Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

bihan
18. dec 2008

Valka, dobrá story 😲 ešteže u nás sa nič nedá zabuchnúť, ale toto je jedna z vecí, ktorý som sa vždy bála. A čo je najhoršie, ja si ani číslo na MM nepamätám, mám ho len uložená v telefón 😅 takže by som pomoc asi blbo zháňala.

Podľa mňa zlé správanie netreba prehliadať, ale momentálne mám trochu iný problém, lebo moja malá potvora sa mi vždy vysmieva, keď ju káram.. minule mi 7x zavrela počítač a nepomohlo ani zvýšenie hlas ani to, že som ju posadila mimo na sedačku.. tak nakoniec skončila za trest v stoličke, ale už som mala nervy na špagátiku z toho, ako sa mi do očí vysmievala 😠 Navyše teraz má nejaké nervné obdobie hádzania sa o zem, takže asi pomaly prišiel čaj na pevné objatie aj u nás.

Ozaj, keď ste preberali zuby, Sáre vyliezla stolička! Teda to by nebolo také prekvapivé, keby nemala okrem stoličky len dve jednotky.. takže má horné predné zuby a potom stoličku 😅 a ani neviem ako a kedy sa jej prerezala 😀

lenki33
18. dec 2008

baby ja som to pevne objatie skusala uz viackrat ale ja na to proste nemam nervy, on tak neuveritelne vresti
tak uz sa o to ani nepokusam 😒 takze dam mu najvo ze robi nieco zle a ideme niekam prec, nieco ine robit a pod

audreyd
18. dec 2008

no u nás sa odsávať musí... adamko spočiatku bojoval, ale spravili sme si akýsi rituál - je soplík, treba vyfúkať, odsať, kvapky a ležať chvíľu... zvykol si a nemám dojem, žeby mi reto prestal dôverovať... jednoducho keď treba, tak treba. svojho času si odsávačku aj sám doniesol, že má soplík a treba mu odsať 😅 to isté aj s nechtami 🙂 teraz natŕča paprčku a teší sa, že si potom môže nechty sám odniesť do koša 😅
adelka tiež drží, soplíky tažšie, nemá rada také pevné držanie, ale inak neodsajem ani za svet 😒 a nechty tiež zvláda. chytím paprčku, natiahnem prsty a držím. spočiatkus a myká, ale ja vyhrám 😀 ale musím rýchlo!!! počas spánku to fungovalo prvé mesiace, teraz ee ☹ zobudila by sa...

audreyd
18. dec 2008

pripájam môj adventný veniec, akože ani ja nie som tá najčaptavejšia 😅

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

indy
18. dec 2008

ahojte
tak my odsavame sopliky uz od nedele vysavacovou odsavackou a je mi z toho hrozne. Tak chudatko nekrical este nikdy ako pri tom. Je mi vzdy do placu, ze mu to musim robit nasilu a on sa pritom brani. No hroza ☹ A na koniec odsavanie ani moc nepomohlo lebo zacal dost skaredo kaslat tak sme rano boli u doktorky a tam sme vyfasovali antibiotika. No som z toho dost hotova ze sotva ma pol roka a uz ATB musi brat. Podvecer pojdeme este k znamemu detskemu lekarovi aby nam aj on povedal svoj nazor lebo teplotu zatial vobec nemal tak mi pride, ze jeho organizmus sa zvlada branit. No uvidime samozrejme, ked nam on povie ze treba tak mu ich dame, aby nebolo horsie. A uz zacina aj mna hrdlo pobolievat aj manzel je nejaky mlatny 😔 Ach jaj, tak nie moc prijemna nadielka nas cez sviatky caka...

indy
18. dec 2008

audreyd sympaticky vencek 🙂

zuzana.k
18. dec 2008

Diky baby za podporu. Nevsimat sa neda, myslim ze musim zaujat stanovisko ked robi zle a caka co idem robit. Musim to nejako vyriesit, len zatial neviem ako. Napr. ma zacala pocas nocneho kojenie stipat a skrabat. Poviem jej ze to maminku boli, niekedy prestane, no niekedy skrabe este viac. uuuf.
Duskaf ja som tiez bola rozhodnuta neodsavat, prave preto ze som mala sama z detstva zle spomienky, ale sa bojim ked v noci kojim sa jej neda dychat a taha tie sople do seba, tak som zvolila mensie zlo. Viem ze mi odpusti, len je to tazke obdobie. Mozno sa az prilis tym zaoberam. Mam pocit, ze som to dosrala.

audreyd
18. dec 2008

jááááj, indy, aj my sme si tým prešli! pár dní, čo sme OK... chorí všetci, soplaví, ukašľaní, ale bez teploty... ja som dostala atb natvrdo, drobci len kvapky do nosa atb... rýchlo sa vyliečte, nech stihnete vianoce v zdraví privítať 🙂

audreyd
18. dec 2008

jo, a fibinka, hafko je nádherný 😵 😵 😵 jedného objednávam pre adušku 🙂

audreyd
18. dec 2008

žienky, čo som vám sľúbila kópiu od prekopovej "prvorozené dítě" nahádžte mi do IP adresy, nech to môžem poslať!!!!!!!!

zuzana.k
18. dec 2008

Budem skusat to pevne objatie, ved to je presne pre chvile odporu. Tak mam nad cim uvazovat. A tiez sa chlacholim ze je to obdobie, ze aj tie zuby...mmch my mame 13. Idu jej uz od troch mesiacov. 😅 Takze ja cely cas hovorim, to tie zuby 😀

fibi
18. dec 2008

jo jo, ak stihnem tak bude adrika 😉

audreyd
18. dec 2008

zuzi, na zuby sa dá všetko zvaliť 😀 😀 😀 😅

kili
18. dec 2008

fibi, havo je krásny 😵

smary
18. dec 2008

fibi ten havo je uuuuuuzasny 😵 normalne si ma navnadila,na kreativne prace 😅 fakt nadherny 😉

audreyd
18. dec 2008

a ešte odporúčam prečítať si!!!!!

http://igorvozar.blog.sme.sk/c/175366/Starostli...

verulka
18. dec 2008

no aj ja si myslim, ze odsavat treba, lebo ked zatecu spple, tak hotova galiba 😒 u nas je to s bojom, ale v pohode...co sa nevhodneho spravania tyka- tu podla mna treba rozlisovat, ci chce uputat pozornost( vtedy je lepsie si to nevsimat, lebo je to vo vacsine prehraty boj cestu vysvetlovania) alebo robi nieco zle nevedomky, teda si neuvedomuje vsetky dosledky..to odkomunikovat..
Indy, ja pri tazkych zapaloch nemam teplotu, som total bezeplotny typ 🤐 ale snad nebude treba tie ATB

audreyd
18. dec 2008

verul, ako sa má osobný tréner? 😎

adeli si sople rozbabrala po tváričke a zaniesla do očiek a hnisali jej 😢 museli sme kvapkať aj tam... tak si tiež myslím, že sople odsávať...

verulka
18. dec 2008

audrey, no skvele..teda je to trenerka 😀 aj zajtra ma ide nicit 😉
jo a cervena ti faaakt sekne 😉

audreyd
18. dec 2008

trénerka? 😅 ja že nejaký feši hezoun svalnatý 😀 tak nič, už závidím trošku menej 😀 uži si to 😉

a dík 🙂

indy
18. dec 2008

verul ja tiez nemavam horucky max. cosi nad 37. Teeda osobny trener, to ta obdivujem, ze este zvladas dobrovolne dalsiu fyzicku aktivitu. Ja vecer padam do postele ako po maratone a to mam dietko len 1 😀

venonna
18. dec 2008

no cafte kocky! Vidim, ze sa tu rozoberalo prve obdibie vzdoru 😝 u nas si to uzivame plnymi duskami teraz 🙄 ale skrsla vo mne nadej, ze uz to pomaly pojde to kludu, kedze sa nam zasa zacalo darit aj s bezplienkovanim. Ale suhlasim s valkou, ze metoda pevneho objatia na toto obdobie funguje. My sme ju pouzili zopar krat, ked uz sme sa nevedeli dohodnut na nijakom kompromise. A fakt to bolo na slucku - revala priam do vycerpania a ja som sa citila pod psa. Ale vzdy to pomohlo, cosi sa zlomilo (ale nie v zlom zmysle), akoby sme zacinali odznova, bez tych nanosov vzajomnej nevrazivosti a naschvalov... 😅

no a vcera som hyrila z handrou - umyvala som okna, na pocudovanie aj s malou. Cakala som, ze po polhodine sa zacne nudit a v ramci dozadovania sa mojej pozornosti mi aspon stiahne teplaky "na pol zrde" 😅 Ale asi aj ona chape, ze na sviatky nemozme mat svincik 😀

kili
18. dec 2008

venonna, a to upratuješ už teraz? však vianoce sú za týždeň. to ja budem upratovať 23 a ani to asi nevydrží ten deň 😝

audreyd
18. dec 2008

venon, keď skončíš, odskoč si na soblahovskú 😀 😀 😀

venonna
18. dec 2008

kili, vsak okna tu maju na dedine uz vsetci umyte, len ja som cierna ovca 😉 😀
aud, zeby som dofrcala aj s Helcou? Postrazis? 😕

audreyd
18. dec 2008

buď postrážim alebo postraším 😅

kepi
18. dec 2008

😀 hehe baby ja som odsavala vcera a dnes ustami.. bolo to rychlejsie ..pravdaze mame iba obycajnu nadchu , ziadna bakteria..🙂odsat jednu dierku a von do vreckovku..trosku nechutne, odhodlavala som sa na to dlho, ale pre dychanie nasho dietata..vsetko🙂

valka
autor
18. dec 2008

kepi, bez odsavacky? ako sa to da? ja kym sme nemali vysavacovu, tak som to skusala a neslo 😠 tak potom som urobila kompromis a tahala som iba hadickou (bez tej nadobky)...no teraz nedam na vysavacovu dopustit - okrem hluku vysavaca 😝

fibi
18. dec 2008

lujza si dnes odsávala sama 😕 Ale už nemá toľko soplov ako predvčerom - to hučala strašne

kili
18. dec 2008

fibi, tvoja malá je vždy extra trieda 😀 😵