Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

valka
autor
13. jan 2009

wandi 🙂
fibi. urcite treba vybehat hlavne detsku doktorku a gynekologa...potom ta musia pustit na reverez...ale kvoli bezpecnosti...radsej sa asi treba dohodnut...ja sa skor obavam, ze ked od zaciatku budeme za ambulantny porod, tak ti mozu povedat, ze to ok nie je, hoci je...len aby si tam ostala ☹
ale ak vybehas, daj vediet...ja o tom tiez uvazujem...

smary
13. jan 2009

valka ale niekde by malo byt oficialne uvedene,ze sa da rodit ambulantne,nie? tak by malo porodnici stacit,ked si to lajstro,kde sa o tom pise pripojis k porodnemu planu 😕 aj ked oni reci budu mat furt....

a inak teraz mam inu schizu,furt prepinam medzi altermatkami,kde vas smirujem a vztahovkou,ci aj sem nepisete 😝 ...ste sa mohli nejako dohodnut a ujednotit to,ved vsade sa prebera to iste (na 99 percent) 😉

valka
autor
13. jan 2009

no ujednottenie malo byt take, ze sem iba o AP a do alternativnych o vsetkom inom...

audreyd
13. jan 2009

ja si myslím, že čo nie je zakázané, je dovolené 🙂 ambulantný pôrod nie je zakázaný... je to medzera v zákone, povedal mi to aj primár našej pôrodnice 😉

valka
autor
13. jan 2009

priekak ale je, ze ta musi v tom podporit minimalne gynekolog a nejaky pediater...ja by som to neriskovala, ze odidem na reverz (hoc aj legalne) a nieco sa stane a nebudem mat za kym ist... ☹ 🤐

fibi
13. jan 2009

no ja by som mala pôrodnicu 5 min rekreačnej chôdze od domu. Len gynekológa a detskú lekárku v BA a pôrodnicu v TO 😒

audrey ako si to ty vybavovala?

audreyd
13. jan 2009

hodíme pokec...

kili
13. jan 2009

baby, ako vám deti znášali prechod na škôlkárov? síce je to ešte ďaleko, ale zatiaľ mám pocit, že by som ich kdekoľvek mohla nechať aim je to šumafuk, ale neskôr sa to možno zmení.

venonna
13. jan 2009

kili, moja znama s dvojickami to tiez isty cas riesila, ze mala pocit, ze im vobec nechyba. Myslim, ze pri tom nastupe do skolky to len ocenila 😉

audreyd
13. jan 2009

kili, u nás veľmi ťažko 😖 a to som si myslela, že aké ja mám spolčenské dieťa! všade hviezda, rozprával, sám pekne papal, bez plienok dááávno, kreslil, vystrihoval... ale všetko s mamou... pokiaľ som mu bola za zadkom, tak všetko v poho. stačilo, že ma občas videl a fičal ďalej... ale škôlka je niečo iné, adamko to znášal dosť ťažko. plakával, robil scény, v noci sa mi budil, vykrikoval zo sna a ešte viac sa na mňa nalepil 😖 a čo je najhoršie, začal byť zlý 😝 normálne hnusný nevychovanec z neho ostal a ja som zostala zúfalá 😲 kričal, byl, škriabal, kopal, jačal 😖 ale u nás to bolo o to horšie, že ja som doma zostávala s malou a on to vedel! asi žiarlil, aj keď on malinkú zbožňuje. podotýkam, že tam chodil na doobedie iba!!!

valka
autor
14. jan 2009

audreyd, ked si precitas prekopovu, tak tam pise, ze dieta sa citi malo milovane.. 😕 a ze treba dat tomu cas, lebo ono si to zatial nevie pochopit mozgom...az casom...tak sup sup a zacni citat 😉

audreyd
14. jan 2009

valka, ja to viem 🙂 aj preto som ho brávala pred obedom doma, aby sme trávili čo najviac času spolu 🙂 to bol náš čas, keď som ho uspávala, veľa sme sa mojkali... aj teraz je to tak 😉 on sa hoci kedy príde vystískať a poľúbiť a ja tie chvíle zbožňujem 😵 ale zase viem, že škôlka mu prospieva, len musíme nejako prežiť toto počiatočné štádium... veľa sa tam naučil, má veľa kamarátov rovesníkov, robí pokroky. teraz sme boli v decembri chorí a boli sme dlho doma a videla som na ňom, že sa nudí 😒 a do škôlky sa tešil. len si asi ešte nevie poriadne zrovnať, že aj chce byť v škôlke aj so mnou doma. no obe naraz nejde ☹

valka
autor
14. jan 2009

no to ano...teda ide - chod s nim do skolky 😀

audreyd
14. jan 2009

ftipnááááááááááá 😀 inak ja by som aj pristala, majú krásnu škôlku 😵 a keď idem pre neho, až mi žalúdok vykrúca z tých vôní, čo im tam tetušky kuchárky varia 😅 hneď by som si dala 😵 ja vždy hladná sa tam vyberiem...

saudi
14. jan 2009

valka - aku knihu od prekopovej to spominas?

valka
autor
15. jan 2009

saudi, jednorozene dite...je to o vztahhoch v rodine, ked pride dalsi surodenec 😉

wanda007
15. jan 2009

myslis prvorozene? zacala som citat, je to taky pribeh objavovania preco je to tak, ze sa surodenci pocas destva idu zabit a ked sa jeden den od seba fyzicky oddelia, dusevne sa konecne najdu na tej istej vlne, niekto skor, niekto neskor. to som vypotila vetu, co?

saudi
15. jan 2009

aha, tak tu mam, len este necitam. tiez som prvorodena

saudi
15. jan 2009

a tuto knihu nepoznate - Děti jsou hosté, kteří hledají cestu?

zuzana.k
15. jan 2009

Saudi pozname, vcera sme sa o nej rozpravali na "Alternativnych mamach". Babam sa paci, mna tak velmi nenadchla... Valka si dnes kupila poslednu od Prekopovej co len teraz vysla..

audreyd
18. jan 2009

juuuj, AP nejako zakapáva ☹ je mi smutno 😢

kili
18. jan 2009

no jo, tu by to malo byť o výchove a v AM o všetkom inom? alebo ako

wanda007
18. jan 2009

cauko, ja budem len sem chodit - menej citania, AP aspon stiham 😀

mam problem: som chora, dieta je chore. dutiny, sople, hroza. v noci nemozme dychat. verko v noci kvili podchvilou. vobec ale vobec sa nevyspim. a to nielen ze teraz, to je proste furt. posledny polrok je to uz dobre na hrane. myslite, ze by som ju mohla dat mame na 2-3 dni na noc? kym sa nedam dokopy? krute? ja uz neviem, kam z konopi.

smary
18. jan 2009

wandi nie je to krute,predpokladam,ze vero ma tvoju mamu rada,takze nebude trpiet pocitom,ze je opustena,ved ju nedavas niekomu cudziemu,ani ju nenechavas plakat v postielke....nieco podobne som prezivala do jurkovych 15m....potom sa to zlomilo,ale mne pomahal moj muz v tom,ze cez vikend vstaval rano on a ja som mohla spat aj do obeda,tym sa to vyrovnalo,ale casto sa mi chcelo v noci zo zufalstva od unavy plakat...no a potom to zrazu preslo,jurko zacal prespavat celu noc a az na nejake strety moja hlava vs. jurkova noha,alebo moje oko vs. jurkov ukazovak sa uz ani nezobudime....btw.ale stala som sa zavisla na hektolitroch ciernej kavy 😔
a ked ste chore a neda sa vam dychat,skusala si vriacu slanu vodu k hlave posteli? u nas to na dychanie zabera

wanda007
18. jan 2009

smary, mame akysi odparovac drahy, drahy tam dava aj akesi EO, on to kupil, tak to spravuje, buble to ako gulas. 15m vravis? ze by som pockala este zo 3 mesiace? mozno skusim zajtra poobede ju odlifrovat k mame, teraz idu MM aj s vero na hodinku-dve ku svokrovcom, chvilu vydych.

audreyd
19. jan 2009

wandi a nemôže prísť mama k vám? 😕

baby, zabudla som poďakovať za korunky, resp. eurá za tú knihu, myslím, že prišli všetky, aj keď som to nejako dôkladne nekontrolovala 🙂 vďaka 😉

kili
19. jan 2009

wanda, 15m bude mať tvoja už o mesiac

audreyd
19. jan 2009

wandi, čo si mala z matiky? 😀 kili, dobrý postreh 😎

valka
autor
19. jan 2009

saudi, ta kniha je super...paradicka, kupovali sme ju ako svadobny dar 😅
audreyd, pytala som sa na ten astigmatizmus u deti...takze kludne aj s malym treba ist, idealne vraj k mladej doktorke, lebo ta ma viac trpezlivosti...oci sa rozkvapkaju, pozru a z toho vie uz zistit, ci ide o chybu alebo nie...potom sa robi vysetrenie, ze dieta dostane E (taka maketa na otacanie) na tyzden domov, aby sa s nou zoznamilo a naucilo otacat...a potom s tym doktorka otaca a zistuje, ci dieta vie rozlisit ako je otocene...takze uz aj s malym mozes ist...
v trencine poznam doktorku
MUDr. Ida Vidanová
špecializácia: oftamológia, detská oftamológia
Privátna očná ambulancia, Štefánikova 19, 911 01 Trenčín
je to pani cca 50 rokov - teda ja neviem, ci si bola u nej, ale ona chodi ku mne do skoly 😅 tak sa spytaj, ci by maleho nekukla...

wanda007
19. jan 2009

pocuvajte, ja som z matiky bola vzdy hviezda, vzdy som prisla na princip a postup a potom som to vzdy pos.ala tym 2+3=4 a to pravidelne!!! a tych 15mesiacov to je prosim pekne presne to iste. nikdy som nevedela abecedu, ludia, doteraz ju neviem! ani spelovat po anglicky som sa nikdy nenaucila a ani sa nenaucim a francuzsky sa zase nenaucim cisla - oni to maju zlozite, ze napr. 80 sa u nich povie ze 4 dvadsiatky a pod. v obchode ked mi vydavaju, to je tiez katastrofa, to si vzdy zle spocitam, ani velku nasobilku som nikdy nevedela. v robote raz sef cosi z hlavy vypocital a ja si vsak musim vsetko skontrolovat a tak som do kalkulacky nahodila ze: 1,5 x 1 = 1,5. ked to videl, tak vraj ZA TOTO VAS PLATIM??? - neviete co je to za choroba? iq?

aud: keby mama prisla k nam, to by som si neodychla... 😉