Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

kili
2. dec 2008

aud, no ako asi môžem, ale to je to, že to po pár dňoch vzdám, a ja viem, že to vzdám, a nedoberú ich tých 7 dní. Ono je to príšerný boj, vždy som z toho mala strašné nervy, keď som im to dávala, som kôli tomu aj prerevala, vôbec mi to nejde, keď sa mykajú a ja mám dať kvapku niečoho do každej dierky dvom deťom a 3x denne. je to fakt na zbláznenie, veľa je mimo, alebo neviem, či som kvapla alebo nie, keď sa tak myká, no proste sú to príšerné nervy pre mňa 😔

audreyd
2. dec 2008

kili, verím 😖 my tak teraz tiež bojujeme s kvapkami do nosa a tiež s dvoma deťmi 😖 z toho jeden 17kg kopajúci koník 😅 ja si ho dám ležať na chrbát pred seba, jeho nohy obkročmo až za mňa, jeho ruky mu prekrížim na hrudníku a jednou rukou silno držím, mojimi chodidlami pridržím hlavu, nech trafím a druhou rukou kvapkám!!! 😖 no vyzerá to neskutočne, ale jedine táto poloha zaberá 😅 a držím nejakú chvíľu, nech to stečie tam kam má 😝

kili
2. dec 2008

presne, ešte mi dr. povie, že tú dierku mám stlačiť a chvíľku podržať, nech tonevitečie. Ach, jak vtipné 🙄

audreyd
2. dec 2008

aj my robíme "žabku" kvak kvak 😀 😀 😀
fuj, nech sú už tie choroby za nami, nech udrú 20 stupňové mrazy a všetky pliagy vymrznú 😝

kili
2. dec 2008

presne, ja som jeden deň išla von a bolo také hnusné sychravo, to je ako na chorobu stvorené. Na druhý deň už bola taká kosa, že to bolo omnoho lepšie.

valka
autor
2. dec 2008

kili, ATB ak je bakterialna infekcia - mnohi doktori v ba maju pristroj na urcovanie CRP, tio sa da zistit, ci su to virusy alebo bakterie...ak uz aATB beries, tak urcite dobrat, lebo takto nemaju ucinok, iba co sa vypestuju rezistentne (odolne) kmene...

audreyd, to som pisala este pred par mesiacmi spolu s tymi nohavickami a az teraz to tam dali...
lenki, ako robis ten kvasok...?

kili
2. dec 2008

valka, na CRP sme boli a nič nemajú 🙂 . Takže to ATB by bolo asi na nič?

lenki33
2. dec 2008

kvaskovy chlieb
http://www.prirodnivyziva.cz/rodovy_chleb.htm
aj ked cesto som robila inak najviac sa to podobalo
http://www.telatko.bloguje.cz/431251-zakladni-r...

valka
autor
2. dec 2008

kili, ano...tak ATB vobec nedavaj, netreba ich...
my davame od kaslu sinecod - ten je taky sladky alebo sinupret - ten je bylinkovy...vsetko su to normal lieky, nie homeo...
manzelovi od kaslu pomohol cibulovy sirup - cibulu nakrajaj na kolieska a zasyp cukrom...po par hodinach cibula pusti stavu...tu davaj drobcom lyzicku 3-4 krat denne...

co je to zitna muka? psenica? raz? jacmen?

kili
2. dec 2008

super, tak sa popýtam 🙂
chudáčik, skoro celé obedné spanie prekašlal ☹
ale je mi to normálne divné, že oni proste neplačú, aj keď je im tak zle a nemôžu dobre kôli tomu spať 😕

kili
2. dec 2008

ale nie aby to znelo, že sa sťažujem, to vážne nie 😀

lenki33
2. dec 2008

zitna= razna

kepi
2. dec 2008

🙂kili..suchy a vlhky kasel-rozdiel je v tom, ci kasle, ze vykasliava, ci mu v prieduskach nieco chrapti, alebo ci je to len suchy drazdivy kasel bez vykasliavania..ten solmucol je dobry (avsak bez receptu by sa nemal dat kupit-volnepredajny je somlucol 100mg granulat pre najmensie deti), bo rozpusta hlieny a lahko sa vykaslu..ale je to naozaj velmi indivindi u kazdeho, niekomu pomoze sirup z materinej dusky, skorocelu, niekomu ambrobene, halixol, solmucol..🙂
🙂valka..sinecod je na suchy kasel, sinupret je bylinkovy sirup pomaha vykasliavat a je dobry aj na zapal prinosovych dutin..🙂

kepi
2. dec 2008

hmm..co sa tyka pamycon-u..som farmaceut, ked netreba lieky vsak neuzivam,radsej homeo, mam s tym dobre skusenosti vlastne aj od pacientov, lieky alopaticke.. az ked naozaj treba, mal by sa robit vyter z nosteka, aky je tam bacil a na co je citlivy..tak vtedy je opodstatneny pamycon..a ak je, ta drzat v chladnicke, pred davkovanim vybrat na 15minut, a kvapkat pravidelne a tych 7 dni cca🙂

kepi
2. dec 2008

🙂 a este jedna vec,ohladom nosenia deti, sa mi pozdava ten ergo nosic, ale som citala aj o Carry Me satke, manduce, nosnot je do 20kg, takze tiez dobre, ktore je "lepsie"?dakujem🙂 cim je toho viac, tym horsie.. 🙄 😉

kili
2. dec 2008

kepi, dík za výkľad. no aj tak neviem, či je to suchý al. vlký kašel 😅
síce chraptia, ale mne sa zdá, že len v kruku, Dr. o A. povedala, že dýchanie má čisté, S. trošku zahlienený, ale nie tragicky. Tak teda neviem, asi suchý?
jak dlho môžu trvať sople, že to ešte nie je tragické? už je to vyše týždňa

verulka
2. dec 2008

kepi, ja som mala manducu a skusala som ergo a teraz patapum- to posldne mi nesadlo. Ergo je super a manduca tiez, najlepsie pozicat najprv jedno a potom druhe na par dni a poskusat 😉
akurat som citala dieta 😀 ja som im minule pisala, lebo ma strasne napalila reakcia jednej maminy, ktora vsetkych ludi, ktori spia s detmi a pod oznacila za otrokov 🙄 fakt ma napalila, lebp by som ju chcela vidiet pri fakt narocnom dietatku..ale to isto neuverejnia 😀
lenki, u nas chodia velke auta a zbieraju len stromceky, dokonca aj take, co "inteligenti" vyhodia z okne a nechaju tak pod domom...tiez si myslim ,ze s nimi nieco spravia- ci uz spalila, daju do ZOO..v tomto necitim nejaku vycitku 😉

bihan
2. dec 2008

Verul, to môže napísať len mamina, ktorej dieťa bez problémov spáva vo svojej postieľke alebo si ho tak vycvičila po týždni (možno viac) tréningu vyplakávacou metódou. ☹

Kočky, čo máte atopíkov alebo decká s nábehom na nejaké kožné problémy, čím mažete? Sári má nejaký ekzém za uškom, ktorý sa jej občas vracia a občas zase zmizne a neviem, čo s tým. Lekár mi predpísal kortikoidy, ale toto fakt na dlhodobé používanie nie je.

verulka
2. dec 2008

bihan, prwesne, no ona to tamnapisala ze moja vztahova vychova 🙄 a take zen neexistuju hracky v obyvacke a pod..podla mna dost drezura 🤐 ale jej vec 😉
my mame snad vsetko, okrem koznych problemov 😀 takze neporadim..

venonna
2. dec 2008

aj ja som prave dolistovala Dieta - valka, weroni, pekne ste napisali 😵

valka
autor
2. dec 2008

ven, dik 🙂
mna trosku rozladil prispevok maliarikovej k tomu spanku...potom mam pocit, ze vztahovu vychovu rychlo vzdaju ti, co im dieta celkom nespava, lebo budu strasne unaveni... ☹

venonna
2. dec 2008

val, neviem, o com je rec 😅 Dieta nekupujem pravidelne, mam radsej debatu s vami 😵 😵 😵 prave kvoli tomu, ze AP je velmi individualna a ked niekto v casaku pise o tom, co a ako, nie je to vseplatny navod... 😒

verulka
2. dec 2008

ja som sa na tych clankoch aj pobavila, taka mamnka tam pisala, ze jej dieta krasne spi v postielke, ze ci ho teraz ucit spat s rodicmi 😀 vsak to vztahova vychova je velmi individualna...ja som to doteraz volala intuitivna vychova 😉 to praktizujem vyse 10r a zatial vcelku uspesne 😅 😉

venonna
2. dec 2008

ved to, niektore maminy reaguju poburene, ze su aj ine postupy vo vychove, ale ved komu ako vyhovuje, tak si veci zariadi, no nie? 😅

fibi
2. dec 2008

bihan my máme bambucké maslo od karite s konope http://www.bio-obchod.sk/produkt-3621/bio-karit... je výborný aj na suchú pleť aj na AE, lujza máva suché líčka

kili
2. dec 2008

mám teraz A. v mdc, plakal, chvíľku aj pospal na posteli, ale zobudil sa a furt taký umrnčaný, tak som ho šupla na chrbát a je táááák spokojný, buď kuká, ako tu píšem alebo sa otočí a kuká telku 😀

certica
2. dec 2008

kili, no este ze ma tolko moznosti a vy maly byt 😀 , tam ma aspon vsetko v 1 😉

ja uz nejaky ten mesiac casaky nekupujem, ale teda kedysi som bola zasobena az po usi a kedze som to citanie postupne velmi flakala s tym, ze ved prelistujem narychlo a este sa k tomu vratim.... a samoska som sa nevratila 😀 , prestala som kupovat, na nete najdem vsetko potrebne. dala som si ale zavazok, ze sa radsej vratim k citaniu knih, to zanedbavam...

a co sa vianocneho stromceka tyka, my mame umely, ale je podla mna velmi pekny, hlavne bohaty, taky nahusto, vysoky a nevyzera gycovo. do vazy davam akurat cecinu, 2-3 vevicky, aby bolo trosku aj tej zivej vone a to mi uplne staci 🙂

indy
2. dec 2008

Na kozne problemy je jeden z najlepsich konopny olej. Odporuca sa aj na atopicke ekzemy. A to bambucke maslo je tiez super, chystam siho aj ja kupit mam velm suchu pokozku na rukach.

lenki33
2. dec 2008

suhlas s indy, konopny olej je uzasny 😉 na vsetky kozne problemy
baby ja som si rozmixovala sezamove semienko s medom, javorovym sirupom a kakaom a je to strasne dobre, len som toho straaasne vela zozrala 😀 tak asi prasknem

indy
2. dec 2008

ja si tiez robievam sezam napoj, mixujem s bananom.Akurat som rozmyslala ako to obmenit aby som len tuto kombinaciu nerobila a ta tvoja lenki vyzera lakavo 🙂 a javorovy sirup je mnaaaam len ta cena je uz menej mnam 😅