Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

valka
autor
17. dec 2008

audrey, vcera som ten clanok rozposielala vsetkym znamym...normalne som namotana...uz len najst tu porodnu asistentku a zistit, co na to moja mudra....🙂

smary, myslim, ze teraz je v kurze druhy extrem po tom, co boli ATB na vsetko, tak teraz sa deje opak...vobec nie...a to je podla mna problem...ak su indikovane, tak su ATB jedni z najbezpecnejsich liekov, pokial nie je alergicka reakcia.pretoze ATB su zalozene na blokovani systemov, ktore ludske telo nema (bakterialne bunky su uplne ine ako ludske)...no v minulosti ich davali casto a neopodstatnene, a ludia ich casto nedouzivali, preto sa vytvorili rezistentne kmene(odolne)...a tie su dnes strasiak vacsi, lebo na ne uz mnohe ATB nezaberaju... 😒 😠
takze ziadny strach ani predychavanie...nechcem strasit, ale taky ibalgin a lieky na ibuprofene su podstatne nebezpecnejsie pre zaludok a kazdy ich dusi, len taky fukot...

audreyd
17. dec 2008

valka, myslíš, že by ju nemohla zastúpiť napr. dula? 😕

eriqe
17. dec 2008

tak z clanku som namako aj ja, uz len najst gyn, lebo som sa k tomu este stale nedokopala, papiere od porodu doma 😅 ale co narobis ked naj sam super doktor mi zomrel ☹

indy
17. dec 2008

audreyd perfektny clanok trefne a vystizne si to napisala.Budem ho odporucat a pouzivat na osvetu 😉

valka
autor
17. dec 2008

myslim, ze nie...musi to byt zdravotna sestra - teda certifikovana zdravotacka, porodna asistentka..aby jej to poistovna preplatila a aby mala akutaku podporu od lekarov...
nasla som zoznam porodnych asistentiek, co ma v zmluve union...
DARINA BLAHUTOVÁ Harichovce 1. mája 16 42098122 [ Viac info ]
Eva Dravecká Levoča Francisciho 24 42082811 [ Viac info ]
FURMANOVÁ ANASTÁZIA BC. Spišská Nová Ves Hutnícka 3/20 45006211 [ Viac info ]
HAJDUOVÁ MONIKA BC. Prešov Sibírska 6 42081416 [ Viac info ]
REMOVČÍKOVÁ MIROSLAVA Dolný Kubín Nemocničná 1951/69-40 37980289 [ Viac info ]
Takácsová Emoke, Bc. Diakovce Diakovce č. 203 42115906 [ Viac info ]
Žukovičová Janka, Bc. Martin Fínska ul. 21 35074621 [ Viac info ]

eriqe, ja som tiez musela vymenit najsamlepsiu doktorku, lebo pred porodom sa uz tazko chodilo na oravu...teraz mam jedneho tu, ale hoci je odbornik, moc nie je nakloneny alternativam a mam pocit, ze je tak trosku na prachy ☹

eriqe
17. dec 2008

ja mam z gynekologov strach, lebo mam zle skusenosti, teda veeelmi zle aj s odbornikmi vychvalenymi

mracik
17. dec 2008

valka a ty si z Oravy? a odkiaľ? ak sa ti chce napíš mi prosím do IP

valka
autor
17. dec 2008

on bol v poho, teda je...aj moja doktorka mi ho vychvalila....ale...
ak ste si vsimli, ziadna pA z ba, BB,KE tn a podobne 😠 v meste su dobre platene? 😨

olinka6226
17. dec 2008

bihan kk sa da kupit u mna... mam posledny kus

kili
17. dec 2008

ja som úplne mimo, ten článok som si ešte nečítala, ale sľubujem, že prečítam, teraz sa mi nejak nechce 😅

lenki33
17. dec 2008

audrey, ako vyzeras mlado, ale na 9mesiacov?? 😕 to ti admini nezozeru 😀
ja som tiez clanok necitala pretoze som v brutalnom casovom strese 😒 ale urcite je super 🙂
tak zas letim dalej

kili
17. dec 2008

baby, taká blbá otázka, ako môžem skombinovať mandarinku, aby som ju zamaskovala? nevadí, ak ju dám do jablkového piré? ja či sa to k sebe hodí 😅

kili
17. dec 2008

a ešte sa chcem spýtať, že keď vyrábam jogurt, norne majú tých 3,6% tuku ako je to pri mlieku. Ale napr. zvolenský je smotanový a má 10% tuku, že či nemôžem pri výrobe tam pridať jednu smotanu na šľahanie, aby sa zvýšila kalorická hodnota. Neviete, že čo to asi spraví? 😕

audreyd
17. dec 2008

kili, do toho jogurtu v poho môžeš aj smotanu, spraví sa 🙂 bude smotanový, taký hladší... my sme kedysi také robievali a boli také ako tie poctivé jogurty, čo v nich lyžica stojí 😀 😀 😀

baby, používate niektorá na vlasy henu? 😕

kili
17. dec 2008

aud, no ten čo robím je taký, že v ňom lyžička stojí a ani do neho nič nepridávam. Potom ale ako ho dám do misky a rozmiešam s piškótom, tak už taký hustý nie je, ale to je asi normálne, nie?
ale ako chutí fakt netuším, ja nejem jogurty vôbec a MM nechutí, keď je len tak čistý, takže on si kupuje.

audreyd
17. dec 2008

kili, neboj, tie jogurty budú v poho 😉 ja mám radšej také, čo sa musia zarábať - jogurt a to ostatné zvlášť 🙂 (zvolenské a žilinské) žilinské mi chutia aj biele, iné biele chutia nejako čudne 😕 a muž by ich nezjedol ani keby tam prcol za lyžičku nejakého džemu? 😕

kili
17. dec 2008

že s tým to už nie je také, ja fakt neviem. že tie jogurty sú také hrudkovité, ale myslím, že už také nie sú, že to len tie prvé várky. no ale jeho vec

fibi
17. dec 2008

kili ako robíš jogurty? V jogurtovači?
Ozaj neviete ako zamaskovať nejaké ovocie tak, aby to nevyzeralo ako ovocie, ani ako žiadne jedlo? Lujza nechce žiadne jesť, ani zeleninu, sem tam mandarínku, občas jablko, niekedy paradajku alebo papriku... Raz som jej odšťavila pomaranč, vypila a odvtedy ani za svet. Ja už fakt neviem ako do nej dostať niečo iné ako acidko alebo chlieb s maslom.. Ani jogurty už nechce 😠 Ja si myslím, že jej idú špicáky, ale tie ju hnevajú už od leta a ešte ani jeden neni vonku. Ja už neviem. Vo všetkom sa len rýpe a keď si omylom dá niečo viac do úst, tak to žuje pol hodinu a nakoniec vypľuje 😠 😠 😠

kili
17. dec 2008

fibi 😀 ako chceš, aby niečo zjedla, keď to nebude vyzerať ako jedlo? to sa nejak dá?
a nepomôže, keď jej to zabalíš do celofánu ako salonku, že by ju to bavilo a tak to zjedla?

nerobím v jogurtovači, dám do flašiek od výživ, zapnem trúbu na 50st. dám dnu, chvíľku nechám piecť a potom vypnem a niekedy vytiahnem.

kili
17. dec 2008

a čo tá moja mandarinka? keď ju nastrkám do jablčného pyré, tak sa to nebude biť? lebo ja nemám rada miešanie ovocia, dokonca ani tie pekne vyzerajúce miešané ovocné misy 😝 , mi vadí, keď raz dostanem nejaké sladké a potom citrusové ovocie. Ale ľuďom to často nevadí, tak týmto mojím "syndrómom" by som nechcela kaziť deti, ale keď to zas má byť grc, tak aby som to do nich nedžgala 😅

kili
17. dec 2008

fibi, alebo niekomu zaberá, že kúsky napichá na špáratká a spraví z toho akože jednohubky

audreyd
17. dec 2008

kili, ty ma niekedy rozosmeješ 😀 😅 sorry 🙂 inak ja by som mandarínku asi s ničím nemiešala, nejako si to neviem predstaviť 😕 mandarínka sa ti asi nerozseká tak nahladko ako jablko. ja citrusy všeobecne nemusím... my sme robievali jogurty na radiatori 🙂 ale trúba dobrý nápad 😉

fibi, lujza mi niekoho pripomína 😀 ani za ... nič do huby!!! 😠

kili
17. dec 2008

aud, no ja som mu ju rozmixovať nechcela, len nakrájať na kúsky (A. teda pomixovať, lebo on len pomixované). Hmm, tak neviem, takto ale mandarinku nikdy jesť asi nebude. Mám z neho pocit, že je ako ja, nechce nové chute 🙄

fibi
17. dec 2008

hm salónky ešte nejedla, tak tý ju neoblbnem, ani špáradlá nezabrali. No ešte ma napadá, že to mixnem a natlačím to do nej striekačkou...
Ja mám celkom rada miešané ovocie, aj to jablko s mandarínkou môže byť dobré 🙂

kili
17. dec 2008

fibi, dík, tak to teda skúsim dať 🙂

no veď, že salonky ešte nejedla, tak nebude prekvapená, že tam nemá mlsotu ale ovocie 😀
keď jej to už chceš dávať na silu, tak skús tak, že jej kúsok strčíš do kútika úst, teda na vnútornú stranu líca. S. tak zaberá, že zje chleba, mandarinku ale nie 🙄 , tak možno tebe zaberie to ovocie. Že sa toto používa, keď dieťa ešte nevie žuť, tak sa mu to tam má dať a ono sa to tak naučí.

kili
17. dec 2008

tak dopadlo to dobre. Síce prvý kúsok odhalil, ale potom už pekne jedol. zatiaľ som dala len jeden mesiačik, tak zajtra dám dva. A. som pomixovala, síce ho párkrát naplo, ale inak jedol pekne

venonna
17. dec 2008

hm, tu sa preberaju zdrave dobroty 🙂
kili, aj ja niekedy malej mixujem jablko s mandarinkou a k tomu sparene vlocky a chuti jej to.
a jogurt skus namiesto rury fuknut na 24 hodin pod perinu (ak teda mas), ta to teplo podrzi dostatocne dlho...
fibi, nam ked mala nechce jest, tak zabera jedlo, ktore sa da napichovat na vidlicku a moze to papat sama 🙂

fibi
17. dec 2008

venonna, aj lujzu to kedysi strašne bavilo, ale teraz už ju na to nenachytám. Teraz zjedla jogurt, ale musela ho jesť úplne sama, ani kelímok som jej nesmela držať, tak ale išla sa rovno kúpať. Pred tým som jej strčila do úsť trochu nastrúhaného jablka, tak sa rozrevala akoby som jej strašne ublížila

kili
17. dec 2008

wenonna, periny síce máme, ale sú na skrini a kôli tomu ich skladať nebudem, nemám kde ich inde dať 😝

smary
17. dec 2008

valka ja som nemyslela tym predychavanim to,ze nam doktorka nasadila blbe ATB,ale to,ze sme obchytili taku blbu chorobu,ja si uvedomujem,ze ATB su na liecenie,ked je na to dovod,a tak ja som sa nehnevala na lieky,ale na ten dovod 😅 a ibalgin a panadol...no momentalne ich do jurka fakt musim dat vela,lebo inak si ta teplota skace do nebeskych vysin ☹ dnes uz mame za sebou niekolko hodin teplot nad 39 a tiez zabaly,dnes som proste usudila,ze lepsie ako telo nechat zmahat tak vysokou horuckou bude podavat antipyretikum v co najkratsie moznych inetrvaloch 😔

ale inak vecer to uz s jurkom vyzeralo lepsie...dokonca jedol a vela vsetko co mu prislo pod ruku/usta a po dvoch dnoch co visel na mojich rukach sa uz aj sam hral (vysaval) 😀 a mala som aj cas ist na WC a najest sa 😀 dobre,nie?

idem na clanok o ambuporode 😉