Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

audreyd
14. okt 2008

valka, aj ja robím všetko spolu s deťmi 🙂 našťastie, moja práca je aj o deťoch a s deťmi priamo súvisí 🙂 takže mám možno malú výhodu 😉 kuk album, možno z toho poznať, čo robím 😀

julia, tá zavinovačka je super! my sme na malú používali prvé tri mesiace veľnúú plienkovú osušku, tiež bola najradšej total spútaná 🙂 ako taká larvička 😀

slnieckova
14. okt 2008

audreyd: fotografka? 😀

audreyd
14. okt 2008

slnieckova: ee, skúšaj ďalej 😉 aj keď možno to spolu trošku súvisí...

eriqe
14. okt 2008

ja si myslim, ze si novinarka, ked si pisala aj ten clanok o ap a bezplienkovke do casopisu materskych centier

audreyd
14. okt 2008

eriqe, ale ty máš výhodu, že nemusíš tipovať 🙂 ty si to vedela 😉 máš pravdu...

eriqe
14. okt 2008

no skor som tipovala nebola som si ista 😅 tak prepac

eriqe
14. okt 2008

ja zase to co robim teraz nema nic spolocne s tym co som vystudovala a robila do materskej

fibi
14. okt 2008

aký článok o ap? Ušlo mi niečo audrey?

valka
autor
14. okt 2008

a co si vystudovala, eriqe? (to co robis uz viem 😉 )

audreyd
14. okt 2008

miri, neušlo 🙂 ešte len vyjde 🙂 neboj, odložím jedno 😀 a možno budem žobrať aj o nejakú fotečku 😵

valka
autor
14. okt 2008

audreyd, inak aj ja by som robila vsetko s malou, ale ucit to sa asi neda... 😉 teda dalo by sa, ale neviem, co by z toho studaci mali 😀

audreyd
14. okt 2008

valka, môžno viac ako z fyziky 😀 teda ja na mieste tvojich študákov určite, pre mňa je fyzika španielska dedina 😖

valka
autor
14. okt 2008

tak vidis, mozno ta zaujimalo vtedy vsetko ine, a nie fyzika 😀 inak je to krasny predmet...

audreyd
14. okt 2008

valka, neblázni 😅 ja a fyzika? 😕 my sa jednoducho nekamarátime 😖 vždy som mala "LTT!!!" 😅 ale bolo to aj v našej učke 😖 no veď skús taký experiment, že čo na to decká, keĎ zoberieš malú na hodinu 🙂 možno nejaké fyzikálne zákonitosti objasníš lepšie s ňou, ako bez nej 😉

valka
autor
14. okt 2008

porozmyslam 🙂 dik za tip... 😉

audreyd
14. okt 2008

valka, ma tak napadlo... "newtotove jablko" že "jablko nepadá ďaleko od stromu" 😵 😀 háááááá sho asi vtipnú kašu dnes pojedla 😀 😀 😀

eriqe
14. okt 2008

som ucitelka na prvom stupni 😀 a to sa tiez s malym dietatom neda. Ale ked som bola len tak pozriet, tak sa mi tretiaci o malu postarali a bola to parada

valka
autor
14. okt 2008

eri, to je super...to budes moct podla noveho zakona ucit malu doma...to by som ja chcela (nechcem ju davat do skoly do 1. a 2. rocnika, keby to islo)...ale ja som len ucitelka fyziky, tak ak to nezmenia alebo nebudem studovat 1. stupen ☹
audreyd, tak to by bol dobry nazorny priklad 😀 len ja idem ucit iba optiku...

eriqe
14. okt 2008

no neviem na to sa zatial nechystam, ale uvidime co prinesie cas

valka
autor
16. okt 2008

dievcata, citali ste niektora knihu respektovat a byt respektovan? co na nu poviete?

valka
autor
16. okt 2008

bora ma v mokoshi tento link....dost ma ten blog dostal...tak davam aj sem...http://sikora.blog.respekt.cz/c/52612/Detatko.html dufam, ze toto sa nikdy nestane realitou..☹

audreyd
16. okt 2008

no ty brďo, to čo bolo 😲 😖 😝

valka
autor
16. okt 2008

sci fi..ale nepripominalo ti to porod? 😠

audreyd
16. okt 2008

to bolo o pôrode??? mne to prišlo ako niečo, čo tomu predchádza 😕

valka
autor
16. okt 2008

to ano...ale bola to narazka na porody, ako su teraz prevadzane v nemocniciach.... ☹

audreyd
16. okt 2008

uff, ja som našťastie taký nemala 😵 😎

weroni
16. okt 2008

jee babulky to ste ma prekvapili kolko uciteliek nas tu je 😅 ja sice ucim zase hlavne predskolakov (English) ale teraz na MD len ziacikov zakladnej skoly a dospelych.
Valka za ucenie fyziky mas teda moj obrovsky obdiv 😅

ked uz ste tu nacali temu porodov tak sa spytam (aby sme neodbacali moc od temy 😉 ) ci si myslite ze porod ovplyvni dietatko a takisto vztah medzi matkou a dietatkom? Napriklad ak ma niekto tazky komplikovany porod ci sa to podla vas moze odrazit na vztahu k dietatu. Ja som teda mala dost skvely porod, samozrejme, kontrakcie v prvej dobe porodnej kym som sa dostala do vane som si "uzila" v teplej sprche a za pomoci manzela ale aj tak to bol asi najkrajsi zazitok v mojom zivote a ked pan primar vybral Esterku z vane a polozil mi ju na prsia, juj baby 😵 😵 😵 My sme si to zacali cele uzivat proste uz v porodnici, myslim si ze asi to ze vo mne porod zanechal taky hlboky pozitivny dojem sa tiez odrazilo na celom mojom "ponimani" materstva co si o tom myslite?

A este k tej praci a detom - ja ked ucim tak si väcsinou dcerku vezme manzel, bud von s kocikom alebo sa jej proste venuje ale niekedy je mala so mnou, ak treba tak ju normalne dojcim (kedze ucim u nas doma tak mam vsetko poruke, tiez ju prebalim, prezleciem, hram sa s nou - ako sa da) proste uplne v pohode moji studaci vedeli do coho idu, ze dietatko je u mna no. 1 a ze tomu sa aj hodina bude musiet prisposobit, akurat sa nam obcas prihodi ze su z nej tak uneseni ze sem tam "odskocime" od angliny a vytesuju sa nad malou 😀

audreyd
17. okt 2008

no to by som aj ja rada vedela, ako to všetko vplýva na vzťahy, ale určite nejako áno...
keĎ som porodila adamka, tak som na neho pozerala ako na malého mimozemšťana. vôbec mi nešlo do hlavy, že to malé chlapčiatko je moje 🙂 keĎ mi ho doniesli na druhý deň, že aby som sa o neho starala, tak som bola úplne mimo, že "no môj zlatý, čo ja budem teraz s tebou robiť?!" 😅 a až po čase som si uvedomila, že po pôrode, ako ho zobrali na pozorovanie do druhého dňa, mi vôbec nechýbal 😖 bola som total out of order 😖 neviem, či to nejako vplýva na náš vzťah, ale dúfam, že ee. lebo je to môj miláčik a cicíček najväčší 😀 som na neho strašne lakomá, nikomu ho nepožičiam, chvíľami to hraničí až s opičou láskou 😒

weroni
17. okt 2008

adi to je podla mna normalne take vselijake rozne stavy po porode ved uznaj co za sok ten organizmus a psychikazazije... 🙂

ja som si malu vypytala na izbu 5 hodin po porode 😀 mali tam dost zo mna, furt som sa vypytovala pocas lezania na pozorovani ze kedy si ju budem moct vziat 😀 Aj manzel ked za mnou prisiel na to pozorovanie doniest mi pit a tak tak sa tiez pytal ze kedy budeme mat malu takze hned ako som dosla na nasu izbu, povybalovala nas, dala sa "dokopy" som volala na novorodenecke ze ci by mi ju uz mohli priniest 😀 prva vec ktoru som sa spytala sestricky ked nam vsetko vysvetlila bolo ze ci si ju uz mozeme nechat navzdy 😀 😀 😀 😀 to nikdy nezabudnem na tu jej reakciu, bolo na nej vidno ako so sebou zabojovala aby nevybuchla od smiechu a s usmevom nam povedala "od tejto chvile ako vam ju sem dam, uz je navzdy vasa" 😀
ach jo my sme si tam uzili v tej porodnici a oni s nami tiez 😀
Ale este kym som lezala na tom stole hned vedla vane co je ked som si dve hodinky tlacila na brucho (a jednou rukou esemeskovala 😀 ) tak sme na seba s Esterkou pozerali, ona chuda este toho moc nevidela ale taka bola na mna zadivana ze mi len tak slzy tiekli to bolo cosi neuveritelne. Ale bola som z toho tiez taka vyburana ze som si absolutne neuvedomovala tu lasku ktoru som k nej citila, zato hned ako sme dosli z porodnice to na mna dolahlo a este doteraz si obcas porevem od dojatia a stastia ked mi napriklad zaspi na prsicku alebo sa na mna usmeje alebo sa zo sna nahlas zarehoce 😵 😵

By ma zaujimalo ako ovplyvni vztah matky a dietata napriklad taky fakt ze brutal porod napriklad kamoske spravili po 28 hodinach cisarsky 😖 a ta povedala ze ak nahodou este otehotnie tak ide rovno na potrat ze to bolo cosi otrasne... 😖

weroni
17. okt 2008

adi a podla mna patri k "pevnemu vztahovemu putu" aj lakomost na deti 😉
ja som jeden jediny raz zatial dala malu na pol hodinku kocikovat kamaratke a to som ich isla trikrat na bicykli skontrolovat ze ci je mala ok 😀 a podotykam ze boli o jednu ulicu vedla