhe narodky su super to je uz dieta natolko motoricky zdatne ze vie aj ten zips zazipsovat, aj gombik zapnutaj so snurkami sa uz pomaly hrat 🙂
ten prvy rocik by som povedala ze este asi nie, neviem, baby co uz mate deticky nad jeden rok co vravite? 🙂

smary
4. dec 2008

valka to je super napad 😎 ja sit neviem (ani varit,ale to je o inom 😀 ),ale niekomu by som to usit mohla dat....ale podla mna sa to skor hodi na 2.narodky,teda jurko este urcite nezvladne odopnut gombik a zips tak akurat rozzipsuje,snurky akurat tak povytahuje,ale take 2rocne dieta by sa s tym podla mna uz vedelo vyhrat,mozno uz aj trochu skor,20 mes? 😕