Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

smary
17. dec 2008

clanok precitany a je tam: vraj sa treba dohodnut s primarom a to moze byt problem.... a neda sa proste odist na revers,ved ked mam zabezpecnu domacu starostlivost PA (teda taku som este nenasla,ale najdem😅 ) a detsku lekarku ,co je ochotna chodit ku mne domov(mam kamosku pediatricku,ktora dufam,ked budem znovu rodit uz nebude na materskej 😅 )? tak by s tym problem nemal byt,nie? 😕

eriqe
17. dec 2008

Smary tak to mi musis dat potom kontakt na taku pediatricku, ta moja by asi skolabovala 😅 S primarom vo ZV by nebol problem teda tym na gyn, ale primarka na pediatrii hm hm hm no neviem, ale ked pride ten spravny cas tak sa budem bit zubami, nehtami

smary
17. dec 2008

eriqe kde si rodila? rooseweltka? BS? ZV?

verulka
17. dec 2008

audrey, krasny clanok, konecne som ho precitala 😵

zuzana.k
17. dec 2008

Smary nech sa malemu rychlo polepsi.

Audrey dik za nove inspiracie. Clanok super. Ten ambuporod chceeeem a mozno aj MC.

Eriqe tak ja som presvedcena ze ta dr na novorodeneckom v ZV by spravila vsetko preto aby tam dieta ostalo. Toho sa obavam, inac si myslim ze by spolupracovali. Ale primarka ona nie je. Primar je Janičina, alebo bol. A dik za IP 😉

audreyd
17. dec 2008

ďakujem 😵

zuzi, odkiaľ si? nemáte tam mc? 😕

zuzana.k
17. dec 2008

Audrey zo Zvolene, nejake MC je, ale asi spi. Az tak som sa nezaujimala. Robila som nieco ine ale teraz koncime k 31.12.

kili
17. dec 2008

čo je to MC? 😕

zuzana.k
17. dec 2008

materske centrum 🙂 😀

fibi
17. dec 2008

materské centrum 😉

zuzana.k
17. dec 2008

este som sa chcela spytat nieco vianocne. Davate peniaze na charitu, alebo podporujete pravidelne nieco? Mam pocit ze mame strasne vela oproti hladnym, bezdomovcom, sirotam atd.. Avsak mnohym projektom a zbierkam nedvoverujem.. podporujete nieco?

kili
17. dec 2008

teda viem, že MC je mat.centrum, len mi to akosi nesedelo vo vete 😅
zuzi, ako čo chceš MC, chceš ísť alebo založiť?

indy
17. dec 2008

ja som niake darceky objednala uz davnejsie od unicefu. A az potom som sa dozvedela ze spolupracuju s pampers, tak to ma dost nahnevalo a nahlodalo doveru v tuto organizaciu 😠

kili
17. dec 2008

indy, tiež to nechápem, aj tá reklama, že jedno balenie = jedna vakcína 😝
ako presne spolu spolupracujú?

audreyd
17. dec 2008

tak vo zvolene máte nejaké mc rodinka, ešte som o ňpm nepočula 😕
ja praktikujem charitu prostredníctvom nášho mc - v rámci burzy mávame zbierku oblečenia a to potom posúvame Ďalej 🙂 tento rok sme dali detskému krízovému centru a centru pre opustené matky s deťmi 🙂
jo a ešte kupujem pohľadnice z unicefu... toľko k mojej charite 😅

zuzana.k
17. dec 2008

Kili robit MC, besedy, osveta atd.

Ja by som asi nepodporila detske domovy. Moj muz chce platit africkemu dietatu skolu. Nasla som nieco tu www.javerim.sk ale nie je tam kontakt 😕.

valka
autor
17. dec 2008

zuzi, ja davam priamo bezdomovcom...a manzel podporuje dobreho anjela 😉

audreyd
17. dec 2008

no máš tam číslo účtu 😅

valka
autor
17. dec 2008

no deti v detskych domovoch maju toho az az..(poznam dooooooost deti odtial)...im chyba skor moznost zapojit sa do normalneho zivota - brigady, trosku rodinneho tepla...

kili
17. dec 2008

valka, myslíš žobrákom na ulici? lebo tí si v bežný deň zarobia tak 1500,- pred vianocami ešte viac, nejaké 2tisícky 😝

audreyd
17. dec 2008

ja dám občas bezdomovcovi stravenku 🙂 keď nechce, nech si trhne 😝 peniaze na alkohol dávať nikomu nebudem... inak všimli ste si, že mamičky s malými deťmi sú vďačným terčom všelijakých zbierok? 😕 mňa pravidelne zastavújú v priemere 2-3 vždy keď idem cez mesto 😒

kili
17. dec 2008

ja som skôr chcela, že v budúcnosti, keby sme boli celkom dobre zabezpečení a mali aj dosť veľký dom (čo už teda máme), tak keď budú mať deti tak 10r, by sme zobrali nejaké deti z dets. domova, mylsím také na strednej škole. aby sa mohli pripraviť na normálny život, naučiť sa variť, pomáhať a aj tie brigády a proste všetko. Peniaze, čo by sme na nich dostávali by sme im odkladali a keď by "šli do sveta", tak by ich dostali. A potom by sme zobrali ďalšie... Ale to je ešte ďaľaká budúcnosť, ale toto chcem už asi od svojich 18tich.

audreyd
17. dec 2008

kili, pekný sen 🙂 aj manžel sa s ním stotožňuje? 😕 teda ja som sa toho svojho na také niečo ešte nepýtala,a le tiež by mi nevadilo si nejaké dietko zobrať 🙂

kili
17. dec 2008

aud, no ja som mu to niekedy hovorila, ale keďže je to ešte ďaleko, tak som to nejak nevŕbila, aby sa vyjadril. vzásade hneď nepovedal nie. Ale bohvie, čo bude, takže by to bolo aj zbytočné to riešiť teraz.

valka
autor
17. dec 2008

kili, nie...vacsinou predajcom nota bene...uz mam niektorych okukanych...proste ich casto stretavam, tak sa pristavim, porozpravam...no a ked od nich kupujem casak, tak im necham viac...

no s tymi detmi to by som chcela aj ja...to by bolo uplne super..len zatial byvame v prenajme, tak som zvedava, ako sa to casom utriedi...

kili
17. dec 2008

no a dieťatko, to som ani tak nechcela, lebo tie si zoberú tí, čo nemôžu mať deti, ale také staršie už nikto a takých je v domovoch najviac a keby u nás boli tak dve deti nejakých 5 rokov, tak tak pomôžeme viacerím 😵
Pri tomto sne mi celkom vyhovuje, že máme taký veľký dom, pivnica má 96m2 a v pohode sa tam dá spraviť jedna izba a nejaká spoločná miestnosť popr. kuchynka...

zuzana.k
17. dec 2008

V amerike maju take "rodinne stanice", ktore sa staraju o odhodene babo kym nie je adoptovane. To by som niekedy ja chcela. Ked budem starsia a zaniknu nase ustavy.

kili
17. dec 2008

jaj, tiež som chcela, že keby som vyhrala nejakých 100mil., tak by som postavila niekoľko rodinných detských domovov 😀 . len keby sme podávali losy 😝 😀

kili
17. dec 2008

ale ako je to fakt blbosť, tie detské domovy. keby spravili také rodinné, by ich to vyšlo hádam aj menej peňazí a deti od tiaľ by vyšli ako plnohodnotný človek. Už neviem kde, ale som čítala či počula príhodu, že nejaké dievča z dets. domova u niekoho bývalo a tá žena jej nechala, že si má spraviť filé či čo to a ona to zjedla surové, netušila, že si to má opražiť. je to fakt smutné 😔

indy
17. dec 2008

kili tu je pisane o tej spolupraci http://www.unicef.sk/sk/novinky-sr/proti-tetanu...

jeden predajca notabene chodieva aj do nasho mesta rada si kupim casopis, ked ho stretnem. Skoda ze to nie je kazdy mesiac. Ked som studovala v BA tak to bolo pravidelne. Tato myslienka sa mi paci a tiez samotny casopis je na urovni.