Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

addaa
22. okt 2008

weroni, dík za podporu. Už niekedy normálne mám výčitky svedomia, že vlastne nenosím Matejka stále na rukách a nespíme spolu. So všetkých strán len počúvam, ako sa každý s detičkami v posteli mojká atd. atd. otom to vyzerá akoby som bola nejaká necitlivá matka.

Som rada, že exisrtujú osoby ako ty, ktoré uznajú, že aj iný spôsob je správny

🙂

kili
22. okt 2008

addaa, naši tiež spia v postielkach (oni ale museli kôli monitorom dychu), ale aj keby nie, tak ja by som s nikým spať nemohla. ja som už ako detsko vyhadzovala plyšákov z postele, alebo aj psa, nezniesla som proste nič. Ale ani oni nedokázali spať s nami, teda keď boli malí. proste v našej prítomnosti nezaspali. tuším aj tvoj je taký, čo si tu písala.

weroni
22. okt 2008

kili 😀 zapracovala moja fantazia a ked som si predstavila ako tych chudacikov drobacikov v noci vyhadzujes z postele so zapelenymi ocami 🤐 😀 😀

adsaa nemas zaco 🙂

kili
22. okt 2008

weroni, prečo zapálenymi očami 😕
no ja som ich v noci z postele nevyhadzovala, už spali vždy v postielkach. Ale psa som bežne z postele skopávala, že sa ani nestačil diviť 😀

weroni
22. okt 2008

kili 😀 😀 😀 😀 tak toto bola jaka bomba, ja som iny preklep spravila, myslela som so zalepenými 😀 😀

weroni
22. okt 2008

kili este jedna podotazka - a manzel kde spava? 😀 😀

duskaf
22. okt 2008

addaa- a vieš aká by som ja bola rada, keby som už konečne spala len ja a manžel spolu v manželskej posteli ako vo filme? 😀 😀

weroni
22. okt 2008

baby ja som asi sisi, moje male kuriatko zaspinkalo o pol siedmej a furt hajka, ani kupanie sa dnes nekonalo a uz mi je za nou normalne smutno 😅 😒 furt ju chodim obcuchavat kedy sa zobudi moje malicke

kili
22. okt 2008

weroni, teraz na posteli a ja na gauči. ale ako vedľa seba sme spávať mohli, ale len v prípade, že sme mali každý svoj madrac a ja som aj tak vyčnievala na jeho stranu. vždy zobral imaginárnu motorovú pílu a rezal mi ruku 😀
keby sme spali všetci 4ria v jednej manželskej posteli, to by šlo, ale len v prípade, že chalani na jednom a ja na druhom madraci 😀

audreyd
22. okt 2008

weroni, vy ešte kúpete každý deň? duška, to si ani neviem predstaviť 😅 že ako vo filme 😵

venonna
22. okt 2008

babyyyy, nam idu zuby!!! 😝 Cez den boje, bojkot vsetkeho, najma mna, nervozita, zle zaspavanie... Snazim sa to predychavat, ale nie vzdy mi to ide... ☹ Esteze vecer zaspi celkom v pohode...

weroni
22. okt 2008

kili 😀

audrey ano kazdy den - mame taky ritual - kupel, hudba, masaz, vigantol, dojcenie, spanok 😀 mne to asi viac chyba ako jej tusim 😅 furt hajka 🙂
No obcas sa stane ked dojdeme neskor domov alebo ak jej to so spankom vyjde tak ze sa zobudi po deviatej (kedy normalne zaspava po masazi) tak vtedy nekupeme. Vlastne od narodenia sa asi 6 krat nekupala.

venona no drzime palce a vela energie posielame 🙂 zvladnete to neboj, neskusala si taku masaznu kefku na prerezavajuce sa zubky?

eriqe
22. okt 2008

venonna u nas je to podobne, aj teraz sa budi s velkym placom ☹ a neviem ako jej pomoct, my tiez kupeme kazdy den, je na tom nieco zle? To je v podstate jediny rezim co mame

duskaf
22. okt 2008

eriqe- nič zlé na tom nie je, detičky to berú ako rituál, pravidelnosť, že je to také skľudnenie a nasleduje spinkanie, ale dnes sa už neodporúča každodenné kúpanie, neodporúča, ale neznamená, že je to zlé, no tiež nekúpeme každý deň, po každom kakaní malú umývam pod vodou, ale to klasické kúpanie nerobím každý deň, u nás nie je toto rituál.
nekaždodenné kúpanie sa dnes odporúča hlavne u alergikov,alebo sa to vysvetľuje, že to nie je potrebné.

lucinka1104
23. okt 2008

Ahojte my kupeme každý druhý deň do 4 mesiacov som každýdeň a terazuž len aždý druhý....
v dnešnej dobe sa toho veľa neodporúča.... 😒
LUky sa bvčera kôli zubkom tak zobudil sostrašným plačom a plakal dve hodiny dnes v noci zatiaľ fan, len často papáme a ja som už nezaspla , ale zobudilo ma hlavne to že som po 20 dňoch znova dostala krámy 😲
Luky spáva somnou v postely, ale to preto, že to mne tak viac vyhovuje a menej sa mi budí, pritom cez deň je strašne samostatný prehrá sa mi veľa sám, najnovšie sa prekotuľáva cez celú izbu zchrbátika na bruško , zbruška na chrbátik a takto dokola stále 😀 príde kam chce 😀
weroni Ester je krásna som rada, že sa máte fajn 😉

valka
autor
23. okt 2008

aj my kupeme kazdy vecer, vlastne sprchujeme, kedze vanicku nemame a do kyblika uz nevlezie 😅 tiez to chapem ako ritual, a predsa aj my sa sprchujeme kazdy den, nie? vcera nam to s malou nevyslo, lebo zaspal aovela skor a potom cela noc tak vyzerala..akoby stale nevedela, ze uz ma spat celu noc 😨

fibi
23. okt 2008

venon nám na zuby celkom pomáha jakoubek od nobilisu http://naturalia.sk/product_info.php?manufactur... kúpila som ho v trenčíne, keď sme boli u sestry a ešte aj chamomilla vulgaris 15 ch

venonna
23. okt 2008

fibi, homeopatikam ja neverim, ale dik za radu, pripomenula si mi, ze mam doma extrakt zo salvie a ta mozno zaberie 😉
inak kocky dik za povzbudenia, dnes uz je to o chlp lepsie 🙂

audreyd
23. okt 2008

weroni, závidím taký rituál 🙂 sa máte, že máte na seba toľko času 🙂 u nás je to niekedy tak, že keď večer dofrčíme domov, tak neviem, koho mám skôr vyzliekať - seba, adama alebo adeli (ja spotená, adam mrzutý a adelka v polospánku)... niekedy to vyterá tak, že ja si stihnem dať dole bundu, adamovi gate, adeli položím na zem na koberček, medzitým mažem adamovi chlieb, čo je hladný, adelka sa preberie s revom, idem ju obriadiť, adam zababre chlebom pol kuchyne plus gauč, chce ísť cikať, adelku zase položím, zase reve, dám adama na vécko, idem späť k adeli, adam zase kričí, adelka v polovici pyžama zase začne plakať, oblečiem adama, vrátim sa k adeli konečne ju doobliekať do pyžamka a šup behom do spálne sa konečne vyzliekam aj ja spotená jak somár v kufri, nadojčím ju, uložím, cestou zo spálne pozbieram povyzliekané veci, hodím do prádelného koša a bežím zase za mojím trojročným... tú spúšť ani nemusím opisovať 😖 takže jedno dieťa "naporádku", druhé sa vzpiera zubami nechtami a ja len tŕpnem, aby to spiace zase nezobudilo 😒 a takto bojujeme až niekedy do desiatej ☹ príde tatinko, zoberie adama spať a ja v posteli okolo polnoci rozmýšľam, že kedy som naposledy deti kúpala 😅 niekedy na to ani neprídem a kooonečne idem do ríše snov, kým ma za pár minút zase nezobudí moje najmenšie 😵

koho som to opísala? 😕

fibi
23. okt 2008

jé audrey sa neviem dočkať, kedy budem mať dve deti 😀

venonna
23. okt 2008

audreyd, krasna vecerna rodiina idylka 😵 😀

weroni
23. okt 2008

no audrey po precitani tvojho opisu som normalne zavahala nad druhym dietatkom 😀 😀 😀
sak to je jasna vec ze ked ma clovek jedno dietatko moze vsetku svoju energiu venovat jemu 🙂
Baby mna inac niekedy normalne take myslienky pochytavaju ze ako sa to bude dat ked by sme mali druhe dietatko - ci budem vediet delit tu lasku medzi dve deti, neviem preco nad takymi vecami rozmyslam obcas alebo ci nahodou nebudem mat jedno radsej ako druhe ☹ no neviem, niekedy si tak myslim ze by bolo aj super sa moc len Esterke venovat, uplne naplno ale na druhej strane urobit z nej jedinacika? ☹ My sme chceli 4 deti s muzom - ja som zo 4 deti, on sice iba z dvoch ale tiez chce velku rodinu. No a mna teraz taketo myslienky chytaju 😕

duskaf
23. okt 2008

Weroni, nad tými myšlienkami si nič nerob, už sme to aj rozoberali a je to tak, že akonáhle sa Ti narodí druhé, tretie, štvrté, piate, šieste.... dieťa, tak je po myšlienkach a v momente je Ti jasné, že láska sa nedelí, ale znásobuje a je rovnako intenzívna, neopísateľná, pre všetky detičky.

venonna
23. okt 2008

duska, skoda, ze tu nie je tlieskajuci smajlik... vyjadrila si to krasne 😵
tiez si myslim, ze sa laska nedeli, ale znasobuje a kazde dieta lubime inak, lebo kazde je ine...

lucinka1104
24. okt 2008

weroni budeš sa vedieť podeliť o lásku tvoje ako aj srdiečko každej matky je veľké, skrýva sa v nom veľa láska aj pre 4 detičky. aj ja by som chcela 4deti. Určite budeš ľúbiť všetky rovnako vrucne a oddane . Materinská láska tá nikyd nevyhasne a nevyprchá tak ako môže vyhasnúť láska k mužovi, je to tá najväčšia, najúprimnejšia láska táje silnejšia ako sila a mudrejšia ako filozofia a ja ďakuejem môjmu dieťatku , že som mohla spoznať aké nadherné je byť matkou.

audreyd
24. okt 2008

duskaf, krásne si to napísala 😵

wanda007
24. okt 2008

boze dievcata, mne sa az slzy tisnu, je to presne tak ako pisete. Vzdy ked robim ine veci, tak mam vycitky, ze sa mu nevenujem. Aj teraz, uz som tu skoro hodinu, dietatko mi spalo na chrbte, ale uz sa zobudilo a musim to tu rychlo vypnut a venovat sa. Mozno by uz aj nieco zjedlo. Pa.

lucinka1104
24. okt 2008

wanda aj ja si často vyčítam, že sa mu venujem mál, ale keď on je tak staršne samostatný

audreyd
24. okt 2008

baby, dnes sa mi stala taká vec... cestou zo škôlky sme išli ešte do obchodu, už ani neviem, čo som chcela kúpiť. k adamovi prišla taká stará pani (dobre cez 70 mohla mať) a že "poď ja ti kúpim čokoládku" 😖 tak som sa vyhovorila, že on je na čokoládu alergický, že ďakujeme. ale nedala sa, adama zobrala za ruku, že mu kúpi niečo iné 😲 a ja že ďakujeme, ale neprosíme si, že ja keď budem chcieť, tak mu kúpim... ale baba zobrala adama za ruku a šli 😲 som ostala jak obarená 😖 baba spomínala niečo, že jej zomrela pravnučka a že keď vidí také krásne modré očká, tak si vždy na ňu spomenie. no čo som mala robiť? a adam šiel!!! ale potom šla kúpiť ešte nejakú flašku, že má doma majstrov!!! 😝 potom som sa snažila nejako vykľučkovať z obchodu, aby nás nezbadala, ale počkala si nás pred obchodom. nestihla som ich tak rýchlo napratať do auta a došla za nami. že prečo sa hnevám a tak... dala adamovi chrumky a zase mi so slzami v očiach začala rozprávať o tej pravnučke 😖 bolo mi z toho nanič. neviem, či si nevymýšľala... baby, ako mám tomu môjmu malému vysvetliť, že s cudzími ľuďmi nemá chodiť a ani si od nich nič nebrať?! som to adamovi hovorila a on, že tú tetu pozná (samozrejme iba z obchodu)...

(a ja som nič nekúpila, doteraz neviem, čo som tam išla kupovať 😝 )

addaa
24. okt 2008

babulky, ja by som chela medzi detičkami 5 až 7 rokov rozdiel. Chcem sa venovať aj druhému tak naplno ako Matejkovi teraz. Ale aj dve detičky za sebou je je krásne a úžasné a obdivujem mamičky, ktoré to zvládajú