Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

audreyd
4. dec 2008

tak hlásim, e choroby sa nás držia zubami nechtami 😖 dnes sme boli u dr. a tiež sme vyfasovali pamycon, robili deckám výter... som si hneď spomenula na kili, ako bojovala 😖 nás čaká detto ☹ ale mám očr na 10 dní, aspoň budú nejaké bubáčiky 😅

ale ešte pred dr. sme stihli adamkovho mikuláša v škôlke a veru sa aj trochu zľakol, že sa mu žiadny daršek neujde 🙂 som ho včera strašila, že to iba dobrým detičkám nosí 😉

valka, supiš knižka... myslím, že na rok ešte skoro, teda pokiaľ chceš, aby už pochopila na čo to je 🙂 ale ak to soravíš z nejakého šušťavého materiálu, ako napr. tie tesco knižky, tak v poho 🙂 prvý rok sa zahrá, druhý bude možno aj gombíky zapínať 😵

bihan
4. dec 2008

Tie choroby sa si preniesli cez internet aj na nás 😖 Sári soplí, kaká asi tak 3x denne a je protivka.. alebo žeby ďalší zub?

Inak tá knižka je skvelá 😵

fibi
4. dec 2008

tá knižka vyzerá parádne. Na prvý rok určite nie (aspoň u nás) dva roky možno - nemám predstavu..

lenki33
4. dec 2008

bihan perfektna fotka v pase, ale podla poslednej pridanej fotky do albumu to moc na zimu nevyzera 😀
zavidim vsetkym co ziju cely rok v teple a pri mori

musim vam napisat ze maciatko co sme kupili, nasej starej macke aby sa nam nezblaznila, tak je uplne najlepsi darcek pod stromcek, s Danusom su perfektni partaci, furt su spolu, moze ju hocijako natahovat, nic mu neurobi, dokonca ani neujde, cele dni sa spolu hraju, no skratka mladata patria k sebe 😉

mracik
4. dec 2008

knižka krásna, my máme podobnú zapínaciu textilnú kocku a Šimi sa s ňou celkom vyhrá, a čo sa týka knižiek, tie textilné a leporelá odmieta. "Číta" zásadne len tie naozajstné papierové 😅

olinka6226
4. dec 2008

caute baby... kto teda zajtra pridete robit tie gule, kedy Vam to najlepsie vyhovuje? mne je to v podstate jedno. zajtra mam volno cely den 😀

kili
4. dec 2008

ahoj oli, my asi ťažko. Síce je už lepšie, asi ten stoptussin zabral. Ale trošku sople sú aj hrdlo, tak to by na nás všetci škaredo zazerali 😀

kili
4. dec 2008

knižka je fakt parádna, ale to by som asi nikdy nezvládla ušiť.
Možno to dám ako úlohu pre moju mamu, za rok by to stihnúť mohla, skôr to aj tak nemá význam. Tak na budúce vianoce to bude aktuálne 😀

olinka6226
4. dec 2008

nemal by kto zazerat... ved je to u mna doma... jedine zeby fibi s valkou 😀

kili
4. dec 2008

oli, jáj, ja že sa chystáte do MC
tak to som sa tak ftirkla k tebe domov 😀 😀 😀

olinka6226
4. dec 2008

😀 😀

fibi
4. dec 2008

aj my sa vtirkneme...lujza vyzerá byť odolná, odolala aj laryngitíde mojej sestry a jej rodiny 😀

olinka6226
4. dec 2008

baby mrzi ma to rusim zajtrajsok... prave mi zomrel otec ☹

fibi
4. dec 2008

juj oli je mi to strašne ľúto. Úprimnú sústrasť 😔

certica
4. dec 2008

ahojte
oli, tiez som rozmyslala, ze sa vtirknem, kedze vikiho zajtra rano vezieme do lamaca k mojej mame. no ale toto mi je smutne 😢 , uprimnu sustrast 😔 .

bihan, v prvom (aj druhom) momente som myslela, ze je tu niekto novy 😀 , ale naozaj pekna fotka. v podstate ako vsetky 😎

audreyd
4. dec 2008

oli, teda... 😔 úprimnú sústrasť ☹ drž sa...

indy
4. dec 2008

olinka to je smutne, uprimnu sustrast

bihan
4. dec 2008

Oli, to mi je ľúto, úprimnú sústrasť 😢 😔 To musí byť ťažké.

Babulky, dík za pochvaly... už sa začína aj u nás zvianočnievať.

kili
4. dec 2008

oli to mi je ľúto ☹ . čo sa stalo? niečo náhle?
my sme dnes boli na pohrebe MM dedka. Zomrel v sobotu na svoje 80siate narodeniny 😔

smary
4. dec 2008

olinka je mi to strasne luto 😢 uprimnu sustrast 😔

kepi
4. dec 2008

😔 oli uprimnu sustrast.. 🙄 cas vylieci.. 🤐

verulka
4. dec 2008

😔 😔 😔 oli, tak to ma neskonale mrzi 😔 😔 vela sily ...

venonna
4. dec 2008

oli, drz sa, myslime na Teba 😔

olinka6226
4. dec 2008

baby ocino bol uz dlhsie chory, ale odmietal ist k doktorovi. v podstate sme cakali ze to niekedy pride, len sme dufali ze pred vianocami to nebude.

kili
4. dec 2008

úprimnú sústrasť 😔

dedko MM umrel na druhý deň v nemocnici. Bola chyba ho tam odniesť na víkend, ale inak sa nedalo. Babka bola už strašne unavená, lebo stále niečo chcel (ale on o tom nevedel), nechcel jesť a keďže bol cukrovkár, tak tým pádom mu klesla hladina cukru a postupne bol nehybný. No v nemocnici nič nerobili, iba tam prechladol a ešte povedali, že keď dostane zápal plúc, tak to neprežije, no ani to nestačil a nezvládol to. Ako toto je fakt príšerná starostlivosť. Ale asi lepšie, ako keby ho babka našla mŕtveho doma, to by zas zložilo ju.

valka
autor
5. dec 2008

oli, uprimnu sustrast...kili podobne..

olinka6226
5. dec 2008

kili tiez prijmi uprimnu sustrast ☹

kili
5. dec 2008

no ono to nebol môj dedko, takže. Ale ja na emócie moc nie som ani k vlastnej rodine.
Ale bolo to smutné, teda najsmutnejší pohreb, čo som zatiaľ bola. Ale v jeden okamžik som sa v duchu smiala. Som si predstavila toho balzamovača, ako dedkovi prerátava prsty na ruke, na pravej ich má totiž len 4 a to tak rovnomerne rozložené, že ja som si to 10r nevšimla, napokon mi to povedali tak mimochodom, že sa o tom bavili a ja som nevedela, že čo si robia srandu a sa divili, že ja to ešte neviem. Tak som si to predstavila, že si ten človek myslí, že čo zle vidí... 😀 Ale už sú asi zvyknutý na všeličo

kili
5. dec 2008

a boli sme zas u tej psychologičky. ja tam tak rada chodím, vždy mi tak zdvihne náladu 😵
malích vychválila, že pekne napredujú... no ale čo ma utešila bolo to, že nerozumejú. Ja som jej totiž povedala, že oni ešte vôbec nevedia, že keď niekam ukazujem, že proste tomu vôbec nerozumejú, že sa majú kukať tým smerom ale kukajú pri najlepšom na prst ale skôr to ignorujú úplne. Takže s tým súvisí všetko to ostatné, pomenúvanie vecí, porozumenie... Ale naučiť sa to nedá, musia na to dozrieť.
Som si to aj myslela, ale som rada, že mi to potvrdila. Ináč celkom zodpovedajú tomu 1,5r, tak to som rada. Iba v tomto proste zaostávajú a s tým súvisí strašne veľa iných vecí. U takto nedonosených detí sa môže stať, že ten vývoj ide nerovnomerne, že niečo vedia na ten 1,5r a niečo ešte nie ani na tých 11m, kedy už to ukazovanie normálne deti vedia a tým pádom sa už učia pomenúvavať veci, ľudí...
Takže ako som tu už hovorila, oni mi proste fakt ešte nerozumejú.

audreyd
5. dec 2008

kili, teším sa s vami 😵 pekne napredujete 🙂