Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

olinka6226
14. nov 2008

ok 🙂 ja som bola doteraz presvedcena ze francuzska postel je okruhla. tak viem nieco nove.

valka
autor
14. nov 2008

audreyd, to mate riadne letisko...my mame 1.6x2 a staci- zatial 😉 no musim napisat, ze my sme s manzelom spavali 4 mesiace na obycajnej 0.9x2..a potom dalsi rok na 1,4x2...tak toto nam pride ako obrovska postel 😅

kili
14. nov 2008

fu, my sme s MM nejaký čas spávali na 1,25x2, bol to vlastne gauč, dosť hrúza, ja sa príšerne mrvím, vlastne sa nonstop prehadzujem až kým nezaspím, takže otáčanie bolo jak v rakve. Ale obaja nie sme naštíhlejší, tak je to možno aj tým. Teraz máme gauč asi 1,33cm, ale obaja sme tam spali iba jednu noc a nič moc, radšej on je na posteli a ja nagauči.

valka
autor
14. nov 2008

kili, a nepomohlo by, keby ze mate iba skladacie matrace? na den by ste mali poskladane na sebe ako gauc a na noc veeeeeeeeelku postel? 😉

audreyd
14. nov 2008

valka, my máme adama medzi nami a ten teda kope ako kôň, tak je nám aj to letisko malé 😀 vedľa mňa na balkóne je ešte adeli 😀

kili
14. nov 2008

valka, k tomu by bolo treba rozobrať postele, MM sa na to chystá, ale to fakt bohvie kedy sa stane realitou 🙄

olinka6226
14. nov 2008

joooj aj samko kope ako kon, hlavne nad ranom 😠 a potom sa o siestej posadi ze je vyspaty a tolko pisti kym nevstanem aj ja 😠 co som komu urobila ja co tak rada spim, mam dieta nespavca

kili
14. nov 2008

ja trošku "poškárlím", naši dnes spali do 10.30 😅 😀

kili
14. nov 2008

... od 20.30
kým sme ale nezaspali my s MM, tak sa párkrát zobudili, A. som dala čúrať a vyčúral sa. Potom som to išla spláchnúť, teda osprchvoať, keďže to bolo do vane a nevedela som náisť, kde sa vlastne vyčúral, čo to išlo rovno do výlevky? dala som ho totiž čúrať po tme, no možno sme sa do vane ani netrafili 😀 . No a potom sa zobudili o 8mej keď išiel MM do roboty, ale za 2m spali zas a ja tiež

olinka6226
14. nov 2008

joj ani mi nehovor. teraz konecne spi, ale kto vie do kedy... aj tak musim ist do obchodu a na postu poslat balicky.. a vyvencit psa. a vonku je pocasie pod psa...

valka
autor
14. nov 2008

audreyd, aj nasa kope..ale vdaka vaku na spanie je to dost limitovane a vyrazne stlmene 😀
kili, to by si ho dostala, keby prisiel domov a zrazu by boli postele rozobrate, co? 😀

weroni
14. nov 2008

baby furt sa tu cisla riesia? 😀 nuz teda nasa postel ma 195 x 215 cm lenze my sme obaja vysoki - ja 180 a manzel 188 🙂

olinka6226
14. nov 2008

weroni tak to sme vysoki podobne akurat MM je o 2cm mensi od tvojho

audreyd
14. nov 2008

valka, užívaj si, dokedy ti chce vo vaku spať!!! to naše 17kg dieťa ani za svet 😠 a to sú iné rany 😖 dne do rána som ho nasúkala do vaku a vykrikoval zo sna, že on tam spať nebude! potom je ľadový ako žaba, lebo pod paplóno detto spať nebude. momentálne soplíme celá rodina, smrk... 😝 a ja ako bonus mám členok v kýbli ☹

olinka6226
14. nov 2008

samko je v spani po tatinkovi - nespavec a najradsej co najviac vyzleceny a samozrejme neprikryty. minule robil taky cirkus ze som mu musela dat dole pyzamove gate. u nas som chvalabohu stale chora len ja. nejak sa ma to drzi.

weroni
14. nov 2008

audrey a co si vyvadzala s clenkom? takze Adamko by bol najradsej v Adamovom ruchu? 😀 😀

verulka
14. nov 2008

cafte, jooj kili, to mne nespali od 10,30 nikdy 😀 ale moji krpci maju ultra malu potrebu spanku uz roky 😅 no a moja potreba sa opat zvysuje..ja som po dnesnom dni v stave zaspat postojacky...teraz cakam na jeden mailik a letim spat 😔

audreyd
14. nov 2008

weroni, išli sme do mesta a niesla som adeli dole schodami a akosi som sa prerátala, miesto jedného som zobrala dva a ešte som aj blbo šlapla nejako 😖 bolelo jak šľak, ale za chvíľu stŕplo. ja pobehala celé mesto ako lucifer, prišli sme po cca 3 hodkách domov a rozbolelo nenormálne 😖 ako sa hovorí, keď je koze dobre, ide na ľad tancovať! a navyše máme soplov v rodine na rozdávanie ☹ tatinka sme nevideli celý týždeň, zajtra ide ešte aj do školy ☹ takže pekný víkend pred nami 😢

weroni
14. nov 2008

audrey no ja som ti takym "blbym slapnutim" pred dvoma rokmi zlomila nohu v bazene v aquaparku 🙄 poznam to a nie si sama taka krvna skupina ze namiesto vylozenia noh a lahnutia lietas - ja som si zlomila nohu, este dve hodky som lezala na lehatku aby sa decka s ktorymi som bola mohli vyblaznit (nechcela som im kazit radost) a potom som este predtym nez sme isli na pohotovost stihla kadernicku ku ktorej som bola uz objednana 😀 proste psycho 😀 😀
Takze vyloz nohu teraz a oddychuj lebo pri takych dvoch divocakoch ktorych mas doma keby si si to este zhorsila by to nebolo nic moc asi vsak 😒
Zelame skore zotavenie sa 🙂

audreyd
14. nov 2008

weroni, dík 🙂 ja som už včera stihla aj besedu BKM 😀 noha stiahnutá, držala dobre 😉 mali sme ešte aj návštevu, bola u nás fibi s lujzou 🙂 ale dnes už "tornádo luu" a "kalamity jane" šli domov a ostalo tu nejako ticho 😢 ☹

weroni
14. nov 2008

audrey citala som o tej BKM 🙂 to je super 🙂 ja normalne rozmyslam ze najblizsie ked pojdeme do Martina si urobime zastavku v TN 😀

audreyd
14. nov 2008

weroni, pošlem nejaké "materiály", chceš? 😉 veĎ vieš, že ja som nevyčerpateľná studnica všelijakých štúdií, výskumov a skúseností 😀 😖 😝 😅

wanda007
15. nov 2008

weroni, to aby si si rezervovala na ten vylet na sever aspon tyzden. Cakame ta aj tu. A pober aj vsetky trencanky, cim viac tym lepsie. Tesime sa. 😅

K tej zlomenine, to nedokaze hocikto... neschvalujem taketo "do extremu" 😠 asi preto, ze aj ja niektore veci "zeniem cez mrtvoly", a pritom su to take nepodstatnosti. Ale to si casto uvedomim, az ked je uz neskoro.

My budeme mat postel dlhu cca 230 cm, tesim sa nenormalne, treba mi dat vyrobit uz len matrace. To sa mi bude natahovatat potom. Inac, viete co, ked bola Vero este velmi malinka a vkuse v noci plakala, tak som aj posielala draheho na gauc do obyvky, ale on sa nikdy neodstahoval, tak klobuk dole, ak to bolo so spolupatricnosti. To sa ale nikdy nedozviem, pretoze MM nehovori recou nasho kmena... 😀

fibi: gratulacie a myslime na vas!!!

kili
15. nov 2008

tak takú veľkú postel našťastie nepotrebujeme, v dome totiž budeme mať tak mini spálňu, že proste sa tam zmestí len obyčajná dvojpostel a okolo nej úzka cestička 😝 , našťastie šatník je zvlášť.

wanda007
15. nov 2008

kili ja budem radsej bez cesticky, ale nebudu mi trcat nohy z postele 😎 , ani paplon mi padat nebude (ten mame dlhy), a drahemu uz toboz nezavidim, ten je este dlhsi ako ja. ale on sa chudacik nestazuje. Kym som este byvala u rodicov, tak sme mali poschodovu postel a tam si cela oramovana, ja som si pripadala ako v truhle 😖

venonna
15. nov 2008

fibi, aj ja gratulujem
kili, a dalsie babo planujete este?

certica
15. nov 2008

tak my mame 180x200 a teraz na nej spavam len ja s krpatym 😎 , mangel (ak sa mu uraci z obyvky prist, resp. nezaspi tam) ma prirazenu este jednu 80-tku postel k nasmu letisku.
inac kili, ked martin bude trochu vacsi, planujeme chalanom spravit izbu z nasej spalne a my pojdeme do vikiho detskej, co je uplne mini izbicka (2,20 x 3,70) a tam sa tiez zmestia akurat tie nase postele a ende. ale podla mna na spanie staci

certica
15. nov 2008

olinka, uz som ti davnejsie chcela spomenut, ze ta poznam z videnia 😉 . ja som v lamaci zila 24 rokov 😅

kili
15. nov 2008

venonna, ja plánujem, ale ešte na to potrebujem zohnať chlapa 😀 . ale mám čas, chcem až za takých pár rokov.

kili
15. nov 2008

tak ja neviem presne miery izby, nechce sa mi hľadať plány. ale je to len na prespanie, takže mi je to jedno. ale bolo by príjemné, keby to nebolo tak klaustrofobické. no keď mi bude vadiť, tak sa vždy môžem presťahovať do suterénu, tam je nejakých 94m2 😀