Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

kili
13. dec 2008

smary, ten vysávač, no neviem, už keď celý deň hučí, tak aspoň povisávať by mohol ako ozajstný 😀

smary
13. dec 2008

kili ale on ma tah,sice slaby,ale ma,a ma vovnutri aj taketo akoze vrecusko na smeti 😀 a zase nehuci tak strasne hlasno,plus baterky tiez nevydrzia donekonecna,a aj ked v pripade,ze baterky nie su huci jurko ako vysavac,tak stale sa to vydrzat da,je to lepsie,ako ked jurko ma svoj gummy bear den a cely den musi ist toto

https://www.youtube.com/watch?v=qC_hF31z130

😝 🙄

audreyd
13. dec 2008

tak som dúfala, že gumimaci je nadobro z našich životov, ale klikla som na ten tvoj link a adam dofrčal rýchlosťou blesku!!! a adeli jak zhypnitizovaná začala poskakovať 😀 tak dík, gumimaci, vitaj späť 🙄

smary
13. dec 2008

aud 😀 spominaj na mna v dobrom 😀 😀

kepi
13. dec 2008

🙂fiha baby co sa tu popisalo vsetko..som cca 8 stran precitala..😉
nechapem ludi , co vrtaju do niecoho o com vela nevedia, ja som necitala ziadnu knihu o AP, len co som sa tu docitala na fore, ale vsetko som tak aj robila (viacmenej)-ide o dobro larusky🙂 a co som sa vsak dozvedela nove, je ze najdolezitejsie e prvych 6 tyzdnov..no my sme to mali trosku posunute, kedze lara bola na JISke vyse tyzdna, ale chodila som tam za nou ked bol cas "papania", inac spala😉 a potom ked sme boli este 2 tyzdne na neonatologickom oddeleni, ta este nepila z prsnika, ale i napriek tomu si myslim, ze sme sa dobre zohrali, teraz ma obdobie, ked si pyta mliecko aj cez den, uz vie ze je to skryte pod trickom , ta vytahuje, ci stahuje..🙂ale som rada..nech si cucka a cucka..kym chce..🙂

kepi
13. dec 2008

🙂 na tu hnacku..probiotika ste neskusali?alebo hylak forte..alebo ryzovo mrkvovu kasu..

londyncanka
13. dec 2008

vosla som do temy nahodou,zaujimalo ma co to je AP,povedala som svoj nazor,a vy hned kritika.Je to snad volna diskusia,nie?Tak ste si aspon zatlieskali jedna druhej.Pravda je,ze kazdemu nieco ine vyhovuje.A este otazka.Budete aj doma deti ucit miesto skoly?to je tiez jednou zo zasad AP. 😉

bihan
13. dec 2008

Londýnčanka, uvažovala som nad tým 😉

Kočky, my sme dnes mali taký divný deň.. od manžela z roboty organizovali vianočné rozdávanie darčekov, bolo to na farme, kde majú koníky, dali sme si taký easy obed, čo to sa popilo a potom sme sa vybrali na výlet (ten bol fajn 😉) a vbehli nám do cesty dva kamióny, tak sme išli 30-kou a nestihli sme Miuláša.. Sára mala objednanú trojkolku, ktorú sme teda rozbalili až doma, keďže to tam už všetci balili a trojkolka je iná, ako sme objednali... síce drahšia než tá naša 😅 ale až od 2r, nemá žiadne popruhy ani vodiacu tyč, tak som z toho pekne sklamaná, lebo som sa na trajkolku tešila ☹

Ale zato sme nemali veľmi teplo, tak som si drobnú zase trošku ponosila a bolo nám fajn 😵 Stretla som aj jednu inú babenu so šatkou, tak som sa samozrejme prikmotrila a jej reakcia bola, že šatka je super na trh.. no.. to asi hej, ale kvôli trhu som si tú moju nekupovala 😅 Každopádne ju musím odchytiť, vraj býva tu niekde u nás v barákoch.

audreyd
13. dec 2008

teda neviem o tom, žeby bolo učenie doma jednou zo zásad AP!!! tuším vieš o tom viac ako my... vďaka za poučenie 😅 nikto ti tvoj názor neberie, tvoja vec, ako vychovávaš svoje deti... nezdá sa mi, žeby ktorákoľvek odsudzovala tvoj spôsob.. toho sme sa tu dočkali iba my od teba... 😒

bihan
13. dec 2008

Audrey, pokooooooj 😵

olinka6226
13. dec 2008

londyncanka a odkial tie zasady beries? a este jedna vec kazda zasada moze byt voditkom ako vo vychove pokracovat ale nemusis sa nou riadit, pripadne ju mozes uplne vylucit ak ti nevyhovuje.

verulka
13. dec 2008

londyncanka, moje deti chodia do normalnych beznychc skol 😉 ja tiez necitam mudre knihy, o AP viem az odtialto, ja robim veci instiktivne..a co sa kritiky tyka- proste niektore tvoje prispevky vyznievaju ako atak na ludi,ktori robia veci inak..takze ti ludia sa potom automaticky brania 😉 diskutovat mozme v max. pohode 😉
Valka, ja uz tiez dufam s detmi koncim 😝 dnes som bola o 6tej s ronom v tescu na prechadzke 😀 a Lucke vsetko naj k meninkam 😵

valka
autor
13. dec 2008

juj, dakujem vam za blahozelania..teda lucka dakuje 😉
dnes sme na trhoch objavili krasnu latkovu babiku...tak ju dostala akoze na meninky aj na vianoce...(teda okrem ineho 🙂)

valka
autor
13. dec 2008

patri to asi niekam inam, ale ak ste nevideli: http://kultura.sme.sk/c/4222865/sme-a-jeho-tale... aj ostatne su skvele (teda talenty 1-5) 🙂

smary
13. dec 2008

kepi jasne,probiotika su beznou sucastou nasho zivota 😉

inak som sa tak zamyslela,stretli sme sa tu dost vela uciteliek,jednotlive predmety si mozme ucit deti navzajom...a to vsetko doma,cez skype 😀

verulka
13. dec 2008

ja potrebujem doucko z AJ, len weroni je daleko 😢 Ajka ma nejaku divnu profku, tak to vyzera, ze bude mat same jednotky a dve 3- z AJ a asi z Fyziky( ta jej pritom ide po matike najlepsie...) no nic, to je odveci 😅 ja domacu skolu fakt neriesim 😉

valka
autor
13. dec 2008

verulka, ak potrebuje ajka fyziku, tak nech sa hlasi.. 😉

verulka
13. dec 2008

vali, no prave vo fyzike nema problem..len zmrvila 2 pisomky, tak neriesim 😉 ale dik, takto ponuku asi aj tak coskoro vyuzijeme 😉

valka
autor
13. dec 2008

😉

weroni
13. dec 2008

bihan ja vzdy tak slintam nad vasimi fotkami 😀 tie palmy, juuuuuuuuuj hned by som sa k vam prestahovala 😀 uz mam zimy pokrk, od septembra odratavam kedy zacne leto 😅 😀
ale na Vianoce sa neskutocne tesim 🙂 to by mohlo byt pekne bielo a potom zase nejak normalne od januara 😉

valka blahozelame Lucke a prajeme jej hlavne vela zdravicka lebo o jej stasticko sa postaraju super rodicia 🙂

verulka ani mi nehovor o tych profesorkach keby si vedela s cim vselicim mi chodia na doucko decka zo ZS 🙄 ja nechapem ci su niektore skoly uz tak zufale ze vezmu na vyuku fakt hocikoho alebo ci je vsade prevaha tych uciteliek ktore ucia napriek tomu ze ich to nebavi 😕 🙄 😒

wanda007
13. dec 2008

vsetko som si zase precitala, vsetko sa ma zase tyka, myslim, ze aj vdaka vam si materstvo a lasku k dietatu uzivam ovela intenzivnejsie. Hlavne vy ste mi, tu na MK, otvorili oci, ci ste mi odporucili konkretnu literaturu a kazdy den ma povzbudzujete moje dieta milovat a byt tu pren kedykolvek ma potrebuje. Takze decka, fakt, moc dik.

vysavac: ja mam taku prihodu, v ktorej hram zlu postavu ja. Ked mala moja mladsia sestra asi rok a pol, dostala od mamy detsky vysavac, aky opisuje smary. Ja som mala asi 11 rokov. Mama mi obcas segru zverila do opatery, a ako sme sa hrali, tak sme sa aj s vysavacom a ja som trochu silnejsie stacila ten vypinac az som ho zlomila. Sestre som povedala, ze ked pride mama, tak jej poviem, ze to ona zlomila a nie ja. A to chudiatko vsetko rozumelo ale nic chudiatko nevedelo povedat, same si to dobre uvedomovalo, tak nestastne cakalo na prichod mamy a samozrejme ja, svinka, tiez som sa nemohla dockat, tak som sa tesila. Buchli dvere, hned sme jej bezali oproti a ja som, svinka, hned referovala, ako krpata pokazila vysavac. To male chudiatko sa hroooozne rozplakalo a veeelmi sa snazilo kricat, ze to ono nieeeeee, ale to len take bla tata lamatata blatlaniny a ukazovalo ruckou na mna, co chcelo mame povedat pravdu a vykricat celu tu hroznu krivdu!!! Mne, svinke, to robilo neskutocnu radost, aka je to sranda... aka je segra srandovna... Nakoniec mi jej predsa len prislo luto, tak som jej, vsak nerev, ja som to zlomila... ale aj ked uz bolo vsetko vysvetlene, tak este dllllho dllllho vzlykala. Teraz je segra uz dospela, ked jej to rozpravam, tak sa tiez smeje, ale rozmaznana je aj tak dobre, takze myslim, ze az taku ujmu som jej neurobila 😉

skola: kvalita vyucby je asi taka ista ako kvalita prace vo vsetkych moznych odvetviach. Ci som to videla u mna v praci, ci doktori, ci stavbari, vodari, predavacky, spevaci,... je strasne malo dobrych odbornikov (10-20% ?), ktori pracuju kvalitne a efektivne. Je to o stasti, ci nase dieta dostane dobreho alebo zleho ucitela. A tiez je to aj o "sadnuti si". Sposob rozmyslania a vysvetlovania moze byt pre jedno dieta uplne uliaty, no pre druhe dieta uplny chaos - chape veci inym sposobom, ma ine algoritmy chapania... neviem, ci ma chapete...

inac, dnes sa uz mame lepsie, antibiotika zaberaju, takze uz som aj zcasti upratala. 🙂

Aud: nadherne fotky, ten anjelik, to je ten adamko, ktory vyraba ho...nka z cvociek?

mracik
13. dec 2008

londyncanka, tak ja som si tu asi ako jediná domácu školu vyskúšala, určite to mne aj môjmu dieťaťu veľa dalo, ale už to teraz nie je možné, ani nový zákon toho veľa nezmenil ☹ .
Ale pravdu povediac už som niekedy cítila svoje limity, keďže nie som pedagóg a Kubko je v tomto veľmi náročné dieťa. 🙂 Ale napríklad dnes sme mali úplne celý deň domácu školu, doobedie sme strávili s anglinou a poobedie egyptológiou. Len na domáce úlohy akosi neostal čas 😀 Máme super novú knižku (no novú, prvý krát vyšla v r. 1935), volá sa Stručné dejiny sveta pre mladých čitateľov a je tak ľahko pútavo písaná

Inak je pravda, že dosť veľká časť mamičiek, ktorá praktikuje AP inklinuje aj k domácej škole, ale nie u nás na Slovensku, keďže tu na to nie sú vytvorené podmienky. A pravdupovediac, keby som mala zdravé dieťa, tak asi by som sa na to ani ja nedala...

Verul, ja som z angliny mala jedinú trojku na vysvečku v živote, a to rovno na tom maturitnom. Vtedy som si sľúbila, že kým budem mať 30, tak sa tú anglinu slušne naučím. No a tá sa blíži závratným tempom a zatiaľ nič moc. Ale snáď sa mi to podarí s Kubkom, lebo ten je do jazykov riadne zažratý, tak spolu skoro každý deň študujeme

mracik
13. dec 2008

wanda, to je teda sebareflexia 😀

valka
autor
13. dec 2008

wandi, skoro som sa rozplakala, ako som citila s tvojou sestrou...ty si teda potvora 😀

wanda007
13. dec 2008

no valka, ono sa situacia zvrtla... uz nie je v mojej moci... 😀
Ale nieeee, vzdy ked si na to spomeniem, tak mi je toho maleho nemohuceho dievcatka strasne luto, vlastne, uz vtedy mi bolo, ked som sa zbadala, ze to zeniem do extremu... chudiatko male to BOLO. uz to teraz ziadne chudiatko nie je.

kili
13. dec 2008

wandi, super príhoda 😀
svoje sem radšej písať nebudem, ja som ten mladší súrodenec 😝

ale teraz som si spomenula na príhody, čo rozpráva svokra, že jej robil jej dedko, čiže MM pradedko. No vždy jej tak milo povedal, už si presne nespomeniem, ako ju volával, ale tak nejak: "Chceš niečo vidieť, môj pokladík? ... Áno ... Tak choď von (mrzlo), olízni kľučku na branke a chvíľku vydrž a potom uvidííííš." 😀 Alebo keď sa chcel zbavovať tuším dážďoviek alebo čoho, polial zem a strčil tam 220V, tak sa jej pýta "Chceš aby ťa niečo pošteglilo, pokladík môj? ... Áno ... Tak sa chyť plotu" 😀 No a svokra vždy na všetko naletela 😀

wanda007
14. dec 2008

mracik, chutnucke mas tie tri pokladiky, zive a stastne som ich vnimala a je asi pravda, ze 4te dieta nie je teraz asi realne, ale to je teraz. Ked budes vediet anglicky a budes mat po 30tke, mozno sa ti este zacnie po dievcatku, aj tie pokladiky, pockaj, ako ta budu prehovarat, ze chcu malu "hracku" na podobne zabavky vid vysavac. My sme malu sestru velmi velmi chceli, mama mala vtedy 36 rokov. Teraz si ju este viac uziva, uz dlhsi cas je to jej najvacsia spojenkyna, kuju proti nam casto, protivy 😉

bihan
14. dec 2008

Wanda, človek by povedal, že si tým zážitkom ešte stále traumatizovaná 😀 Mne práve pripomenul, aká som bola potvora na moju sestru, ktorá je o 3r mladšia a pricvikla som papier do vypínača svetla a smiala som sa jej, že nevie zhasnúť.. a sestru to tak napálilo, že zobrala kýblik a trieskala potom vypínači až kým neprišiel náš otec a dostali sme výprask obidve 😝

wanda007
14. dec 2008

tak sranda to bola (pre mna), ale prislo mi jej nakoniec fakt luto. mna zase takto komandovala starsia sestra - mam aj taku - a to boli ine vojny. isli sme sa zabit, raz sme dokonca vyrazili sklo na spalnovych dverach tak, ze jej to pretalo zily a doteraz ma super jazvy, co jej to zasivali. v puberte mi bola ale vdacna, ze ich ma, lebo imidz drsnacky struhala... ale uz je vcelku normalna 😀

olinka6226
14. dec 2008

baby tak takych prihod by som tiez vedela pisat na roman 😀 kedze som vyrastala s dvomi bratmi starsimi o 10 a 12 rokov, tak to bola docela sranda. inak wandi u nas mama dala zasklit dvere na kuchyni 2x, potom ju to prestalo bavit a ked som tie dvere pred 5 rokmi vyhodila a urobila tam obluk, stale tam nebolo to sklo 🙂 standardne ho rozbijali kapusty mlynceky na kavu co po sebe hadzali bratia... 🙂 obyvackove dvere som prederavila ja dielenskym pilnikom ked som sa s obrovskymi nervami rozbehla po bratovi.

ad prihoda s vysavacom: ked sme boli na chate, bratia ma priviazali lanom v lese o strom a isli obedovat.. mama po mna po pol hodine prisla, lebo ti hajzli nechceli prezradit kde som 😠 😀