Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

certica
15. nov 2008

kili a kedy sa stahujete?

viete, co mne na posteli vadi? ak ma celo na tej casti, ako su nohy. na takej by som ja nevedela spat 😝

kili
15. nov 2008

to potom nie je čelo 😀

certi, fakt netuším, kedykoľvek sa to môže zastaviť a na niečom zaseknúť (myslím tým na rod.vťahoch). Ale teda snáď na jar. chcela by som do malích narodenín, ale to sa asi nestihne 😔

kili
15. nov 2008

tak som si dala tú námahu a našla plány (siahla som do jedného zakladača na PC a hneď tam bol 😀 ), tak miery spálňe sú 2880x3100, ale ten druhý rozmer je o niečo viac, lebo je tam komín a najprv bol múr navrhnutý pred tým komínom ale potom sa dal za, takže nejakých +20cm tam je, ale zas v tom rohu je ten komín. takže fakt nič moc 😝

kili
15. nov 2008

ale kúpeľka bude mať 2850x4680 😀 😀 😀

certica
15. nov 2008

no, sak to 😀 , ze si neviem spomenut, jak sa tomu nadava a MM, ze napis celo 😀 a fakt si nespomeniem. to neznasam 😲 😠 😀
kupelka je dolezita, teda aspon pre mna. len aj tu mame krpatu a ja som vzdy tuzila po obrovskej masaznej vani

olinka6226
15. nov 2008

certi viem, uz sme sa o tom v nejakej teme tak pred rokom bavili 🙂 joooj kili kupelku zavidim. my mame taky kamrlik 160x180 a mam tam narvanu, vanu, umyvadlo, pracku, skrinku a kos na pradlo... cize som rada ked sa tam natlaci este jedna osoba... joj moja vysnivana rohova masazna vana je v nedohladne 😀

kili
15. nov 2008

tak rohovú vaňu nechcem, mne sa práveže páči taká rovná. a masážnu by som aj ja chcela, musím to nejak dohodnúť.

certica
15. nov 2008

ja by som aj gulatu kludne prijala, ale taku, ze aspon 1-2 tempa by som v nej spravila 😀 . len neviem, ako by u mna dopadli tie trysky masazne, o to sa treba trosku aj starat

olinka6226
15. nov 2008

kili ale ked my sme s muzom obaja taki dlhani tak sa do tejto nasej natrepeme len s velkymi problemamy a s tym, ze niekto z nas ma na zadku otlaceny stupel a na chrbte ten kruzok co na nom drzi stupel 😀 cize z cisto praktickeho hladiska sme spolocne kupanie uplne zavrhli ☹ inak teraz som videla aj taku co tam okrem trysiek aj take svetla boli... juuuj. no ale teraz sa mozem tesit na pokladku podlahy a novu vstavanu skrinu dufam ze to do vianoc stihneme (mudra som si totiz vymyslela drevo co je na objednavku a caka sa 5 tyzdnov) 🙄

audreyd
15. nov 2008

tak u nás je rohová, ale nie masážna 🙂 ale teda spotrebuje vody že až! 😝 kupelku máme celkom fajn, zobrala nám polovicu chodby 🙂 môžeme v nej aj tancovať 😀 sprchový kút nám slúži ako odkladací priestor, už tri roky naň nemá kto dvere kúpiť 😅
kili a kde staviate domčúrik? závidím 🙂

audreyd
15. nov 2008

olinka, kúpete sa "na bobistov"? 😀 😀 😀

olinka6226
15. nov 2008

no ak bobisti sedia oproti sebe tak hej 😀 😀 😀 kupavali sme sa tak ze sme na seba videli, kazdy chrbtom k jednemu koncu vane a nohy do seba tak zakliesnene ze moje koncili pri jeho bokoch a jeho pri mojich - inak sme sa nezmestili... to bolo srandy ked sme chceli vyliezt 😀 😀 joj baby tusim si postavim dom kvoli kupelni 😀

weroni
16. nov 2008

no baby ked uz rozoberate vane - jeden pan ktoremu manzel robil pc siet v dome mal taku kupelnu ze som skoro na zadok padla - uprostred vanu rozmerov minimalne 2 x 2,5 metra - no o dost vacsia ako nasa postel - pristup z troch stran - ta stvrta bola zrkadlo 😵 😵 😵 akoze on co sa financii tyka fakt nemusi riesit to ze do tej vane na jedno okupanie minie tolko vody co my za mesiac 😀 ale teda to bol pohlad fakt 🙂
Nuz co, aj snivat clovek musi 😀

kili
16. nov 2008

nevýhoda tých rohových je, že zhltnú kopec vody ale miesta je málo. mne sa páči niečo takéhoto štýlu: http://www.toscana.sk/dbgen/showimage.php?image...
dĺžky môžu byť rôzne, čo som niekde videla, tak sa dalo fakt vybrať až po nejakých 180cm či aj viac?, ale to by som sa asi už utopila, keďže mám 160cm 😀 . Ale keďže tam chcem sa kúpať rozhodne s niekým, tak tých 170cm by mohlo byť fain. A samozrejme štupel na strane. Ani nie sú tak drahé, okolo 10tis.

audreyd, stavia sa v Alžbetinom dvore, tu je fotka http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vImag...

certica
16. nov 2008

kili, my mame tiez 180cm vanu. rozsirovali sme preto kupelku o cast wc. ze ked uz nemozem mat velku a priestrannu, tak aspon dlhu 😀

certica
16. nov 2008

to je tam radova vystavba?

kili
16. nov 2008

a ako sa v nej leží? ako si dlhá ty?

certica
16. nov 2008

ja 165cm. lezi sa dobre, my sme vlastne chceli dlhu, aby sme sa vosli obidvaja oproti sebe, jak olinka spominala. teda ale nemozem povedat, ze by sme sa k tomu dostali nejak casto 😀

kili
16. nov 2008

ale keď si sama, tak sa nešmýkaš dole? Pre dvoch je to v pohode, to sa človek zabrzdí o toho druhého, ale keby som tam bola sama, tak mám pocit, že sa budem šmýkať, keď nedočiahnem na druhú stranu 😀

certica
16. nov 2008

ked si napustis moc vody, tak sa smykas 😀, ale staci si lahnut nizsie (teda aj hlavou) a menej vody

kili
16. nov 2008

aha, takže sa vlastne ušetrí 😀
ale ja sa aj tak nekúpem často, sa tam začnem nudiť.

certica
16. nov 2008

ale ja ked si aj lahnem sama, na chrbate dlho nevydrzim, ja si radsej lahnem na brucho a smykam sa hore dole 😀 a robim si vlnky. no psycho proste 😀 , ale sak som ryba...

kili
16. nov 2008

certi 😀
tak keď sa tam už toto dá, tak je to super 😵

audreyd
16. nov 2008

kili, jeeej, feši baráčik 🙂 sa máte 🙂 alžbetin dvor znie dobre 🙂 chalani budú mať výbeh na dvore. hádam sa aj my niekedy dožijeme 😵

verulka
16. nov 2008

kili, vyzer ato fajn..no my sme asi jedini, ktori sa do baraku netrhaju 😀 pre mna je to des..mne plne vyhovuje nas bytik, kontakt zo svetom, blizko snad vsade a z tho vyplyva aj samostatnost deti 😉 baraky mam rada, ked sa v nihc robia oslavy 😀

kili
16. nov 2008

ja som po baráku túžila už ako detsko, takže sa už fakt neviem dočkať 😵 . Hádam do toho už nič nepríde.

fibi
16. nov 2008

kili paráda aj ja chceeeeeem

audreyd
16. nov 2008

fibi, šak hádam bude 😉

fibi
16. nov 2008

no veď hej, ale kedy ☹

audreyd
16. nov 2008

času jak čečiny 😀

poraďte babule, ako to mám spraviť, keď uspávam mojich potomkov - jeden nezaspí bezo mňa a druhý so mnou 😒