Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

valka
autor
4. nov 2008

aha...lebo nasa sa budila casto len kvoli tomu, ze bola naucena na prsnik...takze kazde drobne zobudenie som musela zachranovat...teraz sme ju naucili bez prsnika a nebudi sa tak casto..iba na jedenie...a ked si pisala, ze sa budi iba na cuckanie, tak som si myslela, ze je ako nasa...ale asi nie 😔

lucinka1104
4. nov 2008

valka predtým riadne paapl len teraz posledné 4 dni je to také cuckanie....akože fakt on zaspí o 23,00 a od polnoci je hore tak 5 -6 x dotej 7,00 kedy vstáva 😝
Lucia je krásne meno keby som sa tak nevolala ja 😀 volala by sa tak naša dcrérka ak dáka bude...no tak potom to bude Timea 😵 😵

audreyd
4. nov 2008

veľmi pekne ďakujem za príspevky 😵 kto ešte? 😉

lucinka1104
4. nov 2008

aj ja plánujem dojčiť tandemovo

lenki33
4. nov 2008

ja teda neplanujem tandem, ja som to skor myslela tak ze ked budem kojit 100krat za 24hodin tak mrcha sa asi tak skoro nedostavi 😅

bubaaca
4. nov 2008

čaute, na mňa na českom AP už nikto nereaguje.
Aj my sme sa naučili zaspávať bez prsníka - po dojčení, nočník a hojdanie s uspávankou. Zaspáva tvrdšie, ale budí sa v noci - najhoršie, že vždy o tých hodinách ako minulú noc. Napr včera zaspal o 21,00, bol hore o 23,00, o 2,00 . o 4,00 a okolo 6,00 už nezaspal, celé dopoludnie omrnčaný, pospával á pol hodku, nosili sme sa v šatke, poobede unavený zaspal až po dojčení o 15,15. mali sme už noci, kedy sa budil po troch hodinách... ale včera dostal prsník vždy po zobudení - ale nie poležiačky, a odgrgoval, po položení do postieľky (balkónovej) po chvíľke mrvenia zaspal.
Neviem čo bude túto noc . zaspal o 20,20. dúfam, že o 21,00 nebude hore ako predvčerom. 😖

bubaaca
4. nov 2008

Valka, ty čo robíš, keď sa v noci zobudí 😕 ?

bubaaca
4. nov 2008

zajtra o 12,10 sme v telke na stv v Dámskom magazíne hovoríme o bkm.

valka
autor
4. nov 2008

bubaaca, krmim 🙂 ale po leziacky...striehnem vsak, kedy prestane pit, vyberiem prsnik a jemne hojdam a ssssskam...ak sa zobudi tak, ze nechce spat, tak klasika prsnik alebo ju necham liezt po izbe...po tme...nema si kde ublizit, tak nech sa unavi...my vtedy dalej spime...a ked ju to prejde a chce spat, zoberiem do postele a spime dalej...ale to sa stava iba obcas..a uz nad ranom...

lenki, vidim, ze aj ty mas zatial super nespolahlivu antikoncepciu 😀 ale vychutnavam si to statocne...ked raz pride, tak budem ako pubertacka - mysliet si, ze umieram 😀 😀 😀

audreyd
4. nov 2008

lenki, ja som dostala mrchu k adamovým prvým narodkám 😀 tak si ešte v limite 🙂

baby, čím to je, že adama som vedela kŕmiť poležiačky a pri adeli mi to nejako nejde 😖 čo som očaptavela či čo?! 😕

valka 😀 😀 😀

bubaaca, memorujem 😎

fibi
4. nov 2008

lenki ja som dostala mrchu až keď som odstavila lujzu, t.j. 16 mes. po pôrode. takže máš čas 😉

kili
4. nov 2008

bubaaca, aj v ukážke to spomýnali

valka
autor
4. nov 2008

kocky, bude sa to dat stiahnut niekde z archivu? my nemame telku... 😅

kili
4. nov 2008

valka, na www.sleduj.sk si môžeš pozrieť stanice v priamom prenose, idem kuknúť, či aj stv

kili
4. nov 2008

jo, je tam aj stv, len sa treba zaregistrovať, lebo ti pôjde len 10s. po zaregistrovaní si len ťukneš na stanicu, čo chceš kukať a zväčšíš si to (píšem jak tatárovi, tak sorry, no ale pre istotu 😀 )

valka
autor
4. nov 2008

kili, ja asi tatar som 😨 kde to potom najdes? mne sa tam ukaze kopec roznych stranok...

kili
4. nov 2008

jo sorry, ja som napísala zlú stránku 😅

http://www.sledujtv.sk/page/home.html
už som to prekopírovala, tak by to malo byť ok

valka
autor
4. nov 2008

juj, uz mam..dakujem...
a stane sa zo mna televizny maniak 😀

kili
4. nov 2008

valka, bachaaaaaa 😀
ja mám tv zapnutú od rána 😅 , neznášam ticho, musí byť nejaká vrava

venonna
4. nov 2008

hm, vidim, ze sa tu preberalo bezmrchove obdobie, to som si uzila nejake 4 mesiace a dost 😒 a to dojcim doteraz...
kili, ja tiez nemam rada ticho, u nas furt melie radio 😅
uz som zvedava, na zajtra 12.10 mam uz nastaveny budik na mobile 😉

eriqe
4. nov 2008

joj aby som si nastavila budik aj ja. Lebo u nas telka az tak nefici, skor nepretrzite zapnuty notebook 😅

valka
autor
4. nov 2008

no uvidime, ci to stiham...prave sme sa dohadovali s kamoskou, ze pojdeme s detmi plavat...
ja tiez neznasam ticho...teda doma...tak slovakradio to isti 😅 ale zase vonku nechapem ludi s walkmanom v usiach (alebo ipodom alebo podobne)...hlavne ked idu behat do lesa 🤐

fibi
4. nov 2008

no mne lujza zrušila telku, lebo ona chce tacííí (tancovať), tiež u nás išla nonstop. Teraz frčíme na detských pesničkách a ešte bambuľke 😅

valka
autor
4. nov 2008

ja uz fungujem bez telky asi 8 rokov (ako som prisla do ba na vysku) a tu mi vobec nechyba...ale ked pridem domov k nasim, tak ma nevedia odtrhnut...musim vidiet vsetky reklamy 😀

verulka
4. nov 2008

krasky, ja konecne nemam mrchu hned po 600nedeli 😀 je to zuzo..ale jasa pri svojej plodnosti na take nieco spoliehat nemozem 🤐 teraz akurat panikarim, lebo som rano zabudla vzioat tbl a az poobede som ju vzala..ale to je o inom 😀 ja telku mozem, ale hlavne spravy 😉
valka, mne nezaspava pri prsniku, len vynimocne- vecer sa napapa, vypyta si cumel, zaspievam oblubenu pesnicku a buva..teraz ako nam dali konecne pokoj zubky( uz 2 su uplne vonku) sa budi ako hodinky kazde 2hodky, behom 4minut sa naje, odpoji a spi.Kasa nezabera a ani prikrmy 😒 no nic, vsak atk o rok zacnem dosúpavat moj deficit 😀

eriqe
4. nov 2008

no a ja som mrchu dostala presne na den po 6to nedeli, ale od vtedy nist

valka
autor
4. nov 2008

eriqe, nie si znova tehotna ? 😀 😀 😀

weroni
5. nov 2008

jeej vali to som rada ze tu nie som jedina "netelkacka" 😀
My sme teda vzdy ficali len na takych dokumentarnych kanaloch a este som pozerala Dr. Housa 😀 ale od malej narodenia na to akosi nebolo casu, len fakt sem- tam a asi ked mala mesiac sme zistili ze sme zabudli zaplatit sek tak nas vypli kedze sme uz boli po viazanosti 😀 tak sme to uz ani neplatili, ved naco 😀 ked mam volnu chvilu, sadnem si k internetu, spravy sme teda nepozeravali nikdy lebo ja to nemozem 😒 pocuvat kde zase komu co spravili, koho zabilo, koho okradli, pripadne kde zase nasli v kontajnera novorodenca 😒 ☹ ☹
Ale na Vianoce budeme musiet zapnut kvoli rozpravkam 😀 Vianoce bez Popolusky si totiz neviem predstavit 😀

baby inac ja zboznujem ked vecer po dojceni malicka zaspava tak ze lezime pri sebe pritulene a ona mi ruckami, tymi nadhernymi drobunkymi ruckami obchytkava tvar, nos, usi a uz ma zavrete ocka pritom 😵 proste ona miluje ked ma moze zmolit, mackat, chytat a ja to milujem tiez 😵

bihan
5. nov 2008

Si môžem len pískať a domýšľať, čo tam budú hovoriť, lebo sledujte.sk je limitovaná len na územie SR 😖
A inak telka u nás beží len keď príde domov MM, inak je to non-stop notebook 😅

Ja som práve "zdrapla" druhú mrchu po pôrode a prišla až 1,5m ak som prestala dojčiť 😀 takže ťažký veget a v noci som prestala dojčiť asi v 4m (Sári našťastie nikdy nevyžadovala prso miesto cumľa) a od 8. m som dojčila 2-3x denne.

wanda007
5. nov 2008

decka, ja vas tak rada vycitujem, ale tolko tem stihate rozoberat, ze ked docitam, tak neviem, ktoru temu uprednostnit.

Tak dnes som si vybrala ten televizor. Ja si myslim, ze mat doma v kuse zapnuty televizor, to je akoby ste mali doma nejakeho votrelca, ktory vas laka do svojich zhubnych sieti. Este viac sa mi tento pocit zintenzivnil odvtedy, ako byvam spolu s drahym, pretoze on asi potrebuje psych. vysetrenie. On ako pride z roboty, tak zapne televizor, zoberie si k nemu zradlo a cumi na vsetky totalne kraviny, ktore ja nemozem ani vystat. Napr. 5 proti 5 - vyznam mi unika, ako o co ide? alebo pozera tie strasne slovenske inscenacie o princeznach, ktore sa natacali v televiznych studiach, natocenych je ich asi tisic, v kazdej su pouzite tie iste kostymy, samozrejme vzdy sa prebera nejaka zivotna mudrost, proste brak. Alebo pozera... to je jedno. A vecer vsakze davaju stale futbal, hokej, alebo tenis... On sa tak sustredi, ze vobec nevnima nas ani ine okolie, ked sa ho nieco opytam, tak po minute: "co?" alebo potrebuje ist na wc tak sa zdvihne z gauca, ale hlava stale otocena k tv, a stoji a stoji a stoji, aj zabudol, kde chcel ist... a ja sa ho obcas spytam: "Hymnu hraju?" alebo od jedu besniem. Ja ten televizor nenavidim, pretoze viem, ze mi mojho partnera a priatela a milenca "kradne" a kedze je pritomna aj dcera, badam aj na nej, ako sa zadiva na obrazovku a nic ine nevnima, a to dokonca vobec nie na detske programy, kludne takto bude cumiet aj na spravy. Davam si zalezat, aby sme TV nemali zapnute aspon kym je nas ocko v praci. Poradte ako na to? Tento zvyk, to ma od rodicov, tam ked prideme, tak tv bezi non-stop.