Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

verulka
11. dec 2008

babulky, ja varim zeleninu uz snad vsetku 😅 najviac fici kukurica- tu kam pridam, to zje s nadsenim 😉 uz ma za sebou aj broko a karfiol a maaax v pohode 😉
certi, ja praskovy davam na slize s tvarohom alebo makom 😀

londyncanka
11. dec 2008

ahoj mamicky praktizujuce AP.Ja som za to,ze vo vsetkom treba udrziavat rovnovahu.CO SA tyka kojenia,to som ZA a co najdlhsie,ale prepacte s tym spanim v jednej posteli do 4 rokov co som citala to Nie.Za 1.co vy a manzel?aky sexualny zivot?za 2.co vas odpocinok v noci po dlhom dni a tu kopance do brucha od dietatka?za 3.dieta sa ma ucit samostatnosti aj spanim vo svojej postele.Ja mam 3 male deti a spali so mnou len ako miminka,ked je treba lahnem si k synovi,ale dvojicky maju svoje postielky,ani by nezaspali na manzelskej.A nemam pocit ze im nedavam lasku,mam 3 deti a snazim sa aby mali aj ten cit ale aj aby mali pocit ze robia kroky vpred tym ze su samostatni.a nie st ale babatka.A na rukach som nosila ked mali koliky,alebo zubky boleli,a aj tak mam pruh.Takze maminky neberte to v zlom,len myslite aj na seba aj na dieta aj na muza.

certica
11. dec 2008

londyncanka, ja osbone, resp. moj starsi syn s nami nespaval vobec, okrem obdobia, ked mal okolo 1 roka, tak asi 1.5 mesiaca bol s nami (prvotny dovod bola chorobka), inac spava uz vo svojej izbicke, ale nebol problem. no a mensieho som si nechala v posteli ciste z mojich praktickych a lenivych dovodov, a tym nocne dojcenie po leziacky a moja neochota vstavat k nemu 😀
a co sa sex. zivota tyka, ten nas sa dost odohrava aj mimo postel, takze no problem 🙂

certica
11. dec 2008

no a musim povedat, ze som ovela vyspatejsia teraz, ked maleho krmim v noci aj 6-7x, nez ked som k starsiemu vstavala a dojcila ho po sediacky len 1-2x. cize podla mna, komu co vyhovuje, nejak to zosuladit, spravit kompromis. este teda musim podotknut, ze ja som na letisku sama s malym, muzik je vedla nas pricapeny na posteli, takze miesta habadej na to, aby som sa pohodlne vyspala aj ja 🙂

fibi
11. dec 2008

1. máme aj iné miestnosti
2. naše dieťa nekope
3. naučí sa, toho sa nebojím, myslím že niekedy je samostatnejšie ako iné deti 😉

Tak si dnes vyberám riad z umývačky a teším sa, aké je moje dieťa zlaté, že ani o nej neviem, zrazu pozriem, a milá lujza si vylieva acidko na sedačku a patlá sa v tom so žiarivým úsmevom 😠

audreyd
11. dec 2008

s nami spávajú obe deti 🙂 síce adam kope ako kôň, ale v poho, máme big posteľ 😎 tiež si nemyslím, žeby tým nejako trpel náš manželský život 😉 skôr máme motiváciu nejako spestrovať svoje chvíľky, keďže si hľadáme aj iné možnosti ako spálňu 🙂 jako za mlada 😎 😅

bihan
11. dec 2008

Ono je asi najhošie nasťahovať si dieťa, ktoré nie je na spanie s rodičmi zvyknuté, do postele, keď je to nevyhnutné ako včera u nás 😀 Boli sme na návšteve a keďže nemáme cest. postieľku, tak Sári spala s nami ale boli to muky 😅 Zaspala síce v pohode, ale keď sme si išli ľahnúť my, tak sa prebrala, hodinu pobehovala zo stany na stranu, pichala nám všade možne a hrozne sa prehadzovala zo stany na stranu, MM dostal kopanec na najcitlivejšie miesto. no hrúza.. a za noc sa potom ešte prevalila asi zo 4x k nohám a zase späť k hlave.
Tak aby som bola presná, tak som skôr ľutovala to, že s nami nespávala častejšie už ako mimi 😀 Mohla som si ušetriť nočné vstávanie kvôli dojčeniu a pár neprespatých nocí, keď musíme spať mimo domova 😝

verulka
11. dec 2008

londyncanka, s nami spavali viac ci menej vsetky deti, traja su uz pekne samostatny a nemali s tym problem 😉 ked mal Radko kopacie obdobie, tak ja sm isla do volnej posele...My sme uz teraz mali straaasne dlho dost noci bez deti, ale nemozem povedat, ze by sme sexpvali v posteli 😀 proste postel je u nas na spanie 😉
okrem toho AP nie je o presnom dodrziavani- nosenie, spanie do 4r a pod...proste naplnat potreby dietata, ale halvne to musi vyhovovat obom 😉
fuu, ale ako tak pozeram na vek, rozdiel, mas to doma vesele 😝

kili
11. dec 2008

ako naučiť dieťa chodiť za ruku?
ja som dnes bola vonku a A. v kočíku a S. za ruku, ale keď nemohol ísť po svojom, tak sa jedoval jak čert 😠 . Som teda nepovolila, aj keď zdvihol nohy a visel za ruku, lebo akonáhle na sekundu mal slobodu, tak potom to bolo ešte horšie, som sa musela držať, nech z neho nevymačknem šťavičku 😀
čo myslíte, ako je správne zachovať sa?
neskôr išiel do mdc na chrbát, ale je to teda fuška ho dať tam na bundu, v jeden moment mi skoro spadol ☹ , teda ja som mala ten pocit, asi by nespadol. No je to fakt fuška a jak mám bumdu, tak som tak neohrabaná.

audreyd
11. dec 2008

kili, nerozmýšľala si nad tými popruhmi? 😕 tak by s ho aspoň nedržala za ruku a tiež by bol bezpečnejšií 😎

londyncanka
11. dec 2008

Bihan,ved to kopanie to ked som bola tehu A starsi spal so mnou ked bol chory,tak som si uzila,aj dvojky v bruchu..Aj tak este teraz moje noci su prerusovane,aj ked pekne spia,ale su traja a ked sa kazdy 1x zobudi a nebodaj 2,3,4.tak si zratajte.takze pre mna byt sama v posteli s muzom je odmena po celom dni.chapete snad.Teraz cez den to je zaprach,dvojky lietaju,a stale su hladni. 😠 😀 Myslia si ze su spidermani,vylezu vsade 😅 .verunka,no veselo je,ale tiez kopu slz,klbcia sa o hracky.ale lietaju za sebou ako chvostiky...

kili
11. dec 2008

audreyd, no ale to nič nerieši, lebo on by išiel úplne iným smerom ako ja a na volanie nijak nereaguje, resp. sa otočí a s..e na mňa. A keby ho omedzovalo nejaké vodítko, tak to by sa jedoval aj tak.
ja som sa ako malá stále strácala a tak by som sa tomu chcela fakt vyhnúť a naučiť, že sa chodí za ruku

londyncanka
11. dec 2008

kili ja som pouzivala popruhy

lenki33
11. dec 2008

kili ja by som to asi spravila tak ze dieta musi mat aj volnost,aj posluchat takze by som ho nechala niekde vybehat ale v meste proste musi posluchat a ist s tebou. U nas to tak funguje na vsetko ked sa nasyti tak potom skratka poslucha viac 😅 napisala som to asi ako idiot, ale hadam to pochopis

kili
11. dec 2008

lenki, no však jasné, že ich dám aj vybehať (aj keď ja už som z toho šedivá). napr. teraz sme boli u doktorky tak tam v čakárni behali dosť dlho, lebo som aj kŕmila a keď sme išli späť, tak už za ruky.

londyncanka, a ako je to v praxi? ja si to moc neviem predstaviť, že sú na vodítku, aj keď by som to brala, lebo už sa mi aj na pol minútu stratil, ale neviem, že či sa nezamotá...

lenki33
11. dec 2008

kili tak ale funguje to??? ze ked maju nasytenu urcitu potrebu, tak sa da s nimi potom lepsie "dohodnut"??? 🙂
moj bobek dnes padol na tvar, nie moc, ale tiekla mu krv z ust trochu, si asi zubami buchol do pery prednej 😔 ale nereval nejako moc dlho tak asi to nebolo nejake strasne, a to preto ze je taky naobliekany dost neohrabany a este aj topanky, keby mohol behat holy a bosy tak by urcite nepadol 😀

audreyd
11. dec 2008

nám pomohlo až pozeranie bambuľky, ako ju skoro auto prešlo 🙂 odvetdy sa ma drží ako kliešť 🙂 lenki, dovtedy mohol behať jak splašený a aj tak si to vždy široval rovno pod auto a kade tade, len nie tadiaľ ako som ja chcela 😝 u nás to s tými potrebami asi nefunguje 😖

lenki33
11. dec 2008

jeeej audrey nadherna fotka v pase 🙂

lenki33
11. dec 2008

a laskavo mi neber iluzie 😀 😀 😀

kili
11. dec 2008

lenki 😀 , no ja fakt neviem, ale pochybujem, že by sa nabažil behania skôr ako upadne do bezvedomia 😀
a keby už behať nechcel, tak ani chodiť pri mne a by si sadol na zem, alebo by radšej visel na ruke a vrieskal 🤐

venonna
11. dec 2008

kili, tiez by som Ti radila skusit tie popruhy, ja som ich tiez kratky cas pouziala a v Tvojom pripade si myslim, ze by to bolo praktickejsie, kedze soferujes zaroven este aj kocik a mozno by sa aj menej jedoval, ked by si ho nedrzala za ruku ale za popruhy 😅

audreyd
11. dec 2008

kili, dnes sa tu doonca jedny aj objavili v bazáriku 🙂 mne sa tie popruhy celkom pozdávajú aj pri učení detí na lyže 🙂

smary
11. dec 2008

podla mna tie popruhy maju svoje opodstatnenie,najma v pripadoch ako je kili s dvojickami,alebo ked deti su narodene kratko po sebe a tak...zda sa mi to vtedy prakticke 😉

londyncanka ja aj ked casto pri spolocnom spani trpim 😅 nevymenila by som to za nic na svete 😵 ked nahodou jurko spi dalej odo mna tak mam hned pocit,ze mi je nejako "chladno",ze na mna odniekial "taha"....myslene obrazne samozrejme 😉

kili
11. dec 2008

ináč, popruhy mám https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
len stačí vodítko, len neviem, či zohnať psove flexi, čo má 5m alebo ako 😀 . Tak to teda skúsim, najprv nejakým špagátikom, keďže neviem, či nejaké vodítko máme doma po psovi alebo je všetko u mami (aj zo psom)

kili
11. dec 2008

jo, a S. keď bol na tom chrbte bol taký zlatý (teda asi, nevidela som ho 😀 ). Som bola v obchode, kúpila lupačky a v dlllllhej rade som ho kŕmila, že som pu podávala kúsky do ruky a on si pekne strkal do pusi. viem, že je to u detí normálne, ale u neho moc nie, obvikle mu kúsky dávam do pusi rovno ja. A jedna pani stála za mnou, sa z neho strašne tešila a keď som už platila, tak ich pochválila, že majú neuveriteľnú trpezlivosť, že musím byť rada 😎 😵

venonna
11. dec 2008

ozaj kili, a este pre utechu - moja znama, co ma mdc, vravi, ze maleho teraz v zime ani nemoze nosit v nej, lebo mu vadia vsetky tie vrstvy bundy, takze Tvoj Samko je fakt trpezlivy, ked sa chcel nosit aj tak 😉

londyncanka
11. dec 2008

kili ked som sla prvy krat na nakup s 1mesacnymi dvojickami v kociku na hlavnu,a so starsim 15mesac. Na tej plosinke pripevnenej v kociku,tak som mala strach jak nikdy,ale prezili sme,neskor ta plosinka bola uz nezaujimava,tak z nej schadzal na zem,vtedy som kupila popruhy a prevliekla cez rukadlo kocika,ale vzdy som ho ucila drzat sa kocika,neuteka mi,a ked ideme po vedlajsej ulici dam mu volnost,ale stale mu ukazujem kde je koniec chodnika a potial moze.nebeha na cestu,ked kricim stoj tak stoji a tiez mu hovorim ze ide auto urobi aua.Ale aj tak striehnem ked ide auto,radsej ho drzim.hadzanie sa o zem v obchode to taky bylo,hrozny pocit,treba dieta zaujat inou vecou,napr.kartu do bankomatu,listok,kabelka.a potom vonku z obchodu zobrat 😀 teraz mi pomaha nakupovat,uz nerobi sceny

weroni
11. dec 2008

😀 ked mne to furt pride tak trocha smiesne ako sa niektore mamicky chytaju tych "bodov AP" doslova 😅
londyncanka prepac, fakt to pls neber v zlom ale AP predsa neznamena ze mas v ruke nejaky "navod na vychovu bezchybneho dietata" ktory pozostava z tychto bodov: nosenie dietatka, spolocne spanie do 4 rokov, dojcenie doneviemkedy a podobne 😉
Samotny nazov - AP - attachment parenting - to slovicko "attachment" - o to ide 🙂
teda podla mna 😉 Vybudovat si vztah - krasne puto ktore si vybudujes ty a tvoje dieta - tzn. ze iba ty a tvoje dieta rozhodujete o tom co bude "tehlami" toho vasho vztahu, na com ho postavite. Pre niekoho to moze byt spanie nacapeni na sebe v jednej posteli, pre druheho vecerny ritual pri postielke dietatka - rozpravka, boztek na dobru noc, zhasnutie svetla....
Co vyhovuje jednym, nemusi druhym 🙂 vidis, ty si nevies predstavit ako moze v manzelskej posteli fungovat manzelske spoluzitie a zaroven spoluzitie rodic-dieta, ina mamicka sa zase cuduje tomu, ako sa nad tym mozes cudovat ty 😀 🙂 ako napr. ja 😀 😝 😀 😀 😀
Zaklad je ako uz baby pisali - aby to vyhovovalo tebe aj detom 🙂 nikomu inemu, len vam 🙂

venonna
12. dec 2008

weroni, chyba mi tlieskajuci smajlik 😵