Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

bihan
15. dec 2008

Mne tie články prídu ako slušne naaranžované bludy.. je tam pár nepresností, voči ktorým by som mala výhrady, ale nič to nemení na fakte, že sa snažím mlieko v mojej strave obmedziť.. na sójové sa mi podarilo presedlať len čiastočne - tá chuť surovej sóje musí byť poriadne zamaskovaná, ale mliečne výrobky konzumujem a konzumovať budem, nevidím na tom absolútne nič zlé.

Naša narodeninová torta bola z piškót, jogurtov a s banánmi pre Sáru, ananásom pre nás 😀

Erika, ty tu čo robíš cez deň? 😀 😀 😀 Gratulujem k chodeniu, to sa nám tie krákory rozchodili naraz (ale nie v rovnakom veku 😅)

lenki33
15. dec 2008

valka ja v lete pijem kysle mlieko aj jogurty, v zime je to na mna moc "studene" ale maslo jem stale a dost vela 😅 , syry malokedy, aj ked ich mam rada ale mam pocit ze u nas sa predavaju len nejake synteticke umeliny 😖 a este dost jedavam lucinu, tu mam strasne rada. Snazim sa vsetko kupovat bio, co u luciny samozrejme nie je mozne, ale ostatne bio mam. Pri tych bio potravinach mi nejde len o moje zdravie, ale dufam ze aj kravy maju nejaky krajsi a stastnejsi zivot 🙂
A sezam si mixujem nenamoceny s medom javorovym sirupom a kakaom, ale nerozmixuje mi to uplne dohladka, ale nevadi. A este si vecer namocim mak a rano si o davam do vlociek s jablkom,to je tiez dobree 😵

eriqe aj ja batikujem a experimentujem od mala, ale satky by som sa bala, kvoli tomu ake je to drahe, ale inak jedna dievcinka tam mala nafarbene indio z kazdej strany inak, to vyzera tiez super 🙂

indy
15. dec 2008

este na vapnik jem namoceny mak so struhanym jablkom to som sa inspirovala na pusty syrova strava...a mandlove mlieko robievam.Ta drt co mi ostane si davam do ovsenej kase alebo zeleninoveho salatu.Ten sezam len namocim a v pohode sa mi rozmixuje v troche vody na "mlieko"

indy
15. dec 2008

tak lenki ma predbehla 😉

bihan
15. dec 2008

Ešte vám sem niečo švacnem.. reakcie niektorých ľudí ma teda poriadne šokovali 😲 http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-miho...

bihan
15. dec 2008

Teda odporúčam celý jej blog.. má tam aj veľmi zaujímavý článok o homeopatikách.

kili
15. dec 2008

fu, som sa zas... no nič 🙄

kili
15. dec 2008

ale strašne sa mi páči veta/vety: člověk je taky zvíře. Ale pěkně zblblé civilizací. 😀
to si musím zapamätať, alebo niekde zapísať. Ja mám odpozerané kilometre dokumentárných filmov o zvieratách ešte z detstva, a keď, ako sa mám k malím zachovať, tak si to nejak premietnem, že čo by spravila napr. opica... 😀 . Alebo som pozerávala dokument Buď já nebo pes, to jedna cvičiteľka prevychovávala totálne zmagorených, neovládateľných domácich miláčikov, tak to bolo tiež vo výchove celkom poučné 😀 . Som už písala dávnejšie do bkm, že tam bola jedna fenka, čo do 2r žila len vo voliere a nemala vôbec naučené hygienické návyky a tá cvičiteľka doslova praktikovala bkm a fakt to zaberalo. Psa mala majiteľka celý deň na "pupočnej šnúre", také vodítko, čo si pripla o putko na gatiach a celý deň ju mala pod dozorom a mala pozorovať signály, že kedy sa jej chce a vtedy s ňou ísť von a keď sa vyčúra, tak jej povedať slovo "loužička" aby si to s tým spojila a neskôr stačilo len ísť von, povedať loužička a sa vyčúra. Zo začiatku strávili vonku dosť dlho, lebo tá fenka ešte nikdy nečúrala vonku, tak sa načakali, kým to spravila. Bolo to ako u deťoch odúčanie od plienok.
Som fakt magor, že? 😀 keby som toto niekde inde napísala, tak ma zpucujú pod zem.
a ešte k tomu vzťahu, tak ja cítim, že k malím nemám taký vzťah, ten rodiel fakt poznám a zbližujeme sa faaaaakt moc pomaly ☹ 😔

smary
15. dec 2008

kili presne s tym vztahom k dietatu...sice ja sa ani zdaleka nemozem porovnavat s tebou,ale ja som si aj kvoli tym 16h co sme boli od narodenia od seba,musela na maleho niekolko tyzdnov!!! zvykat,musela som sa vzivat s tym,ze toto je naozaj to dieta,co 9m byvalo vo mne atd...som presvedcena,ze keby som ho mala pri sebe hned,od narodenia nepretrzite,tak si na nic zvykat nemusim,proste by som ho vnimala kontinualne,nepretrzite ako moje dieta..neviem ci rozumiete co sa snazim napisat 😅 ...a ked si predstavim,co musel za tych 16 h prezit 😔 zostava mi len verit,ze vacsinu casu prespal (ked mi ho brali spal,aj ked mi ho vratili spal)

lenki33
15. dec 2008

ten blog sa mi nejako tazko otvaral, tak som ho len tak preletela ale predpokladam ze viem o com asi pisala, ked su tam uryvky z KK. No komentare by som povedala klasicke, napr bezna matka ma uplne ine starosti 😀 to by ma zaujimalo ake starosti su prednejsie beznej matke ako starost o dieta??!!
ja som tiez absolutne presvedcena o tom ze dieta musi byt pri matke po porode a nevidim ani dovod na umyvanie (v nejakom detskom sampone!!!!!) ihned po narodeni, vazenie a merania a podobne, dost mi unika aj podstata Apgar testov, ale nie som lekar. Ked aj toto vsetko opominiem, z vlastnej skusenosti viem ze tym ze mi moje dieta zobrali a dali az po cca 14 hodinach (pricom nam ani jednemu vobec nic nebolo) som si dalsie 4 mesiace musela znovu budovat jeho stratenu doveru 😔 no uz to nejdem riesit,je to smutne

a kili ty ma s tym BKM neprovokuj 😠 😀 my ideme totiz uz neviem kolky mesiac 100% do plienok 🙄

audreyd
15. dec 2008

adam sa narodil o 12,25, skúsil si cucnúť, kukali sme sa na seba cca tie dve hoďky a potom mi ho doniesli ukázať na chvíľku večer. na furt mi ho doniesli na druhý deň niekedy doobeda a ja som sa obzerala, že kedy si pre toho malého mimozemšťana zase prídu 🙄 😖 😢 pri adelke si toľko toho akosi nepamätám 😕

mlieko mi moc nešmakuje, raz za pol roka kakao, občas jogurty a milujem ovčie syry!!! no a do varenia a cvrk do kávy... a favorit acidko 😉

verulka
15. dec 2008

valka, ja mam mlieko zakazane, ale inak som strasne mliekova...aj syry a jogurty..ale teraz nemozem, tak musim vydrzat..ja neviem zohnat nelupany sezam 🙄 neporadite kde v BA?

kili
15. dec 2008

ináč rozprávať, že je blbosť, že by čas strávený pri matke po pôrode nemá žiaden význam je fakt blbosť. Nejaké vedecké výskumy dokázali, že sa líšia povahy detí rodených prirodzene al. cisárskym, prípadne deti, čo mali komplikácie pri pôrode. Keď dieťa ovplyvní samotný pôrod, prečo nie čas po? či tam je čierna diera? 🙄

verulka
15. dec 2008

babulky, mne sa to nastastie neako velmi nestalo- teda ajku mi 2 dni nosili kazde 2 hodky, na 3. mi ju dali na cely den, ale nie na noc..odnieslo si to nase kojenie 😠 ale vtedy som tomu neprikladala dolezitost 😅 no pri riskovi to uz bolo uplne inak- ina porodnica, iny pristup...sice mi ho po porode vzali na tie 2h, ale ako som dosla na izbu ,dala sprchu, sla som si po neho 😉 najmenej som bola odlucena od rona- on sa narodil o 5,50- merai ho az po 6tej, dovtedy bol na bruchu, potom ho doniesli a zvali asi o pol7..o 8mj na uzbe a sups po babo...moje deti nastastie 6h po porode spia, takze som uz naberala sily s chrapajucim balikom vedla mna 😵

lenki33
15. dec 2008

ja si myslim ze to zalezi aj na povahe dietata, niektoremu to vadi viac niektoremu menej, ale to nikto pri porode nevie
este k tomu mlieku
http://www.prirodnivyziva.cz/mleko.htm

lenki33
15. dec 2008

inak v tej tabulke pod clankom je spominana s vysokym obsahov vapnika aj riasa wakame, mam ju doma a je dobra, je jemna, nie je citit rybacinou, davam ju do rizota, polievok,hlavne ked ich dochucujem tak exotickejsie, s kari a pod

fibi
15. dec 2008

verulka ja mám nelúpaný sezam z DM

lujza sa narodila o 14,28 dve hodiny bola so mnou na sále a potom mi ju nosili tuším každé tri hodiny a na druhý deň mi ju dali nastálo... Tiež som si k nej hľadala cestu, nevedela som čo s ňou, až postupom času som si ju "obľúbila" 😔 Druhý pôrod sa budem snažiť mať ambulantný, uvidíme čo z toho nakoniec bude

včera som bola preč bez lujzy asi 12 hodín, prvé hodiny som si pripadala ako bez ruky, stále som mala pocit, že mi niečo chýba.. Potom som si to užívala, že nemusím dávať pozor či jej nieje zima, či na ňu niekde nefúka, či nie je hladná (bola som na vianočných trhoch vo viedni a bola kosa) a potom som sa na ňu strašne tešila, no a ona potvorka, keď som prišla, tak na mňa pozerala ako na cudziu, ani ku mne na ruky nechcela ísť 😠 Normálne bola urazená... Až po chvíli ma zobrala na milosť

valka
autor
15. dec 2008

juj, mam za sebou 2 hodiny uspavania 😝
lucka bola zlata, neplakala, iba si tak tisko lezala, ale nechcelo sa jej spat...tak sa iba pozerala...ale musela som lezat pri nej 😠 teda vlastne 😅 😉

valka
autor
15. dec 2008

lenki, dik za tu tabulku...zacnem dusit mandle a slnecnicu...mnam...
a idem si dnes znova spravit to sezamove mlieko...indy, ty ho teda precedis po zmixovani? ked drt davas do vlociek...

lenki33
15. dec 2008

valka tak to by som uz davno spala, lezat 2 hodky v tme, ja este uspavam, sedim na lopte a konikujem, lebo dnes bol nejaky divoky, tak mame zase satkouspavanie 😅

weroni
15. dec 2008

valka 😀

No pocuvajte zienky, u nas spanie vyzera takto:
Cez den absolutne nepravidelny - niekedy mi spi dvakrat za den po polhodinke a niekedy potiahne aj dve hodinky vkuse a v noci?
Nuz, do takeho tretieho mesiaca - tri a pol mesiaca mi zaspala v satke alebo pri dojceni a spala az do druhej kedy som ju prvykrat dojcila.
Potom mi zacala zaspavat vecer po dojceni tak ze sme sa k sebe pritulili a zaspala.
Teraz sa znova vraciame k satke - neviem co sa deje, ale proste potrebuje byt viac pri mne. No a do tej polnoci spi dost nekludne, akoze obcas sa zamrvi a tak ale potom akoby utalo - da si rucicky dohora akoby sa "vzdavala" a uz spi ako drevo 🙂

valka
autor
15. dec 2008

u nas uz dlhsie funguje zaspavanie vecer vedla seba...spievam jej hojdam zo strany na stranu, sssssskam alebo len tak naticho....a nahovaram si, ze aspon sa v noci tak casto nebudi 😀
cez den sme nabehli snad tiez na tento rezim (uz dva dni v pohode bez placu)...tak uvidime...prsnik ju uz neuspi, iba v noci...skor sa strasne nahlta a potom je jej zle...a uspavat na chrbte ju vecer nechcem...tak sme si polezali...🙂 ja len, ze som sa tesila k pc - robim kalendar...a mohlo to byt aj tym, ze manzel dnes ma v praci nejaku party, tak sa nemohla vecer vyburit s nim..asi jej chybal 😕

weroni
15. dec 2008

valka sak to je to - ze ked nemam fakt nic na praci tak si s nou v poho polezim lebo viem ze mozem zaspat s nou 😀 to je totiz to caro uspavania vedla seba u nas ze ten kto ju uspava takymto sposobm zarucene zaspi s nou 😀
ale ak si potrebujem cosi porobit tak ju dam do satky a aj teraz mi este zuzle prso v satke a ja som pri pc 😉 lenze za chvilu ju idem zlozit lebo musim zehlit a to nechcem s nou v satke.
Ale ked ja sa s nou niekedy neviem "rozlucit" tak to kedy ju idem zlozit zo satky oddalujem ako sa da - radsej porobim vsetko mozne kedy mi v satke neprekaza akoby som ju zlozila a sla na to kde ju nechcem mat v satke 😀
Som proste psycho, viem... 🤐

indy
15. dec 2008

valka ja zmixujem mandle cele aj so supou, vzdy si ich vecer namocim.Potom scedim cez male huste sitko to mi vznikne mlieko, ktore vypijem s medom alebo zmixujem este s bananom. Neda sa mi to zmixovat uplne na hladko, ale nevadi lebo ta drt je super do hocicoho mne aspon chuti, lebo ja moc nemam rada chrumanie celych orechov a semiacok.Aj slnecnicove a dynove semiacka si mixujem na prasok a pridavam do kase. Zeby priprava na bezzubu starobu 😀

indy
15. dec 2008

jaaj baby my mame dnes za sebou poriadne narocny den. Mojik je 1x tak pooriadne prechladnuty ma hrozne vela hlienov a nemoze chudiatko ani dobre dychat.Tak cely den len odsavame sopliky vysavacom a uz vecer mal z toho chuda hrozne hysaky, cez den este v pohode ale tieto posledne razy uz som sa nevladala na to divat ako sa boji toho vysavaca. Manzel sa ho snazil zabavat ale uz nepomahalo nic, teraz chrobacik moj konecne zaspal ale kazdu chvilu sa zobudi s velkym placom co ho tie hlieny dusia. Ach jaj ☹ By som neverila, kde sa to v takom malom telicku tolko berie. Ona ta odsavacka na vysavac vytiahne toho poriadne vela, neviem ako by sme to bez nej zvladali, ale v spojeni s vysavacom hotovy horor 😖 Dufam, ze zajtra bude lepsi dnik. A idem zajtra obvolat lekarne ci by nemali tu na baterky

valka
autor
15. dec 2008

indy, skus mu dat na chvilu tu odsavacku s pustenym vysavacom do ruky...nech sa skusi pohrat...mozno pomoze...

indy
15. dec 2008

valka skusali sme aj toto aj vselico ine. On sa boji hlavne toho zvuku vysavaca a potom aj toho ako mu ten tlak tie sopliky taha. No aspon, ze sa mu potom ulavi akurat mame zase po jednej odsavacej akcii a uz spinka pokojnejsie.

venonna
15. dec 2008

indy, aj my sme mali taketo revy z tahania soplikov a nepomohli nic, proste ako som jej to prilozila, hrozne revy a v ociach uplna panika... neviem, co s tym, len dufam, ze casom sa to upravi...

smary
15. dec 2008

jurko sa prestal bat odsavania vysavacom ked mal 14 mes,takze raz to skonci,a potom bude odsavat radost 😅 ale fakt,on sa na odsavanie tesi 😅

btw,mame znovu teplotu,bojim sa,uz mal 5dni teplotu normalnu a teraz toto? verim,ze su to len tie blbe 4 stolicky,co sa naraz deru ☹

indy
15. dec 2008

Smary tiez si myslim, ze ked bude drobec starsi a trosku pochopi o co ide tak sa prestane bat, ale teraz je to prenho len hluk a sycanie. A este k tomu zvuk vysavaca poriadne ani nikdy nepocul lebo koberec nemame ani jeden a podlahy zotierame.To len tata si auto obcas povysava.

drzime vam palce, aby bolo lepsie a boli to zubky