Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

olinka6226
25. nov 2008

ved ukaz fotky spagatu 😀

kili
25. nov 2008

daj pokoj, už tam chodím s takou malou dušičkou si niečo kupovať, lebo furt niečo vymýšľam. Potrebujem ísť na istotu, aby som sa tvárila, že viem čo robím

olinka6226
25. nov 2008

😀 😀 no vidim to tak, ze si niekedy cez vikend vecer s muzom sadneme a budeme vyrabat gulicky. ten skrob mi prisiel najschodnejsi...pripadne viete kde kupit tekute sklo?

kili
25. nov 2008

buď drogéria alebo farby, laky, asi aj v baumaxe a hornbachu budú mať. No niekedy chcem ísť do ikei, len kedy, malí sú chorí, ale asi pôjdem cez víkend sama, kôli lyžičkám sa mi tam nechcelo, ale teraz mám už viac dôvodov

mracik
25. nov 2008

tie gule sú fakt pekné, asi sa aj ja do toho pustím, keďže sklenené gule z pochopiteľných dôvodov nevedieme
pred dvomi dňami som robila podobným spôsobom prasiatko na eurá 🙂 len miesto špagátika bol novinový papier
mne by sa na nich asi páčil najviac obyčajný ľanový alebo konopný špagát
a kde by sa dalo kúpiť tekuté sklo...to vôbec netuším...

valka
autor
25. nov 2008

oli, aj disperzne lepidlo je super...😉 lahko to nanesies a ucinok je 100% (ja som tak spevnovala kraje sustiakoviny na taske 🙂

kili
25. nov 2008

valka, len ževraj z lepidlom je problém ten, že sa potom ťažko oddeluje ten balóník

valka
autor
25. nov 2008

aha..to mi nenapadlo 😕 tak pojdem kupit ten skrob alebo niekde v drogerke sklo...no uvidime

baloniky maju v dracikovi? lebo naposledy som nevedela nikde zohnat...

eriqe
25. nov 2008

my sme to robili s detmi v skole s tym skrobom, tekute sklo je asi uz taky luxus ako spesl lak na servitkovu techniku 😅

olinka6226
25. nov 2008

dik eriqe. balonikov mam z roboty dost... aspon budu na nieco dobre 🙂

kili
25. nov 2008

eri, a s tým škrobom to drží dostatočne? lebo ten mám doma, by som ani nič kupovať nemusela, len by som chcela ešte nejaké tie trblietka

eriqe
25. nov 2008

normalne nam to drzalo, ale zase sme s tym nezapasili 😀 a ja tiez mam doma skrob, ze by som vyrabala gule, aj spagat mam taky prirodny, tak asi vybehnem len po nejaku peknu maslu

audreyd
25. nov 2008

ja som vyrábala vianočné ozdoby, kým som nemala deti 🙂 také malé krúžky zo špagátu uzlené macramé... poznáte to? špirálku skrútila do krúžku, hore mašlička červená 🙂 niektoré som prestrekla zlatou farbou 🙂

fibi
26. nov 2008

veľmi pekné sú aj také ozdoby, že na priesvitnú fóliu (v akej sme nosili vysvečko domov) nakresliť obrázky farbou na sklo, nezlúpnuť ale vystrihnúť - aby to bolo také pevné - a zavesiť 🙂
aj tie gulky sú pekné...možno sa dokopem

kili
26. nov 2008

fibi, mi to pripomenulo tvoju malú: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
tak potom dávaj pozor 😀

kili
26. nov 2008

ináč, to tekuté sklo stojí ževraj 1l 40,-, takže je to asi lacnejšia varianta ako ten škrob

weroni
26. nov 2008

baby vy napodobnujete tu cesku diskusiu v rychlosti pisania? 😀

no ja musim reagovat najprv na jednu stranu, potom na druhu lebo inac polku veci zabudnem 😅

takze latkovky:
Ja si vobec nemyslim ze su drahsie ako jednorazovky, ked si vezmem ze kazdy tyzden kupujem 50ks balenie za 240 sk tak to je riadna palka za mesiac a to neratam este to ze vlastne uz druhy mesiac ciastocne bezplienkujeme (iba cez den, v noci nie), a ze ako babenko Esterka pouzila ovela viac plienok.
Ale uz som tiez rozmyslala nad tym ze jej dat doma tie klasicke plienky latkove co mam lenze tie sa mi zda ze ju dost obmedzuju v pohybe 😕 asi som sibnuta uz vazne viem ze my sme na tych plienkach vyrastli a teda ja osobne som pohybliva az moc 😅 😀
ale ma to stve to jej svrbenie, dnes som si akurat vsimla ze sa tam skrabala uz aj rano takze s vodou to nema nic, myslela som totiz uz aj na to ze ci to ta nasa studnicna voda nerobi ale zase zeby jej len tak z nicoho nic zacala vadit? 😕 😒
Skor tie plienky ale zase tiez - len tak z nicoho nic?
A ja som uz fakt zufala teraz lebo ak to nie je ani z plienok tak si to este davam dokopy s tym jej hrozne castym kakanim posledne dva tyzdne a s tym ze mi doky kazala uz prikrmvoat a ja neprikrmujem stale a ze ci teda naozaj mala nehnackuje a ci si ona vlastne nechce brusko nejakym sposobom pohladkat aby ju nebolelo a mne to len pride ako skrabanie 🤐 🙄 😔 Uz fakt neviem nema ziadne vyrazky ani len zacervenanie, uplne cistu kozu.
Baby pocujte este sa opytam, ako ma vlastne vyzerat normalna stolica dojceneho dietatka?
Vsade pisu ze ako prazenica lenze Esterkina kaka tak nikdy nevyzerala 😕 teda mozno niekedy ked bola babo uplne male - par tyzdnove ale ona ju ma uz dost dlho taku skor do zelen ako do zlta a takmer uplne tekuta, s takymi akoby "zmolkami" - mozno to je ten naznak "prazenice" ale teda ma skor konzistenciu tekutej kase ako takej hustejsej 😕 😨 manzel mi furt nadava totiz ze mala uz dva tyzdne hnackuje a ja kaslem na to tak uz fakt neviem uplne ma zneistil, teraz kaka skoro po kazdom dojceni a niekedy aj medzi papanim, ale zase myslite ze keby to bola fakt hlacka tak mi za mesiac priberie pol kila? 😨
Co si o tom myslite baby?

kili
26. nov 2008

z hnačkou ti neporadím. ale čo sa týka látkoviek, tak skús najprv čc na novosklada a na to dať na miesto vrchných nohavičiek papierovú plienku, ktorá ti takto vydrží dlho.
a preca len k hnačke (ak je to hnačka), že skús jej dať probiotiká, dobrú su difhidus či ako sa to píše, tie sú od narodenia. Tie zapareniny môžu byť tým, že má takú agresívnejšiu a častejšiu stolicu.

weroni
26. nov 2008

kili ona nema zapareniny vobec praveze, celu kozu v plienkovej oblasti ma cistucku, ja ju casto nechavam cez den s holou prdelkou na par minut, krem pouzivam viacmenej iba na noc, obcas cez den ak sa mi zda zacervenana koza, a tym ze kakame aj cikame do nocnika sa ani nema kedy zaparit ale obcas sa nam teraz stava ze aj do plienky sa ujde no akonahle zbadam ze kaka tak ideme nad nocnik aj mimo pravidlenych intervalov ale napr. ked sme v satke vonku alebo tak vtedy sa zadari.
Dnes rano som skusila tie probiotika biogaia tak uvidime ci sa nieco zmeni

lenki33
26. nov 2008

weroni moc sa v babatkovskych hovienkach nevyznam, ale hnacka podla mna aj dost smrdi, oproti klasickej stolici a zmolky biele je nestraveny tuk z materskeho mlieka. Proste si myslim ze keby mala hnacku tak by bola nekludna a tak. Skus jej davat ten ryzovy odvar, daj polovicu bielej ryze a polovicu naturalky, uvar a preced. To by jej malo pomoct. Este ma napadlo s tou stolicou kaka do plienky alebo mimo plienku, lebo danuso ked pustil do plienky tak to zoxidovalo alebo co a zachvilu to bolo zelene. A este moze byt problem aj v tvojej strave 😔 skus vylucit ´kravske mlieko a vyrobky z neho na tyzden a uvidis.

kili
26. nov 2008

weroni, aha, ja som si myslela, že má problém zo zapareným zadočkom 😕

fibi
26. nov 2008

kili no je dosť pravdepodobné, že v lete budem mať podobnú fotku v albume aj ja 😀

weroni a to jej škrabanie, nemôže to byť len nejaký zvyk? Lujza si rada rýpe v pupku, keď je holá, ale ako 5 mesačná sa len začala obracať, tak to asi nebude ono... Lujza mala tiež často takú zelenohnedú stolicu...teraz spätne si myslím, že to mohla mať aj z mojej stravy...to mlieko by som asi na skúšku vynechala.

smary
26. nov 2008

weroni jurko bral strasne dlho probiotika (striedali sme biogaiu s dophilusom),lebo ani jeho stolica nebola prazenicova,striedalo sa u nas obdobie hustej zelenej hmoty a redsej zelenej hmoty,probiotika mu tu stolicu este trosku zahustili,ale farba bola furt zelena a ja som to uz ani potom neriesila,drzala som sa hesla,kojene dieta moze mat stolicu akukolvek a kolkokolvek,kedze Esterka pribera,tak by som si s tym fakt hlavu nelamala 😉 a to skrabkanie pod pupkom,to robil aj jurko,mala som pocit,ze je to skor jeho zlozvyk,ze to robi len tak bez priciny,nemal ziadne zacervenanie,ani vyrazku,len si siahal na brusko...potom objavil,ze ma este aj nieco pod bruskom,co visi a da sa to lepsie chytit,a odvtedy ho uz chytanie sa za brusko prestalo bavit 😅 😕

kili tie gule su super,sice sa nechystam vyrabat vianocne ozdoby,ale ako dekoracia,alebo darcek sa mi to zda perfektne,idem skusit zohnat to tekute sklo a kupit balony,nejake spagaty a masle mam doma,uz sa na to tesim 😵

fibi
26. nov 2008

a kde sa dá zohnať to tekuté sklo?

smary
26. nov 2008

no vraj v drogerkach,ale v hocijakych? skusim DM..ani neviem ako to ma vyzerat 😖

kili
26. nov 2008

buď v drogerii alebo farby,laky

audreyd
26. nov 2008

weroni, ja si tiež myslím, že je to zlozvyk 🙂 asi prišla na to, že sa môže poškrabkať a je jej to príjemné 🙂 a k tomu kakaniu... ani jedno moje dieťa nemalo v plienke ani mimo nej "praženicu". vždy to bolo také tekutejšie 🙂 teda asi závisí aj od toho, akú kto zvykne robiť praženicu 😅 a keby má hnačku, tak si tiež myslím, že by ju bolelo bruško a kakala by aj skoro čistú vodu a min. 8x denne... kvapky bio gaia sme mali aj my, aj nutrolin b a pri ozaj hnačke nám zabrala smecta 🙂
smary a s tým niečím pod pupkom majú asi všetci chalani robotu 😅

smary
26. nov 2008

audreyd no ako v pohode,nech sa chyta kde chce,ale jemu sa strasne paci natahovat si tu vec prave ked sedi na nocniku a tlaci 😅

audreyd
26. nov 2008

smary, no s tým chytaním... 😒 adam si tam raz zaniesol infekciu s rukami a museli sme k dr. 😖 bolelo a bolelo, hnisalo... ☹

saudi
26. nov 2008

valka - baloniky maju v Tescu, v tej casti, ked maju vyzdobu na rozne oslavy