Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

e.vacka
26. dec 2008

skusim to teda takto...

verulka
26. dec 2008

erika, krasne rut oneskorene vsetko naj k 1. narodkam 😵 uz mas velku kocku 😉
oli, kasel je ok, hlavne ze nie je teplota..drzim palce 😉

verulka
26. dec 2008

babulky, mam teraz doma dost chaos, ale deju sa zvlastne veci- ako mi hapruje kojenie( kvoli strasne prasknutej bradavke) a Ron to vsetko citi, tak uplne odmieta prsko...odsate s kasou zje, ale kojit sa nechce..mlieko sa mi dost znizilo..okrem toho, kedze v noc bolo vela roznych povinnosti- pratala som ,o muza sa strala, stromcek a pod..tak mi krpec nechcel spat v nasej posteli so mnou 😕 tak asi 4dni spi vo svojej postielke- zaspi tak, ze u psievam a rzim ho za rucku a potom idem prec a on spi 😕 dokonca prespi aj 3-4hodky...podla mna sa mi snazi pomoct to cele zvladnut...aj mi chyba, ale aj som rada...proste chaos 😀

wanda007
27. dec 2008

verulka, davaj na seba pozor, nieze ochories, to potom s tym kojenim bude ozaj problem, nesmut a skus co najviac oddychovat, v ramci moznosti - vsakze. Ja som toho asi tiez mala dost na krku a v septembri som ochorela tak, ze som uzivala viacero atb a bolo po kojeni.

verulka
27. dec 2008

wandi, oddych je pre mna hudba buducnosti 😀 kedze je muz fakt odpaleny, a vsetky deti doma, takze je veselo..do toho zuale- tie ronovi robia obrovske problemy...ako ja uz neriesim, robim co sa da a bude ako ma byt 😉

weroni
27. dec 2008

babulky prosim ze mi hodite niektora link na tych psov co tu fibi nasla na mmb? dakujem 🙂

weroni
27. dec 2008

uz som to nasla dik 🙂

kili
27. dec 2008

pff, a ja sa snažím 🙄

bihan
29. dec 2008

Čafte, spíte? 😀

Verul, tak mám gratulovať k prirodzenému odstavovaniu? 😅 A snáď už ste všetci pohode 😉

Oli, vy ako?

verulka
29. dec 2008

bihan, no asi mozes 😉 este vcera si cucol, ale dnes ma len kope ( raz sa prisal a skoncilo to mega kusancom), ked ma vidi..tak aposn odstriekavam, ale mam mliecka stale menej..nezabera nic- ani caje, ani rozne typy melty..no len mi malo pije mlieka ( on ma este moje, ale miesam mu to so speci- Nutrilon Pepti, kedze ma nabeh na alergiu na kr. mlieko)..on uz ani ako kojeny tomu moc nedal- max 5x za 24h, z toho 3x v noci a to kojenie trvalo 2min...FLaksu mi vcelku vezme, ale na 1x vypije max deci..ale uvidime ako to pojde...ja som spravila, co sa dalo..ako beriem to tak ,ze sefom je on...
oli, no podaj hlasenie 😉

bihan
29. dec 2008

Ja som ti hovorila, že to možno nebude také trápenie, ako si si pôvodne myslela 😉 Mne keď sa Sára odstavila, tak fľašu nechcela ani vidieť.. fakt taký krik spustila len keď som sa priblížila, že som začala stresovať, že moje dieťa bude bez mlieka, takže aj v tom máš výhodu. Naša na našťastie po dlhých bojoch chytila, ale zo mňa by mal Freud radosť, lebo som to dlho nevedela rozdýchať a ešte teraz sa mi niekedy sníva, že dojčím 😅

verulka
29. dec 2008

bihan, ja som na teba vela myslela 😉 ale neboj, ty este budes dojcit, kdezto ja dufam, ze uz nie...teda ze uz ziadne dalsie babo nebude 😅

weroni
29. dec 2008

bihan ja si tusim dam zakaz pozerania tvojich fotiek lebo ked vidim tu priiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiroduuuuuuuuuuuuuuuuu a to letoooooooooooooooooooooooooooooo 🤐 🤐 🤐 😅 😀 😀 😀

verul co sa odstavujete? Ron sa rozhodol? Tusim aj ty si bihan spominala ze sa Sari zhruba v tom veku odstavila ze?
No my uspesne pridavame pomalicky dalsie druhy zeleniny - uz mame za sebou mrkvu, zemiak a dnes treti den aj brokolica a malej neskutocne chutiiiiiii 🙂 tak sa tesim, zajtra ideme pridat petrzlen vyzera ze to bude dobry jedak 🙂 aj v tom po mne 😀 😀 😀

verulka
31. dec 2008

babulky, krasny novy rok 😵

olinka6226
31. dec 2008

aj my vam zelame krasny novy rok a vsetko naj 😵

bihan
31. dec 2008

Babulky, lúbim vás a želám šťastný Nový rok! 😵

wanda007
31. dec 2008

vela lasky a zdravia, kamosky moje drahe!!!!!
starigan nam odisiel na zur, lebo sak nadrzany na partiu, a ja ako taka popoluska, chudiatko 😵 , som ostala doma s verkom. ale dobre, kde by som do tej zimy isla, ja sa radsej vyspim, staci, ze jeden z nas bude zajtra ako matoha. idem sa pekne nalozit do vane, dietatko spinka, vyhrejem sa dobrucko, tak sa vytesievam, ze uvidim, ako sa mi krpec teraz zobudi a bude po mojom sne. takze idem chytro, ked sa okupem, este sem kuknem, ci ste niektora daco pekne nenapisali. ak nic, tak krasneho silvestra a super novy rok. tento bude lepsi ako 2008, tak osmicka tam robila galibu asi vsetkym - takze do noveho roku bez chorob!!!

smary
31. dec 2008

dievcata prajem Vam nadherny a pozehnany rok '09 😵 nech su vsetky vase priania vypocute a splnene 😉

wanda007
31. dec 2008

STASTNY NOVY ROK!!!

wanda007
31. dec 2008

idem si lahnut k mojmu srdiecku, idem mu vinsovat, laske mojej, pa

kili
31. dec 2008

všetko naj do nového roka 🙂

certica
1. jan 2009

ajojte, prajem vela zdravicka, lasky a spravnej intuicie 🙂

kili, mne sa poslednu dobu nejak s tebou sniva 😕 , dnes to bolo este v norme - mala som na starosti prirpravu jedla a krmenie tvojich deti. ty si niekam odbehla a ked si prisla, decka boli este hladne 😀

verulka
1. jan 2009

cafte, tak ako prezite? my super, len Ronko mal v noci mierne febrilne krce a pritom ani tak vysoku teplotu nemal 😕 ale preslo to pochvilke 😉
wandi, pocuj, ja nepoznam nikoho, kto by veronika vravel tak ako ty 😉 ze vero, s verkom...mna tak volaju od puberty, ale este som sa s tym inde nestretla 😵 mne sa to m oooc paci 😉

kili
1. jan 2009

cesti 😀 , no tak príď, ťa zaškolím, nech mi deti nehladujú v tvojich snoch 😀

wanda007
1. jan 2009

ako na Novy rok, tak po cely rok, tak coze ste dnes porabali? My sme vcera rozbehli umyvacku riadu, tak aj dnes umyva za nas, super!!!

verulka moja sestra sa vola viera a na franine ju ucka volala vero s takym tym r zachripnutym. celkom sa mi to pacilo a ked MM vymyslel meno veronika pre nase dieta, az tak som nebola spokojna. mne sa to zda take cudne, ze nika, alebo neter volaju, ze veja, tak to mi pride uz total cudne. ale viem, ze v dakej taliancine znamena vero pravda, a to sa mi zda uplne vznesene... a paci sa mi v mene r. ja r nemam, pripadam si bez neho taka akasi slaba, gumena, ci co. a ked ma niekto v mene r, tak sa mi to akosi spaja so silou, pevnou volou, autoritou... tak preto vero.

kili
1. jan 2009

wanda, no dik, ja som sa vonku rozculovala nad A., ze zasadne ide opacnym smerom a pri jedeni sa mi niekolkokrat pozvracal, tak sa mam asi na co tesit cely rok 😝 😀

verulka
1. jan 2009

wandi, vsetky moje deti maju Rv mene, chalanske sa na R zacinaju..tiez mi to pride silne 😉
my sme dnes pokludnejsie, kedze Ronk ofurt teplotuje, kasle, sopli...ale dnes sa po vyse 2dnoch nejakym zazrakom prisal a asi 3min sa kojil 😵 neviem cito nieco znamena, ale potesilo 😉

wanda007
1. jan 2009

kili, klidek, no sak vari nejdeme verit na povery... tiez si nemyslim, ze budem sexovat kazdy den 😀 😀 😀 to urcite, ale urcite nie, to je uplne iste, iba ak by som sa do dakeho klubu zamestnala 😀 😀 😀. takze povedacka: ako na novy, tak po cely = blbost, ja len som sa chcela pochvalit s tou umyvackou a aj s tym, no ved viete... 😀

kili
1. jan 2009

jo, umyvacka je super, len keby sme ju nemali v obyvacke 🙄 , vzdy musim riad prenasat 😝

verulka
1. jan 2009

wanda 😀 my umyvacku nemame 😉 a ani sa ju zatim nechystam kupit 😎 akosi ju nepotrebujeme...to ja skor susicku, ale tu nemam zatial kam dat...
no ja "verim" ako na NR tak po cely rok, ale vyberam si...napr dnes som sa rano osprchovala, umyla si vlasy, vyfukala, namalovala sa..ze ench som cely rok kocka 😀 a to druhe...snad tiez bude 😅