Vzťahová výchova a iné (attachment parenting). Sem sa

valka
10. okt 2008

Ja viem, ze aj na ceskom MK prebieha diskusia AP, ale vela sloveniek tam nechodi...takze sem sa 🙂

kili
19. nov 2008

aha, ale však si tam mala ústa

audreyd
19. nov 2008

no mala, ale asi nestačili 😵 tu ich nemám, hádam ma zase nezrušia 🙂 ale páči sa mi vikinkina foto, som zvedavá, kedy jej na ňu siahnu 🙂

myslíte si, že k AP patrí aj znakovanie s bábätkami? 😕

venonna
19. nov 2008

baby, dik za podporu, lebo pocas toho vresku clovek nema ktovieako prijemny pocit, ale kedze sme noc "prehyrili" tancujuc v satke, padam na hubu a k vareniu sa este len idem dokopat (neviete o nejakej pozicovni babiciek? 😅 )
Inak audrey, presne, ako pises, nasa tiez zapne turbo prave vtedy, ked ju chyta unava...

audreyd
19. nov 2008

adam má práve obdobie "ja sám" a mňa z toho ide poraziť niekedy 😖 akože som rada, že chce byť taký samostatný a sebestačný, no len on to praktizuje len vtedy, keď on chce!!! niekedy si "nevie" vyzuť topánky, inokedy keď sa napr. ponáhľame, tak on si ich chce sám vyzuť a nedabože, aby som ho vyzula!!! 😲 to vrieska do nepríčetna až je spotený, silou mocou si ich chce obuť späť, aby si ich mohol "sám" vyzuť!!! 😖 včera sme mali takýto výstup s vetrovkou doma na chodbe! celý barák nás počul, som len čakala, keby u nás sociálka zabúcha 😖 tak som chytila vrieskajúce dieťa, posadila do izby a ukľudnil sa! jemu niekedy pomáha aj to, keď ho pošlem vycikať sa 🙂 (to sa aj hovorí - si nervózny? choď sa vycikať), potom príde vysmiaty ako lečo 🙂 asi že odvedieme pozornosť od toho "problému". inak toto obdobie vzdoru je fakt niekedy na slučku 😝 😖 ☹

eriqe
19. nov 2008

Venonna, netrap sa. Ja to pevne objatie nezvladam, ale manzel to niekedy s malou praktikuje a vazne to pomoze. Ja to nezvladam. Ale niekedy to tym drobcom ozaj treba. A on to robi tak intuitivne, nie podla prekopovej 😅 to az potom som to zacala s tym spajat.

audreyd
19. nov 2008

eri, ako vyzerá to objatie? normálne do náruče a ani pohyb alebo ako? 😕

eriqe
19. nov 2008

on si ju da na seba ako keby bola napr v satke a jednu ruku da po zadocek, druhu cez chrbatik a tou vlastne aj zachyti ruky. Rozprava jej ako ju ma rad a tak ju utisuje a ona ziape ako diva, potom sa ukludni po case. Ja pri to m vacsinou nie som, lebo sa na to neviem ani pozerat ako ona ziape ako diva, ale myslim si, ze jej tym neublizuje, lebo aj napriek tomu je riadny ocinkar

audreyd
19. nov 2008

"ziape ako divá" to poznám 😝 som rada, že v tom nie som sama 😀 vyskúšame 🙂 len neviem, ako udržím tých 17 kg metajúcej sa hmoty 😖 😝

valka
autor
19. nov 2008

audreyd, vyssie som davala link na rozhovor o pevnom objati s prekopovou..treba sa tym ale preluskat...a tiez som poslala vennone dvd s prednaskou aj praktickou ukazkou, ako ma spravne pevne objatie vyzerat 😉 v podstate ide o to, aby si mala dieta tvarou k sebe a drzala mu ruky tak, aby ti nemohlo ublizit...takze aj postojacky alebo poleziacky....ale dolezite je pockat, kym je obom dobre..nie len kym pride akoze oddych pred dalsou vojnou....
to pevne objatie je podla mna naozaj prirodzena vec...aj nasa mala, ked je strasne umrncana, proste dam do satky a kym nezaspi, nedam dolu...a pomaha to... 😉

bihan
19. nov 2008

O pevnom objatí sa čo-to popísalo aj tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Kočky, už dávno som vám chcela povedať, že vás mám hrozne rada 😵 Väčšinou si s maminami, ktoré denne stretávam absolútne nerozumiem, lebo majú úplne iný pohľad na veci než ja, tak som rada, že tu ste a že sa už necítim taká strelené 😝

eriqe
19. nov 2008

Bihan, ved ty si uplne normalna 😵 a super, len skoda, ze tak dalekooooooooooooo

verulka
19. nov 2008

venon, ja som tiez v noci zurovala s ronom v satke, mal 40tky 😔
baby, co myslite, preco mame 4 deti? pretoze to je to naj co v zivot mame 😵 jo a divna som uz daavno- minim. odkedy som sa ako 16tka tesila ze som tehu 😵 s mojim drahym...

venonna
19. nov 2008

jej bihan 🙂 si mi zdvihla naladu takym krasnym vyznanim 😵 a urcite vsetkym kockam tu 😉
hm, tvarou v tvar som to nerobila, lahla som si s nou "na lyzicky" cize ja na boku schulena a ona ku mne chrbtom tiez v takej polohe, ale asi oproti sebe je to lepsia konfrontacia, ze?
jedna kamoska skusala PO tiez, ale tiez nezvladla, takze eriqe nie si jedina...

olinka6226
19. nov 2008

jeeej ozaj bihan, dakujeme. potesilo ma to 🙂 a ano, si normalna... rovnako ako my ostatne. to len vsetci ostatni su divni.

audreyd
19. nov 2008

bihan, pekne si to napísala 😵 tiež si nepripadám divná,a le okolo seba vidím takých dosť 😝

verulka, tak na teba nemáme 🙂 to už by som mala 13 ročného chalana, nie trojročného 🙂 ja som v šestnástich ešte ani poriadne nevedela, čia som 😅

olinka6226
19. nov 2008

inak baby RaBR je uz na ceste vraj 1 triedou tak sa tesim v piatok v lietadle budem mozno citat 😀

fibi
19. nov 2008

aj mňa si potešila bihan 🙂 ja si niekedy divná pripadám, napr. včera sme boli v detskom kútiku a jedno dieťa (mohlo mať okolo 1,5-2r) tam behalo posrané pekne dlho. Mne sa dvíhal žalúdok, ale žiadna mamička sa netvárila že ide prebaľovať, tak som normálne začala podozrievať lujzu že to bola ona!! Ale nebola našťastie... Dotyčná mamička bola zabraná do rozhovoru a vedela, že to JEJ dieťa smrdí 😝

no ja som sa v šestnástich tuším ešte len začínala maľovať 😀

olinka6226
19. nov 2008

inak to je pekny humac fibi... ked niekto necha behat pokadene dieta. chuda male ako ho musela ritka stipat... no nechcem vidiet tie zapareniny 😕 ake musi mat ked k nemu mama takto pristupuje

kili
19. nov 2008

tak ja som sa nedávno dozvedela, že keby som nebola bez ovulácie už vtedy, tak asi by som bola v 16tich už matka 😅 😀

bihan
19. nov 2008

To je fakt humáč 😝

Mne prišlo dnes tak ľúto tých miminiek, keď som čítala otázku jednej maminy, ktorej drobec plače v kočíku a ostatné jej radili "vydrž, ono ho to prejde" ☹ a k tomu ten úryvok z KK... no najhoršie je, že dnes maminy považujú za normálne nechať dieťa vyrevať a zatvoriť ho do ohrádky, odložiť do postieľky, počúvať kedy lekárov, ktorí napr. tu hovoria, že dieťa by v 4m malo byť dojčené len 5x a podobné kedy.. je mi z toho fakt smutno. Najhoršie je, že kedysi som na tom nevidela ani ja nič zlé ale ako sa môj pohľad (nielen na výchovu zmenil), tak mi je ľúto aj tých detí v hnuskách (najmä ak v nich rodičia nechajú deti do 3r), ľudí, ktorým je úplne u prdele, že denne vyprodukujú haldy odpadu atď atď...

Valka, ja som tak trochu aj jedno aj druhé - admin. vo Francúzsku, ale v Indickom Oceáne 😀

Verul, ja som v 16-tich ešte ani nesexovala 😀 😝

audreyd
19. nov 2008

tak toto ma pobavilo 😀 trojmatky a štvormatky by mohli potvrdiť alebo vyvrátiť 🙂 1 a 2 sedí 😉

Rodičovstvo sa mení s každým dieťaťom. Tu sú niektoré príklady, ako sa mení s druhým a tretím dieťaťom.

VAŠE OBLEČENIE
1. dieťa - Začínate nosiť tehotenské oblečenie, hneď ako vám doktor potvrdí, že ste tehotná.
2. dieťa - Nosíte svoje normálne oblečenie tak dlho, ako je to možné.
3. dieťa - Vaše tehotenské šaty sú vaše normálne oblečenie.

MENO DIEŤAŤA
1. dieťa - Študujete knihy s menami a trénujete vyslovovanie a písanie kombinácií všetkých vašich obľúbených mien.
2. dieťa - Niekto musí pomenovať svoje dieťa podľa pratety Agáty. Môžete to byť kľudne aj vy.
3. dieťa - Otvoríte knihu s menami, zavriete oči a prečítate meno, na ktoré ukázal váš prst.

PRÍPRAVA NA PÔROD
1. dieťa - Pravidelne trénujete dýchanie.
2. dieťa - Nezdržujete sa trénovaním dýchania, pretože si pamätáte, že dýchanie naposledy vôbec nepomohlo.
3. dieťa - Žiadate epidurálku už v 8. mesiaci.

VÝBAVIČKA
1. dieťa - Oblečenie vopred vyperiete, zladíte podľa farieb a uložíte do skrinky.
2. dieťa - Skontrolujete, či je oblečenie čisté a vyradíte iba to s najtmavšími škvrnami.
3. dieťa - Chlapci môžu tiež nosiť ružovú.

STAROSTLIVOSŤ
1. dieťa - Pri prvom náznaku zafňukania či zamračenia zdvíhate dieťa do náručia.
2. dieťa - Zdvíhate dieťa v okamihu, keď hrozí, že sa zobudí prvorodenec.
3. dieťa - Naučíte 3-ročné dieťa ako natiahnuť mechanickú hojdačku.

AKTIVITY
1. dieťa - Beriete dieťa na cvičenie rodičov s deťmi a rozprávanie rozprávok v knihovni či divadle.
2. dieťa - Beriete dieťa na cvičenie rodičov s deťmi.
3. dieťa - Beriete dieťa do supermarketu a čistiarne.

ODCHODY Z DOMOVA
1. dieťa - Keď prvýkrát necháte dieťa doma s niekým na opatrovanie, zavoláte behom tej doby 5-krát domov.
2. dieťa - Pred tým ako odídete nezabudnete doma nechať telefónne číslo, na ktorom je vás možné zastihnúť.
3. dieťa - Zanecháte nasledujúce inštrukcie: Volať iba vtedy, keď sa objaví krv.

DOMA
1. dieťa - Strávite veľkú časť dňa iba pozorovaním dieťaťa.
2. dieťa -Strávite časť dňa strážením, aby starší súrodenec nestrčil alebo nebuchol toho mladšieho.
3. dieťa - Strávite časť dňa schovávaním sa pred deťmi.

kili
19. nov 2008

aud, dobré 😀

olinka6226
19. nov 2008

no miestami vtipne a miestami ma to poburuje... hlavne pri starostlivosti bod 2 a 3

kili
19. nov 2008

oli, však to je naschvál prehnané 😉

venonna
19. nov 2008

aud 😀

valka
autor
19. nov 2008

tiez som sa nasmiala...co pri tom 4, verul? 😀 😀 😀

kili
19. nov 2008

myslím, že pri verulke to ide opačne, pri piatom možno bude aj bezplienkovať 😀

valka
autor
19. nov 2008

kili, 😀

fibi
19. nov 2008

ftipné 😀
Bihan, nech si mamičky balia deti do čoho chcú, keď sa im chce, aj ja som používala jednorázovky, ale neznááášam taký posmešný výraz, keď hovoria, že ony by to nedokázali, lebo to treba prať a každú chvíľu prebaľovať, a sú z toho zaparené zadky a tak a pri tom si nedokážu dať vysvetliť, že pre mňa je to taká istá "úchylka" ako pre ne obliekať deti do vecičiek z nextu a pod.

verulka
19. nov 2008

bihan, no nam sa podarilo splodit ajku po par mesiacov odkedy som so sexom zacala 😅 no kto mohl tusit, ze sme spolu s muzom tak prehnane plodni 😅 ale zase furt si vravim, ze je to ovela lepsie ako opak ( ked sa babo nedari 😔 )
no a k tomu, oli, to treba brat s nadhladom 😉 ale pointa je jasna 😀 pri dalsich detoch su rodicia menej vystresovani 😉 mne sa najvac pac to schovavanie pred detmi 😀 hadajte, kde si citam? jedien na zachode a aj to tak o 12tej v noci 😀 ale zase, uz je nas tolko, ze sa da aj schovka v pohode zahrat a celkovo vsetky spolocenske hry a nie je to nuda 😉
ja mam doma jednu knizku z portalu, co delat aby se ase deti slusne spravali...je super, ale po precitani som bola smutna, ze co vsetko nezvladam...nuz odvtedy taketo knizky moc necitam. riadim sa instinktom ako vzdy..i ked niekedy pohorim 😉
bihan, no ja som vzdy tvrdila, ze placom mi nieco vravia, tak ich nebudem ignorovat...tiez sme si napocuvali, ze si ich rozmazname, ze ekd budu spat u nas, tak do aspon 5tich rokov a pod...dnes mam fakt velmi samostatne a vcelku odolne deti, hlavne su zdravo sebavedome..zatim som s nimi spokojna, i ked puberta sa este len blizi...pred par tyzdnami som o tom pisala u nas na majovkach, ked baby zacali s knihou o uspavani...proste chcem, aby deti vedeli, ze som tu pre nich vzdy- aj pri malickosti a aj pri velkom probleme...aby mi verili a pod...
a aj ja dakujem za vyznanie 😵 bolo to vlemi prijemne 😉 a mylsim, ze ti ho vsetky opatujeme 😉