Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

certica
16. nov 2008

kili, to sa mne stavalo v tehu, tie posledne tyzdne, mozno 2 mesaice...ze som sa strhavala na vlastny chrapot, lenze ja som na to prisla az ked som porodila, ze to som vlastne chrapala 😀 . ja som mala z toho nocne mory, ze mam v posteli nejaku haved, zvieratko, co mi tam vydava zvuky 😀 , som normalne prekutravala postel, pod madrac som kukala, ci tam nieco nenajdem. az po porode, ked to prestalo, som si uvedomila, ze to ja 😀 a teda par krat ma aj MM upozornil, ze chrapem

olinka6226
16. nov 2008

no moj sa zobudi aj na to ze dycham... mi "nadava" ze fucim ako lokomotiva a neznasam ked na mna za to v noci cmuka 😠

kili
16. nov 2008

certi 😀 😀 😀

kili
16. nov 2008

no oli, a čo tak nahlas dýchaš, no fuj 😀

certica
16. nov 2008

kili vazne, som zo seba mavala normalne zrychleny dych a tlkot srdca po takom prebudeni 😀

verulka
16. nov 2008

certi, aj moj zacal chrapat, teraz uz viem preco 😀 30tka 😀
inak aj duro ma selektivnu hluchotu- na Rona sa nezobudi, lebo vie, ze tam pomoze len prsko..ale ja sa zase nebudim na Radka( ked ma nocnu moru, alebo ide cikat), to je jeho parketa 😉
audrey, ja si nepatama ako som ukladala 2 deti 😅 pamatam si az stadium ze ficala rozpravka precitat a pustit na CD..inak na iste veci mam z cias 3 male deti doma akosi vymzane z pamate 😅 obranny mechanizmus 😀

kili
16. nov 2008

to si dobre pomenovala, že obranný mechanizmus, ináč by ste sa na štvrté ani nedali 😀

verulka
16. nov 2008

nooo kili, akoby sa nas to 4. pytalo 😀 ale tak to je, na tie najtazsie chvilky si spominam len matne..vzdy sa mi vybavi ta zabava a sranda, co sme zazili..takze kopu deti vrelo odporucam 😉

kili
16. nov 2008

no, snaď raz sa toho aj ja dočkám 😔

weroni
17. nov 2008

verulka ze selektivna hluchota 😀 😀 😀 wow jake odborne nazvy sa tu docitam 😀

baby aktualna poloha mojho muza sa neskutocne hodi do aktualnej temy 😀 aj by som ho odfotila ale nechcem tu blyskat v noci lebo sa zobudi a zas mi bude kvakat ze som pri PC v noci 😀
Takze aspon opis: lezi na chrbte s jednou nohou pokrcenou v kolene a druhou opretou o nu - ako ked si na stolicke v sede prekrizite nohy tak ze jedna je kolmo na druhu 😀 no vemli zaujimavy pohlad z mojej perspektivy kedze tu na mna asi 20 cm z lavej strany ciha jeho obrovske chodidlo 😀 (kedze mame stolik s PC hned vedla postele - na vysvetlenie 🙂 )

inac verulka s tou srandou a kopou deti suhlasim hoci zatial len na zaklade toho co si pamätam s mojimi surodencami 🙂 sme riadne haluze vyvadzali teda 🙂 no nasi to s nami mali veseleeeeeee 😀

verulka
17. nov 2008

weroni, no ja si radsej ani na nase vymysly nespominam, lebo inak sa balim do pezinka, ze co ma caka..my sme boli tiez 4deti a brutane veci sme stvarali..ja presne viem pokom su moji taki divi...a to co pocuvam o mojom drahom...no nic, aspon sa nebudem nudit 😀

audreyd
17. nov 2008

jeeej, aj ja chcem veľa detí 🙂 musí to byť sranda 🙂
weroni, to musí byť dobrý pohľad 😀 len aby sa nestrhol!!!

baby, je normálne, že takmer 9mesačné dieťa spáva 3x denne? 😕

fibi
17. nov 2008

audrey to sa sťažuješ, alebo chváliš 😠

audreyd
17. nov 2008

čudujem... niekedy mi to vyhovuje a niekedy ee. lebo naša lejdy spáva výhradne v postieľke!!! 😠

jabrunko
17. nov 2008

Caute dievcata, ja teda sledujem skor tu CR diskusiu ale obcas mrknem aj k vam 😉
Audrey nasa Dorotka spava niekedy 3x denne aj teraz ... ked je napr. zla noc, alebo ju Bru zobudi skor, nez by si priala ... takze bud rada ... su deti co spia 20min alebo vobec ... napr. Bru 😖 Dorotka teda nastastie cez den spi na mojom chrbte ... v postielke mame plllno inych veci 🙂

weroni
18. nov 2008

jabrunko: su deti co spia 20min alebo vobec, napr. Bru a moja Ester 😀 ale musim ju pochvalit, niekedy si pospinka aj dve hodky, ale tym ze na to nie som zvyknuta sa mi uz aj to zda vela 😀 chodim ju vtedy obcuchavat a sledovat ci dycha a cakam kedy sa uz konecne zobudi 😀

verulka 😀 😀 😀 viem o com hovoris 😀 😀 😀 inac tvoj muz ma kolkych surodencov? a podla mna je to super ze sa nebudete nudit no nie? 🙂

verulka
18. nov 2008

weroni, on ma len jedneho brata 😉
audrey...no ja radsej nepisem o potrebe spanku mojich deti 😀 jednoznacne je nizsia ako ta moja 😀
inak mne uz davno nespi 3x denne...jedine ak 3x denne 10min 😅
jo a vela deti je strasna sranda 😀 ale taky nakup zimnych topanok 😝 😅 🤐 😀 no ja som masochista 😀

audreyd
18. nov 2008

no ja sa nesťažujem s tým spánkom, len či to nie je čudné 🤐 a nespavca poznám, mám tú česť 😀 adamov spánok je hotová katastrofa 😖 preto sa mi to nezdá 😕

verul, u vás to musí vyzerať ako u stonožky 😀

olinka6226
18. nov 2008

joj bud rada. samko je nespavec od narodena. co by som ja dala za to keby poriadne spaval. inak ked sme pri tom spanku samko poslednych par noc tak placlivo krici zo spanku - niekedy aj 4x. teda hlavne nadranom. neviete cim to moze byt? spi s nami.

audreyd
18. nov 2008

oli,a si má živé sny 🙂 cez deň toho veľa zažije a takto to zrejme spracováva 🙂 to aj my sme mali, adamko dokonca bicyklovat 😀 aj plakával, aj nás bil... 😝

olinka6226
18. nov 2008

no to je pekne, ale co s tym? dost ma z toho v noci chyta panika 🙄

bihan
18. nov 2008

Audry, aj my máme doma spavca - väčšina detí v jej veku už dávno prešlo na jeden denný spánok, u nás sú dva.. a tak 1,5, pritom v noci spí 12h, takže žiadny strach, nie si v tom sama 😀

Osi, Sára máva nočné mory od narodenia... stane sa jej, že v noci zrazu začne plakať, ale našťastie zase rýchlo zaspí... neviem, či sa s tým dá niečo robiť.

smary
18. nov 2008

olinka u nas je to bezne,jurko ma noci,ked sa aj 3x zobudi so strasnym placom,niekedy sa mi ho podari utisit rychlo,staci mu dat ruku,alebo pohladkat,ale niekedy ho normalne musim zobudit,zapalit svetlo a tak...tak ako pise audreyd su to len zive sny 😉 ale je mi ho vzdy luto,ked tak srdcervuco place 😒

a uz sa nekojime ☹ jurko uz proste nemal zaujem,uz je velky...mozno keby som ho s tym este velmi otravovala,tak by sa prehovoril nechal,ale posledne kojenia uz boli len o tom,ze si 2x cucol vecer pred spanim a kaslal na to,tak som mu jeden vecer neponukla a on si to ani nevsimol 😕 som rada,ze to islo tak prirodzene ,spontanne a hlavne bezpolestne,ale je mi za tym dojcenim predsa len trosku luto,tak som si v nedelu porevala 😅 a uz je dobre 😎

valka
autor
18. nov 2008

audreyd, aj nasa mala spava 3 krat denne...som si myslela, ze to prejde na 2 spanky...casom sa to tak zdalo, ale eee...a tiez na 99% to musi byt nie v postielke, ale v manduce ale doma..vonku ocumuje a spat nie...ale na druhej strane je taka krasna, ked je vyspinkana...radost mat deti...
jo, mame prvy zub !

smary
18. nov 2008

oli v nejakej knihe som citala,ze treba zredukovat vecerne zazitky,ze proste dieta ma mat tak 1,5h pred spanim uz taky kludovy rezim,to ci to funguje ale neviem,lebo si neviem predstavit,ako jurkovi vysvetlujem,ze teraz nebehaj po byte a nesal sa,len si tu pekne kresli,aby sa ti nic zle nesnivalo 😅 😀

olinka6226
18. nov 2008

smary my tak hodinu pred spanim spolu lezime v posteli a kukame panelak 😀

smary
18. nov 2008

olinka tie sny mozu byt z telky...deti do 2r by vobec nemali televizor pozerat,nevedia este spracovat to co tam vidia,a z toho mozu byt tie sny...skus raz panelak vynechat (pozries si ho z netu 😀 )

audreyd
18. nov 2008

no že 1,5h pred spánkom kľud 😖 u nás nerealizovateľné ☹ to vtedy akurát chodí tatinko domov a katastrofa na horách! behá ako s nasoleným zadkom 😝 ešte aj v posteli skáče ako vrece bĺch 😅 oli, možno je panelék príliš akčný 😅 skúste macka uška 😀

valka 🙂 adeli má už 4 zúbky, je smieša s nimi 😵 ale vyliezli ani som si poriadne nevšmla 🙂 za chvíľu ich ani počítať nebudeš 🙂 ale gratulujeme 🙂 sranda bude, keď jej narastie ten oproti, naučí sa nimi škrípať a potom jedného pekného dňa zacvakne 😅 ale možno aj nie 😉

certica
18. nov 2008

valka, gratulujeme k zubu 😎 . my uz mame 4 kusy a to sa mu pustili vsetky naraz, mozno s 1-2 dennym posunom. takze za asi 10 dni mu vyrasili vsetky a celkom bol v pohode, trochu nekludny, ale som rada, ze takto naraz, mame to jednym vrzom 😀
a inak mne martin tiez uz najnovsie nevie vonku zaspat. vcera bol uz taky unaveny a ani za svet, po prichode domov hned zaklapol v posteli a 3 hodiny tahal, aj to som ho uz ja zobudila 😅

certica
18. nov 2008

audrey, presne 😀 aj martin skripe. este ma inak nastastie nekusol do prsa, zato prst mam uz krvavy