Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

zuzana.k
10. nov 2008

Juraj znamena -ten kt. pracuje na pode, zemi. Je to z greckeho Georgos. Ja som chcela Klaru, ale sme sa nevedeli s muzom dohodnut, az ku koncu tehotenstva mi povedal ze teda dobre tak nech je Klara, ale to uz som ju volala Paula, tak Klara bude druha. Pre chlapca som meno nemala, a neviem ako by som bola improvizovala 😅 Paci sa mi Michal, Zoran, Peter..
http://www.behindthename.com/

zuzana.k
10. nov 2008

weroni a ako to riesis s malou ked si v skole? Nevsimla si si na nej nejake zmeny ked si zacala ucit? Ja mam tiez 5 hodin, a Paula mi zacala ignorovat nocnik, a v noci sa stale budila. Mne to az neskor doslo ze to moze suvisiet 😅 To som este v oktobri myslela, ze ju odstavim lebo som bola velmi vycerpana z prebdenych noci. To by bolo asi najhorsie co by som urobila pre nu. 😕

weroni
10. nov 2008

zuzi: v skole? zartujes? 😅 😀 ja ucim u nas doma - sukromne 😉 nikdyyyyyyy by som od malej neodisla 😀 pekne studaci nacupitaju ku mne a pocas tych 45 minut co speakujeme je Esterka bud s manzelom na prechadzke v kociku alebo sa len tak motaju kade-tade po dome 🙂 No a v poslednom case kedze manzel je strasne zaneprazdneny tak ju mavam normalne so sebou na hodine, casto som ju aj dojcila, prebalovala ci prezliekala na hodine 🙂 ja som na to mojich studentov vopred upozornovala - ze tento rok kto chce pokracovat musi ratat s tym ze Ester je no. 1 a ked bude cokolvek treba, anglina ide bokom 🙂 ja malej ukazujem zatial knizky, alebo s nou cvicim na fitlopte - pred zrkadlom, pod hrazdickou, proste robim s nou aktivity kedy nie je potrebny moj komentar a popritom ucim 🙂 no a dala som si to na dva dni v tyzdni po dve 45-ky takze to je uplne v pohodicke 🙂 a zatial to takto vsetkym vyhovuje - aj mne, aj Esterke aj studentom 🙂 ja by som od nej nedokazala odist to veru fakt nie ☹
ty ucis v skole? na akej? ZS ci SS ci VS dokonca? a co vyucujes? nuz pravdupovediac sa Paulinke nedivim ze sa takymto stylom vyrovnava s tvojou nepritomnostou, kto je s nou zatial co ucis?

eriqe
10. nov 2008

jej mena 🙂 ja mam tiez rada biblicke mena asi vidno 😀 Rut znamena priatelka a Ester, sa mi tiez veeelmi paci, ale Petovi nie, takze nepreslo. Inak u nas Ester dost bezi, lebo ja som mala v triede 4 dievcatka rozdiel len v koncovke. Jedna bola Estera.

audreyd
10. nov 2008

ešte k tým menám 🙂

estrella je po španielsky hviezda 🙂

podľa mňa je to zlúčenina mena stella a ester 🙂

weroni
10. nov 2008

eriqe no musim sa priznat ze ked som ta na koniku prvykrat zazrela tak ma velmi oslovilo meno tvojej dcerky prave preto ze je biblicke a na rozdiel od mnohych dalsich nie tak bezne 🙂 inac aj poznas knihu Rut? Ja som si ju kvoli tvojej dcerke osviezila - znova som si prebehla o com je 🙂

audrey no sranda tak to fakt znie ako zlucenina 🙂 inac asi to uz fakt vyznie haluzne ale nase favoritne dievcenske mena boli: Ester, Alex, Adela, Sofia, Jasmina 🙂 z toho muz mi schvalil len Ester a Alex ale Alex sme mali pre chlapca 😉 😀

eriqe
10. nov 2008

jasne, ze poznam 😉 a je to jedno z mala zenskych mien v Jezisovom rodokmeni. Ale my sme hlavne cakali chalana Tobiáša a miesto neho prisla Ruty 😀 a sme stastni
Inak myslim, ze stella a ester je to iste, len v rozdielnych jazykoch

smary
10. nov 2008

weroni....a ty ucis viac studentov naraz? kolko rocnych?...a inak moja najoblubenejsia babika,ktoru som mala sa volala Ester 🙂
v mojom okoli su uz vsetky biblicke mena,ktore sa mi paci minute,ono by mi to nevadilo keby to boli nejaky vzdialeni znami a pod.,ale s tymi ludmi sme skoro v dennom kontakte,takze asi by mi vadilo tolko Adamkov,Samkov a Sariniek pokope 😅

audreyd
10. nov 2008

šo hovoríte na chlapšenské emanuel? 🙂 znie to skoro ako samuel, je to tiež biblické 🙂 a vôbec nie bežné 😉

smary
10. nov 2008

audreyd ak si dobre pamatam,tak by to malo byt odvodene od Imanuel-Boh je s nami....

audreyd
10. nov 2008

smary, presne tak 🙂

weroni
10. nov 2008

eriqe aj kamoška mala pripravené Tobias ale prišla Liliana 😀

smary no pred MD som učila hlavne detičky vo veku od 2,5 - 3 rokov do 6-7, čiže predškolákov ale taktiež aj dospelých, proste ja učím všetky vekové aj vedomostné kategórie ale s tými najmenšími ma to najviac bavilo, v škôlkach 😵 no t eraz pri malej učím len "väčších" - dávam individuálne hodiny a mám študentov vo veku - 10, potom 13 a 15, 16 a asi 30 🙂 s malými deťmi si to teraz fakt neviem predstaviť - im sa treba neskutočne venovať, pri týchto veľkých si ju skľudom môžem nadojčiť, prebaliť, hocičo 🙂

audrey ja som sa na Emanuel strašne namotala od pôrodu keď sme sa s mužom rozprávali o tom že čo keby sme všetky naše deti nazvali na E 😀 keďže on je Erik, malá Ester tak aby mali rovnaké iniciály 😀 a Emanuel je tak ako píšete - Boh s nami 🙂 no uvidíme lebo my máme obaja vysnívane chlapčenské meno Alex - ochranca 🙂

audreyd
10. nov 2008

emanuel sa volá náš ocino 😵 my sme zase všetci na "a" a podpisujeme sa ako "4a" 😵

weroni
10. nov 2008

audrey to vazne? to je zaujimave lebo to vazne nie je obvykle meno 🙂

smary
10. nov 2008

weroni tak klobuk dole,s tym ucenim takych malych deti...to fakt obdivujem...ja som pred MD ucila aj na gympli a mne sa uz ti 15-18 rocni zdali privelmi mladi 😀 takze teraz ucim na VS a som spokojna 😎

fibi
10. nov 2008

on to meno zdedil po svojom otcovi, takže nám také neobvyklé nikdy neprišlo 🙂

kili
10. nov 2008

audreyd, jedna dvojičkova je tu pod nickom 4a, tiež preto čo vy 😀

eriqe
10. nov 2008

Mne sa Emanuel velmi paci, Peto ma kolegu a na svadobnom oznamku mal motyla emanuela 🙂 mne sa este veeelmi paci eliáš, lebo aj tobikov je tu teraz vela ale dievcenske uz dalsie vybrate nemame 😒

kili
10. nov 2008

Mne sa páči Zachariáš, len sa to nehodí k priezvysku, začína na Š

audreyd
10. nov 2008

biblické je aj noemi 🙂 by som teda nepovedala 🙂

kili, žeby som to bola ja? 😅

kili
10. nov 2008

audreyd, no asi nie, ja som sa s ňou už niekoľkokrát stretla 😀

kili
10. nov 2008

tu je: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ináč, ja som sa s ňou stretla už pred pôrodom, keďže má dvoch chlapcov, tak mi dala kopec vecí, no a potom som rodila a po pôrode som bola na 4 poschodí blok A a tak úplne všade (na šálke, termoske, smetnom koši) boli nápisy 4a a aj jej malí sa naridili o 3m skôr, len boli trošku väčší.

indy
10. nov 2008

ahojte tak uz zlaticko odfukuje vedla mna, tak som prisla kuknut. Super, bavite sa o menach to vzdy necham popustenu uzdu fantazie, ked rozmyslam nad menami. My sme chlapcenske mali vybrate len jedno jedine Mne sa meno Mojmír pacilo dlhe roky predtym ako sme vedeli, ze k nam prave chlapec zavita. A ta symbolika tohto mena presne vystihuje co pre nas nase zlaticko znamena - je nas mier aj cely svet 😉

audreyd
10. nov 2008

kili, ťa prenasleduje, huuuuuuuu 😀 ale ja to nie som, naozaj 🙂 ibaže by som mala nejakú schyzu 😖

venonna
10. nov 2008

hm, mena 🙂 u nas bol vyber tiez limitovany okolim, ako pise smary, ale nakoniec sa podarilo vybrat tak, aby sa neskor v skole na zavolanie neotocili zo 3 dievcatka 😀 a pre chlapca sme mali nachystane meno Pavol 🙂

zuzana.k
10. nov 2008

weroni-ucim na ZS. Mam hodiny cez obed a Paula je u nasich-byvame v podstate spolu. Ja ju nalodim do koca na obedny spanok-to chodi so starkou a prichadzam ked je napapana a vycikana. No drobec aj tak zistil zmenu. Ja som nepredpokladala nijaku odozvu, lebo v jej rezime sa nezmenilo nic. Preto mi to doslo dost neskoro.
k biblickym menam - kedze ich nie je tak vela tak sa casto opakuju. Na skolach vsak jednoznacne vitazi Kristian-ti su aj 3 v kazdej triede, a dievcenske Dominika, Vanesska. Myslim ze za chvilu naplnia skoly Jakubovia a Samuelovia. Jan je teraz raritou 😀

eriqe
10. nov 2008

Zuzka, tak dalsia ucitelka 😉

audreyd
10. nov 2008

tu sa ešte nespí? 😕

audreyd
10. nov 2008

len pre info, dnes mse mali uzávierku v časopise, tak preto ja ešte tu 🙂 potom hodím linky 😵 niekedy v decembri 😉

weroni
11. nov 2008

eriqe aj ty ucis? 🙂
zuzi no to mas fajn ze mate taky rezim , my teda este moc nie takze ja sa absoutne nemozem spoliehat na to ze "vtedy a vtedy" bude spat 😀
oza baby ked uz sme pri tom, odkedy cca mate s detmi taky rezim?