Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

bubba
10. okt 2008

baby ja som ani nevedela,ze taketo nieco existuje,ale zakladne veci co tu pisete sme instinktivne aplikovali....
ale ked mala dcerka 1,5roka som sa jej uz musela zbavit rpe nedostatok miesta v posteliach aj ona uz potrebovala svoj vlastny priestor a ja takisto ...inac bez problemov sa naucila spinkavat v postielke(vsetci mi tvrdili ze joooooooooooj tak ta ti bude teraz spavat v posteli do 10 rokov 😅 😅 )teraz ma 27 mesiacov a vsetko v pohodicke mame uzasny vztah je citliva,chapava....proste uzasne stvorenie a s manzelom sa vecne rozpravame o tom,ze to je to,ze sa ako mimi nemusela na nas divat "cez mriezky"postielky ze nas citila spavala na nasich hrudiach atdatd...
pri druhom dietati to ani nebudem inak riesit.....ako metodou AP o ktorej som ai nevedela ze oficialne existuje 😀 😀

eriqe
10. okt 2008

Valka ja si tiez myslim, ze idu Lucke zuby. Ruty si tiez poslednu dobu v noci vyzaduje prsnik ale potom je napr dva dni klud a opat prsnik v noci a aj 8-10 krat, ale viem, ze je to pre tie zuby, tak to tak aj beriem, ze pokial jej to pomoze tak .... Ved je to taky kratny cas v jej zivote.
Ja si zase knihy rada precitam a vyberiem si co mne a celkovo nasej rodine vyhovuje

eriqe
10. okt 2008

joooj a z mudrych reci si uz nerobim nic. Niektori sami pochopili ked videli ako nam to vsetkym vyhovuje a ostatni su mi ukradnuti. Ja im rada vysvetlim co pre co robim a nech si z toho vezme co kto chce.

susik77
10. okt 2008

ahojte. a co si myuslite o dudlikoch-dokedy ich nechat?mala je silne zavisla-aj cez den ale idu jej zubky tak jej ho nechcem brat. A ked ideme busom, mam rovno 2 nahradne, inak by mi plakala celu cestu 😒
tiez si myslim, ze dieta ma dovod na plac. Ja ju vzdy zoberiem na ruky, manzel mi nadava, ze ju rozmaznavam, ze po roku si ma zvykat ze nebudeme k nej stale hned skakat. mne to pride ze by som jej tak ublizovala...

bibula
10. okt 2008

lucinka-okolno sti to chceli-kazde ma ineho ocina.-)s dcerkou som bola 8 rokov sama,chlap mi nechybal ,no ked sa objavil,babatko bolo vitane.
tak ako maju ludia nazor na politiku,na zle pocasie,tak maju aj na vychovu-ja nikomu nic neberiem,ale zase nedavam si ani servitku pred usta-stojim si za tym ked nieco poviem. 😉

lucinka1104
10. okt 2008

bibula aha no hlavne, že ste teraz všetci spolu šťastní....
susik ja mu určite nechám do dákych 16 mesiacov.....ale Luky ho chce len na uspatie....

lucinka1104
10. okt 2008

baby kde ste všetky?

zuzna.z
10. okt 2008

dievčatá, práve som narazila na túto tému a som rada, že je. Upevňovanie vzťahovej väzby je ohromne dôležité. Ja to vidím aj na svojej Lenke. Ja som si ju zobrala z detského domova keď mala 14 rokov - možno poviete - trafená, čo tu robí. No ona bola vtedy na úrovni asi troch a hovorili, že to veľmi dopredu nepôjde a práve vďaka tomu, že sme spávali spolu, ja som ju hepu velikú hojdala na kolenách a všade sme chodili za ruku a robili dotykové cvičenia a masáže je teraz na prekvapenie všetkých po dvoch rokoch tvrdej driny na úrovni asi 7 rokov a už aj ja vidím,že to ďalej nepôjde, ale oproti tomu čo bolo už vie, že dni majú svoje názvy, že existuje čas , pozná peniaze a vie si ich spočítať. Vie čítať a písať. Kostrbato,ale vie. Takže noste, dojčite, hojdajte a podporujte - s chuťou do toho.

lucinka1104
10. okt 2008

zuzana klobúk dole si odvážna a láskyplná a Lenka ja určite najšťastnejšia na svete , že ťa má

bibula
10. okt 2008

lucinka1104 -didlakujeme 😀

zuzna.z-ano dotyky maju velku silu,preto deti treba co najiac hladkat ,nosit a dotykat sa ich.zelam ti vela sily,lasky a trpezlivosta ....co sa lucky tyka urcite pridu aj dalsie uspechy-mozno pomalsie, ale budu.

lucinka1104
10. okt 2008

bibula 😀
inak babule dávali ste deturence do chodítok?

susik77
10. okt 2008

my nie. mala si liezla od 7.mes., chodit este stale ale nechce, len pri nabytku a uz ma skoro 14 mes. tak uvidime...

adina22
10. okt 2008

Ani som nevedela,ze to ako sa snazim vychovavat malu ma nazov 😀 Len narazam na nepochopenie rodicov (kedze byvam s nimi) sem tam nejaka poznamka akoze sa jej privelmi venujem,ze ju hyckam a tak....ale aj tak si robim po svojom a oni to respektuju.

lucinka1104 - choditko nepozname 😉 na nozky sa naucila staviat v postielke a teraz jej to ide okolo nabytku jedna radost,len ja nestiham 😅

bubba
10. okt 2008

nedavala som choditko ani ja.podla mna to je neprirodzene radsej som ju nosila...a ako pisete...bolo to aj na domacnosrti vidiet.my sme aj varili v baby vaku
😀 😀 ale nie preto zeby bola urevana,alebo nestastna,ale preto,ze sme chceli byt pri sebe 😀

bibula
10. okt 2008

no,tlacil ho predsebou,ked vedel stat,usadzala som od 3-4 mesiackov🙂
od 10 mesiackov chodi sam,takze tak

valka
autor
10. okt 2008

juj, tak prave uspavam malu v manduce...toto je uz druha noc, kedy sa jej nechce spat a dnes ma aj teplotu ☹ dufam, ze su to iba zuby a nic vaznejsie...

sirinka
11. okt 2008

my sme pouzivali choditko okolo 6-7mesiaca v pripade, ked som musela urobit nieco, co sa s klarkou na rukach nedalo... takze raz dva krat denne tam bola 10-15 minut. jej sa to moc pacilo, do 8 mesiacov sa neotacala, takze toto bol pre nu uzasny zazitok. ale ked sa konecne zacala aj sama hybat, uz sme to nepotrebovali...

bubba
11. okt 2008

a choditko je "proti"PA alebo co?my sme to nepouzivali Hlavne zo zdr.hladiska a ani nam nechybalo.u nas islo vsetko velmi prirodzene,teda az na cvicenie vojtovky ☹ ☹ (ozaj vojta sa zaraduje medzi PA?pochybujem...)ked sa sama naucila sediet,tak sedela,takisto postavit sa ,chodit a podobne...

valka
autor
11. okt 2008

musim sa pochvalit, zacali sme malu uspavat v koliske a jej sa to paci...🙂 teda jemne protestuje, ale zaspi do 10 minut...super...
a este otazocka ohladne kolisky...(asi hlavne pre vennonu - ako zabezpecis, aby malej bolo teplo? nasa ma sice babyvak, ale zda sa mi to malo...a deku ked nasukam do kolisky, tak mam pocit, ze mala je utlacena...

fibi
11. okt 2008

valka v akej kolíske? Zo šatky? Nemáš foto?

valka
autor
11. okt 2008

ano, zo satky...taka klasicka - satka zaviazana na oboch koncoch o postielku, tak vzniken uzky priestor..ja foto zatial nemam, ale pozriem u niekoho ineho, uz som tu taku fotku videla...

venonna
12. okt 2008

vali, ja dam dovnutra malu deku, aby to bolo tenke a ked zaspi, obalim ju s celou koliskou dalsou dekou 😀 je ako zakukleny motylik 😵
Ale pre nas je uz koliska zo satky dost mala, uvazujem, ze kupim nejake to rezne platno a spravim to sirsie... dnes sme to skusali s MM tak, ze sme ju dali do kuchynskeho obrusu a skusali hojdat 😀 no, este to premyslim... stale totiz este koketujem s tym, co spominala eriqe, ze zavesit pruteny kos... , len taky vacsi uz asi nezozeniem... 😒

lucinka1104
12. okt 2008

U nás jednoznačne uspávanie na fit lopte vyhovuje to mne aj malému 😉 , ale on zaspinká pri mne aj sám , keď sa mu chce stačí, že som pri nom......no, keď je strašne unavený zaspinká aj sám napr. v kočíku......som unavená malý papá aj v nocikaždé dve hod a už som z toho dosťvyčerpaná, keĎže chodieva spinkať neskoro ...dnes o 4,00 som nezaspala a vyupratovala som celý byt 😝 teraz by som spala ,a le pôjdeme na dáku 3-4 hodinovú prechádzku okolo 11,30 keď bude teplejšie. Aj včera bolo krásne sme boli celý deň von 😵

tá šatka je inak super

bibula
12. okt 2008

hehe,som bola u rodicov,tiez sa trochu "povzahovat" 😀 no nechali sme sa pozvat aj na vianoce,ale este si to premyslime.valka poslala som ti ss no a idem strcit cecku malemu do pusy,nech sa trochu prehaja,lebo aj tak do 20 nevydrzi.tak
papujte mamunky 😉 😀

cmilka
12. okt 2008

ahojte,rada by som sa pridala. o AP som prvykrat citala cca pred 3 mesiacmi,ale praktizujem ju takmer 4 roky (tolko bude mat moj st.syn). kojila som ho 25 mesiacov a spava so mnou a ml.synom v jednej posteli dozteraz. niekedy sa zahra na velkeho chlapca a spi s otcom vo svojej izbe vo svojej posteli ale po par dnoch sa zase potrebuje pomaznat s maminkou 😅
niekedy som z toho dost unavena, priznam sa, takmer 4 roky stale niekoho nosit na rukach, ale nemenila by som
a chcela by som sa opytat mamiciek, ktore maju st.dieta, ci nemali problemy pri nastupe do skolky. vsade pisu, ze taketo deti ake su samostatne a pod.,ale moj syn je velky chlapec len ked ma za chrbtom mamku alebo ocka, ale v skolke mal dost dlho problem privyknut si. aj teraz to este nie je uplne ono. a na ihrisku tiez nepatri medzi najodvaznejsie deti, skor naopak. a samozrejme, mama tvrdi, ze je to preto, ze som ho velmi rozmaznala a ochranovala 😒

valka
autor
12. okt 2008

vennon, tak to skusim tak...🙂
s tym kosom je to super napad...ale ako som pisala, tie nase stropy 😝 a pozerala som tie kolisky a ono tie stojany nie je nic moc...klasika je klasika 🙂

bibula, diky 😉

venonna
12. okt 2008

baby, nasa hviezda sa uz druhy vecer nakoji, pomazna sa, prituli, potom sa otoci chrbtom ku mne a zaspi 😲

lucinka1104
12. okt 2008

venon super aspoň si trošku oddýchneš,mne tiež syn konečne zaspáva o 21,00 a nie o 23,30 ako to mal doteraz vo zvyku 😝

valka
autor
12. okt 2008

vennon, to je bomba 🙂 knihu si uz docitala? mam pocit, ze mala ju citala s tebou a pekne sa podla nej chova 🙂