Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

lenki33
24. nov 2008

kili, simpanz je dobry 😀

zuzana ja som sa k tej aroma dostala kvoli danusovym kolikam, lebo tam nic nepomahalo az ked mi jedna znama povedala ze mu to mam natriet levandulou 🙂 a zrazu zabralo
nikto totiz koliky nevedel vyriesit, kazdy len to prejde, toje normalne, vyrastie z toho, nechaj ho revat a najlepsi bol doky: ved skuste sab simplex, skuste neviem este ake kvapky, ved to je prirodne!!! No ja nechapem preeco by som mala davat plne kojenemu dietatu nejake kvapky /ktore aj tak vascinou aj tak nezaberaju/ a vsetci su spokojni lebo to je prirodne, no a co??? Ako keby prirodne veci nemohli uskodit. Ja napr aj EO pristupujem s respektom, lebo aj u nich (aj napriek tomu ze su prirodne) mozu sposobit pri dlhodobom uzivani poskodenie pecene alebo obliciek. Preto ja napr nikdy nepouzivam EO salviu lekarsku, lebo je to diskutabilne, a niektori autori ju vobec neodporucaju. Ako ked si ju date raz alebo dvakrat alebo tak, tak je jasne ze sa vam nic nestane, ale pri dlhodobom pouzivani by som to neriskovala. Alebo taka skorica mi kvapla na ruku a aj napriek tomu ze som si to hned umyla mi poleptala kozu. A ja som s EO zazila take vselijake zazraky, ze im verim, napr s popaleninami, alebo aj s tymi mojimi lymfa uzlinami.

Valka aj kosodrevina sa radi medzi tie diskutabilne oleje, takze asi by som ju vynechala 😉 ale inak budes mat peknu zbierku

lenki33
24. nov 2008

ja tiez neviem co si mam mysliet o mlieku,ale jem a pijem mliecne vyrobky, Danusovi budem davat jogurty a kysle mlieko ked uz nebudem kojit
ale tiez vobec neviem co si mam mysliet o soji
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=217
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=69
takze sa drzim toho ze vsetko s mierou 😉

audreyd
24. nov 2008

šalvia pôsobí na zastavenie tvorby materského mlieka
sója je silný alergén, ale my ju môžeme 🙂
kravské mlieko dosť zahlieňuje, ja som nepila už ani nepamätám, iba ak do kávy... radšej jogurty 🙂
no a adamovi veľmi chutia kyslomliečne výrobky a dobre ich znáša tak v poho 😉

olinka6226
24. nov 2008

ja kravske pouzivam len do varenia (aj to malo). kavu nepijem a mlieko samotne ani za nic. malemu davam jogurty activia a UM, obcas aj vanilkove acidko. to ciste mu moc nesmakuje. Ale stalo sa mi uz raz dva krat ze mi doslo UM (alebo sme sa zdrzali u mamy) tak dostal plnotucne mlieko.

bihan
24. nov 2008

U mňa tak isto neide o žiadnu alergiu alebo intoleranciu.. skôr pre ten lepší pocit, že obmedzím mlieko a ml. výrobky a zase so sójou to nemienim preháňať..

Fibi, ja som robila v takej typickej bretónskej creperie, takže receptov by bolo habadej, ale napr. tie galettes sú fakt len čisto pohánková múka s vodou, urobiť cca. také cesto ako na palacinky, aby to veľmi netieklo, ale ani nebo tuhé a pridáš na panvicu trochu masla a naplníš podľa chuti - taká klasika je rozbiť vajíčko, rozťahať bielko po placke, aby sa uvarilo (kto nemá rád surové žĺtky, tak rozpatlať celé vajíčko aj so žĺtkom), posypať syrom, na to šunka, paradajky, šamíňony.. ja mám hrozne rada vajíčko, špenát, syr... alebo kozí syr, paradajky... alebo moja obľúbená - syr typu hermelín (brie) s rebarbourou - to je fakt hrozne dobré s čerstvým šalátom a zálievkou z horčice a octu.

lenki33
24. nov 2008

ano salvia zastavuje laktaciu, ale ako caj,nie ako EO a nie salvia muskatova 😉
takisto ako fenikel podporuje laktaciu ale ako caj, nie ako EO

lenki33
24. nov 2008

bihan si mi akurat chute narobila 😝
baby so kupujete detom na vianoce??
moj mrnus ma este aj rok a ja neviem co mu dat, hracky ho nezaujimaju, prakticke veci pre mna nie su darcek, kupila som trampolinu pre najmensich a este by som mu chcela rebriny,ale vsade su to brutalne palky 🙄 a uz neviem co

kili
24. nov 2008

bihan, aha, dík za objasnenie, som si myslela, že som múdra a ty mi to len potvrdíš 😀

valka
autor
24. nov 2008

lenki, kosodrevina a borovica nemozu byt to iste? pretoz origos sa kosodrevina vola borovica kosodrevina...potom je to este borovica sosna a borovica limba...tak teraz neviem,ze z ktorej borovice sa to vyraba...nevies latinsky nazov?

bihan
24. nov 2008

Kili, veď som potvrdila a trošku upresnila 😀

Lenki, my sme kúpili xylofón (taký krásny veľký drevený na kolieskach), ešte dostane trojkolku s vodiacou tyčou a aquadoodle od Tomy - to je koberec, ktorý reaguje s vodou..sú k tomu fixy a kadejaké pomôcky, tak sa snáď vyhneme "havom" na bielej stene 😀
Čo je detská trampolína? Ešte by možno bol fajn darčekom detský stan (videla som ho v Ikei) a nejaké odrážadlo, u nás majú úspech aj "lego" kocky.

lenki33
24. nov 2008

val, Pinus sylvestris je ta normal borovica

hmm bihan, xylofon maly mame, nieco ako lego tiez obidvoje super,
tojkolka a odrazadlo asi este nie, ved este poriadne nechodi 😅
http://www.detivpohybe.sk/sk/produkty/trampolin...

kili
24. nov 2008

ja som už kúpila stan aj z tunelom a ešte nejaké hračky.

valka
autor
24. nov 2008

lenki, dik 🙂

lenki33
24. nov 2008

kili a kde si kupila ten stan s tunelom??

bihan
24. nov 2008

Lenki, my budeme mať takú s pevnou zábranou okolo, takže je to pre deti od 9m..samozrejme s blokovaním riadenia pre dieťa 😀 Mne to príde ako fajn alternatíva hlavne na jar k vonkajším aktivitám.

kili
24. nov 2008

lenki, cez net, ale ten stan predávajú v Toys toy či ako sa to volá, je to taká syr, a tunel neviem kde, ale majú také všade

som si uviazala S. na chrbát a je tak spokojný 😵 , len toto koníkovanie sa mu moc nepáči, ale nejak nemám čo robiť, teda mala by som dať prať plienky, ale s ním sa mi to akosi nechce

lenki33
24. nov 2008

kili no nasla som stany 2 spojene s tunelom, ale to je obrovske, nie je to moc kde dat 😖
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2140862
ale asi mu kupim malu fitloptu, aj ked je to az od 3 rokov,ale aj tak my stale berie tu moju tak bude mat svoju 😉
inak baby ja som asi divna ale ja ked vojdem do hrackarstva tak sa mi zda ze tam maju same obludnosti, obrovske plastove kramy 😔 s ktorymi by sa Danu hral asi 2 minuty

valka
autor
24. nov 2008

lenki, vobec nie si divna...
my sme hladali obyc drevene kocky a vsetko je nehorazne drahe a z ciny...som uplne bola sklamana 😠 😒

audreyd
24. nov 2008

tak u nás fičia klasika drevené kocky, stavia neuveriteľné diela 😲 teraz pribudne drevený vláčik a knižky to vždy istia 🙂 teraz je zažratý do zvieratiek takých tých plastových, domáce, lesné, safari... naskladá ich do hasičského auta a chodí po byte "hasiť" 😀 lenka, veď kúp danušovi šatku novú 😀 😅 😎

kili
24. nov 2008

tak ja kúpim snáď toto, to by sa malím páčilo, strašne zbožňujú tú v avione
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3926140

valka, skús popozerať na MMB daj si do vyhľadávača kocky

certica
24. nov 2008

nestiham vas ani citat 😲
co sa KM tyka - u nas ho prakticky nepije nikto, velmi zriedka akurat MM, ale doslova vo velkom ficime na kyslomliecnych vyr. ( acidka, kefirka, zakysy a pod.), ci uz biele alebo ochutene. ja si vacsinou do neochut. davam rozne ovocko, no a potom aj syry maju chlapi velmi radi. uprimne, ja som rada, ze KM nekonzumujeme, len do varenia max.

hracky - martina som zatial nejak neriesila chudaka 😀 , viki uz ma trampolinu kupenu,, doktorsky kufrik (teraz kazdeho lieci), knizky nejake dostane, mal dostat aj bicie, len som to stornovala koli susedom. u nas (teda u neho) fici vsetko hudobne.
inak stan dostal kratko pred 2. narodkami na vianoce, ale nejak dlho ho to nebavilo, v podstate si tam naznasal kadeco, ale sam tam velmi nechodieval a hlavne ma malu izbicku, takze to vzalo vela priestoru.
lenki, fitloptu dostal viki tiez tak nejak okolo 2 rokov a dodnes sa s nou zabavi, vacsinou sa prida, ked hopkam ja s martinom na velkej, aj ked uz ho to tak neberie, ale fakt ju vyuzil vela a dlho.
vlacik a kolajnice tiez celkom uspech, ale nie az taky, ako som si myslela.
mne sa hrozne lubi detska smyklavka a najlepsie aj s tymi gulickami plastovymi, len na to fakt nemame v byte priestor.

kili
24. nov 2008
kili
24. nov 2008

tak nič, to zvyslé pexeso je o ničom, však je to len 22x20cm 🙄 , z ich zrakom by sa na tom hrali akurát tak z lupou 😀

lenki33
24. nov 2008

no bazen s plastovymi gulickami doma mame to sa mu ohromne paci,aj ked mame len taky maly asi 1m priemer, vlieza tam a vylieza, je pravda ze lopticky kazdy vecer zbieram 😅
ja by som mu este chcela kupit tu kocku kde sa strkaju rozne tvary geometricke myslim ze aj to by ho mohlo bavit, ale nemozem ju nikde objavit ani na nete ani v hrackarstve

indy
24. nov 2008

ahojky
tak veru zase je tu nahodene riadne tempo 🙂
Co sa tyka mlieka tak tiez kravske vobec nepijeme, pouzivam sojove, ale nie susene ale v tetrapacu sojovy napoj, slovenske od alfabio.Manzel z neho kazdu nedelu na ranajky robieva uuuuzasne celozrnne palacinky, mnam. On je vlastne na laktozu od detstva alergicky. Este, ked byvali tie mliecne desiate v skole tak odpadol v jedalni po vypity hrnceka mlieka. Takze Mojmirovi tiez urcite nebudem davat. No a u mna je to tak, ze uz nemam akosi chut ani na jogurt ani kysle mlieka a dokonca ani syry mi uz tak nechutia ako kedysi. Bez syrov som si nevedela zivot predstavit. Teraz si casto rozne orechove a semiackove mlieka aby som mala dost vapnika a vlastne vapnik z rastlin sa lepsie vstrebava ako zo zivocisnych vyrobkov.

certica
24. nov 2008

inac baby, ked spominate syry, ake a kde kupujete. zaujimaju ma hlavne tvrde. totiz, ked chce clovek kupit fakt nieco kvalitne, co sa syru podoba, su to slusne palky. MM obcas chodi sluzobne do holandska alebo nemecka, tak vzdy donesie a za rozumnu cenu, ale to sa hned sezere, len tak samotne...

ozaj indy - tetrapak 😉 . inac je to sranda, lebo 99% ludi pouziva a pise tetrapack 🙂

indy
24. nov 2008

Ja tiez neznasam klasicke hrackarstva posobi to tiez na mna hrozostrasne tie brutal frebne plasty. Ja milujem drevene hracky a idem objednavat z tejto stranky www.tidohracky.sk Lenki tu su rozne didakticke hracky, urcite si vyberies. A vsetky su tu skvele, neviem si vybrat, najradsej by som skupila vsetko 😀 to sa mi v klasickom hrackarstve stat nemoze, tam mavam opacny problem 😝

indy
24. nov 2008

certi diky 🙂

kili
24. nov 2008

certi, MM kupuje syry v lidli, ale nie tvrdé a ani nie drahé, ale že za tú cenu tam majú vyššiu kvalitu, ja sa v tom vôbec nevyznám, ale skús tam pokukať, lebo tam majú fakt iné veci ako inde.