Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

kili
10. dec 2008

babyyy, nepriehliadnite prosím moju otázku na predchádzajúcej strane 🙂

audreyd
10. dec 2008

kili, horčicu neviem, je tam dosť korenín a éčok 😕 ale ja som napr. doslova vyrástla na horčici a jaká feeešanda je zo mňa 😎 😀

weroni
10. dec 2008

baby ja som sa dnes vytesovala z balenia darcekov 😀 ja to tak milujeeeeeeeeeeeem hrozne rada davam darceky a uz teraz sa neviem dockat ked ich poukladam pod stromcek 🙂 juj baby ja sa tak tesim na tieto Vianoce, kvoli tomu ze to budu nase prve Vianoce s Esterkou - ako rodina 🙂 😵 😵
Jejda a taku skvelu kacku sme jej dnes kupili ktoru ked chytite pod krk tak skrieka a ked jej stlacite kridlo tak tancueja spieva 😀 strasne dobra je musela som ju zabalit lebo by som si ju potajomky do Vianoc pustala a vybila by som baterky 😝 😀
a muzickovi som objednala tricko s napisom "najlepsi ocino vo vesmire" 😀 juj uz sa tak tesiiiiiiim 😀
Aj taku krasnu knizku som Esterke kupila uplne uzasne leporelo kde si moze ona sama dotvarat obrazky ked bude vacsia - su tam take kolieska ktore ked otaca tak sa tam menia obrazky 😵 ja som proste z knih upne mimo 😵 😵

kili ja teda vobec neviem ci horcicu mozu deti ale asi by som ju nedavala takym drobcom ako mas ty 😕 neskusala si pogooglit?

kili
10. dec 2008

neskúšala som hladať, som taká unavená, že ledva žijem.
a korenie deťom vadí? teda je škodlivé? lebo veľakrát S. dostáva to čo mi a je tam korenie (ako aj napr. zemiakové placky 😅 )

weroni
10. dec 2008

kili pokial ja viem tak do troch rokov by sa detom mala podavat strava nesolena a nekorenena 😕

kili
10. dec 2008

nesolená? však od roka sa môže, nie? 😲

weroni
10. dec 2008

kil asi ju budu moc deti jest, trocha som ti pogooglila a na viacerych miestach som nasla recepty pre deti s horcicou 😉

valka
autor
10. dec 2008

weroni, nesolena do 3 rokov? 😨 to hadam nie...skor malo solena...podla mna solena uz od roka...a s tou horcicou by som asi pomaly isla...ale ak im nerobi zle, tak nevidim v tom problem...toooolko veci sa nemoze a ked detom nerobia problemy, tak preco nie?
(btw. v tomto som uplne kacir - radsej KM, ak nevadi dietatu, ako UM 😉

kili
10. dec 2008

weroni, jéééj, dík, si ma potešila, tak skúsim, lebo nič moc mi jesť nechce a tá horčica to možno tak zošťavnatie, neviem. Možno je to aj tak jedno a druhýkrát mi to do pusy nevezme, to robí často 🙄

lenki33
10. dec 2008

http://www.simeshop.sk/jedalnicek/

vyberam:
Koreniť deťom stále nie je vhodné, používame bylinky ako bazalka, pažítka, majorán, z korenia len rascu, fenyklové semiačka - skvelé do varených zemiakov či duseného mäsa. Príliš aromatické a orientálne korenie ani karí je pre deti absolútne nevhodné. Nepoužívame čierne mleté korenie, mletú papriku, chilli, sojovú omáčku, opatrne s horčicou, majonézou, kečupu rovnako menej, kvôli vysokému obsahu cukru.

weroni
10. dec 2008

babule idem pomasirovat draheho, prijemny vecer vam prajem a dobru noc 🙂

verulka
10. dec 2008

kili, moji ficali na horcici, zato teraz ju nechcu...nesolena do roka a potom vsetko s mierou 😉
jaaaj weroni, nechces dojst ku nam pobalit? ja to neznasam 😝

weroni
10. dec 2008

jaj este som chcela k tomu cestovaniu v posteli - u nas Esterka necestuje este zatial vobec - akurat sa nakloni na jeden alebo druhy bok pri dojceni inac spi jak socha 🙂

lenki33
10. dec 2008

no tak moj Danu ma rok za chvilu a nejedava skoro nic "normalne" pritom chutit mu chuti, ale ja neviem co mu dat, tak stale dookola mrkva, petrzlen,cvikla, banan, jablko, cucoriedky, obilniny -pseno, ryza, kukurica,pohanka. Napr karfiol aj brokolica ho nafukuju. Moc to ale neriesim tak bude este rok jest mrkvu 😀 ved aj len na mlieku bol podstatne dlhsie ako vacsina deti 😉

audreyd
10. dec 2008

lenki, adam bol na mrkve odchovaný a mal z nej oranžový noštek 🙂 tak pozor 😀

valka
autor
10. dec 2008

lenki, my sme na tom rovnako 😉 tak teraz experimentujem s amarantm, kukuricnou mukou...a zajtra skusim brokolicu...zatial jej nic nerobilo problemy...teda prdikuje riadne, ale pokial ju z toho neboli brusko, tak je to podla mna v pohode...

lenki33
10. dec 2008

asi ho z toho brusko boli, resp nie je to nic strasne ale mozme byt aj bez toho, ze?! on ma s tym nafukovanim odjakziva problem 😖
nad amarantom aj ja rozmyslam, ono by to bolo lepsie v lete, ked je vascsi vyber, no ale aj toho sa dockame zatial prezije aj na mrkvi

certica
10. dec 2008

ahojte
lenki, cviklu od kedy davas a s cim ju podavas?
horcica, co ja viem, obsahuje tie najhorsie z E-ciek. takze s mierou...

certica
10. dec 2008

ja som pred par dnami kupila spaldovu krupicu z alnatura, mali ju aj v akcii, lebo v januari je datum spotreby a teda malemu ju nerobim, ale dali sme si my s muzom a fajn chuti, tak jemnejsie. viki mi kase nikdy moc nemusel a teraz uz ani omylom

valka
autor
10. dec 2008

certi, my mame doma horcicu a tam je iba korenie, voda, horcicne semeno...ziadne farbiva, konzervanty 😨 a to je taka obyc z mikulasa..st. nicolaus...

certica
10. dec 2008

no my momentalne ani doma horcicu nemame 😕 , tak nabuduce nastudujem vsetky druhy v obchode 😀

smary
10. dec 2008

kili podla mna ak mas taku nejaku horcicu bez zbytocnych konzervantov a farbiv,a drobcom z nej nebude zle (z toho korenia hlavne),ze ich ritka stipat nebude a pod...tak horcicu by som dala...jurko ma strasne rad korenene jedla,nemusia byt vobec slane,ale staci ze citi korenie a krici mnam na celu kuchynu,teda neprehanam to,ale kedze ja mam uz jazyk otupeny,lebo fakt zjem aj velmi stiplave veci,tak mne kolkokrat to jedlo ani stiplave/korenen nepride a len drahy ked to okusi,tak sa cuduje,ze ako to mozem dat dietatu,ze jeho z toho stipe jazyk 😀 (na moju obranu,drahy ma fakt velmi velmi prehnane citlivy jazycek) ale jurko je v pohode,ten ani brvou nemihne 😅 a mne to fakt nedojde 😅

certica
10. dec 2008

no, tak jurko je v tomto po mamine 😎
nas viki sa zase vyziva v co najstiplavejsich zuvackach

fibi
10. dec 2008

lenki ak ho nafukuje z brokolice, tak skús dať iba hlavičky bez hlúbikov. Alebo si už skúšala?

lenki33
11. dec 2008

fibi ja som mu z tej broko dalen ruzicky, prave kvoli tomu nafukovaniu, tak isto z karfiolu, nemyslim ze ho to bude nafukovat uz navzdy, tak mu to zacnem davat neskor 🙂

certi ja cviklu normalne dusim s mrkvou v tlakovom hrnci,len cviklu nakrajam uplne na malinke a mrkvu napr len na polovicu, lebo cvikla je dost tvrda, no a potom rozmixujem s nejakou kasou alebo zemiakmi, cvrknem olej.
Danu napr polievky vobec nechce, ked je to tuhsie tak to zje bez problemov ale aj ked kasu spravim moc riedku tak to nechce.
Spaldovu krupicu mam aj ja, uz som mu ju viackrat robila, ale tiez mam pocit ze mu to uplne nesadlo, takze este pockam, aj tak je tam dost lepku.
Ale skoro do kazdeho jedla davam ovsene vlocky, tam je tiez lepok, ale aspon sa dobre vykaka. Takisto ryzu mu robim len natural, proste ked tam nema dost vlakniny tak ho strasne zapeka 😖

Ja som ho zacala prikrmovat dost neskoro nejako okolo 10m, dovtedy bol na mlieku a vobec to nelutujem, kazdy mi furt len hovoril ze uz musim!!! ze si nezvkne a bla bla a je to uplne v pohode, jedava vela a 3krat 😒 denne, az sa divim kde to v nom mizne. Ako po 6m som to parkrat skusíla ale boli to vzdy minimalne 2 neprespate noci co mal bolesti bruska 😒

Inak aj dnes sme mali desnu noc,mam pocit ze mam rozdriapane prsia a ze som kojila kazdych 10 minut 😔 tak neviem co to bolo bud este ta hexa alebo zuby 😒

lenki33
11. dec 2008

jedava vela a 3krat denne 🙂 sa mi tam prepasoval nejaky nepatricny smajlik

certica
11. dec 2008

aha, dik. no ja som cviklu nedavala, nikdy ma to nenapadlo. az ked bol viki vacsi, tak klasika ako prilohu ju jeden cas milovall a je to dobre na krvinky, resp. zelezo. a vlocky som aj ja zvykla davat, okrem ovsennych, aj razne a pod.

lenki, inak aj ja stale na 99% kojim, martin sa zo zeleniny drhol, dala som tomu dva-3 tyzdne pauzu, jablcko akurat s hruskou zje nastruhanu, no a minule som skusobne dala alnaturu zeleninu v pohari a to jedol 😠 . tak zas skusim moju varenu cez vikend, ale mne stale to dojcenie nejak vyhovuje

lenki33
11. dec 2008

ved ja som prave tu cviklu a cucoriedky zaviedla kvoli zelezu
a jasne kojenie je najpohodlnejsie 😉 mna to tiez moc neba ked musim tolko varit, aj ked ja jem vacsinou to co Danu, ale uz by som si celkom dala taky rezen 😀

valka
autor
11. dec 2008

aj ja chcem skusit cucoriedky...mamae ale iba zavarane...tak asi do pohanky dam...

vcera som si kupila prvykrat tmavy cukor a straaaaasne mi chuti...taky ako vanilkovy ...mnam,...

certica
11. dec 2008

cucoriedky zvyknu zapekat, no ale to v podstate vdaka zelezu, pritom s cviklou take skusenosti nemam.´
valka, ja kupujem uz dlho prakticky len hnedy cukor, prip. trstinovy a do kolacov niekedy aj javor. sirup. sice sa u nas najde aj biely praskovy, teraz ked budem piect vo velkom, tak to kombinujem