Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

lucinka1104
24. nov 2008

rovni 🙂 jej 🙂

lucinka1104
24. nov 2008

weroni kanavit už zachvíľu nemusíš už len raz lebo po zaradení príkrmov sa už nedáva

valka tie alany skusime aj my 😉

valka
autor
24. nov 2008

lenki, silice su vlastne EO? pozeram na stranku,co odporucila mracik...a este raz, co je to ten nosny olej? 😕

audreyd
24. nov 2008

weroni 🙂 látkové si neskúšala? my sme mali problémy na dovolenke, zobrala som pár jednorazoviek. tiež sa zaparovala, že až 😔 odvtedy fičíme väčšinou na bavlnených a je po probléme. a keď z času na čas šupnem jednorazovku, tak alanu z dm 🙂

bihan, tak teda aj ja chcem jeden struk, už keď sa ťa chystáme zneužiť 😅 možno sa nakoniec do vanilky zamilujem 😉

rovni, šup na seba 🙂 sonulah má v albume foto ako s malým žehlí a má ho uviazaného vpredu 🙂 ja nežehlím, takže mne takáto dilema odpadá 😀 inak keď napr. robím niečo v kúpelni, tak malá miluje pozerať do práčky, má to miesto televízora 🙂 máme zpredu plnenú...

a odsávačka na vysavač u nás fičí!!! adam ju najrv neznášal, rev na plné kolo, ale jedného pekného dňa si ju sám doniesol, keď mal plný noštek. to ma utvrdilo v tom, že robí scény už viac menej zo zvyku a preto, že ho držíme a nie preto, že by ho to bolelo alebo čo. sám prišiel na to, že je mu lepšie bez nosa plného soplov ako s nimi 🙂 no šikovníčekk to je 🙂 adeli si celkom dá odsať, ale tiež sa mece, keď ju držím... 😒

nám na bruško (koliky) a suché miesta pomáhal práve ten olejček od nášho suseda - ľubovníkový 🙂

weroni
24. nov 2008

valka tie som tam tiez videla hned vedla tych Babyloviek nuz ak to svrbenie neprejde tak vyskusam, ja by som tie latkovky rozhodne brala no momentalne to u nas nehrozi, vsetky financie taha nas domcek do ktoreho sa chceme na jar-leto prestahovat, ale som pevne rozhodnuta ze pri druhom dietatku sa na tie latkovky pripravime 🙂 to uz bude u nas v dedine aj kanalizacia - teraz ficime na zumpach 🙄 takze to bude o inom 🙂

lenki33
24. nov 2008

weroni podla mna je to signal na bezplienkovanie 😀 a latkovky samozrejme
jasne ze sa daju pit, pila som napr tekvicovy,moja mama lanovy a podobne
inak ja teraz pouzivam na Danusa makovy a ten tak krasne vonia ze by som si tiez logla 😀

valka nosny olej je ten do ktoreho pridavas EO, cize napr mandlovy, jojobovy a pod

audrey este som vanilkovy cukor nerobila, inak aj u nas dostat vanilkovy cukor trstinovy stoji asi 8Sk
ale idem ho robit tak ze dam do mixera rozrezany lusk, este asi na 3 casti prekrojeny, vydlabane semienka plus cukor krystal a mixujem, potom sa to preoseje, s tym co zostane na sitku pridas zase krystalovy cukor a azase mixujes, vraj sa tak da urobit cca pol kila, postup je podla Jamieho Olivera

audreyd
24. nov 2008

valka, sme to tuším naraz písali 🙂

weroni, ja som do látkoviek neinvestovala ani korunu 😀 používam staré známe tridsaťročné ešte po mne a po sestre 😉 a prať tiež nebudeš oveľa viac 🙂

lenki33
24. nov 2008

EO su silice

lenki33
24. nov 2008

baby myslite ze ten vigantol je fakt taky dolezity, ked chodime kazdy den von, okrem toho D vitamin sa uklada v tele,nie?? 😕 takze z toho mesiaca pri mori, mu tam nieco muselo ostat 😀
a dalsia vec je ze aj tak to ide aj cez mlieko, nie??

audreyd
24. nov 2008

ja mám vigantol ešte prvý, ktorý sme vyfasovali, keď sa adeli narodila... kanavit sme nedávali vôbec, ani pri adamovi... pri adamovi nám ho ani nepredpísali (mali sme inú dr.) a pri malej sa mi to zdalo zbytočné, keďže sa aj adam bez toho zaobišiel. no a vihgantol som dávala, keď som si spomenula. teda veeeľmi zriedka, keďže máme ešte prvú dávku 😅 v lete som nedávala kvôli slniečku a teraz kvapnem možno raz za týždeň... tiež si myslím, že dojčené deti toho veľa dostávajú v mlieku 🙂 kedysi sim kupovala vigantol v lekárni bez predpisu a lekárnik mi ho nechcel predať, lebo že či náhodou nechcem dieťa predávkovať, že veď to je toxické!!!! 😲 😲 😲 a áno, D sa ukladá v pečeni a fakt môže spôsobiť predávkovanie...

valka
autor
24. nov 2008

lenki, prave ze mlieko obsahuje nehorazne malo vitD... ☹

ktory EO davas do vysavaca? si ma uplne namotivovala 😅

valka
autor
24. nov 2008

jo, pozerala som v hanuse a tam nemaju vanilku 🤐

lenki33
24. nov 2008

do vysavaca davam bergamot, alebo citron, alebo levandulu, matu, podla nalady ked ma mala tie sopliky tak mozes dat tu borovicu

ako s tym D vitaminom mi stale nejde do hlavy ze by to bolo v tej prirode tak zle zariadene ze by sme museli kvapkat umely D vit, ako maly sa narodil v zime tak ked bol uplne mimi som mu aj ja davala ale skoro rocnemu dietatu??? no neviem, nezda sa mi to

a ten vigantol tu na koniku zjedlo nejake dieta, myslim Mirka od S.arika a boli s tym v nemocnici a mali s tym problemy, lebo vtedy sa myslim nadmerne vstrebava vapnik

valka skutocna vanilka je dost draha
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=723

verulka
24. nov 2008

lenki ,mojej kamosky syn mal velek problem, ona to "flakala" a no a zrovna jej syn nejako este k tomu tazko vstrebalava Dvitamin. Tak okrem toho, ze mal velmi pokrivene nozky, tak sa liecil do tusim 5rokov..vtedy si tlkla halve, ze vigantok nedavala, reps velmi malo. Ono ak by ho davala mohlo to byt ovela lespie..mozno to bola eln vynimka, ale odtvedy som v tomto poctivka( a to som inak lajdak)
weroni, aj u Rona to zacalo s ritkou blbonut no a latkovky nam pomohli. ak by nebol tak totalne ucurany, tak moznp iresim aj lacnejsie plienky, ale to u nas nehrozi..no teraz uz skoro 2mes nepouzivam masticku na prdelku 😵
lenki, skusaj si princeznu dat na chrbat, ja som sa tiez bala a teraz tak ficim cely cas doma 😉

valka
autor
24. nov 2008

napokon som sa predsa rozhodla pre hanus, (na zaciatok nech neminiem cely majland 😀
lenki, co by si este doporucila?
Bergamotová silica 5 ml
Čajovníková silica 5 ml
Eukalyptová silica 10 ml
Klinčeková silica 10 ml
 Kosodrevinová silica 10 ml
 Levandulová silica 10 ml
 Mätová silica 10 ml
 Mandarínková silica 10 ml
 Muškátová šalvia-silica 10 ml
 Pomarančová silica 10 ml
 Škoricová silica 10 ml

fibi
24. nov 2008

no tak baby kým som vás dočítala tak mi lujza komplet počmárala bielu stenu v kuchyni a v obyvke voskovkami....keď som ju hrešila, tak sklopila oči a potom na mňa smutne kukla a povedala "hava"...proste si nakreslila psa...

No a už neviem čo som chcela...

kili
24. nov 2008

fibi, tvoja malá je taká zlatá 😵

zuzana.k
24. nov 2008

Weroni- latkovky ti pridu drahsie ako jednorazovky? 😕 Moja znama mi tvrdila, ze to vide lacnejsie a potom z nej vyslo ze dava 2 plienky denne. Ja som sa pocas tehotenstva rozhodla ze nebudem pridavat planete takyto odpad a dalsia vec-neznasam vlozky, tak som bola rozhodnuta, ze ani babo nebudem balit do igelitu a papiera. Kupila som popoliny, dnes by som kupila nieco lacnejsie aj z druhej ruky-lebo uz viem o BKM.
Lenki-tvoj blog som samozrejme presla-je pekny akyo pisali baby, len som chcela pocut ako si sa ty dostala k AO a co ta presvedcilo, na blogu su prakticke rady co je naco. Ale neva, uz tym nejdem otravovat.
Ja som cukor vyhodila, mam len take balicky pre navstevy.
Vigantol, mi pride neprirodzeny, ale myslim ze ma ovplyvnil tento web-
http://www.sweb.cz/zdenka.psenickova/maminky2.h...
Citacia k viataminu D- "jestliže nemáte tmavou afro pleť a nebydlíte ve vysloveně severské zemi, je ho v mateřském mléku dostatek a i miminko si také vyrobí část potřebného množství samo; můj dodatek: vitamín D je na steroidní bázi a zasahuje do hormonálního systému, může tedy vést ke změnám v psychice a jiným neblahým efektům"

fibi
24. nov 2008

kili, no niekedy je na zožratie, ale občas na roztrhnutie....

ja používam homeo na zúbky chamomillu a celkom zaberá, neviem čo si mám myslieť o tom linku čo tu dala venona. A lenki dík za ten tvoj blog, určite ho preštudujem 🙂

fibi
24. nov 2008

aha a weroni, ja tiež hlasujem za látkovky 🙂 a tiež ma zaujala tá vanilka, no neviem, mne je z nej zle, presne ako audrey písala...vždy sa mi vybaví jazda autom a tá vanilková vôňa zo stromčeka zmiešaná s pachom benzínu v škodovke 😝

zuzana.k
24. nov 2008

Ja som chcela este k soplikom. Odsavacku som este nemusela pouzivat a zahlienenosti sa snazim predchadzat stravou. Raz sme mali sopliky, ked mala Paula asi 3 mesiace a zacalo sa kurit-suchy vzduch. Dr mi radila kvapnut do nosa z mojho mlieka. Dala som trochu na tycinku a povytierala nostek. preslo hned. A tiez postupujem ako lenki-cistim nostek po kupeli tycinkou.

valka
autor
24. nov 2008

weroni, ak sa ti zdaju popolinky drahe, skus pozriet sem www.plienka.sk...
ale ak bezplienkujes a stihas chytat kakania, tak potom stacia obycajne stvorcove...ja mam plienkovu vybavu ako zo zurnalu, ale tvarovane davam iba na noc...cez den idu stvorcovky... 😉 a to je teraz cca 20-25sk/ plienku...a potrebujes tak 40-50...prerataj si, ci je to drahsie ako jednorazovky 😉

smary
24. nov 2008

lenki no prave ze viem,co moze sposobit predavkovanie vigantolom,resp. D-ckom (S.arikov pribeh poznam,plus som chemicka) tak som ho obmedzila...jurkovi asi v polroku robili rozbor krvi,ci nema poruchu vstrebavania vapnika,kvoli tej obrovskej fontanele ale vsetko bolo v poriadku,takze si aj pre to myslim,ze tolko umeleho D-cka nepotrebuje 😉

osdavacka na vysavac je pre nas uuuzasny pomocnik,jurko sice pri tom kedysi plakal,ale sopliky mu nadherne vychadzali a ten plac nebol nejaky extremny,v momente,ako som vytiahla odsavacku z nosa plac prestal...asi v 14m sa odstavanie stalo aj pre jurka zabavou a v podstate si sam donesie odsavacku a ukaze na vysavac,ked ma plny nostek...jasne,ze najskor musime odstat sopliky krtkovi,zebre,maminke,ockovi,niekolkym knizkam,ale potom sam nastavi nostek a odsavame s usmevom...skusala som odsavat aj s tou obyc odsavackou ale nevytiahla som absolutne nic 😕

smary
24. nov 2008

jaj a este porobit si nieco doma v domacnosti popri jurkovi? 😀 kedze som satku ani nosic nemala,ale jurka som na rukach navlacala,tak v nasej domacnosti je bordeeeeeeeeeel 😅 akoze nie ze svaby alebo co,zase to nie,ale okna sme nemali umyte asi 1,5r,navarit sa mi podari az teraz,ked je uz jurko relativne samostatny,uz teraz prislo perfektne obdobie,ked mozme spolu komunikovat,dohodnut sa spolu,napriklad,mu poviem,teraz idem uvarit obed pre jurka,uvar obed ty pre mamu,dam mu varesku,misky a varime spolu atd,takze uz pomaly aj okna mame umyte a tak 😀

kili
24. nov 2008

tak u nás pri odsávaní rev ako by ich drali. ale bolo obdobie, že S. neplakal, len sa bránil ale potom to prešlo a zas rev. Teraz sú soplavý ale ešte som neodsávala, len používam morskú vodu.
ináč akurát išiel na čt1 dokument, presne som to nesledovala, ale tam šimpanz používal na sople stonku, ktorú si pichol do nosa aby sa mu poriadne kýchlo a tak si vyčistil nos 😀 šikulka. Ja som tiež používal to kýchnutie, že som dala na slnko, keď sa dalo, aby si kýchli, žeby som skúsila aj korenie? 😀

bihan
24. nov 2008

Kočky, čo hovoríte na sójové mlieko? Teda nie pre malú, tá má ešte UM, ale ja keď som bola menšia a mladšia, tak som vypila pol litra až liter mlieka denne a teraz nejako ako máme malú, tak mi príde čudné kŕmiť sa v dospelom veku mliekom iného živočíšneho druhu, ale nadobro sa ho zbaviť nedokážem. Používate ho niektorá ako náhradu KM?

Weroni, ak si občas zablúdila do Látkovie a videla si, koľko sme "prelátkovali" s Bambu a Olinkou, tak asi chápem, že sa ti to zdá drahé, ale ver, že sa to dá aj oooooooveľa lacnejšie a jednoduchšie...my sme náročné spotrebiteľky 😀

smary
24. nov 2008

bihan ja,vsade tam kam ma ist KM a neda sa tam pouzit jogurt,alebo smotana tak davam susene sojove mlieko 😉 ja som hrozny zaznavac KM a zo sojoveho mlieka robim aj puding,kolace,...palacinky som neskusala,ale tam davam namiesto KM mineralku...

kili
24. nov 2008

francúzke palacinky sa tuším robia len zvody. Ináč mi tiež pridávame minerálku (ak máme, čo teraz nie je skoro nikdy) ale základ je z mlieka

bihan
24. nov 2008

Ja som prvýkrát kúpila sójové mlieko asi predvčerom a aby to nebol veľký šok, tak je mierne ochutené, ale po prvom pohári mi to prišlo lepšie a lepšie, tak sa asi čoskoro prepracujem k tomu "čistému"😀 Jogurty robíme domáce z plnotučného mlieka (tie naše klasické smotanové mi prídu hrozne kalorické) a som rada, že viem, čo jeme. MM som zásobila bio lekvármi, lebo my so Sárou ich zvládame bez cukru.

Kili, s vodou sa robia pohánkové palacinky, tzv. galettes a potom sa plnia kadejakými slanými mňamkami. Tie sladké sú s mliekom.

fibi
24. nov 2008

bihan nehodíš recept? To znie dobre.
K tomu sójovému mlieku...neviem, my mlieko max do kávy a občas na varenie, ale dosť často máme jogurty a acidko. Viem že sa dá urobiť aj mandľové mlieko, to môže byť dobré, ale asi dosť prácne a ja som lenivka