Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

kili
8. jan 2009

smary, a koľko váži? nedá sa chytiť a proste zobrať?
myslím, že sa moc silou mocou snažíš, aby dieťa všetko robilo dobrovoľne, to sa proste nedá. Predstav si túto situáciu pred 100tis. rokmi s tým rozdielom, že vás naháňa šablozubý tiger, to by sa matka asi nepárala s tým, presviečať dieťa, že naozaj musia ísť 😀

kili
8. jan 2009

keď som si čítala ten príbeh, tak som si myslela, že on v tej kuchyni na seba niečo vylial a museli ste ho celého prezliekať, to by teda porazilo mňa, ale toto? Schmatnem dieťa, poviem, že musíme ísť a ide sa.

audreyd
8. jan 2009

smary, my mávame dlllhé chystanie ráno s adamom do škôlky ☹ on si zaumieni, že obutý a oblečený chce kakať 😠 spočiatku sme ho nechali, teda veď aby ho bruško nebolelo, ale po niekoľkých pokusoch sme zistili, že jednoducho prišiel na to, že takto nás môže "ovládať" (medzitým si ešte odbehol kade tade, porozhadzoval pol bytu a kdesi čosi aj vyprodukoval...). tato nervy na dranc, ja z nich oboch tiež 😠 adam vysmiaty 😀
podľa mňa kili má pravdu - ide sa a hotovo! a ten šabľozubý tiger ma teda vážne dostal, to nemá chybu 😀 😀 😀

s tou zubnou kefkou skús kôš na ielizeň, to je naše obľúbené miesto, tam si chodila schovávať kefku aj lujza. okrem kefiek tam pravidelne nachádzam lyžičky, hračky a niekedy aj nejaké stravné jednotky 😅

smary
8. jan 2009

kili ano mas pravdu,ze sa silou mocou snazim,aby dieta robilo vsetko dobrovolne,ale asi to nejde,ze? 😖 a problem nie je v tom,zeby som ho schytila a zobrala (on je drobec,silou ho v pohode zvladnem),ved ja som ho od tej linky a aj zobrala,mne vadi,ze pri tom tak strasne reveeeee,a ako som pisala teraz v zime to nie je neviem co zobrat do mrazu dieta,ktoremu stekaju potoky slz po licach,a este tie sople,tie sa mu pustia spolu so slzami a niekedy reve tak,ze sople treba odsat(a to je uz teda brutus odsavat vysavacom naobliekane dieta,hlavne ked sa niekam ponahlam),inak sa mu ani dychat neda...takze ja hlavne neviem,ako zabranit tomu revu....
ale inak poznam este extremnejsiu osobu,co sa tyka toho,ze dieta ma vsetko robit dobrovolne,ona proste ked dieta povie,ze nechce ist na postu (3r) tak na postu nejdu,kludne aj niekolko dni,lebo predsa nemoze chciet aby tam to dieta islo nasilu!!! 😝 ako to mi je jasne,ze v takych pripadoch proste rozhoduje rodic....ja skor presvedcim dieta aby chcelo ist tam,kam chcem ist ja 😅

smary
8. jan 2009

aud kos na bielizen? ten som az tak dokladne neprezrela,ale budem dnes prat,tak to skontrolujem,dik 😅 ....este niekto iny napad? 😕

audreyd
8. jan 2009

smary, adam sa vždy nechá "kúpiť" na jeho obľúbené pesničky v aute 😅 akurát fičí "dynamit" od olympiku, donedávna to bol čechomor 😀 😀 😀

smary
8. jan 2009

aud v nasom aute nemame prehravac ani radio 😅 dnes proste sa nedal "kupit" nicim,ani tym,ze ide k starkej (strasne rad tam chodieva) ani tym,ze sa bude viezt v aute (auta miluje)....asi si potreboval poplakat alebo co 😅

bihan
8. jan 2009

Smary, toto je pre mňa jasný prejav blbého rozmaru a absolútne by som neriešila, či chce alebo nechce ísť 😅

bihan
8. jan 2009

Ale šabľozubý tiger nemá chybu 😀

My máme práčku ako odkladací priestor. Minule som ju zabudla skontrolovať a oprala som tatíkov USB kľúč a pingpongovú loptičku (možno aj nejaké sucháre, ale tie sa asi rozložili 😅)

smary
8. jan 2009

ok baby,tak ste ma presvedcili,lutost odlozim 😅 ....len este doriesit ten technicky problem so slzami a soplami a bude 😎

pracku som skontrolovala 😒

bihan
8. jan 2009

a v izbe pod posteľou? My máme v detskej ešte kreslo a minule mi mladá vzala peniaze z peňaženky a tam si ich schovala a ja som chodila po byte ako blbec, obviňovala som manžela, že mi to mohol aspoň povedať a on v tom bol nevinne.

kili
8. jan 2009

ja nikdy neriešim, čo deti chcú, keď majú niečo, s čím sa hrať nesmú tak zoberiem a hotovo. Minule u nás bola bubaaca a sa divila, keď som im zobrala hračky (boli jej a už odchádzala), že vôbec neplakali, brali to proste ako fakt a nutnosť. No sú na to zvyknutí od mala 😅

smary
8. jan 2009

bih plazila som po zemi a hladala pod kazdym kreslom,postelou,gaucom.... ☹

ten plac vyzera dost casto takto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kili
8. jan 2009

ono si treba stáť za svojim. keď sa dieťaťu ukáže, že na plač niečo získa späť, tak to akoby si mu tú vec zobrala len tak, pre nič za nič a môžeš mu ju vrátiť. ale keď mu ju zoberieš a nikdy nevrátiš (teda nie v ten moment, dlhšie obdobie si také dieťa nepamätá), tak to berie, že je to niečo, čo nesmie.
ako keď sa mláďatá v prírode učia čo môžu, tak napr. sa z hadom hrať preca nesmie, mláďa ale chce a chce, tak mu toho hada dá? nie, proste sa nesmie a hotovo, mláďa nevie prečo, ale jeho dôvera v matku je proste nepoškvrnená a tak bere, že je to asi niečo nebezpečné alebo čo presne. Ale keď sa mu raz dovolí raz nie, tak potom v tom bude mať zmätok.

smary
8. jan 2009

kili ja tomuto vsetkemu rozumiem,ved ja neustupujem,ked treba ist,ideme,ked nieco chcem zobrat z ruky,zoberiem,ja riesim ten strasny plac...to nie su 2-3 slzy,to je potok....

kili
8. jan 2009

smary, naši nikdy kôli niečomu takto neplačú, len sa teda jedujú, keď im niečo nejde, že vreštia, jedujú sa, ale fakt neplačú. keď idú slzy, tak to je fakt už niečo, nejaký hrozný pád (kusnutie do pery..., A. neplakal, aj keď spadol z obrubníka rovno na nos). Niekedy sa jedujú, že ich dám do kočíka, to je S. úplne nervný, ale slzy nejdú, ale proste ignorujem, musí sa ísť do kočíka a ide sa.
Ako nie že by som bola taký diktátor, oni si v podstate môžu robiť čokoľvek a hrať sa s čímkoľvek, čo MM je z toho nervózny, a keď je doma, ich len furt napomýna. Ale keď je niečo také, že musíme niekam ísť, tak nediskutujem, oni nepotrebujú vedieť dôvod, prečo niekam ideme, musí im stačiť, že ja to chcem.
Neviem, či to viem presne opísať 😕

kili
8. jan 2009

smary, ono vydrž a nesnaž sa presviečať. On si potom myslí, že s ním o tom diskutuješ, či sa ide alebo nie a keďže nevie rozpdávať, tak svoj nesúhlas s tým vyjadruje plačom. Nabudúce mu vôbec nehovor, obleč a keď sa hrá, tak povedz, že už musíte ísť a zober ho. On plakať asi bude, bude o tom chcieť "diskutovať", ale časom hádam pochopí, že keď sa ide tak sa ide.

smary
8. jan 2009

kili chapem co sa snazis opisat 😉 u nas to je podobne,len s tym rozdielom ze jurkovi idu tie slzy hned a veeeela....

kili
8. jan 2009

aha, no naši fakt našťastie neplačú 🙂 su to takí malí drsniaci 😀

janula203
8. jan 2009

Ahojky dievcata, celkom dobra tema....
Viacmenej suhlasim s kili....ked dakam treba ist, tak deti zvacsa na to pripravime, povieme kam sa ide a preco a ide sa...ak niekto nechce, smola....musia chapat....janka ma tri, ta pochopi, ale je to vzdorovite dieta, tak casto aj ona dostane zachvaty zurivosti...tiez skusala take, ze ked sa ma ist spat, tak jej pit treba, hracku a ine ....zarazili sme to po tyzdni, u nas sa zavru od spalne dvere a to znamena, ze co si kto zabbudol, ma smolu....dnes sa mi napr. stalo, ze neposluchla, co som jej povedala, tak som ju capla varechou po zadocku, ale to len tak slabo....aby nebrala moju vystrahy len tak....
A mladsi...ten sa vie krasne zlostit...joooooj, az som prekvapena, inak je to zlaty tutulko :o)))

smary
8. jan 2009

baby s tym plynom to vyzera celkom vazne,pozerate niekto tlacovku na TA3? 😖

smary
8. jan 2009

kili inak jurko je asi fakt taka cintlavka 😀 a ty mas proste doma normos chlapov 😎

janula203
8. jan 2009

Ale janka je starsia...to uz su deti velkacke....ja som nazoru, ze treba deti viest aj k discipline, lebo nam inak vazne po hlave poskacu.....mozme sa blaznit, robia so mnou absolutne vsetko...varime, upratujeme...a o hrani nehovoriac...snazim sa im venovat co najviac, aj ked niekedy by som potrebovala vypnut....ale dnesna doba je zla...to uz nie je ako kedysi, ze ked sme sa pozabudli vonku na schovavacke, a ze uz bola davno tma, a mamy nas hladali.....dnes keby som hladala svoje dieta, tak by som trpla, ci este vobec zije....je to tazke....dufam, ze moje deti budu v puberte ako ja...kludne pri knihach :O)))

kili
8. jan 2009

samry, nekukala som, čo hovorili?

smary
8. jan 2009

kili,ze este 2 dni bez plyny a bude treba zvazit znovu zapojenie jadrovych blokov a tiez,ze podniky neskrtia plynove kohutiky tak ako by bolo potrebne a tym padom velmi rychlo skoncime bez plyny vsetci...dnes uz bolo na jahnatkovi vidiet,ze mu prihara 😒

kili
8. jan 2009

mne mama včera hovorila, že máme zásoby na 2m, na rozdiel od poliakov a maďarov 😕

smary
8. jan 2009

kili ano,ak budu dodrzane opatrnia,ale opatrnia dodrziavane nie su....

janula203
8. jan 2009

ja zasa sledujem aktuality na azete....my tiez setrime plyn...aspon otuzujeme.....snazim sa temperovat, a ked citim zimu, trosku pridam...a v noci vypiname....

janula203
8. jan 2009

ale bojim sa...byvame v podnajme prechodne....sme na plyne, aj ohrev vody...domcek bude na elektriku...chceli sme davat tepelne cerpadlo, ale je to vela korunek.....skoda, ze stat tie alternativne metosy velmi nedotuje

kili
8. jan 2009

no my máme sklokeramickú dosku a kúrenie moc neovplyvním, nedajú sa nám regulovať rádiátori 😒