Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

weroni
20. dec 2008

smary neviem preco sa to hovori ze chlapci su taki lenivejsi 😉 ale podla mna je to vsetko individualne 🙂 moja najmladsia sestricka zacala napr. chodit presne v den ked mala 9 mesiacov ale nepamätam si ci sa plazila 😕

certica
20. dec 2008

ahojte, aspon som vas rychlo preletela, par dni to tu uz flakam. pekne vian. vytvory aj pozdravy ste vyprodukovali 😉

weroni, ako si vyssie v prispevku spominala, ze prvy nepripeceny prikrm sa podaril, tak ja som precitala, ze: prvy nepricetny prikrm 😀

smary
20. dec 2008

certi kde mas pas a albumy? vianocne upratovanie? 😕 😕

weroni
20. dec 2008

certi aj ja niekedy perfektne citam neboj 😉 😀 😀

kili
20. dec 2008

weroni, určite kúp ten ponorkový mixér, ono sa ti pri deťoch určite zíde.
my sme S. mixovali dlho, ale postupne som menej a menej na jemno a teraz už je pekne 🙂 , takže podľa mňa určite mixuj a na to, aby sa naučila žuť radšej dávaj tie kukuričné chrumky, alebo neskôr kôrku chleba, piškóty...
a druhý druh asi nedávaj zemiak. už viackrát som čítala, že ho deti moc nechcú, asi je taký suchý alebo čo, aj S. z neho zvracal, tiež som ho dala ako druhý, ale potom som to zrušila. Takže skôr tú brokolicu, tá je super jemná.

certica
20. dec 2008

smary, bud. rok nieco hadam vypotim 😀 . nejak sa mi vlastne fotky zunovali momentalne
ja som tiez mixovala ponornym, je to rychle a zarucene

fibi
20. dec 2008

pekný pozdrav bihan 🙂 Ja som najskôr pasírovala cez jemné sitko a potom mixovala ponorným mixérom. Narobila som toho viac a potom mrazila do tých kociek čo sa robí ľad.
Ester je šikovná 🙂 Lujza štvornožkovala až keď mala 9 mesiacov. V piatich sa len prvýkrát otočila z chrbátika na bruško. Ale potom sa rozbehla rýchlosťou blesku a hneď aj hovoriť začala a všetky detičky dobehla a v niečom aj predbehla 🙂

valka
autor
20. dec 2008

no ja sa priklanam k zemiaku...nasej mrkva moc nevonala, ale zemiak ide na dracku - prve jedlo, co akotak zjedla bol vareny zemiak s karfiolom..a aj teraz preferuje take jemne mdle chute - cestoviny, zemiak a k tomu nieco...mrkva je len ako priloha...
a weroni, urcite mixuj...lucka sa uci az teraz jest s hrudkami a to stale mixujem....

valka
autor
20. dec 2008

...mate nadherne priania 😅

kili
20. dec 2008

no, každé dieťa je iné 🙂 , aj Esterke budú vadiť zemiaky, tak sa aspoň nebude diviť

valka
autor
20. dec 2008

ako vies, ze jej tie zemiaky budu vadit? 😨

kili
20. dec 2008

nie, to neviem, možno jej budú chutiť, ja len, že keby zrazu jesť nechcela, tak to môže byť aj tým zemiakom, lebo som už viackrát čítala, že deťom vadil 😉

valka
autor
20. dec 2008

ahaaa...😉

dievcata, nedavno ste sa bavili o charite...tak toto bolo teraz v .tyzdni.. http://zachranmezivoty.sk/

wanda007
21. dec 2008

my sme boli v bulharsku, ked mala Verko 7 mesiacov, dostali sme vsetci crevnu chripku a nasledujuce 2-3 mesiace nechcela nic len mlieko a hipp ryzu s brokolicou. Uz je to samozrejme lepsie, uz zje kadejake dobroty ako pecenu morku, gulas, a tak. Skusam na nu aj zdrave jedla, ale tie vacsinou nemaju uspech. ako napr zelenina a ovocie. ale miesam jej to s jogurtom alebo ovsenou kasou, to zvladne.

kili
21. dec 2008

to áno, bulharsko s plnou penziou je ako odtučňovací tábor 😀 , sme tam boli ako deti a naši schudli 5-6kg

dnes som bola v inchebe, malím som kúpila také krásne svetre z 100% vlny, sa teším, budú pekne v teple 🙂 , dostanú ale až pod stromček, chvíľku ešte vydržia 😀 . Ale tá vlna je z lamy, aký v tom môže byť rozdiel vo vlastnostiach v porovnaní z ovčou? 😕

verulka
21. dec 2008

cafte, tak to ste ma potesili, ze Ron ma este cas na stvornozkovanie 😀 on fakt dopredu ani cm..on sa pregula akoby valal sudy a je spokojny 😀 no vsak uvidime...
babulky, mame to doma vesel, moj muz ma uz vyse 4dni vysoke horucky a nevedia mu nic zistit, dnes sme uz boli na infekcnom...a stale nic 😕 dostal ATB naslepo a ked neklesne horucka tak 25.12. nastupuje do nemocky...uz som si presla zufalstvom ,teraz to beriem prakticky- bude dobre a hotovo 😀 on sa isto len chcel vyzut s vianocnych priprav..
weroni, ja uz napr nemixujem, len maso uvarim zvlast a to pomixujem, inak zje kraasne hrudky. U nas zemiak nejako moc nefici..v kurze je kukurica, brokolica a vmiesan moze byt aj mrkva..ale mne je prekrasne, normlane otvara pusu a ked ma dost, tak ju zavrie 😀 rozjedol sa po2-3tyzdnoch

kepi
21. dec 2008

🙂individualita nadovsetko🙂nasa lara papala od zaciatku pekne, jedine co jej nechutilo, bol tuniak (od hami) , kedze ja ryby moc nemusim, a su zdrave, ta ze jej vyskusam, ale nechcela, a este jej nechutil pastrnak od alantury, ale potom som ho zamiesavala do toho co jej chutilo po par lyzickach, a tak to spapala🙂
teraz jej varim nieco nase , zamrazim, a miesam jej to s alnaturou..
ked este laru dojcim, mozem jej uz davat syry, jogurty a pod?🙂

audreyd
22. dec 2008

ahojte 🙂 teda, idem si nasypať popol na hlavu... dnes som bola konečne kopírovať a poviem vám skoro som tam strávila mladosť 😖 😖 😖 adeli ručala jak na lesy a adam im to skoro celé rozobral 😅 bola som v ševte a až teraz som prišla na to, že v kopírovaní sú zrejme najdrahší širokoo ďaleko 😢 😢 😢 tak som dúfala, že sa tou kópiou zmestím do stovky aj s väzbou ale ho.no ho.no zlatá rybka 😖 😖 😖 vyjde to trochu drahšie ☹ večer poobálkujem a ráno šup na poštu...
toľko od zmäteného poštového holuba 😖 😠 ☹

audreyd
22. dec 2008

no a aby som to zaklincovala... v sobotu sme si kúpili novú sedačku a vytešovali sme sa, že ná do nášho priestoru sadne ako r.ť na šerbel!!! no a jasné, pretŕča nám cca 20cm cez dvere 😖 takže ideme posúvať dvere 😅 teda nie hneď, niekedy po sviatkoch 🙂 ale je fakt dobrá 😎 ale nič to nemení na to, že keď sa darí, tak sa darí 😅 😅 🙄 😖 🤐

verulka
22. dec 2008

audrey 😀 😀 😀 😀 ta sedacka, no stane sa 😉 a postovy holub si rozkosny 😉

kili
22. dec 2008

😨 😨 😨 , ako sa dajú presunúť dvere? 😕

audreyd
22. dec 2008

kili, v poho 😎 na jednej strane vysekáš a na druhej domuruješ 😎 ešte že máme tehlu a nie panelák! to by sme mohli tak práškový cukor fúkať dakam 😖 😅
verul 😖 práve v sobotu som sa vzdala cca 30cm z mojich vlasov, tak to vzaľujem na to, že mi s nimi ustrihli aj zo zdravého rozumu 😖

kili
22. dec 2008

aha, to je tým, že ja už mám predstavu, že žijú všetci v králikárňach 😀
ale teda aj tak by sa mi to asi nechcelo absolvovať kôli sedačke, no ale ja nemusím, ja som dobre merala 😀

valka
autor
22. dec 2008

audreyd, u nas sa kedysi hovorilo, ze "dlhe vlasy, kratky rozum" ... 😅 feministky by asi nesuhlasili 😉

smary
22. dec 2008

aud a preco si nekricala,ze tebe sa to neda kopirovat zadara,ja som myslela,ze mas taku moznost,si to mohla poslat mne 😒 a ta sedacka,no potesi,ze? 😅
kepi ja som davala biely jogurt od 10m,syry (lucina) a tvaroh od roka a kojila som do 16m,povedala by som,ze je to na tebe 😉

audreyd
22. dec 2008

valka, to akosi nesedí... 😕 veď práveže by som teraz mala mať rozumu na rozdávanie 😀

kili, nám je jednoduchšie dvere posunúť ako to hebedo vracať späť do predajne 😅 a okrem toho, je fakt dobrá 😎 a ja to búrať nebudem, ja budem len dirigovať 😀 😵

audreyd
22. dec 2008

smary, no sranda 🙂 už si druhá s takýmto nápadom 🙂 poteší, keď už mám doma desať kópií 😅 😒

kili
22. dec 2008

no vškaj jasné, že keď ju už máte a ešte ty nič robiť nebudeš
nám hrozilo, že sedačku nedáme do obývačky, chodbu sme totiž zúžili, čo sme rozšírili kúpeľku a tak v chodbe je obrovský skok uprostred a dvere do obývačky za tým skokom (nejak to lepšie napísať neviem). No a na výšku by to nešlo, keďže zárubňa bola menšia o nejakých 5-10cm, už si presne nepamätám. No ale všetko som pomerala a prepočítala a že keď ju zdvihneme do výšky a potom pôjdome spodkom do miestnosti, že sa vojde 😀 . No a napokon to išlo ešte ľahšie, lebo som počítala dĺžku z najdlhšou stranou a ona je také viac lichobežníková, takže vošla bez problémov 😎

audreyd
22. dec 2008

kili, naša išla cez okno 😀

kili
22. dec 2008

hmm, no my sme na 8mom. Ale keď sme sťahovali veci u našich, tak nejaká skriňa musela ísť oknom.