Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

valka
autor
18. nov 2008

aha..tak to som pokaslala ja 😔
olinka, to je v knizke http://www.webyshopping.sk/detail/pavel-kop-iva...

olinka6226
18. nov 2008

baby to ste za nu zaplatili 430sk? nenajdem ju niekde lacnejsie?

valka
autor
18. nov 2008

oli, ja som za nu dala 460 😨
je fakt husta..nie iba keci...treba vidiet...mojim rodicom sa tak zapacila, ze som im ju musela kupit tiez...a teda moj tato knihy vobec necita (ak zvladne tuto, tak neviem, ci to nebude 1. v zivote 😀 😀 😀 )

olinka6226
18. nov 2008

ok, tak ju idem kupit. jaaaj u nas uz od rana vrtaju priklepkami - teraz tusim 2 naraz. samkovi to nejak nevadi spi ako polienko (zaspal o druhej 🙄 ) ale mna ide porazit. ked sa krpec zobdi padame von lebo toto je fakt nad moje sily.

valka
autor
18. nov 2008

oli, mali ju v panta rhei... 😉

olinka6226
18. nov 2008

no uz som ju objednala... 😠 teraz musim cakat 😠 😀

valka
autor
18. nov 2008

ale bude lacnejsia 😀

olinka6226
18. nov 2008

no kto vie ake na to nahodia postovne... zatial nedosli ziadne podklady na uhradu. zvlastne ani sposob platby ci dopravy sa pri objednavke nezadaval. ved uvidim.

venonna
18. nov 2008

oli, daj potom vediet, ci Ta oslovila...

smary
18. nov 2008

baby ked ste pri tych knizkach,necitala som KK,ale celkom by som si to mozno aj precitala,ale ja sa to normalne citat bojim 😕 😅 citala som len taky vycuc (citala som to niekedy na jar) a uz z neho som mala nenormalne vycitky,ze som strasna,nanic mama ☹ lebo som tym ludom v porodnici dovolila,aby mi dieta priniesli az 16H po porode 😒 a pod,aj ked prave vdaka tomu vycucu z KK som pochopila,co je normalne a co nie,ze nie je normalne nechat dieta vyplakat a je normalne drzat ho v naruci kedy len chce,ja som to tak vlastne uz pred tym tak intuitivne robila,len to co som vtedy citala ma utvrdilo v tom,ze nie som nenormalna 😎 ...no takze hlavne,sa chcem opytat odpurucite mi precitat si to cele? citala som zatial len toto toto http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kon...

a RaBR si asi vypytam od draheho na vianoce,len netusim kedy to budem citat 😅 ...hmmm asi obmedzit MK,ze? 😅 ...alebo menej spat? 😕

eriqe
18. nov 2008

Smary ty si bystricanka? Tak ti mozem KK pozicat ;)

smary
18. nov 2008

eriqe to vazne? to by som bola strasne rada 😵 kedy? kde? ako?

verulka
18. nov 2008

baby,ja som to necitala, ale ani neplanujem 😉 ja som sa vzdy riadila instinktom a bolo dobre 😉 teraz sa moj pristup aj nazyva odbornym nazvm- nieco ako nazov tejto temy 😀 takze necitim potrebu to citat..zatial, mozno neskor sa to zmeni 😉

valka
autor
18. nov 2008

verul, ktoru nechces citat? kk alebo RaBR?

olinka6226
18. nov 2008

valka, myslim ze ani jednu 🙂 teda aspon mne to tak vyznelo

audreyd
18. nov 2008

ako mi raz niekto pekne napísal, "niekto objavil už dávno objavené" 😀 ale niekedy dobre padne si prečítať, že nie som až také poleno, čo sa starostlivosti o deti týka 🙂

KK som čítala, celkom fajn, len tie omáčky okolo ☹ mi to pripadalo ako škrabkanie sa pravou rukou za ľavým uškom 😅 sorry 😨 ale ako celok dobrá 🙂

RaBR som prvýkrát videla u segry na wc 🙂 možno sa raz do nej pustím... okolo panta rei chodím denne, žeby som si kúpila darček pod stromček? 😵

pred pôrodom som sa pustila do knižky "nejšťastnejší miminko v okolí" dobrá, ale tiež kooopec omáčok okolo 🙂 ale myslím si, že mi pomohla 😉

posledná kniha tohto druhu čo som čítala bola "vzťahová väzba, ku koreňom lásky a úzkosti", dosť odborná, dosť dobrá!!!

valka
autor
18. nov 2008

audreyd, tak vztahovu vazbu som zacala aj ja... 😉
na to najstastnejsie miminko som citala dost drsnu recenziu..teraz ju ale neviem najst ☹
a KK je fakt strasne rozvlacna...ale opis dietata v modernej domacnosti, ktore je stale same, ma rozplakal 🤐 ☹ 😢

lenki33
18. nov 2008

mne sa KK vobec rozvlacna nezdala, mne to velmi pomohlo v tom ze ma to utvrdilo, ze to co robim, robim spravne aj napriek tomu ze okolie si mysli ine, tykalo sa to hlavne nosenia a toho ze som nechala Danusa pohybovat sa viac menej na "vlastnu zodpovednost"
RabR mam doma a moc sa mi do nej nechce je to na mna prilis ucebnicove 😒

kili
18. nov 2008

lenki, čo to znamená, že na vlastnú zodpovednosť?

lenki33
18. nov 2008

no to znamena napr to ze nikdy nemal ohradku ani postielku, ma vsade volny pristup. Ked bol mensi ale uz pohyblivy ze som ho nemohla nechat sameho tak som ho brala vsade zo sebou napr ked som sa isla ja sprchovat dala som si ho do vane k noham do vanicky atd
nikdy som za nim nebehala ked som aj videla ze ide padnut,nechala som ho, ked si isiel privriet prsty do suflika nechala som ho. Ale odstranila som z dosahu moc nebezpecne predmety typu noze, aj ked uz aj na nich dociahne. Aj som ho napr nechala hrat sa so spajdlami. Vdaka tomu ma dnes podla mna velmi dobre vyvinutu aj jemnu motoriku a vie super padat, ale pre mna to je niekedy adrenalin 😀

kili
18. nov 2008

tak to som ani netušiela, že idem podľa knižky 😀
ja sa riadim pravidlom, že čo ich nezabije..., takže sa v podstate môžu hrať s čímkoľvek.

valka
autor
18. nov 2008

v tomto vas obdivujem...teda ja lucku tiez obmedzujem minimalne, ale zase nenechavam ju na posteli, ked viem, ze by mohla padnut...no uz sa uci, ako sa zlieza z postele....ale prsty uz vie, kam nepchat 😀
pravda je, ze ked som bola teraz cez vikend u nasich, tak ma iritovalo, ako ju stale komandovali - tam nesmies, tam pozor... 😠
lenki, pozeram, ze danko je rovnako stary ako ruth 😅

smary
18. nov 2008

vdaka takemu pristupu,ako opisala lenki,sa napriklad jurko naucil velmi rychlo,ako ma zatvarat supliky aby si nepricvikol prsty,zliezat z postele a gauca a pod...ale zivotunebezpecne veci mu nedovolim,v elektrickych zasuvkach mame zaslepky, noze,lieky a chemikalie nie su na dosah...

kili no presne,moze sa hrat s takmer celym vybavenim bytu 😀 ...ale uz druhy den nemozeme najst hlavicu z vysavaca,bola to poslednu dobu velmi oblubena hracka (chodil s tou hlavicou po byte,posteli,kresle,...a vrcal),no a potom ju niekde odlozil a my ju nemozme najst...takze nevysavame 😅

audreyd
18. nov 2008

poznám jednu maminu, ktorá pre malého len to naj - dezinfikovala nožničky pred strihaním nechtov v liehu, zakazovala mu chodiť po schodoch, do piesku, chytať zvieratá, stále brhlili ruky dezinf. mydlom, vyvárala veci a dvakrát žehlila zvnútra, všetko len hypoalergénne kupovala a pod.!!! 😲 malý má teraz alergie a strach aj z vlastného tieňa tieňa ☹
lenki, dobrý prístup, aj ja ho praktizujem 🙂

smary
18. nov 2008

ja napriklad nerozumiem takemu pristupu,ze dieta nesmie brat riady z linky a pod,ze vraj "to nie je na hranie",ved predsa su to predmety dennej potreby,ja ich pouzivam a preco by ich nemohlo pouzivat aj moje dieta,ved tak isto byva v tomto byte,co na tom,ze ich pouziva na nieco ine ako ja? on ich len proste pouziva tak ako vie...

audreyd
18. nov 2008

smary, najlepšie hračky - hrnce, varechy, topánky, rôzne obaly, trhanie časopisov momentálne u nás vedie 😀

smary
18. nov 2008

audreyd no co sa tyka hygieny,tak ja som sice doma bordelar,noznicky nedezinfikujem a jurka aj do piesku pustim,ale ked ideme do obchodu a jurko sedi v nakupnom voziku,tak rucku vozika normalne vydezinfikujem (nosim pri sebe antibak.mydlo,ktore nepotrebuje vodu),lebo jednoducho nejde tam len o nejake bezne bakterie,ktore maju za nasledok max. tak srajdu,ale o salmonelu,zltacku a pod...cize niekedy (obchody,autobusy,cakaren u lekara) je podla mna prehnana hygiena na mieste...ja sama,ked si kupim na ulici nieco jest,tak si pred tym umyjem ruky tym mydlom 😅 ...ale zdoraznujem,ze "domace"bakterie mi nevadia

smary
18. nov 2008

audreyd v tom obdobi u nas este mobil, kalkulacka a PET flasa s vodou😀

lenki33
18. nov 2008

smary je svoje dieta nedavam do kosika -vozika presne preto ze mi to pride nechutne ked to ma pomaly olizovat, ale inak som podstatne upustila zo svojich hygienickych nazorov a dovolim mu skoro vsetko. Ale tiez si davam zalezat na tom aby hlina a trava ktoru ochutnava bola BIO 😀 (teda zatial som mu to dovolila len niekde vo volnej prirode alebo u nas na zahrade)

audreyd
18. nov 2008

smary, no neviem, čo oni aj von chodili 😕 určite minimálne... také tie cudzie bacily aj mne vadia 😝 úplne neznášam autobusy a vlaky 😖 a jasné, že čakárne u lekára...